reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ideální herní sestava ~20.000,-

Vectom (43)|11.10.2008 09:25
Ahoj,

chtěl bych poprosit místní znalce o pomoc s koupi herního PC (budu skládat sám), jehož cena by se +/- vlezla do 20tis. Kč (může být bez DPH) včetně monitoru, popř. i doporučení myši a klávesnice.

Moje podmínky:

1. Možnost upgradu do budoucna (dobrý case, deska a zdroj)
2. Kvalitní monitor (ten bych nechtěl měnit hodně dlouho)
3. Dostatečné chlazení (nikdy jsem "neoverclockoval", ale nebráním se tomu)
4. Rozumná hlučnost a spotřeba

Dále bych měl dva dotazy:

1. V článku SH o sestavování vlastního PC se píše o min. dvou větrácích na case (přední a zadní). Je toto opravdu nutné nebo stačí jen jeden (např. zadní)?
2. Chystá se teď ve světě PC něco zásadního, nějaký převrat, který by výrazně ovlivnil cenu/technologii desktopů? Ptám se, protože s koupí nového komplu zas tak úplně nespěchám, takže bych si případně počkal.

Moc dík.
SamecP (1751)|11.10.2008 10:15
Já jsem to vymyslel takhle.Cena je sice 21200Kč bez DPH,ale určitě se to vyplatí a sestava je včetně,herní myši,kvalitní klávesnice a prostě všeho...Chlazení je taky vyřešeno,hlučnost by měla být na hodně slušné úrovni..
?ást 1.jpg ?ást 2.jpg ?ást 3.jpg
mstejska (2912)|11.10.2008 10:23
Neni ta Noctua NH-U12P zbytecna? Nerikam ze neni dobra, ale za tuhle cenu se mi proste nezda. Nestacil by nejaky levnejsi chladic? Nejsou to penize zbytecne utracene? Taky bych asi pouzil zdroj pouze 425W. Pokud nebudes pouzivat sli nebo crossfire, tak je predimenzovany.
No a pro klavesnici a mys se musi rozhodout sam. Taky jsem mel multimedialni klavesnici, ale ted jsem presel na Logitech ultraflat. (asi rok a pul). Proste se mi zda pohodlnejsi, ale to je o vkusu.
Zbytek bych taky asi vybral. A to co jsem navrhl je na rozmysleni.
SamecP (1751)|11.10.2008 10:28
Píše,že se oc nebrání tak ta Noctua bude hodit je to hodně dobrej chladič.Dále píše možnost upgradu do budoucna,proto se mi ten zdroj zdá akorát...
mstejska (2912)|11.10.2008 10:40
[QUOTE=SamecP;168584]Píše,že se oc nebránímtak ta Npctua bude hodit je to hodně dobrej chladič.Dále píše možnost upgradu do budpucna,proto se mi ten zdroj zdá akorát...[/QUOTE]
To jo.
Jenom doufam, ze ten zdroj nevyuzije. Byl bych radeji aby mi ten muj zdroj (425) vydrzel i pro pro priste. Tad mam i po pretaktovani ze 2.3 a 3GHz max spotrebu ~235W. Vyrobci by mohli zaci vice myslet na spotrebu.
Vectom (43)|11.10.2008 16:29
[QUOTE=SamecP;168580]Já jsem to vymyslel takhle.Cena je sice 21200Kč bez DPH,ale určitě se to vyplatí a sestava je včetně,herní myši,kvalitní klávesnice a prostě všeho...Chlazení je taky vyřešeno,hlučnost by měla být na hodně slušné úrovni..[/QUOTE]
Díky za návrh. Jak říkám, s koupí zas tak moc nespěchám, tak bych nechtěl "přebrat" a rád bych si ve věcech udělal jasno. Asi tady budu za blba, ale mám spoustu otázek:


======
A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz
Má výběr této značky paměti (A-Data) nějaký konkrétní důvod? Proč ne třeba Corsair? Koukal jsem, že se dělají taky 1066Mhz paměti, předpokládám, že 800Mhz jsi vybral kvůli ceně. Je v tom taktu u paměti velký rozdíl? DDR3 by byl asi přepich, že?

Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2)
Grafická karta, kterou jsi navrhl má už sama o sobě aktivní chlazení, je pasivní chlazení navíc nutné? Opět by mě zajímalo, proč zrovna tuto značku? Předpokládám, že dobrá/vlastní zkušenost(?).

Cooler Master Dominator CM 690 KKN1
Tato skříň patří určitě k těm lepším (nebo minimálně dražším) kouskům bez extra designu. Není to ale pro tuto sestavu přemrštěné? Ani nevím na jaké parametry se mám u case vlastně dívat.

Enermax PRO82+ 525W
Už jsem si všiml, že Enermax zdroje jsou tady všemi favorizovány, takže budu věřit. Jen nevím, jestli by těch 425W nestačilo. Nemám v plánu kupovat víc disků/mechanik, jen novou grafiku v (snad) daleké budoucnosti. Jaký je vlastně rozdíl mezi MODU a PRO modely?

Gainward HD 4850 512MB DDR3 9566
Někde jsem četl, že Gainward je "zbytečně drahý" a většinou tady vidím do sestav spíš Sapphire karty. Takže bych se rád opět zeptal na důvod pro tuto konkrétní grafárnu.

Gigabyte GA-EP45-DS3L (rev.1.0)
V základních deskách se už vůbec nevyznám. Dělá rozdíl ceny jen počet slotů různých rozhraní nebo je to i v něčem jiném (důležitém)? Tato deska má "jen" jeden PCIe 16x slot, nebude to do budoucna problém? Na druhou stranu, ona když se má měnit grafika, tak je asi lepší koupit jednu novou než přidat druhou přes SLI k té staré, že?

Intel Core 2 Duo E8400 BOX
Tady asi nemám co dodat.

Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan
Opět budu věřit. Dobré věci jsem slyšel o Noctua větrácích, ale snad je i tento dobrý.

Noctua NH-U12P
Nevím, jestli tohle není trochu moc. Jak jsem zmínil, overclockingu se nebráním, ale ani ho nemám (zatím) v plánu. Jaké jsou možnosti OC u této sestavy? Jsem úplný zelenáč - nezkracuje to pak životnost procesoru? Jinak ale věřím, že bych ten chladič využil i pro případný nový procesor do budoucna(?).

Samsung 21.6" SM 2253LW piano černý
Nádhera. Tenhle kousek vypadá opravdu slibně. Rád bych se ale opět zeptal na důvod výběru právě této značky a modelu. Dobrá/vlastní zkušenost? Jinak cenový rozdíl od 19" není zas tak velký, takže ok (původně jsem měl v hlavě jen 19" LCD).

Samsung SH-S223F černá, OEM
Moc jiných možností asi ani není. Jen nevím co znamená to OEM.

Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ
Někdo tady na fórech tvrdil, že jsou lepší WD (nebo, že jsou Samsung dokonce snad poruchové), přitom mají téměř stejnou cenu. Co je na tom pravdy?
======

Chápu, že mám šílené množství (hloupých) dotazů a proto komukoliv kdo odpoví alespoň na některé z nich budu moc vděčný.

Ještě bych přidal jednu obecnou otázku a to ohledně snižování ceny celé sestavy... Kdybych chtěl koupit něco trochu levnějšího, která/é komponenta/y by byla/y první a nejmíň poznatelná/é, kdybych bral její/ch levnější variantu?

Dík!
mstejska (2912)|11.10.2008 17:04
Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2) Aktivni chlazeni ktere je na karte je dostacujici, ale nechava kartu dost topit. Tohle pridavne chlazeni je vykonnejsi (nizsi teploty) a tissi.
Enermax PRO82+ 525W
Co vim ja tak modu modely maji odnimatelne kabely a pro maji lepsi uccinost. Taky si myslim ze 425W by bohate stacil. To se ale musis rozhodnout ty.

