reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: internet a notebook

Neregistrovaný (0)|10.10.2008 21:47
Jméno tazatele: marek

Znění dotazu:
mam problem. uz jsem tu psal driv, ale nejak se to nevyresilo, osobne to povazuji za zahadu, ma to opravdu zahadne chovani... pokusim se co nejstrucneji popsat...
takze mam novy notebook acer extensa 5620.. na nem 2 operacni systemy Vista a Linux - Ubuntu. Problem nastal kdyz jsem si chtel notebook pripojit k internetu klasicky pomoci sitoveho kabelu. (ip adresy vzdy nasteny na automaticke ziskavani)..nejdriv jsem to zkusil doma, internet asi tyden jel, pak se neco stalo, dodavam, ze jsem v nastaveni vubec, ale vubec nic nedelal a internet najednou nejel, ani na vistach ani na linuxu, po dalsi casove prodleve (asi tyden) se to zas rozjelo. opet jsem nic nemenil, a ted mi to zas nejede. ale pro zajimavost, ted to zkousim na kolejich ve skole a zajimave je ze ted internet nejede jen na vistach, na linuxu jede, dnes jsem prijel domu, zkusil jsem doma pripojit notebook a internet nejede jak na vistach tak na linuxu.. a opet jsem se v nastaveni vubec nerypal a nic nikde nemenil tak mi reknete cim to muze byt? fakt to nechapu.. jinak to ze nejede internet se projevuje tak, ze jsem pouze v misti siti.. a u ni mam napsano omezeny pristup.. diky za jakekoliv rady, jsem zoufaly..

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mech13 (5526)|14.10.2008 11:42
odhaleni problemu muze byt dost na dluho a slozity... muze to byt divna sitovka, nejaky konflikt jinde na siti, problem s DHCP serverem...

pro zacatek aspon popis jaky mas k netu pripojeni, jakou mas doma sit (ip adresy, brana, DNS, modem/AP...)
proste co nejvic veci

jestli nevis jak, napis a poradime
johny__g (6387)|14.10.2008 13:02
Až to zaze nepojede, zkus nějaký live CD s linuxem - třeba ten (K)Ubuntu. V něm by měl net okamžitě fungovat, co mám zkušenost (přes kabel, wifi může být problém).
Dojigiri (1629)|14.10.2008 14:07
Máš tam permanentně zastrčenou baterii? Jestli jo, zkus jí, až to zas nepude, na chvíli vyndat (samozřejmě bez připojenýho adaptéru ze zásuvky), pak jí zapojit zpátky a zkusit. Dokud je baterie v nb, tak některý obvody jsou pořád pod napětím, takže jestli něco "nahrálo" do síťovky (MB, Biosu) něco "špatnýho", to tam může zůstávat i po vypnutí (a dokonce i po odpojení ze zásuvky, dokud je tam pořád baterie) - jednou se mi zablokoval nb a některý zařízení nešly ani po restartech, musela se vyndat baterie a až potom se zařízení skutečně "vyresetovaly".