reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Malý problém s LCD TV Panasonic Viera TX-32LMD70FA

Jirkac_ (11)|14.10.2008 09:20
Zdravím,
před několika měsíci jsem si zakoupil LCD TV Panasonic TX-32LMD70FA, jsem s ní maximálně spokojený, nicméně narazil jsem na jeden problém. Televizi mám neustále připojenou do sítě (klasika), nicméně když ji občas chci zapnout, tak se obrazovka jakoby rozsvěcí - prostě se děje to, co vždy, když se televize zapíná. Nicméně normálně po tomto několikavteřinovém procesu naskočí obraz televizního kanálu (používám analog, digitální TV v místě mého bydliště není), ale mě se tak 1 z 5 pokusů stane, že se televize po tomto spuštění opět zhasne a začne blikat červená signalizační dioda. Ovladačem ji pak už znovu nelze zapnout, musím ji odpojit z elektrické sítě a znovu připojit, a pak už vše funguje. Nemyslím si, že by to byla nějaká výrobní vada, ale přesto - netušíte, čím by to mohlo být? Nechce se mi TV hnedka vozit do servisu, protože jinak funguje naprosto bez problémů, tak zjišťuji, zda někdo netuší, v čem by mohl být zakopaný pes. Má někdo, kdo tuhle LCD nebo podobný tip vlastní také takovou zkušenost (hlavně ti, kteří stejně jako já nevyužívají DVB-T televize), protože mě napadlo, že by to třeba mohlo být tím... ale opravdu nevím.
ICEBOSS (3435)|14.10.2008 22:22
blikajici dioda? neznaci to detsky zamek? treba se nevypina po zmacknuti nejaky tlacitko na tom ovladaci... jestli je ovladac infra, tak digitalni fotaky infra zachyti.
Sikil79 (429)|15.10.2008 13:18
Jj, projeď manuál, jestli tam výrobce něco a té diodě neuvádí. Jo a tenhle problém máš od zakoupení televize?

EDIT: Nemůže to mít s tím něco společného (viz. obr.). Je to z manuálu ke tvé TV.
viera_maual.jpg
Jirkac_ (11)|16.10.2008 20:23
jj, ovladač je infra, ale nemyslím si, že by to tím bylo, i když... dělá to opravdu jen někdy, někdy se televize zapne zcela bez problémů. Psal sem i do servisu email, a tam mi napsali, že blikání červené diody značí závadu. Do manuálu jsem se díval, ten problém se objevuje od samého začátku, funkci zpožděného vypínání používám, ale to nijak neovlivňuje to, zda pak televizi zapnu nebo ne. Uvidím, zatím to nechám být, a pokud to bude častější, tak to dám do servisu. Díky za vaše rady.
Blazd (1)|13.9.2010 15:33
Měli jsme od prvopočátku tentýž problém s dálkovým zapnutím.Jinak vše OK.Jednou za čas bylo potřeba TV zrestartovat vypínacím tlačítkem. Intervaly mezi poruchami se zkracovaly a DO se stalo nezbytným, protože žena přestala chodit.Bohužel záruční doba vypršela, tak nás výměna invertoru stála 2600,- Kč. 13.9. 2010