reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak je to ted s Win Vista?

pancoo (125)|15.10.2008 13:58
Zdravim,

chtěl bych se zeptat zkušenějších jak je to ted už po nějakém vývoji s Vistama ? Mám furt XP a dří co si pamatuju to bylo tak že Visty se nikam nedporučovali a plno špatnejch reakcí na ně padalo atp. A tak jak j to ted furt se vyplatí mít XP na SP3 nebo už po vydaní SP na Visty si člověk může bejt jima jistej alespon na urovni XP? ( protože ani ty nebyli dokonalé).

Diky za reakce !
cool.user (2822)|15.10.2008 14:04
[QUOTE=pancoo;169859]...[/QUOTE]

Proc sou visty spatne? protoze sou spatne!

Plno lidi odsuzovalo visty uz v dobe vydani aniz by meli nejakej rozumnej duvod nebo zkusenost. Vetsinou prot ze to rikali kamosi ve skole... Aneb jedna ovce rekne ze vista sux pac xyz a ovce se k tomu pridaj.


Visty sou pomerne novej system, takze jiste detske bolistky tam byly, ale rozhodne si nemyslim ze by to byl system spatny nebo nedej boze horsi nez winxp.
mstejska (2912)|15.10.2008 14:10
Pokud kupujes nove pc a nemas specialni software, o kterem vis ze na vistach nejede, tak dnes jedine visty. Myslim, ze uz jsou dost odladeny. Do stareho pc bych visty nekupoval.
Richmond (8084)|15.10.2008 14:56
Ja jsem az na vyjimky Visty vicemene doporucoval uz od zacatku - pokud nemas soft ktery s Vistama pada/nejede tak to tenkrat chtelo chvili pockat a kdo nemel cas tak dostal XP... Kdyz jsem poprve videl negatini reakce na netu tak jsem se strasne divil co to tam pisou za kraviny kdyz me to treba bezelo... Upozornuju ze s Vistama si v klidu poradi i clovek kterej v zivote pc nemel... Uz od zacatku jsem razil pravidlo ze driv nebo pozdeji se stejne postupne na Visty prejde tak proc na ne neprejit hned... Jedinej problem bylo pro me 3ds max a sketchup kterej neumel na atine rozbehnout 3d akceleraci, nicmene po mesici vysla nova verze jak 3ds tak sketchupa...
Muze mi nekdo vysvetlit proc bych mel poslouchat "profi" pristup skolaka kterej si nakej blaf precte v levelu a sam nic neodskousi???
Magnatt (145)|15.10.2008 14:59
Dle jeho podpisu by mu Visty jely bez problémů ( i když RAm by zkously i více). Můžeš klidně vyzkoušet i 64 bit, já je mám a jsou fakt dobré. Jsou rychlejší, při emulaci 32 bit programů, kterých mám většinu, jsem nepozoroval nějaké zpomalení, vylepšil jsem je akorát o nějaké správce (procesů, rozdělení programů na jednotlivá jádra apod, dle libosti), protože v tomto MS pokulhává. Co se kompaktibility týče, ovladače noproblem, jen jeden program není zcela stabilní, ale těžko říct čím to je (ObjectDocs).
pas!k (3765)|15.10.2008 15:01
Defakto jedine problemy ktere mi nyni na vistach vadi jsou vetsinou spatne drivery k urcitemu hw (coz neni problem vist ale vyrobcu hw) Hlavni kamen urazu je napriklad creative. Osobne jsem na visty presel pred nekolika mesici jak doma tak v praci ..
disruptor (110)|15.10.2008 15:48
S novym PC jedine Visty, tedy krom Vista Basic jakykoli. Vista Basic jsou prakticky XP Home, co jsou jednou tolik narocny, a nic "noveho" neprinasi. Navic podpora pro XP co nevidet skonci a pak se budou vydavat jen kriticky zaplaty jak na W2k, nemluve o tom ze velkym vyrobcum uz je zakazano na XP stavet a maloprodej by mel koncit s novym rokem. Doprodej sice jeste pojede, ale jen nez se vyprazdni sklady, stejne jak to jelo s W98.
Intri (3490)|15.10.2008 16:04
[QUOTE=pas!k;169889]Defakto jedine problemy ktere mi nyni na vistach vadi jsou vetsinou spatne drivery k urcitemu hw (coz neni problem vist ale vyrobcu hw) Hlavni kamen urazu je napriklad creative. Osobne jsem na visty presel pred nekolika mesici jak doma tak v praci ..[/QUOTE]

