reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

S notebooky kterých výrobců máte dobré zkušenosti?

Karel Polívka (1485)|4.11.2006 14:19
Případně můžete zmínit i konkrétní modely.
mech13 (5526)|4.11.2006 16:48
tak se svojim FSC amilo 2040 su spokojene:) uz rok jede, nedavno upgrade a doufam v dalsi dva roky spokojenosti
boboco (1987)|4.11.2006 16:59
Já odpovím malinko jinak, nemohl bych jmenovat jedinou značku, kterou bych vyloženě nedoporučoval. Hodně lidí nadává na ACERy, ovšem mě ani jednou nezklamaly. Jinak rokama mi procházejí ACERy, ASUSy, Fujitsu Siemensy.
eraser (0)|4.11.2006 18:13
IBM ThinkPad
tequilla (1015)|6.11.2006 10:24
HP, model nc6210. Marny nejsou ani jakykoli z rady Pavilion ;)
first.indian (683)|6.11.2006 14:06
Acer Ferrari 4005WLMi
Acer Aspire 7003WSMi
Acer Aspire 9802WKMi_RAID

S acerem docela spokojenost :) akorat kamosovi na jednom levnejsim Aceru odesla okamzite po koupi DVD mechanika tak ho musel reklamovat a asi po roce mu praskl kloub :( Acery maji hodne spatne plasty. Ale jen ty levne kousky. Napr. to Ferrari ma plasty naprosto super ;)
dzortsch (1)|7.11.2006 22:38
IBM ThinkPad

zrovna jsem si poridil R60 UL154CF
eraser (0)|11.11.2006 20:34
[quote=first.indian]Napr. to Ferrari ma plasty naprosto super ;)[/quote]
S tým súhlasím, ak už notebook od Acer-u, tak jedine Ferrari. Inak jednoznačne IBM ThinkPad. :thumb
Frog (510)|11.11.2006 21:56
[QUOTE=first.indian]Acer Ferrari 4005WLMi
Acer Aspire 7003WSMi
Acer Aspire 9802WKMi_RAID

S acerem docela spokojenost :) akorat kamosovi na jednom levnejsim Aceru odesla okamzite po koupi DVD mechanika tak ho musel reklamovat a asi po roce mu praskl kloub :( Acery maji hodne spatne plasty. Ale jen ty levne kousky. Napr. to Ferrari ma plasty naprosto super ;)[/QUOTE]

malokto je spokojný s notebookmi acer, pravda je že s tymi lacnejsimi kuskami. Casto hovorim ked Acer tak jedine drahý :) Mechanicke prevedenie maju lacne modely fakt dost ubohe.
mech13 (5526)|12.11.2006 02:18
[QUOTE=Frog]malokto je spokojný s notebookmi acer, pravda je že s tymi lacnejsimi kuskami. Casto hovorim ked Acer tak jedine drahý :) Mechanicke prevedenie maju lacne modely fakt dost ubohe.[/QUOTE]
[OT]spolubydlici ma acer za 40 a je to uplne stejny plastak jak ty levny za 20(klavesy obtiskly na displayi, tezce domrvena DVD palirna, ventilator po roce jak zachrchlana stodvacitka na tri valce...). co se ferrari tyce, tak mam pocit ze vypada uplne stejne jako obyc acery, jen obarvene. osobne sem ho nedrzel, tak kvalitu plastu neznam. ale tema je: "S notebooky kterých výrobců máte dobré zkušenosti?"[/OT]
eraser (0)|12.11.2006 12:50
No, tá otázka je položená jednoznačne, lenže názory ľudí sú rôzne, takže si myslím, že rôzne prestrelky sú na patričnom mieste, je to totiž rovnaké, ako keď niekto argumentuje, že Škoda 120 je najlepšie auto na svete, pretože predtým v inom nesedel, prípadne si ho kúpil a získal klamlivý dojem, prípadne jednoducho zatrpkol, lebo ho vlastní a to platí i tu.

