reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehrávač pro slečnu

skawagon (104)|13.10.2008 18:09
Ahojte, kamarádka leží v nemocnici a chtěla by tam poslouchat nějakou hudbu - problém je, že je pro ni dost problematické se dostat k PC, takže by zařízení mělo mít rozumnou paměť (8GB ale dnes myslím není problém) také by jistě potěšilo FM Rádio. Také by ocenila Češtinu a vzhledem k tomu, že tam bude dlouho tak asi i aby to dokázalo přehrávat video (přátele, simsnovi, takže asi kolem těch 30 FPS). Kdysi jsem potkal na netu přehrávač Evolve Dream, který měl baterii standartní z mobilního telefonu Nokia. Takové řešení by se mi také zdálo rozumné, ale značce Evove moc nedúvěřuji.
Zatím mám na seznamu:
EMGETON M7 CULT - Nevím jak moc praktické je dotykové ovládání (jde to prstem?) a také jak je na tom z baterkou. Líbí se mi že je k němu nabíječka.

SONY NWZ-A818W Ten je dražší ale nevím jak je na tom z videem a baterií. Nevíte, má české menu?

iRIVER E100 Tento mi přijde prima, ale nevím zasde jak z jazykem a jestli není i bílý...
Děkuji moc za rady:)
Salamander (6177)|13.10.2008 18:19
No a co http://www.123mp3.cz/d/sandisk-sansa-e280-fm-8gb/ ?
Ten by to mel zvladat v pohode ...
skawagon (104)|13.10.2008 18:30
Ta Sansa je velmi schopná, moc děkuju za tip:) Nevíš, jak je to s tím prográmkem Sansa Media Converter?
Janyk1 (997)|13.10.2008 19:33
jenom takovej návrh možná OT, ale co třeba Sony PSP nebo Nintendo DS?
skawagon (104)|13.10.2008 19:52
Na to ona méoc není, chce čistě MP3/video přehrávač
Withman (1337)|13.10.2008 23:08
Sansa e200 je ideální volba. Jsem majitelem, klidně se ptej. :)
skawagon (104)|14.10.2008 15:18
Tak první a (jak jinak u žen) rozhodujcí otázka: Existuje i v jiné než bílé barvě?
2: Jak je to s baterií - dá se dobíjet pomocí nabíječky/je tato součástí balení?
3:Výměnný akumulátor a doba na kterou vydrží ( reálně ) hrát / přehrávat video?
4: Jak je na tom podle tebe z displayem (je obraz jemný, dostatečný počet barev, jas...)?
Určitě přijdu i na něco dalšího:) Nemáte někdo i toho Emgetona/iRivera/Sony? Napiště zkušensti díky:)
Withman (1337)|14.10.2008 15:25
[QUOTE=skawagon;169538]Tak první a (jak jinak u žen) rozhodujcí otázka: Existuje i v jiné než bílé barvě?
2: Jak je to s baterií - dá se dobíjet pomocí nabíječky/je tato součástí balení?
3:Výměnný akumulátor a doba na kterou vydrží ( reálně ) hrát / přehrávat video?
4: Jak je na tom podle tebe z displayem (je obraz jemný, dostatečný počet barev, jas...)?
Určitě přijdu i na něco dalšího:) Nemáte někdo i toho Emgetona/iRivera/Sony? Napiště zkušensti díky:)[/QUOTE]

1.) Dělá se pouze v lesklé černé barvě (velmi elegantní), z druhé strany kovový kryt baterie.
2.) Nabíjí se pouze přes USB, pokud bys sehnal redukci z 220V na USB tak by to taky zvládl.
3.) Výdrž je hodně luxusní, přes 20 hodin, záleží na jasu/době podsvícení, pokud se sníží výdrž by se mohla ještě zvýšit. Osobně nabíjím, tak jednou za 3 týdny až měsíc. Video nepoužívám, takže nemohu hodnotit. Baterie se dá vyměnit, ale ten battery kit na výměnu už se v ČR neprodává. :(
4.) Displej je velice jemný, opravdu kvalitní, není problém s nějakým zpožděním či podobně. Ale na pravidelné koukání na video to není, je příliš malý...abych řekl pravdu, tak jsem to použil 2x a nějak radši poslouchám hudbu.
Razi3L (612)|14.10.2008 18:10
a co třeba tenhle?:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K507Y000000HXS
8GB paměti, slot na paměťové karty (ale jen microSD), FM rádio, 3" display s rozlišením 400x240, přehrává i FLAC a píšou, že dokonce není potřeba převádět video. Výhodu v podobě paměťových karet bych viděl hlavně v tom, že pokud ji budeš chtít donést další videa, tak si stačí vzít paměťovku a přehrávač může dále používat.
Na video je podle mě velmi vhodný a udávaná výdrž také vypadá hezky.
Pokud je finanční limit trochu vyšší, tak bych se podíval na iAudio D2:
http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-328292)-mp3-prehravac-cowon-iaudio-d2-mp3-8gb.html
skawagon (104)|14.10.2008 21:15
Děkuji za rady, výsledky jsem předal dál, jsem sám zvědav co vybere:)