reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vývojové prostředí pro C

Intri (3490)|11.10.2008 23:12
Tak už to na mě zase jde - škola a nutnost programovat.:-)

Tentokrát jsem si vybral Cčko, protože nějaký borec si usmyslel, že se mu nechce opravovat projekty a nechá to dělat mezinárodní soutěžní server ( UVa Online Judge, jestli někdo zná ). Inu, původní plán prostý - v Dev-C++ se mi vždycky celkem dobře pracovalo.

Jenže tehdy jsem nepotřeboval debugger... Teď, když jsem debugger Dev-Cčka poznal, nejradši bych ho mazal bit po bitu. Nevěděl by někdo, pls, o nějakém obdobném prostředí? Potřeboval bych, aby bylo schopné zkompilovat program využívající jen nejzákladnější knihovny ( všechno standardní knihovny C ), neměly by v tom být nesmysly, jaké například přidává Microsoft do C programů ve Visual Studiu.
Logout (4018)|11.10.2008 23:19
Hmmmm - linux asi nechceš, co? Tam je nástrojů... :-) Třeba gdb :-D
Ale bejt Tebou bych zkusil Visual C++ express edition. MS má kupodivu dobrý vývojový nástroje. Možná jsou tam přidaný blbosti, ale program dle normy přeloží, a oproti např. borlandu kompiluje rychle a dobře (s borlandem mam mnohaletou a bohužel nedobrou zkušenost).
Intri (3490)|11.10.2008 23:24
No a bude fungovat stylem, že otevřu jeden čistý texťák, napíšu si do něj všechno ručně sám, zkompiluju a spustím? Já totiž tak nějak nerad, když mám ve zdrojovém textu něco, čemu stejně nerozumím.
mstejska (2912)|11.10.2008 23:27
Samozrejme. Pokud vyuzivas cisty projekt a ne predpripraveny, tak tam mas jenom to co si tam sam das.
Intri (3490)|11.10.2008 23:28
Prima, zase mám co stahovat.:-) Vyzkouším, díky.
mstejska (2912)|11.10.2008 23:30
Visual studio express ti bude stacit.
Intri (3490)|11.10.2008 23:32
Mimochodem, ohledně toho Dev-Cčka - jsem jen cvok, co s tím neumí, nebo debugger fakt potřebuje debugnout? Opakované spouštění debugu totožného kódu vyústilo vždycky v jiné chování.:-)
Logout (4018)|11.10.2008 23:44
S Dev-Cčkem zkušenosti nemam. S jinejma open i closed -source programama jsem si ale udělal zkušenost, že napsat dobrej debugger neni vůbec jednoduchý. Debuger je právě jedna ze síly visual studia (další výhody jsou např. oddělený debug a release verze kompilovanejch aplikací - při ladění velkýho projektu není třeba překompilovávat celej projekt, ale jen změny od posledního release, apod.).
Intri (3490)|11.10.2008 23:46
Jj, to znám z Visual Studia. Docela dobrá věc, i když někdy taky umí pozlobit.
Intri (3490)|12.10.2008 17:15
Tak jsem to dneska zkusil a přesně to, co jsem očekával - otevřu svůj starý C soubor ( resp. zkopíruju jeho text do nově vytvořeného ), ale možnost zkompilovat nebo spustit program nikde. Potřebuju v tom Visualku ještě něco nastavit, pls?

Edit: No jo, až teď mi došlo, že Visualka vždycky potřebují projekt. No, nevadí, důležitý je ten kód, ten už se pak odešle samostatně, až bude fungovat. Díky.

Edit2: Ohledně debugu: nějak se mi nedaří během debugování zobrazit obsah celého pole - když rozkliknu jméno toho pole, objeví se jen jedna podpoložka, která ale nemá žádné jméno a je u ní nějaké číslo. Možná zas dělám akorát něco špatně, ale ve Visual Studiu, když jsem dělal C#, se takto vždycky dal pohodlně obsah pole zobrazit, hezky buňka po buňce.