reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Budou podle Vás Windows Vista dobrý operační systém?

Karel Polívka (1485)|5.11.2006 00:55
Budou podle Vás Windows Vista dobrý operační systém?

  • Určitě, Microsoft odvedl kus dobré práce.
  • Ano, ale bojím se bezpečnosti.
  • Jsou to jen další "omalovánky".
  • Ne, Microsoft určitě něco nezvládl a opravování chyb bude trvat příliš dlouho.
  • Ne, protože Linux :-)
boboco (1987)|5.11.2006 01:03
Jediné co mi vadí je Microsoft a jeho přístup k zákazníkům - způsob licencování, ceny licencí, on-line kontrola pravosti... Vistu jako takovou si zatím hodnotit netroufnu, skýtá až moc nového:) Ale bylo už na čase udělat nový systém:cool:. A co se Linuxu týče, hodně jsem ho pokoušel, ale.... Jednoduché přirovnání: "K čemu by mi byly boty, kdybych si sám ani nedokázal zavázat tkaničky???" -Bohužel mi stále ještě přijde pro běžného uživatele (jako jsem třeba já:)) moc vzdálený.
Zeli (397)|5.11.2006 07:30
Visty budou treba zajimavy, pekny a mozna i v necem lepsi nez yXPecka, ale gdo je bude chtit tak musi nejdriv zainvestovat do novejch RAMek a ty nejsou dneska zrovna levny...
Frog (510)|5.11.2006 13:36
určite lepším systémom ako je XP. Ved XP je už viac ako 5ročný operačný systém, za päť rokov sa toho v oblasti hardware zmenilo toľko vecí, že je za potreby aj nový systém ktorý na to bude patrične reagovať. Hardwerove naroky sa posunuli vysokým tempom dopredu, ale to len odzrkadluje výkon dnešných koponentov. Na hodnotenie ešte musime počkať. Ale už RC2 verzia vyzerala veľmi slubne. Ja to však zhodnotim až prichodom final verzie.
Kerry (69)|5.11.2006 13:52
Visty budou dobrý operační systém pokud se MS podařilo odstranit většinu chyb co odstranit chtěli (ten počet snížili poměrně razantně ale objevily se další). Naštěstí MS upravil licencování protože předtim to bylo strašný.
Popravdě ale docela pochybuju že je budu mít (origoš) do několika měsíců po vydání. Možná až za delší dobu. Piráti to bohužel budou mít ve Vistách těžký :D
ET (22)|5.11.2006 14:15
No já si myslím že se Visty ze začátku budou hodně "sypat". Taky nebudou ovladačena všechen hardware... Jestli se vydá SP3 a bude vydán i DX 10
pro xp ( pořád nevím jestli to tam opravdu nejde implementovat, nebo mrkwosoft jen nechce), tak nebudu mít důvod někam přecházet. to by se museli začít prodávat takový ty """OEM""" licenční nálepky co si je člověk nalepí kam chce za pár korun..
mech13 (5526)|5.11.2006 14:21
[QUOTE=ET]No já si myslím že se Visty ze začátku budou hodně "sypat". Taky nebudou ovladačena všechen hardware... Jestli se vydá SP3 a bude vydán i DX 10
pro xp ( pořád nevím jestli to tam opravdu nejde implementovat, nebo mrkwosoft jen nechce), tak nebudu mít důvod někam přecházet. to by se museli začít prodávat takový ty """OEM""" licenční nálepky co si je člověk nalepí kam chce za pár korun..[/QUOTE]
takovych reci bylo pred XP...
do roka a do dne nas tu drtiva vetsina pojede na Vistach
sypat se to nebude. na beznych sestavach jsou dost stabilni uz betaverze, ovladace se pro visty delaji uz ted. jenom nebudou ovladace pro "neobycejne" zarizeni, kterym zkrachoval vyrobce a nepojedou ovladace z XP. ja sem na NB nainstalival Visty a vsechny ovladace to bud melo nebo bez sebemensich problemu samo naslo na netu
ET (22)|5.11.2006 15:40
[QUOTE=mech13]takovych reci bylo pred XP...
do roka a do dne nas tu drtiva vetsina pojede na Vistach
sypat se to nebude. na beznych sestavach jsou dost stabilni uz betaverze, ovladace se pro visty delaji uz ted. jenom nebudou ovladace pro "neobycejne" zarizeni, kterym zkrachoval vyrobce a nepojedou ovladace z XP. ja sem na NB nainstalival Visty a vsechny ovladace to bud melo nebo bez sebemensich problemu samo naslo na netu[/QUOTE]

No jo ale 98se, 98 a milenia už každýho sraly takovym způsobem že lidi chtěli něco novýho... a pod 2000 nechodily dřív moc hry... Takže xp bylo řešení. Ale mě prostě připadá že xp jsou solidní a stačí mi...
mech13 (5526)|5.11.2006 15:55
[QUOTE=ET]No jo ale 98se, 98 a milenia už každýho sraly takovym způsobem že lidi chtěli něco novýho... a pod 2000 nechodily dřív moc hry... Takže xp bylo řešení. Ale mě prostě připadá že xp jsou solidní a stačí mi...[/QUOTE]
jo? co ja si pamatuju, tak se na XP sakra hode nadavalo, ze sou silene narocny a ze na nich nejedou hry - a to taky nejely, protoze maji NT jadro a hry byli delane na dos (w9x). vista maji tu vyhodu, ze maji podobne jadro XP takze aplikace jedou.
ja byl s mileniama spokojene, ale nepodpora me donutila prejit na XP a nebal bych se, ze to microsoft nezaridi tak, aby lidi k prechodu donutil na vistu donutil
eraser (0)|5.11.2006 16:16
Ja som si s ME nerozumel, pričom som ich chvíľku používal na vychytanej a stabilnej konfigurácii, no i tak pády a modré obrazovky boli na dennom poriadku.