Čo sa týka Aceru, model Ferrari som v rukách mal, zdal sa mi patrične pevný, mám pocit, že sasi je vytvrdený uhlíkovými vláknami. Veľmi biedna je myš, tá sa rozpadne behom krátkeho času, to mi potvrdilo už niekoľko vlastníkov. :)

Ak si zoberiem do merku iné notebooky od Aceru, tak sa mi na nich nepácil fakt, že nadmerné teplo sa prenáša na miesta, kde má užívateľ zvyčajne opreté dlane a to je výrazný nedostatok. Kĺb tiež posobí dojmom, že "asi za chvíľku prasknem", ale toto sú známe fakty a trpí nimi mnoho výrobkov od Aceru, vrátane problémov s prehrievaním, takže týmto radím túto firmu v oblasti notebookov do najspodnejších tried. A to je dôvod, prečo je ich ponuka markantne lacnejšia, než rovnaké HW zostavy značkových konkurencií.

Nedávno mi nedalo nereagovať v recenzii Sony Vaio SZ2 – samurajský notebook na úvodnú vetu autora Josefa Broža Sony Vaio v sobě spojuje elegantní design s výkonným hardware a ušlechtilými materiály, pretože je to zavádzajúca informácia. Spôsob, ako je toto tvrdenie napísanie neplatí, mám totiž v práci prístup k mnoho modelom Sony Vaio a osobne ich radím do horšej triedy, než spomínané Acer notebooky.
ICEBOSS (3435)|18.11.2006 19:01
ASUS W1, mel ho kamos a dost jsem slintal, jak nad vykonem, tak nad designovym i mechanickym zpracovanim...
Axeli_Machal (0)|10.12.2006 02:33
Mohu doporucit znacky Dell,HP,IBM a Apple.Jine naopak doporucit nemohu,az na takove vyjimky jako Acer Ferrari,kde jak tady bylo zmineno,jsou pouzity mnohem kvalitnejsi plasty nez u jejich levnejsich bratru.
grimmi (41)|12.4.2007 14:01
Mám zkušenosti s DELL, HP, ASUS, ACER a ty nej zkušenosti mám s mým HP nc6320 - naprosto perfektní, jen ten displej by mohl být lepší.
U Dellu je ale absolutně špičková záruka, měl jsem tu čest a je to bomba, skoro by se vám chtělo, aby se furt něco porouchávalo......myslím tím záruku NBD
ICEBOSS (3435)|14.4.2007 14:20
2 kamosi si ted koupili DELL inspiron 6400 a docela spokojenost. Trosku horsi /hlucnejsi mechaniky, ale jinak super. hlavne moznost konfigurace, volby 9 clankove baterky atd je super