Plný souhlas - osobně mi v notebooku chybí drivery na čtečku karet a integrované bluetooth ( obojí ale pouze na 64b Vistu, 32b jela v pohodě, navíc BT ani moc nechápu, proč nejede, externí USB modul se nainstaloval sám bez problémů a jede v pohodě ). Jinak na Vistě jedu od dob RC1 a není toho moc, na co bych si mohl stěžovat. To se o XP říct nedá, tam je toho hodně, co mi vadí.
Speda (154)|15.10.2008 18:30
[QUOTE=cool.user;169861]Proc sou visty spatne? protoze sou spatne!

Plno lidi odsuzovalo visty uz v dobe vydani aniz by meli nejakej rozumnej duvod nebo zkusenost. Vetsinou prot ze to rikali kamosi ve skole... Aneb jedna ovce rekne ze vista sux pac xyz a ovce se k tomu pridaj.


Visty sou pomerne novej system, takze jiste detske bolistky tam byly, ale rozhodne si nemyslim ze by to byl system spatny nebo nedej boze horsi nez winxp.[/QUOTE]

Ahoj přesně tak jak řikáš taky sem Vistu odsuzoval a to sem o ni jen slišel od kamarádu z doslechu ale po zakoupení a instalaci už bych XP nechtěl prostě prvně vyskoušet a pak se podílet na názorech
pavel_p (993)|15.10.2008 21:14
Proti WinXP to není bůhvíjak zázračný must-have systém, ale hodnotil bych to jen jako mírně lepší s nějakými klady a zápory. Uživatelsky přívětivější a celkově hezčí jsou, hybridní režim spánku je super, dají se v nich rozumně pálit DVDčka aspoň v UDF. Trochu otravuje UAC a občas se mi restartuje explorer (tj. v podstatě celé uživatelské rozhraní). Moc ze standardních aplikací windows nepoužívám, takže je mi v podstatě jedno jestli XP nebo Visty. Nějak jsem nezaznamenal, že by mi v XP něco chybělo, u Win2000 už ano.
Withman (1337)|15.10.2008 22:08
Plný souhlas s cool.userem...jedna ovce tvrdí, že je to shit a ostatní ovce se k tomu přidávájí. Prodávám PC, takže s tímto názorem jsem se setkával každý den. Už se lidem jen vysmívám. Osobně mám Visty snad už rok a jsem max. spokojen. Nyní jen budu dělat reinstal na legální verzi. :thumb
cool.user (2822)|15.10.2008 22:16
[QUOTE=pavel_p;170040]Proti WinXP to není bůhvíjak zázračný must-have systém, [/QUOTE]

