Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 94 z 94

Téma: Budou podle Vás Windows Vista dobrý operační systém?

Nováček Avatar uživatele Asson
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83
    Microsoft kdysi tvrdil, že prohlížeč je nedílnou součástí OS. ;-)

Problém není v balíčcích, ale v tom, že jste se je nenaučil používat. V distribuci Linuxu se programy neinstalují tak, že stáhnete na nějaké stránce nějaký balík a pokusíte se jej nainstalovat, ale tak, že obslužnému programu balíčkovacího systému řeknete "nainstaluj mi ten a ten program" a on prohlédá své repozitáře a program nainstaluje včetně souvisejících knihoven. Žádné dependecy hell se nekoná. Odinstalace programu je podobně snadná a až na konfigurační soubory je skutečně úplná. Rovněž soubory jsou v adresářové struktuře rozmístěny logicky a díky balíčkovacímu systému není problém dohledat, k jakému programu který soubor patří. Zkuste si tohle ve Windows. Neexistence balíčkovacího systému je jeden z největších nedostatků Windows.

BFU je jedno, jestli pracuje v Linuxu či ve Windows.
    ad1: V tom případě sorry...

ad2:Ve většině případů to tak je, ale bohužel jsem se i u fedory 6 dostal u jedné instalace do dependency hell;-) Protože si nějaké balíčky sama nenašla, po stažení z netu jsem zjistil že na sebe ty další vážou dalši atd.

btw. Ano určitě máš pravdu a já nemám vůbec ponětí co to je to repository nebo cos to mlel a balíčky stahuju vždycky pojednom a instaluju je dvojím poklepáním na ikonku...;-) ..... Neee, fakt zas takový debil nejsem...;-)

ad3: hádat se nebudu, ale pár BFU co znám zkoušelo linux distribuce, bez toho aniž by byli "zkaženi" windowsy a většina nezvládla ani instalaci, instalace win jim ale nakonec šla...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    nechtel bys nejaky "clanek" pro takove pokrocile uzivatele win napsat? taky jsem parkrat delal pokusy s linuchem, ale nijak valne to nedopadlo. clanky o linuxu jsou bud pro uplne blbce, ktere jsou k nicemu, nebo zase moc odborne ktere win userovy taky nic nereknou. navic casto na otazku jak v linuchovy udelat nebo nastavit to a to je odpoved jeden az dva prikazy do konzole, z ktere clovek taky pochopi velky kulovy. samozdrejme to nemusi byt doslova clanek ale klidne to muze byt formou treba jak psal P@pi jeho skvele "navody"
    U mě to není otázka chtění, ale času. Už teď nestíhám vše, co potřebuji. Jsem schopen poradit s konkrétními problémy, ale abych napsal článek, na to opravdu nemám kdy. Má adresa na jabber ritchie (na) njs.netlab.cz. Ač to možná bude vypadat na první pohled nesmyslně, tak vám jako vhodnou distribuci doporučím Gentoo. Není určena pro BFU, celý systém si zkompilujete na míru, ale má výbornou dokumentaci, a myslím, že by se vám mohla zalíbit.
    Naposledy upraveno uživatelem Ritchie83: 26-11-2006 v 22:17

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Asson
    ad2:Ve většině případů to tak je, ale bohužel jsem se i u fedory 6 dostal u jedné instalace do dependency hell;-) Protože si nějaké balíčky sama nenašla, po stažení z netu jsem zjistil že na sebe ty další vážou dalši atd.
    To je na bugreport správci repozitáře.

Citace Původně odesláno od Asson
    btw. Ano určitě máš pravdu a já nemám vůbec ponětí co to je to repository nebo cos to mlel a balíčky stahuju vždycky pojednom a instaluju je dvojím poklepáním na ikonku...;-) ..... Neee, fakt zas takový debil nejsem...;-)
    Já se klidně přiznám, že když jsem s Linuxem začínal, tak jsem o žádných repozitářích nevěděl a balíčky jsem instaloval iterativním stylem stáhnout a zjistit závislosti. I když jsem se o repozitářích dozvěděl, tak udržovat několikamegabytové diffy při modemovém připojení 40kb/s prostě nešlo.

Nováček Avatar uživatele Asson
    Registrace
    Jul 2006

Jo ze začátku to byly problémy typu, že jsem se učil a objevoval, ale Linux už nějaký čas používám a i když znám vnitřní strukturu, tak se objevují stále problémy... A když člověk bere v potaz to jak je postaven windows, že je to na upraveném mikrojádře, kdežto linux je monolit s modulární strukturou, takže už i to částečně ruší možnost objektivně porovnávat...

Z celkového hlediska je bližší mému myšlení windows...

Jestli jsem reagoval trochu agresivněji tak sry... Jen mi začíná hrozně vadit ta "móda" nadávat na windows, a obecně na microsoft a jeho produkty...

Problém je většinou stejně mezi klávesnicí a židlí a lidi prostě nepřipustí, že chyba je v nich, ale svedou to na "někoho", kdo se nebude bránit....OS

Linux je dobrý systém a za stavu, kdy vše funguje hned je to fajn, bohužel vždy musím řešit nějaké problémy s HW, balíčky atp.

Takže pro mě je nejlepší volba Dualboot, případně Virtual machine...

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Jaký operační systém nejvíce využíváte?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 12:57
  2. Problémy s PC (HW/SW): operační systém win xp
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-11-2009, 14:17
  3. Nemůže načíst operační systém
    Od jagged v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-04-2007, 11:53
  4. Zavirovaný operační systém