Gainward HD 4850 512MB DDR3 9566
Pokud budes kupovat ten extra chladic na grafiku tak doporucim gigabyte, nebo saphire. Pokud ale chces nechat originalni chladic, tak se podivej po HD4850 s nejaky nestandartnim chladicem, napr zase saphire ci gigabyte.

U zakladni desky se musis rozhodnout podle poctu slotu. Ja podle me fakt rozumejsi mit jenom jednu grafiku a nepouzivat crossfire neb sli. Strasne to zere, pak by si asi potreboval ten zdroj 525, jinak ti staci 425.
A mysli na to ze jestli tam chces davat jeste dalsi karty, napr TVTuner.

Noctua NH-U12P
Nevim jestli by jsi ten chladic pouzil na dalsi processor. pouze pokud jej budes davat do tehle desky. Ale intel s processory do slotu 775 pomalu konci. tj. pokud mas tohle cpu (8400) tak si myslim ze po malem pretaktu ti vydrzi hoodne dlouho. A pak uz asi nebude mit cenu kupuvat do tehle desky nic jineho.

Samsung 21.6" SM 2253LW piano černý
Cim vetsi display tim lepe. pocitej s tim za tohle LCD asi prezije zbytek sestavy.

Samsung SH-S223F černá, OEM
[O] riginal [E] quipment [M] anufacturee. tj v sacku, asi be software.


Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ
Bud ten samsung nebo WD 6400 AAKS. Mam ten western, a ted bych asi zkusil ten samsung. Rychlostne jsou stejne, kvalitou asi taky. Me se ten western zda hlucny, ale ostatni ho taky doporucuji. Takze asi jeden z nich.