Tady se ale prave dostavame k jadru proc vetsina lam vistu odsuzuje. Mezi winxp a win98 byl oooooooobrovskej skok. Poprve oficialne podpora ntfs u desktop systemu (ME nepocitam), stabilni jadro z NT systemu, "svezi" vzhled (tohle je imho na winxp nejvtipnejsi cast :D A to ma nekdo tu drzost rikat ze vista sou omalovanky :D ) a mnoho dalsiho. Winxp samy o sobe sou velice dobrej system a je myslim temer jasne ze snad uz nikdy neprijde pro desktop uzivatele podobny mezigeneracni skok jako tomu bylo v pripade winxp vs win98 a to je prave to, proc hodne lidi vistu odsuzuje. Protoze neni revolucni ale jen evolucni.
fanynek (2048)|15.10.2008 22:16
S Vistama je práce daleko komfortnější a když teď někomu dělám něco na XP, tak si říkám....už abych byl zase na svých Vistách. A lidé, co blábolí, že Visty jsou shit a nikdy je nezkusili, jsou ovce.:D
Withman (1337)|15.10.2008 22:19
Když musím někde pracovat s XP, tak si připadám jako v pravěku...ve Vistách je takových vychytávek, které usnadňují práce, ale člověk je přitom zásadně nevnímá, že když pracuje v XP, tak mu strašně chybí. :cool:
Intri (3490)|15.10.2008 22:22
[QUOTE=cool.user;170070]Tady se ale prave dostavame k jadru proc vetsina lam vistu odsuzuje. Mezi winxp a win98 byl oooooooobrovskej skok. Poprve oficialne podpora ntfs u desktop systemu (ME nepocitam), stabilni jadro z NT systemu, "svezi" vzhled (tohle je imho na winxp nejvtipnejsi cast :D A to ma nekdo tu drzost rikat ze vista sou omalovanky :D ) a mnoho dalsiho. Winxp samy o sobe sou velice dobrej system a je myslim temer jasne ze snad uz nikdy neprijde pro desktop uzivatele podobny mezigeneracni skok jako tomu bylo v pripade winxp vs win98 a to je prave to, proc hodne lidi vistu odsuzuje. Protoze neni revolucni ale jen evolucni.[/QUOTE]

Ne tak docela. Mezi XP a 98 byl ještě Win2k... XP vychází z něj. Dost často jsem slyšel a četl, že Vista je jen omalovánka XPčka. Pak by mě ale zajímalo, co je XP v porovnání s 2000... Když člověk chce mluvit o skoku ve vývoji a revolucích, měl by srovnávat 98->2000, 2000->XP a XP->Vista. 2000 by se nemělo vynechávat, protože většina funkcí, které jsou v XP a ne v 98, už ve 2000 je.

Je sice fakt, že SP2 XPčku přinesl hodně nového, ale W2k SP4 se stále ještě hojně využívá v podnikové sféře.
cool.user (2822)|15.10.2008 22:24
[QUOTE=Withman;170073]Když musím někde pracovat s XP, tak si připadám jako v pravěku...ve Vistách je takových vychytávek, které usnadňují práce, ale člověk je přitom zásadně nevnímá, že když pracuje v XP, tak mu strašně chybí. :cool:[/QUOTE]

Treba kdyz clovek klikne v exploreru (nemyslim IE) na tlacitko zobrazit a visty mu automaticky po kliku meni rezim zobrazeni :D Je to sice jak blbost, ale potesi, respektive chovani kdy clovek pracuje s win xp a klikne na to a jen vyjede seznam nepotesi :D

[QUOTE=Intri;170077]Ne tak docela. Mezi XP a 98 byl ještě Win2k... XP vychází z něj.[/QUOTE]
Jenze w2k nebyl miren primarne na desktop-home-usery (a imho, kdyby byl miren primarne na desktop, to by bylo teprve srandy :D)
pancoo (125)|16.10.2008 10:40
ok. Tak ja děkuju všem za vyjádření a myslím si, že se do nich taky pustim a seženu je. Jen poslední dotaz koupit x32 nebo x64 ? Pro běžnýho uživatele?
cool.user (2822)|16.10.2008 10:43
[QUOTE=pancoo;170147]ok. Tak ja děkuju všem za vyjádření a myslím si, že se do nich taky pustim a seženu je. Jen poslední dotaz koupit x32 nebo x64 ? Pro běžnýho uživatele?[/QUOTE]

Pokud planujes vyuzivat vic nez 4GB ram tak x64, pokud ten tak klasika 32 bitova.

Osobne mi ale prijde 32b vista trosicku zbytecna...

Edit: tim ale nechci rikat ze u tebe by smysl nemela, 32b vista ma hlavne mirne nizsi naroky na pamet na rozdil od x64 verze.