reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nedetekuje se mi externi HDD

Lunny (17)|15.10.2008 16:57
Dobry den,

můj problém spočívá v nedetekování mého WD My passport Essential 2,5 320GB.

Problém nastal dnes, když jsem dal pred odpojenim disku "bezbecne odebrat hardware" a pak disk odpojil od PC, tak pri naslednem zapojeni disku mi uz nechtel nabehnout. Pokazde kdyz jsem to zkousel, tak mi to zacalo nacitat pripojene zarizeni USB, ale ve finale mi to napsalo "zarizeni USB nebylo rozpoznano" a proste mi to nejde. Nevedel by nekdo co mam udelat? Vsem predem dekuji za snahu pomoc mi s mym problemem.
Ani mi nevadi, kdybych prisel o disk, ten vyreklamuju, ale stve me tech 280GB dat ktery sem tam mel....:cry
r34ktor (7477)|15.10.2008 18:10
Pokud máš možnost, tak ho zkus připojit k jinému PC. Z jeho následného chování lze posléze usoudit, zda je chyba v disku, nebo tvém PC.
Lunny (17)|15.10.2008 18:58
Zkousel sem to uz pripojit ke dvema stolnim PC a k notasu a dela to porad to stejny. Jinak mam Win XP Prof.
kane.shw (1231)|15.10.2008 19:06
Možná hloupá otázka - ale kontroloval jsi, jestli se ti zobrazuje ve Správě počítače - Správa disků (pravým tl. Tento počítač - Spravovat). Vím, je to malá šance, ale pokud by tam byl, tak by třeba stačilo jen přeformátovat a mohlo by to fakčit - ale datům uděláš pápá :cry.

Ale pokud se chová stejně na více počítačích, tak to výše ber spíše jako to poslední stéblo, kterého se budeš chytat :(
Lunny (17)|15.10.2008 19:14
jj zkousel jsem to. Bohuzel se mi tam nezobrazil. To jsem zvedavej jak to dopadne.... snad na to nekdo prijde a zachrani me....
pcmaker (354)|15.10.2008 20:58
Vypada to na spatny kabel.
Lunny (17)|15.10.2008 21:53
[QUOTE=pcmaker;170035]Vypada to na spatny kabel.[/QUOTE]

No vis ze je to i mozny....:runaway sem si ten disk skladal do obalu a tam sem musel ohnout kabel, tak se mohl i poskodit... urcite si zkusim vypujcit od kamose kabel od jeho disku. Kez by to bylo tim.... Diky za napad!!!!:thumb
mech13 (5526)|16.10.2008 16:38
je to 2.5'' nebo 3.5''? jsetli 2.5'' napajeny z USB tak vyzkousej jine porty (hlavne vzadu na desce) nebo jiny drat, nejsilnejsi co najdes
Lunny (17)|17.10.2008 11:11
Je to 2,5. Kabel jsem zkousel i jinej. A zkusil jsem i ten muj kabel na kamosovo disku a u nej to slo bez problemu. Coz znamena, ze je problem s mojim diskem. Uz jsem se smiril s tim, ze ho budu muset poslat na reklamaci.... ale kdyby nekoho jeste neco napadlo, tak uvitam kazdej napad. Diky
PanOtaznik (12)|23.10.2012 08:36
[QUOTE=Lunny;170568]Je to 2,5. Kabel jsem zkousel i jinej. A zkusil jsem i ten muj kabel na kamosovo disku a u nej to slo bez problemu. Coz znamena, ze je problem s mojim diskem. Uz jsem se smiril s tim, ze ho budu muset poslat na reklamaci.... ale kdyby nekoho jeste neco napadlo, tak uvitam kazdej napad. Diky[/QUOTE]

Ahoj, jak se ti nakonec podařilo vyřešit ten problém? Mám úplně stejný a obávám se, že příjdu o data :-(
durib (1141)|23.10.2012 08:56
Pokud se nebojíš toho, že ztratíš záruku, tak to můžeš rozebrat a připojit přímo SATA kabelem jako normální interní disk.
PanOtaznik (12)|23.10.2012 09:11
Díky za radu. Mám ho na Alze ještě v záruce, tak pokud se mi nepodaří najít jinou cestu, jak se k datům dostat, vyreklamuju ho a snad mi data zachrání u dodavatele.
zsdx (2098)|23.10.2012 10:38
[QUOTE=PanOtaznik;516950]vyreklamuju ho a snad mi data zachrání u dodavatele.[/QUOTE]

Nebud naivni - bud data nebo disk! Je to tvrde, ale je to tak.

Ty reklamujes HW, proto ti ho vymeni kus za kus (navic nejspis factory repaired). Za zalohu dat jsi zodpovedny ty sam.
durib (1141)|23.10.2012 11:53
Tak ono záleží, jestli je tam nějaká "plomba" (lepítko přes šroubek, přes hranu,...). Avšak při velmi velmi veelmi pečlivém odlepení žiletkou se to dá zamaskovat. Pokud tam plomba není, o záruku nepřijdeš, protože nemají jak zjistit, že jsi to rozebral. Já to navrhl proto, že si myslím, že ten převodník USB-SATA je v háji a jinak je disk v pořádku.
Pokud je přímo disk poškozen, pak přijdeš jak o data- tak o případnou záruku (je-li plomba). Dobrá loterie že? :D