[quote=first.indian]Napr. to Ferrari ma plasty naprosto super ;)[/quote]
akorat disky se v nich pekne vari...
eraser (0)|22.4.2007 16:42
Myslím, že to sú celkom presvedčivé argumenty, aby som sa DELLom vyhol. :)
ICEBOSS (3435)|22.4.2007 17:44
ktere argumenty? hlucnejsi DVD mechaniky?
okleger (83)|25.4.2007 19:17
Já užíval stařičký IBM ThinPad 300E (na svoje stáří pracoval výborně, i plasty držely všechny krásně bez "vrznutí"), nyní mám Compaq EVO N610c a zatím také absolutní spokojenost (však vůči IBM jde cítit malinko slabší dílenské zpracování). Hodí se mi hlavně šasi ze slitiny hořčíku... Nyní ho již ale prodávám a přemýšlím o HP Pavilion dv5244 či Compaq Presario v5245, nevím však jakej, zůstanu ale u HP. Kolem dokola věřím nejvíce IBM, DELL a HP, naopak mě nepřesvědčily ACERy
Vezir (120)|15.5.2007 21:09
Zajímavě se mi jeví co se kvality týče právě DELL ačkoliv jsem jej nikdy nevlastnil, naopak jsem byl docela zklamán HP nx6110 (dle mnoha lidí jeden z nejlepších), kde se mi kazil displej (po 4. reklamaci sem HP zavrhl) - samozřejmě je možné, že jsem natrefil na jeden špatný kus z tisíce :-(
Jinak již 4 roky využívám ECS A531 a zatím vše v pohodě (výkon je už trochu out), a to i přesto že jsem ho několikrát podrobil náročné operaci (zvýšení RAM pro VGA [nesdíleno], vyvedení RSMA pro wifi, tižší ventilátor, chladící otvory pro přidanou paměť grafické karty). Baterie i po těch 4 letech stále drží solidních 1:45 hodiny. :-)
Rakosnicek (17)|17.5.2007 18:37
Asus 4ever:P Mam doma uz dva roky M6VA a naprosta spokojenost - zadny plasty ale slitina horciku a hliniku8-)... displej (15,1') fantasticke rozliseni 1400*1050. Jediny problem je chlazeni ale po snizeni napeti pohoda:) a vykon taky velmi slusny
ICEBOSS (3435)|22.5.2007 10:40
pravda. chlazeni u M6V je fakt strasny. clovek by cekal, ze notas v tyhle tride bude mit vyresenou aspon zakladni konstrukcni vec.
sirdo (15)|19.8.2007 10:30
HP Pavilion 9000...
Jezevec (607)|19.8.2007 16:38
Nejlepší železo, které se mi dostalo do rukou co se týče stability, perfektního zpracování, kvalitních materiálů a výdže byly IBM/Lenovo řady ThinkPad, zejména model T60, a to jsem pracoval s notebooky prakticky všech známých značek.
eraser (0)|20.8.2007 02:18
[quote=Jezevec;44953]Nejlepší železo, které se mi dostalo do rukou co se týče stability, perfektního zpracování, kvalitních materiálů a výdže byly IBM/Lenovo řady ThinkPad, zejména model T60, a to jsem pracoval s notebooky prakticky všech známých značek.[/quote]
Môžem len potvrdiť, pričom vo všeobecnosti Thinkpad znamená slušnú kvalitu. Tčkové rady sú výborne vo výkone a portabilite. Sám mám T43 a zdvihnem ho jednou rukou. :)
romanecko (37)|31.8.2007 02:17
Ja osobne som mal moznost pracovat s notebookmi od firiem Acer, Asus, Packard Bell, Fujitsu a MSI. Najhorsie dopadol vyrobca MSI 3x reklamacia nakoniec som dostal naspat peniaze, Acer 5024 mam stale - nie je to uplne najhorsie ale nejake vyhrady su (problemy s linuxom - nie je ovladac na zapinanie a vypinanie WiFi), Packard Bell som bol velmi spokojny. Asus a Fujitsu v mojom pripade patrili medzi spicku. V dohladnej dobe sa chystam kupit aj nieco od Dellu - cital som viac priaznivych recenzii. Ale nemyslim ze sa to da zovseobecnit - kazdy vyrobca ma nieco zaujimave vo svojom portfoliu. Len mi je trochu luto ze sa niekedy setri na nepravych miestach. Napr. Santa Rosa platforma s integrovanou Intelackou VGA. Nech sa na mna nikto nehneva ale lowstream od AMD alebo Nvidie by bol lepsi.
harleymaster (45)|31.8.2007 17:49
Zdravim. Mam dobre zkusenosti s HP,konkretne Pavilion dv1659us. Kvalitni zpracovani,neprehrival se,nebyl hlucny. Toshiba A200 me hodne potesila. Perfektni design,ale stvalo me tam viko notebook,ktere bylo porad umatlane. Dell-naprosta spicka,mam doma jeste jeden starsi model a sluzebni v praci. Doma mam momentalne VBI. S nim jsem take spokojeny,zatim nemam si na co stezovat. Naopak me zklamal notebook od Asusu,konkretne rady A6. S tim jsem mel akorat same problemy. Neustale prehrivani,hluk...,ale mozna to byl jenom spatny kousek,kdo vi...
mech13 (5526)|8.9.2007 12:15
tak to vypada, ze se mozna rozloucim se svym FSC amilo pro V2040:cry

dal jsem ho an reklamaci, kvuli svetlejsimu flicku (cca 2cm x 0.5cm)zhruba uprostred displaye...
za 3 tydny byl zpet s novym displayem, bohuzel nefungoval tak jak ma (vetsinou to bylo dobre, zlobilo to jen cerstve po zapnuti)... viz foto v priloze...
tak sel znova na reklamaci, opet novy display, ted uz se zda byt vse v poradku, ale nastalo prekvapeni, kdyz jsem zkousel clockgen, NB vytuhl a bylo potreba vytahnout baterku... asi 5 minut jsem premyslel jestli to delam dobre, a nechapal co nemuze fungovat na odsunuti dvou pojistek ze baterka porad nesla ven... tak jsem hodne zabral a pomalinku to slo... az byla venku, sok... do mista na baterku vycuhoval sroubek a dost silne tlacil na baterku tak, ze pri jejim vydelavani se z ni trhala nalepka (takova ta silna skoro plastova potvora, zadny papir)
takze v pondeli jdu znovu reklamovat a skusim chtit zpatky $

