Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Měli jste někdy (nebo stále máte) grafickou kartu od 3Dfx?

Hlasujících
240. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano

132 55.00%
  • Ne

108 45.00%
Strana 8 z 9 PrvníPrvní ... 6789 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 121

Téma: Měli jste někdy grafickou kartu od 3Dfx?

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Voodoo1 + ATi Rage II+, P166 a 64MB RAM. Narazil jsem az v Alien vs. Predator. Na max. uroven uz framerate klesal pod 5 snimku, takze jsem se nemohl dostat dal (tech hybajicich alienu uz bylo moc). Ale stejne jsem uz dalsi podobnou rezbu nehral.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Mám 3Dfx VooDoo 2 8 MB...... v šuplíku jako nostalgickou vzpomínku. Btw myslíte, že by šla zapojit do SLI/Crossfire s mou nynější 3870X2? :-D:-D

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

no ja mam doma do dneska v jednom starym PC Voodoo 3 2000 pro AGP s 16MB pamětí a da se na tom zahrat CS 1,6 docela v pohode...byla to dobra karta...

Nováček Avatar uživatele fa.Destruct
    Registrace
    Feb 2008

Dlouhou dobu jsem vlastnil Monster V2 (12MB), tahle karta tu s námi, podle mého vydržela nejdéle ze všech. Hrál jsem na ní HL, Q2 a spoustu dalších super věcí (1.Unreal-ve své době naprosté grafické orgie, nad kterými ještě dnes kroutím hlavou-např. díky skvělým odrazům). Jinak jsem měl dost často problémy s chybným zobrazením (Z buffer měl malou barevnou hloubku, takže to vypadalo jako rozplizlý sprite), např v Baldur´s G. 2. Také jsem ji používal k akceleraci geometrie v Cad, což bylo ve své době něco naprosto převratného (když jsem kámošovi ukazoval kompletní vyhlazenou a otexturovanou PC skříň, v té době ještě bez akcelerace světel a dalších věcí, slintal několik týdnů- a to se, pánové ledva hýbalo asi 5fps, kam se hrabalo S3 a karty od Ati. Pak jsem přešel až na TNT2, ale to už je jiná historie...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sikil79
    Registrace
    May 2008

Diamond Monster 3D, která se musela propojit se stávající grafickou kartou.
    Myslím že v té době stála okolo 8000,- :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

napred pci voodoo 1, pak 2 (diamond monster), pak dva monstery propojeny pres externi kabel ala crossfire a nakonec agp banshee, ale to stalo za prd tak ho vystridala matroxka g400 dualhead
    edit: matne si vzpominam ze ta prvni byla kapanek drazsi (monster), tu druhou jsem dostal celkem levne, ale na tu dobu masirka ze se na to chodili koukat lidi!
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 06-06-2008 v 02:59

Obyvatel SHW Avatar uživatele Maxtor
    Registrace
    May 2006

Diamond Monster Voodoo 4MB.. tenkrat jsme z toho na invexu sr*li magi v kostkach.. Hexen2 byl doslova neuveritelny.. za takoveho Tomb Raidera, ze ktereho byli vsichni vyrizeni uz tak, me potom malem ukamenovali..
    Nemel jsem ji ale samozrejme hned pri vydani.. to byly sileny prachy.. po case, z druhy ruky stacilo..

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Měl jsem ArcadeFX Voodoo 4MB, pak STB Voodoo II-8MB (nějaká UltraGamingEdition), teď mám CreativeLabs 3DBlaster VoodooII-12MB (již mnoho let).
    Jo Voodoo to bylo něco, když se mě někdo zeptá proč tu kartu nevyhodím a nekoupím něco lepšího, tak mu dám jednoduchou odpověď - mám to nejlepší co je! Důvod proč většina lidí tak nostalgicky vzpomíná na 3DFX je dle mého v tom, že VoodooI byla první karta, která skutečně dokázala 3D akcleraci (ostatní to byly jen jakési parodie na 3D). Navíc pokud si tehda člověk koupil hru kde bylo uvedeno že podporuje 3DFX, mohl si být 100% jist, žemu ta hra pojede a pojede i plynule, což se bohužel dnes říci nedá ani v nejmenším.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Měl jsem Voodoo 1 (na přesný typ si už bohužel nevzpomenu) + S3 Virge 3D 2MB.
    Dodnes si pamatuju, jak jsem zůstal nevěřícně koukat, když jsem poprvé spustil Turoka a se slzou v oku vzpomínám, jak mi moje "vůdůčko" shořelo.

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

voodoo 3 2000, dodneška ji používáme na compu na internet. dál se s tím hrát i CS 1.6 ale bohužel špatně fungují drivery na XP

Nováček Avatar uživatele ronky
    Registrace
    Jul 2006

Stale mam Voodoo 3, ta karta ma prekvapivo maly chladic, nie ako sucasne monstra. Kde su tie casy...

Je v starom pIII 800 s 512ram a 80gb disk. Nekupi niekto?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

jasne, mel sem Voodoo 1 , 4MB potom Voodoo 2 8MB a to bylo delo. V kombinaci z TRIO 3D mam pocit...To byly casy

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

3dfx voodoo
    inno3d geforce 4200ti
    geforce x850xt
    ati x1950gt
    ati 3870x2
    geforce 8800gt
    evga gtx 260 core 216 55nm

Nováček Avatar uživatele janozlesa
    Registrace
    Feb 2009

Ja mám dome ešte stále Matrox Millenium G400 + Diamond Monster 3D II 3DFX Voodoo2 12MB PCI

Super kombinácia... ach to boli časy...

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Měl jsem 3dfx VooDoo s 4MB RAM a to vše posazené do,již dnes prehistorického,počítače 486 DX/2.Operační paměť činila tehdá nějakých 32MB RAM,HDD BigFoot 1,7GB do 5¨25 pozice a CD-ROM 16x rychlostní.Asi jsem měl tenkrát nej-našlapanější 486 v obci LOL! Jsou to krásné vzpomínky.

Strana 8 z 9 PrvníPrvní ... 6789 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jake jste meli v pocitaci zatim grafické karty?
    Od aldafallout v sekci Grafické karty
    Reakcí: 294
    Poslední příspěvek: 06-12-2014, 01:45
  2. Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 26-01-2013, 11:50
  3. Chladili jste někdy svůj počítač vodou?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 20-07-2011, 23:04
  4. Jaké počítače (kromě PC) nebo konzole jste měli?
    Od Sikil79 v sekci Volná témata
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-07-2008, 16:41
  5. Měli jste někdy vlastní herní konzoli? Pokud ano, jakou?
    Od Karel Polívka v sekci Volná témata
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-09-2007, 12:16