Pri snizovani ceny, zalezi na co tuhlr setavu chces vyuzivat.
ja bych zacal tim Enermaxem 425, a vzal bych asi PRO. (Mam ho)
Pak bych vyhodil ten chladic na CPU. Je asi nejlepsi, ale ta cena.
No a pak fakt zalezi na tom, na co chces ten pocitac vyuzivat. Muzes taky jit klidne do AMD (viz muj podpis) AMD 4850+ EE je taky dobre cpu. s Intelem 8400 se sice neda srovnavat, ale pokud ti staci vykon toho AMD tak usetris dost. Atd.
Napis hlavne na co to chces.
Deee-aN (3834)|11.10.2008 17:49
ad Gainward: www.czechcomputer.cz/disc_doc-P717716348F77DDE0C12574B0005E6C9B.html?&ansid=1&ansid=12&ansid=16&ansid=31&ansid=48
ad Accelero: viz výše
ad Noctua: IMHO jedinečné all-in-one řešení se zaručeným výsledkem. I za tyhle peníze se vyplatí.
lubayys (278)|11.10.2008 18:22
Já myslím jak to navrhl SamecP, tak se mi to zdá ideální:)
Vectom (43)|11.10.2008 19:24
[QUOTE=deeean;168665]ad Gainward: www.czechcomputer.cz/disc_doc-P717716348F77DDE0C12574B0005E6C9B.html?&ansid=1&ansid=12&ansid=16&ansid=31&ansid=48
ad Accelero: viz výše[/QUOTE]
Jinými slovy mám vybrat úplně jinou grafiku (Sapphire) nebo je ten pasivní chladič navíc nutnost? Ty komentáře na czc jsou dost zmatený - nechápu, jestli je celá karta shit nebo je to jen nedostatečným chlazením, které se dodává s Gainwardama.
Deee-aN (3834)|11.10.2008 19:30
[quote=Vectom;168696]Jinými slovy mám vybrat úplně jinou grafiku (Sapphire) nebo je ten pasivní chladič navíc nutnost? Ty komentáře na czc jsou dost zmatený - nechápu, jestli je celá karta shit nebo je to jen nedostatečným chlazením, které se dodává s Gainwardama.[/quote]
Buďto vem ten Gainward, ale Golden Sample s lepším pasivem (500,- plus). Nebo něco jinýho, kde můžeš sundat chlazení bez rizika ztráty záruky. IMHO ATI nejlépe od Sapphire...
mstejska (2912)|11.10.2008 19:46
Jde o to ze samozrejme staci i standartni chladic, ale lepsi chladic je tissi. Gainward, Saphire nebo Gigabyte jsou dobre a delaji jak karty se standartnim chladicem, tak i karty s lepsim vlastnim.
SamecP (1751)|11.10.2008 20:48
Promiň nebyl sem tu.Takže tady můj názor:
A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz-Hodně dobré paměti ověřené a trhema spousty uživatelů odtuď z fora,slušná cena..
Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2)-Pokud chceš TICHO a slušné teploty tak nejlepší a nejlevnější volba,..
Cooler Master Dominator CM 690 KKN1-Slušná skříň,kvalitně zpracovaná,nerezonující plechy (levnější alternativa je Cooler Master Centurion 534)
Enermax PRO82+ 525W-Tichý kvalitní zdroj s vysokou účinností.425W by stačil na tuhle sestavu docela v pohodě,ale počítal jsem právě s budoucí výměnou grafické karty a,protože nadpis byl ,,ideální herní PC" tak jsem předpokládal,že je možná v budoucnu i dvojčipová nebo jiná žravá karta..Pro modul má odpojitelnou kabeláž.
Gainward HD 4850 512MB DDR3 -Byla nejlevnější v e-shopu ve,kterém sem vybíral všechny díly.Pokud najdeš jinou levnější tak jí klidně vem..
Gigabyte GA-EP45-DS3L (rev.1.0)-Opět kvůli budoucí graf. kartě.Má PCIe2 slot,ve kterém by dvojčipová karta běžela líp.(levnější alternativa chipset P35-deska podle požadavkům na výbavu ,nejlevnější bude asi
Gigabyte P35-DS3L rev. 2.0).
Noctua NH-U12P-Podle mě asi nejlepší chladič na trhu.Výkoný tichý.(levnější alternativa Arctic-Cooling Freezer 7 Pro)
Intel Core 2 Duo E8400 BOX-Hodně výkonný procesor bez kompromisů,který se bude v budoucnu určitě hodit..
Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan:Výkonem hodně podobné fany,taky hodně tiché,stojí přibližně půlku co Noctua..
Samsung 21.6" SM 2253LW piano černý:Všeobecně vychvalovaná značka.Dobrý poměr cena výkon.Velikost mi přijde do nové sestavy ideální..
Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ:Taky všeobecně vychvalovaný,tichý výkonný disk...

Hodně toho za mě řekli jiní např mstejska,kterého hned kladně ohodnotím,ale protože jsem tu před tim nebyl tak jsem chtěl zdůvodnit vše co jsem do sestavy dal.Doporučuju nakoupit na http://www.alfacomp.cz Díly jsem vybíral odtamtuď a je to všeobecně známí obchod,hlavně kvůli nízkým cenám a dobrým přístupem k reklamacím.To je ta vše co mě teď napadá.Případně rád zodpovím další otázky...
Deee-aN (3834)|11.10.2008 20:55
Opakuji, ten nejlevnější Gainward ne. Řve, špatně chladí, při pokusu o výměnu chladiče můžeš přijít o záruku. Když už, tak nejlevnější dostupný ne-Gainward.
SamecP (1751)|11.10.2008 21:05
[QUOTE=deeean;168726]Opakuji, ten nejlevnější Gainward ne. Řve, špatně chladí, při pokusu o výměnu chladiče můžeš přijít o záruku. Když už, tak nejlevnější dostupný ne-Gainward.[/QUOTE]