jinak ten NB je skvely, porad vydrzi 4 hodiny na baterku, zadny jemny zachazeni odmne nezazil a presto porad vyborne drzi, zadne jine problemy s nim nebyly... je mi lito ho dat pryc, skvele mi vyhovuje ale jestli za neho dostanu 30k zpet tak si splasim za 15k nejaky jety IBM a 15k mi zustane v kapse...
DSC_2664.JPG DSC_2695.JPG DSC_2697.JPG DSC_2704.JPG
Weslo (234)|8.9.2007 12:38
osobně jsem přítelkyni pořídil HP nx7300 a jsem spokojen
RHBambus (155)|15.11.2007 11:59
Sony a IBM to je jasný...
Michal F (6)|26.11.2007 14:31
Mám zkušenost s HP, IBM, Dell, Fujitsu, Asus a Acer. Nejhůř z nich vychází Acer a moc se mně nelíbí model Dell D830
Lindows Hlista (161)|26.11.2007 15:42
ja mam zatial skusenosti iba s 2 značkami....Acer a HP....kamarat ma acera asi 1,5 roka. Za ten čas mu odisla ramka + disk + este nieco, co sa ani nedozvedel co...notebook si pobudol mesiac bohvie kde a vratil sa v poriadku :D proste acer :thumb, posledneho pol roka slape vraj bezproblemov. Druhá skúsenost je s notebookmi od HP. Svokor má jeden a priatelke som kupoval asi pol roka dozadu druhy - HP 530. Ten svokrov ma nejaku zavadu, neviem ci softwarovu, ci hardwarovu, ale ked kopiruje obsah s dvd na disk tak to trvá na dni, nie na hodiny/minuty...inac uplne OK. Ten druhy (HP530) je uplne v pohode...zatial...jedine co mu mozem vytknut je vydrz baterky, ale v tej cenovej kategorii akej som ho kupoval, sa nic lepsie nedalo...
pepac (1)|28.11.2007 19:23
Nemate prosim nekdo zkusenosti s MSI notebooky, pripadne jejich servisem? romanecko psal ze nic moc, tak nevim... Zkratka se mi docela zamlouva MSI MegaBook EX600RX-016CZ. Chtel bych neco do 25k, na cem si zahraju Starcraft II az vyjde (:
Diky Pepa
tgfh (2985)|28.11.2007 20:09
Volil bych Lenovo, DELL, HP.
MSI má kámoška a šlape pěkně.
Jendys (6)|2.12.2007 10:45
měl jsem Acera (3023WLMi - doufám že si to ještě dobře pamatuji) a s tím jsem nebyl spokojený kvůli kvalitě jeho zpracování, jednou byl i na reklamaci protože popraskali klouby a víko displeje. Jinak ale šlapal dobře a díky nesdílené grafice měl i celkem dobrý výkon. Bohužel mi ale v servise, když byl na zmiňované reklamaci odpravili baterii, protože ji nechali úplně vybitou a nestarali se o to, takže když se vrátil tak místo 3 hodin vydržel ani ne hodinu. Brácha má taky acera a tomu u něj prozměnu odešel disk a z mého okolí také moc dobrý ohlasy nemám.Takže díky tomu bych si acera už asi nikdy nekoupil, ikdyž jejich nové modely jsou na tom prý už o něco líp. Jako druhý notebook jsem si pořídil Asus M6A (z druhé ruky) a jsem s ním naprosto spokojený. Výdrž na baterie téměř 4 hodiny (po 2 letech používání celkem slušný řekl bych), konstrukce pevná a vypadá pořád skoro jako nový. Toť mé zkušenosti s notebooky.
Wlcek (379)|9.12.2007 15:11
U HP Pavilion, konkrétně model DV6950, přeskakuje zvuk, lupe v něm, při prehrávání DVD. Údajně si na to stěžuje více lidí, takže asi jde o nějakou výrobni vadu.
Janyk1 (997)|16.1.2008 17:25
Mám Asus A6JE a jsem s ním spokojen až na to, že tak po roce odešel HDD, ale to nebude jejich chyba. Repráky jako u všech stoí za ho***, displej je docela kvalitní, ale horní plastový kryt displeje mohl být silnější, dá se to dost lehce prohnout.Další výtku bych směřoval k USB portům(4), které jsou ovšem tak blízko u sebe, že víc jich je skoro nepoužitelnejch, obzvlášť při použití tlustého flashdisku(např.Corsair Flash Voyager GT 8GB a další) a ty plasty se dají hrozně lehko poškrábat.Jinak jsem s ním hodně spokojen
:thumb : :thumbdown - 2 : 1 asi tak!!!

