reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Je třeba LCD zahřát?

Siracusa (3)|7.6.2006 02:27
Mám nové LCD (první).Rád bych věděl, jestli je normální,když monitor po delší době zapnu a jas je zpočátku menší než po nějaké chvíli (přidám si jas, pak zase ubírám) Jen se mi to zdá,nebo to takhle funguje. Je to sice téměř zanedbatelné, avšak...... Děkuji za odpověď
eraser (0)|7.6.2006 08:06
Je to normálny jav.
Gabelhirsch (13)|7.6.2006 08:24
na samsungu n960 jsem si tohoto jevu nevšiml. na laciné 17 v práci jen opravdu minimálně, spíš je to jen optický klam. možná to má co dělat s tím jak máš nastaven jas. třeba jedeš na nějakou nižší hodnotu a dělá to tvému lcd problém
Siracusa (3)|7.6.2006 10:15
Je fakt,že po noci tam mám nastaveno jen asi 15 dílků jasu. Budu to chvilku sledovat,jestli to není mnou (nějaká fata morgána). Díky
radekhulan (215)|7.6.2006 11:22
Já jsem měl LCD mraky, kvalitních, a poklesu jasu pár sekund po zapnutí jsem si nikdy nevšimnul. Viděl bych to spíše na výrobní či koncepční vadu produktu..
ICEBOSS (3435)|7.6.2006 12:35
ja uz taky nejaky to LCD mel/mam a videl tohle mi nedelalo zadny. a to mam vicemene kancelarsky krysy od hansolu (obr. samsung)
Siracusa (3)|7.6.2006 13:53
Asi to bude tím, když je jas téměř na minimu, nějaké sekundy to trvá. Je to ale tak mírné, že někdo jiný by si toho možná ani nevim. Zkusím to pak u jasu třeba 30 nebo 40. Tam už to nejspíš nebude rozeznatelné.Díky
Pavel Kovač (374)|7.6.2006 15:43
Provedl jsem měření sondou a vysledek? Hned po zapnuti byl jas zhruba 80%, behem 30s se vysplhal na 98%. Na 100% se dostal behem 5min. Pote jsem sledoval kazdych 10min jas po celkovou dobu 1,5h. Odchylka byla radove 1% (chyba mereni) od 100% takze k ubytku jasu nedochazi.
Nejspise se jedna o klam. Lidske oko je sice perfektni a zvladne hodne situaci, ale necha se take jednoduse osalit.
eraser (0)|7.6.2006 16:12
Ako som napísal, je to normálny jav, no nedodal som, že ľudského vnemu, ktorý závisí aj od okolného osvetlenia.

Inak pre správne nastavenie jasu a kontrastu mal zopár modelov napr. Eizo. Jeden model som mal tiež, vo vrchnej časti bola umiestnená sonda a na základe intenzity osvetlenia miestnosti nastavovalo LCD vhodný jas a kontrast pre ľudské oko.
Pavel Kovač (374)|7.6.2006 17:24
[QUOTE=eraser]Inak pre správne nastavenie jasu a kontrastu mal zopár modelov napr. Eizo. Jeden model som mal tiež, vo vrchnej časti bola umiestnená sonda a na základe intenzity osvetlenia miestnosti nastavovalo LCD vhodný jas a kontrast pre ľudské oko.[/QUOTE]
Ano toto maji i nektere CRT monitory.

Mereni jsem provedl jen pro klid duse ctenaru i pres to ze bylo jasne jak to dopadne :-)
radekhulan (215)|7.6.2006 18:36
[QUOTE=Pavel Kovač]Provedl jsem měření sondou a vysledek? Hned po zapnuti byl jas zhruba 80%, behem 30s se vysplhal na 98%. Na 100% se dostal behem 5min. Pote jsem sledoval kazdych 10min jas po celkovou dobu 1,5h. Odchylka byla radove 1% (chyba mereni) od 100% takze k ubytku jasu nedochazi.
Nejspise se jedna o klam. Lidske oko je sice perfektni a zvladne hodne situaci, ale necha se take jednoduse osalit.[/QUOTE]

Skvělé, díky :-) (PS: na jakém monitoru se měřilo?)
Pavel Kovač (374)|7.6.2006 18:46
[QUOTE=radekhulan]Skvělé, díky :-) (PS: na jakém monitoru se měřilo?)[/QUOTE]
Nejvic po ruce byl Dell 2405FPw, kazdopadne je to uplne jedno. V podsvetlovacich trubicich tak velke rozdily nejsou. Nabeh bude +- u vsech stejny.