Teď jsem četl jiný thread a musím souhlasit.Tahle zakládní verze má horší chlazení než jsem myslel.Máš pravdu..Nebál bych se verze Golden Samle,s tou mam zkušenosti a není to špatnej chladič..Ale asi bude nejlepší vzít jiného nejlevnějšího výrobce jak píšeš..:thumb
EDIT:Ohodnotil bych tě,ale musím ohodnotit víc lidí..:hmm:stupid
Vectom (43)|11.10.2008 21:27
[QUOTE=SamecP;168732]Teď jsem četl jiný thread a musím souhlasit.Tahle zakládní verze má horší chlazení než jsem myslel.Máš pravdu..Nebál bych se verze Golden Samle,s tou mam zkušenosti a není to špatnej chladič..Ale asi bude nejlepší vzít jiného nejlevnějšího výrobce jak píšeš..:thumb
EDIT:Ohodnotil bych tě,ale musím ohodnotit víc lidí..:hmm:stupid[/QUOTE]
Tak za prvé, moc děkuju tobě i všem ostatním co sem přispěli svým názorem. Tuto rychlost (a vstřícnost) jsem nečekal.

S původně navrhovanou sestavou a vašimi názory na ní jsem v podstatě spokojen. Jen bych teda poprosil o sample odkaz na alternativu k té grafické kartě, nejlépe z alfacomp, protože tam budu vše s velkou pravděpodobností objednávat.

A ještě bych přidal dotaz právě k té grafice. Stále nechápu jaké je přesně použití toho pasivního chladiče Arctic-Cooling. To mám sundat aktivní chladič, který k těm grafárnám dodávají a nahradit ho pouze tímto pasivním nebo je to něco co k tomu všemu ještě přídám navíc? :confused:

Jinak teda počítám, že i ostatní co tohle vlákno četli, nemají s jinými díly špatné zkušenosti/problémy, pouze ta grafika(?).

[EDIT]

Ještě jsem zapomněl dotaz ohledně základní desky. Když srovnám Gigabyte GA-P35-DS3L (rev. 2.0) a Gigabyte GA-EP45-DS3L (rev.1.0) (navrhovaná mb), vidím rozdíl pouze v jednom PCIe a jednom PCI slotu navíc u druhé zmíněné desky, přičemž ta první má 4x SATAII a druhá 6xSATA - je toto něco zásadního? Protože pokud ne, tak mám pocit, že ta první, levnější deska by se k sestavě hodila víc?
Deee-aN (3834)|11.10.2008 21:35
[quote=Vectom;168742]
A ještě bych přidal dotaz právě k té grafice. Stále nechápu jaké je přesně použití toho pasivního chladiče Arctic-Cooling. To mám sundat aktivní chladič, který k těm grafárnám dodávají a nahradit ho pouze tímto pasivním nebo je to něco co k tomu všemu ještě přídám navíc? :confused:
[/quote]
Ano, jedná se kompletní výměnu chladiče. Odpojit, odšroubovat, očistit, nanést pastu (např. MX-2), přišroubovat nový. Opatrně...;) Eventuálně zapojit ventilátor. Připojit, monitorovat teploty.
SamecP (1751)|11.10.2008 21:35
K tomu accaleru.Sundáš orig chladič a nahradíš accalerem,kteté by tuto kartu mělo uchladit v pohodě pasivně..Nic víc..Golden Sample je tady,ale mají v nabídce levnější ASUS EAH4850/HTDI 512MB GDDR3 takže bych to neřešil a vzal právě tuhle a accalero..
Deee-aN (3834)|11.10.2008 21:40
[quote=SamecP;168747]K tomu accaleru.Sundáš orig chladič a nahradíš accalerem,kteté by tuto kartu mělo uchladit v pohodě pasivně..Nic víc..Golden Sample je tady,ale mají v nabídce levnější ASUS EAH4850/HTDI 512MB GDDR3 takže bych to neřešil a vzal právě tuhle a accalero..[/quote]
Asi bych taky vzal ten Asus...
A každopádně... Nehledě na to, že Asus má nereferenční chlazení, určitě na kartu Accelero necpi hned. Aspoň týden jeď na původním chlazení, abys měl jistotu, že ta karta je v pořádku, že jsi něco neponičil při výměně.
mstejska (2912)|11.10.2008 21:45
Mam zajimavy poznatek s referncnim chlazenim. Prvni dny to bylo fakt hlucne i bez zateze, takze jsem planoval okamzitou vymenu chladice. Asi po tydnu zacal byt hluk chladice v iddle prijatelny, v zatezi samozrejme huci dost. Ve hrach to ale zase nevnimam. Zajimave to bylo ve Witcherovi. Tam ten zvuk docela sedel. Pridavalo to atmosferu, karta znela jak meluzina. No tak zatim tu kartu mam uz mesic a pul s orig chladicem
SamecP (1751)|11.10.2008 21:46
K té desce jak píšeš v editu zásadní rozdíl neni.P35 je vyladěný chipset,který topí míň a kvůli tomu se na něm asi dá dosáhnout vyššího oc a je levnější.P45 má zase PCIe 2 což by se v budoucnu mohlo hodit,ale P35 momentálně v téhle době vyplatí asi víc..
Deee-aN (3834)|11.10.2008 21:50
@ mstejska: Ta moje byla s ref. chladičem neslyšná... Ale ty teploty...:mistake. V idle nešla pod 61°C. V burnu se blížila 90°. Teď v idle 42° a v burnu ani ne 60°.
Vectom (43)|11.10.2008 21:50
[QUOTE=deeean;168752]Asi bych taky vzal ten Asus...
A každopádně... Nehledě na to, že Asus má nereferenční chlazení, určitě na kartu Accelero necpi hned. Aspoň týden jeď na původním chlazení, abys měl jistotu, že ta karta je v pořádku, že jsi něco neponičil při výměně.[/QUOTE]
Ok, to je dobré vědět. Protože právě teď čtu na czc (http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P768AEC90FA1E0E0EC125745F005715B8.html?&all=1), že tato karta má na větráku taky záruční pečeť, takže při výměně za accelero zároveň příjdu o záruku. Stejně se mně pořád nechce věřit, že i u toho asusu budu líp chladit s pasivním accelerem než s tím jejich aktivním. Ale asi jo.