EDIT:nevím, jestli se ještě vyrábí
P@pi (1519)|16.1.2008 19:09
Asus M6VA (něco málo přes 2 roky)

+ plasty nevržou, drží
+ dobrý zvuk z repra
+ notebook funguje :)

-- bezdrátová síťovka nefunguje na baterie
- klouby na displeji mají vůli
- bez úprav má neuvěřitelné (a nepoužitelné) teploty
- snadno se škrábe
- vevnitř lehce popraskaný displej (málo viditelné)
- reklamace je poněkud divoká (teda ne v rychlosti...) a málo "podporovaná" viz. web ASUSu
- v BIOSu toho moc není :o
boboco (1987)|16.1.2008 20:10
já si teď budu muset koupit noťas pro sebe - už to tak vypadá. Po dlouhém zvažování to nakonec vypadá na FSC Esprimo U9200 za cca 18 500,- (např.: http://eshop.tuned.cz/frontoff/?d=1445888). Samozřejmě mu hned dokoupím další 1GB modul (a to se vyplatí! :D - takže nakonec vyjde na 19 000,-).

Tak Vám pak napíšu své zkušenosti, případně udělám i jeho recenzi s postupnýcm doplňováním poznatků, získaných během jeho používání:-).
Withman (1337)|16.1.2008 20:29
Já prodávám nejčastěji MSI, různé modely...VR6.., M67., GX.., EX.., PR... a jsme jich během půl roku prodali tak kolem cca 30 a na reklamaci nepřišel ani jeden, resp. jeden měl vadnou pamět a druhý měl špatnou nabíječku, což se za chybu NTB nazývat nedá. Nyní jsem koupil přítelkyni PR200 v růžové barvě a spokojenost.
Jsem velký příznivce MSI notebooků a myslím si, že v dané cenové kategorii jsou mnohem lepší než Acer či Asus. Zpracování je dobré, panty určitě vydrží a design není hrozný, resp. všechny jsou téměř stejné. Dále příslušenství je levné, baterie se dají pořídit do cca 2 tis. s DPH a jsou do všech modelů stejné, resp. jedna je pro 12", pak je jedna pro 15" a 17" a jedna do GX. Nabíječky se také dají sehnat levně.
Poté ještě prodáváme Toshiby a s nimi také nejsou výrazné problémy, ale zase jsou o trošku dražší. Nic jiného nedoporučuji. Pokud tedy někdo nechce Dell či IBM Thinkpad. :)
Loli (226)|16.1.2008 21:11
No to zalezi hodne na uzivateli a jak to beres.

Ale jinak IBM a pokud ti nevadi starosti tak dell - ten se sice nici, ale do druhyho dne opravi a nedelaj zadny caviky. Ono i to IBM neni dokonaly.

Taky me super prisel macbook - dokud se mi nerozpadl spodek od vrsku po drobnym padu (a jakoze me notebook pada skoro furt s mejma rukama).

Existujou i treba philipsy co sem nezkusil :(
Janyk1 (997)|16.1.2008 21:20
Philipsy ve mě teda moc důvěry nevzbuzujou...do toho bych asi nešel, ale osvědčený značky asus, acer, dell, ibm, toshiba, MSI, fujitsu siemens...