Ještě v tom svém předchozím příspěvku mám [EDIT] ohledně základní desky. Můžete na ten dotaz prosím kouknout? Dík.
SamecP (1751)|11.10.2008 21:52
[QUOTE=deeean;168758]Ta moje byla s ref. chladičem neslyšná... Ale ty teploty...:mistake. V idle nešla pod 61°C. V burnu se blížila 90°. Teď v idle 42° a v burnu ani ne 60°.[/QUOTE]
Na kolik otáček máš tu Noctuu?Zkoušel jsi i čistě pasiv?Accalero by to mělo uchladit v pohodě pokud máš průvan ve skříni..
Deee-aN (3834)|11.10.2008 22:03
[quote=Vectom;168759]Ok, to je dobré vědět. Protože právě teď čtu na czc (http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P768AEC90FA1E0E0EC125745F005715B8.html?&all=1), že tato karta má na větráku taky záruční pečeť, takže při výměně za accelero zároveň příjdu o záruku. Stejně se mně pořád nechce věřit, že i u toho asusu budu líp chladit s pasivním accelerem než s tím jejich aktivním. Ale asi jo.[/quote]
Čistě pro klid duše bych na to Accelero dal ten Nexus. To tě nezabije a když použiješ L.N.A. nebo U.L.N.A. z té Noctuy bude naprosto neslyšný.
[quote=SamecP;168761]Na kolik otáček máš tu Noctuu?Zkoušel jsi i čistě pasiv?Accalero by to mělo uchladit v pohodě pokud máš průvan ve skříni..[/quote]
Na Noctue mám L.N.A. tzn. cca 750-1050 RPM (reguluji navíc KamaMetrem). Pasivně to nebudu riskovat i když průvan mám. Četl jsem o pár lidech, kteří to zkusili...
SamecP (1751)|11.10.2008 22:07
[QUOTE=deeean;168768]Na Noctue mám L.N.A. tzn. cca 750-1050 RPM (reguluji navíc KamaMetrem). Pasivně to nebudu riskovat i když průvan mám. Četl jsem o pár lidech, kteří to zkusili...[/QUOTE]
No podle mě by to nemohlo ani v náhodou i bez toho větráku přesáhnout v burnu nějakej max 70 stupňů spíš míň pokud má člověk průvan ve skříni...Grafiky jsou konstruovaný na daleko vyšší teploty,ale každej máme svůj názor..
Deee-aN (3834)|11.10.2008 22:17
[quote=SamecP;168770]No podle mě by to nemohlo ani v náhodou i bez toho větráku přesáhnout v burnu nějakej max 70 stupňů spíš míň pokud má člověk průvan ve skříni...Grafiky jsou konstruovaný na daleko vyšší teploty,ale každej máme svůj názor..[/quote]
Teploty mám takový, jaký mám a ten větrák neslyším (komp mám kvůli dítěti na stole u hlavy). Navíc, tím ohřátým vzduchem z Accelera řada lidí "chladí" CPU a HDD (já ne, mám to pořešený jinak). I tak se snažím nemít zbytečně vysokou teplotu ve skříni.
mstejska (2912)|11.10.2008 23:40
[QUOTE=deeean;168758]@ mstejska: Ta moje byla s ref. chladičem neslyšná... Ale ty teploty...:mistake. V idle nešla pod 61°C. V burnu se blížila 90°. Teď v idle 42° a v burnu ani ne 60°.[/QUOTE]

Tak to jsou dobre teploty, Ta gigabytka ma v iddle 79 a burnu 85 stupnu. Aspon podle gpuz a mych prstu.
Vetrak toci v iddle an 1800rpm a v burnu kolem 5000. Zitra se mrknu na tu nalepku, ted v noci uz nechci delat kraval, pri rozebirani.
Vectom (43)|12.10.2008 17:10
Takže tady je moje finální volba:





Z originálního návrhu jsem změnil na vaše doporučení jen tu grafickou kartu (na ASUS EAH4850/HTDI 512MB GDDR3) a z vlastní iniciativy také DVD (na Samsung SH-S223Q LS černá, OEM + Nero) a myš (na Razer Copperhead Chaos Green, USB, zelená).

Měl bych poslední dotazy:

1. Je nutné si pro Noctu/Accelero koupit navíc vodivou pastu nebo se dodává s nimi/je u něčeho jiného?
2. Čtu dobře, že ten Cooler Master Dominator CM 690 KKN1 má v sobě už nějaké ventilátory? K čemu potřebuju ještě další dva extra (Nexusy)? K čemu je "NVIDIA SLI certifikace" u této skříně, není to zbytečné? Jsou pro tuto sestavu nějaké lepší/jiné alternativy?
3. Někdo tady tvrdil, že Enermax PRO mají vyndavatelné kabely, mě přijde, že je to naopak (jen u MODU verzí). Je dobré/vhodnější vzít teda tu MODU?
4. Kde se dozvím jaký typ PCIe je té základní desky? V popiscích alfacompu nic o rozdílu mezi P35 a P45 nevidím (mám na mysli PCIe 2.0).
Deee-aN (3834)|12.10.2008 18:27
Na procesor vem Noctua NH-U12P . Má lepší fan. Je u ní v balení pasta. - ad1)
ad 2) ano vzal bych jen jeden Nexus na Accelero. S nějakou certifikací bych si nedělal hlavu, ta by tě zajímala, jen kdybys jí potřeboval.
ad 3) PRO - bez CableManagementu, MODU je s CM. Klidně do MODU investuj, nebudou se ti po case poflakovat zbytečný kabely.
ad 4) zajdi na stránky výrobce. Ale taky bych si z toho nedělal hlavu.
Vectom (43)|12.10.2008 18:45
[QUOTE=deeean;169036]Na procesor vem Noctua NH-U12P . Má lepší fan. Je u ní v balení pasta. - ad1)
ad 2) ano vzal bych jen jeden Nexus na Accelero. S nějakou certifikací bych si nedělal hlavu, ta by tě zajímala, jen kdybys jí potřeboval.
ad 3) PRO - bez CableManagementu, MODU je s CM. Klidně do MODU investuj, nebudou se ti po case poflakovat zbytečný kabely.
ad 4) zajdi na stránky výrobce. Ale taky bych si z toho nedělal hlavu.[/QUOTE]
Ok, vemu ten NH-U12P a odeberu jeden Nexus. MODU Enermax nemá čistě 6pin napájecí kabel pro PCIe, pouze 6+2, narozdíl od PRO verze. Je toto problém nebo se dá 6+2 použít místo 6? Stejně asi vemu ten PRO, kabely se svážou a snad někam schovaj.
mstejska (2912)|12.10.2008 18:48
neboj se mam Enermax 425 PRO a napajim tim HD 4850.
Deee-aN (3834)|12.10.2008 18:59
[quote=Vectom;169045]... kabely se svážou a snad někam schovaj.[/quote]
To jsem si taky říkal...:mistake.
Pak jsem si ale říkal, že jsem si, blbec, těch pár stovek nepřiplatil...:stupid