EDIT:ale proč by nemohly překvapit!
Ascorti (31)|14.3.2008 20:46
Já mám tak třičtvrtě roku Acer 5920 a nemůžu si stěžovat... všechno funguje jak má, je celkem odolný, vypadá hezky, vydrží dlouho na baterii a grafika se dá skvěle přetaktovat ;)

Četl jsem dost nepříjemných zkušeností s Acery, tak snad se to týká jen těch levnějších modelů...(doufám, že nic nepřivolám ;) )
eraser (0)|14.3.2008 23:01
[quote=Ascorti;100511]Acer 5920 a nemůžu si stěžovat... všechno funguje jak má, je celkem odolný, vypadá hezky, vydrží dlouho na baterii[/quote]"Super" notebook na prenos, avšak ako ťažítko by využitie isto našiel. :mistake

Zaujímala by ma tá výdrž, v prípade, že máš nastavený jas na maximum a aktivované wifi.
thinkpad-t41-aspire-5520.jpg
M*giC (1)|15.3.2008 00:56
Zdravim, osobne pouzivam IBM ThinkPad R51 a nemam jedinou vyhradu - na svuj vek slape skvele a snasi zatez lip nez bych cekal;)

Ostatni bych rozdelil asi takle podle nejcastejsich pozadavku zakazniku:
1) cena - Acer, ASUS, MSI, FSC

2) kvalita/jistota/rozumna cena - HP, Dell, IBM

3) nadstandard + design - Sony, Toshiba

Moje TOP v pomeru cena/vykon jsou booky MSI a IBM.

Vyhrady:

Acer - slabsi povest, kvalita starsich modelu
ASUS - bidny support, reklamace
FSC - design (muj subjektivni nazor)
HP - bez vyhrad
MSI - dodavky bez OS a vyrobce podporuje aktivne jen Visty
Dell - prakticky bez vyhrad, diky supportu
Sony - vysoka cena za znacku
Toshiba - bez vyhrad
IBM - "tradicni" design (ale jsou to pracovni notebooky, ze)
Ascorti (31)|15.3.2008 10:17
Eraser: To nevím, jas na maximum většinou na baterii nepoužívám a wifi taky ne ;)

btw. to na tom obrázku není on...
eraser (0)|15.3.2008 17:16
[quote=Ascorti;100645]Eraser: To nevím, jas na maximum většinou na baterii nepoužívám a wifi taky ne ;)[/quote]To je práve dosť podstatné, pretože podľa mojich meraní s viacerými Thinkpadmi mi vychádza, že aktivovaná wifi redukuje výdrž o celú hodinu. A jas, ten ešte viac.

[quote=Ascorti;100645] btw. to na tom obrázku není on...[/quote]Viem, to je 5520, ako je napísané v názve priloženého obrázku.
kamil2268 (111)|20.3.2008 09:43
hmm tak já mám dell xps1330 od 26.1. tohoto roku. Výkon super, nic nevrže, hlučnost mechaniky je velká při vysouvání ( jn slot-in mechanika:D ), display mě překvapil sytými barvami ( LED ) i hodně dobré podsvícení. V noci se na střední jas nedá pracovat, protože to vypálí oči.
Jinak můžete se ptát co Vás zajímá...
Petr S. (1220)|27.3.2008 06:34
Jak jsem už psal jinde, vlastním teď noťas Dell Latitude D600 a musím ho pochválit. Píše se na něm úplně nádherně, protože rozložení klávesnice je velmi podobné klasické stolní klávesnici. Na mé potřeby mi stačí i menší 14" display, což s sebou přináší i menší celková hmotnost notebooku. Je již mírně jetý, takže baterie vydrží něco kolem hodiny a půl. Zvažuji koupi nové, nevíte kolik konkrétně tento akumulátor vydrží?

Jsem rád i za takovou drobnost, jako je DVD mechaniky (bohužel pouze Combo) umístěná na pravé a infraport na levé straně. Nechápu třeba např. Compaq, který u některých modelů dává infráč do zadní části - když chci přeci připojit třeba mobil, proč nemůžu prostě dát mobil vedle noťasu?

Abych ho jen nevychvaloval, trošku mi vadí, že jsou USB porty umístěny nad sebou, což přináší komplikace s připojením dvou flash disků - konkrétně dva Voyagery.
dzandra (1368)|27.9.2008 22:25
IBM LENOVO T60, ale přikoupil jsme 1GB RAM
Salamander (6177)|28.9.2008 00:29
Dell XPS M1330¨Perfektni notebook, jak vykonem, tak zpracovanim.