6+2 znamená klasický 6-pin s extra 2-pinem, u něhož se můžeš rozhodnout, jestli ho potřebuješ.
mstejska (2912)|12.10.2008 19:02
Kabely u pro verze jsou dost dlouhe, ale i do media center skrine se bez problemu smotaji. A PRO verze ma myslim vetsi ucinost.
Logout (4018)|12.10.2008 19:58
fakt má pro větší účinnost než modu? Oni se lišej něčim jinym než odpojitelnejma kabelama? Nebo jsou na těch konektorech modu kabeláže takový ztráty? :-O :-)
mstejska (2912)|12.10.2008 20:14
Netvrdim to na 100%, ale myslim ze jsem nekde videl krivky ucinnosti. Zkusim je pohledat.
Deee-aN (3834)|12.10.2008 20:23
I kdyby to tak bylo, určitě ten rozdíl nebude nijak zásadní. Navíc, tyhle testy bývají 1ks vs. 1ks a tam ten rozdíl může být daný konkrétním kusem. Enermax je natolik kvalitní značka, že rozdíl v řádu pár procent nemá na funkci vliv.
SamecP (1751)|12.10.2008 20:51
Pokud to budeš brát v alfe tak u tý skříně je obsah balení sada šroubků,nic víc tam nepíšou tak nevim jestli jsou ty fany v balení..
EDIT:O pár řádků je napsáno,že jsou..Sorry.Ale jak budou kvalitní a tichý nevim..
Deee-aN (3834)|12.10.2008 21:41
[quote=SamecP;169107]Ale jak budou kvalitní a tichý nevim..[/quote]
Vyzkouší, uvidí. Přinejhorším může podvoltovat. Já takhle provozuju jeden původní vestavěný fan a spokojenost. Ten druhý, svítící, byl taky zticha, akorát mu asi nesvědčil provoz na 5V a zastavoval se. Nahrazen Nexusem :thumb
Vectom (43)|13.10.2008 15:53
Tak jsem do té objednávky pro jistotu dal zpět ten Nexus dvakrát. Ještě bych měl dotaz ohledně integrované zvukovky Realtek ALC888. Je to pro běžné používání pc/poslech hudby dostačující? Nebo je dnes standard kupovat si zvukovou kartu zvlášť?
ICEBOSS (3435)|13.10.2008 16:33
integrovana zvukovka ti bude stacit, je to dneska vicemene standard... kdyby sis koupil lepsi nejaky bedny, zacal bych o nejake zvukovce zvlast uvazovat.
Deee-aN (3834)|13.10.2008 16:43
Dneska je standardem integrovaná zvukovka. Pokud nechceš dělat vyloženě psí kusy se zvukem, bohatě stačí.