Pamätám si však na deň D, kedy som nahodil Windows XP, potom na ďalší, keď som aplikoval Service Pack 1, následne neubehlo mnoho času a už som ho do inštalačiek integroval a potom ten nádherný den so Service Pack-om 2. Teraz používam RyanVM's Windows XP Post-SP2 Update Pack... autoupdatom som nikdy moc nedôveroval. :)

No a čo sa týka licencií, overovaní, atď. Podľa mňa, tí, čo majú Windows XP legálne, práve tí trpia rôznymi neduhmi, ktoré tieto postupy overovania legálnosti OS obnášajú. Určite na tom bude podobne i Vista, veď určite si pamätáte na foto, na ktorom bolo CD s Windows XP so známym, teraz už bloknutým keyom FCKGW - RHQQ2 - YXRKT - 8TG6W - 2B7Q8 a v pozadí elektronický counter, ktorý odpočítaval dni do oficiálneho vydania.
Frog (510)|5.11.2006 16:30
[QUOTE=mech13]takovych reci bylo pred XP...
do roka a do dne nas tu drtiva vetsina pojede na Vistach[/QUOTE]
Dobre povedané. Ja tomu nedávam tomu ani rok :).

[QUOTE=mech13]ja sem na NB nainstalival Visty a vsechny ovladace to bud melo nebo bez sebemensich problemu samo naslo na netu[/QUOTE]

by ma zaujimalo ako ti to šlape ? Ide stabilne a rýchlo na tom notebooku čo máš v popise ? Vistu premium s Aero by si tam už ale nespustil, nie ?
Twif (24)|5.11.2006 16:38
Jediný co jsem slyšel a jestli je to pravda tak bude na obtíž, že pokud bude jakýkoliv software na Vistách pirátský tak se to bude vědět hned. Tím pádem jakožto student jsou pro mě absolutně nepotřebný. Dělám dost práce ve Photoshopu a licence stojí okolo 20tis. a na to fakt nemam. Snížit ceny softwaru aby byl dostupný tak si třeba i originál koupim.
Frog (510)|5.11.2006 17:21
[QUOTE=Twif]Jediný co jsem slyšel a jestli je to pravda tak bude na obtíž, že pokud bude jakýkoliv software na Vistách pirátský tak se to bude vědět hned. Tím pádem jakožto student jsou pro mě absolutně nepotřebný. Dělám dost práce ve Photoshopu a licence stojí okolo 20tis. a na to fakt nemam. Snížit ceny softwaru aby byl dostupný tak si třeba i originál koupim.[/QUOTE]

V našich končinách su tie ceny trochu iné ako v zámorí. Microsoft proste začal novu politiku, a v boji proti warezakom začal konať razantnejšie. Uvidíme čo na to druhá strana :)
mech13 (5526)|5.11.2006 17:25
[QUOTE=Frog]by ma zaujimalo ako ti to šlape ? Ide stabilne a rýchlo na tom notebooku čo máš v popise ? Vistu premium s Aero by si tam už ale nespustil, nie ?[/QUOTE]
no ja skousel naposledy jeste jak sem mel samsung 60GB 5400ot/min a 512MB RAM a uz na tym to vypadalo pouzitelne. prvni bety co se objevyly teda byly otresny a rozdani karet v solitaire trvalo 2 minuty, ale novsi bety a RC1 uz jely vpohode. nerikam ze kdybych do toho narval vsecko mozny by to plynuly zustalo, ale verim tomu, ze kdyz se vista dobre nastavi a nebudou na ni velke naroky tak ji bez problemu 512MB postaci (do kanclu na office pohoda).
jak nekde uklidim 30GB filmu a bude trocha casu, tak to mozu skusit nainstalivat na toho samsunga v usb boxu abych to prubnul s tou ramkou co mam ted. na tom hitachi sem si dal poradne zalezet na novym systemu, aby mi vydrzel dva semestry tak do toho nechcu hrabat.
EDIT: na aero si to moje GMA nevrzne, ani sem to nezkousel ale pochybuju
eraser (0)|5.11.2006 17:29
Je to paradox, že zrovna teraz sa MS rozhýbal, ale možno i zámer. Doteraz im to moc nevadilo, dokonca niektoré aplikácie sa dali okopírovať bez mrknutia okom.

Ich plánom bolo získanie si ľudí, samozrejme i dosť študentov, aby si zvykli na MS produkty a zrejme teraz nastala tá správna doba, keď to chcú zatrhnúť v domienke, že sa im zvýšia zisky za predané legálne produkty.

Osobne si myslím, že tu skorej príde k tuhému boju s crackermi a hackermi, tak ako to boli i v prípade hier a iného SW. No a tiež im tie ochrani boli prd platné, skôr či nieskôr na to nejaká chytrá hlavička príde.

A ako som povedal, v poslednej dobe užívatelia s ilegálnymi verziami len ťažia, pričom tí s legálnymi si tie neduhy vyžerú viacej.
BlackFrog (563)|5.11.2006 18:17
no nevim jaká bude vista OS, ale zatim zůstanu u XPček, a pak uvidim tak za rok za dva až budu kupovat novej komp, jak s ní budou lidi spokojený...
eraser (0)|5.11.2006 18:28
Ideálne by bolo, keby nám ich šupli vo firme, kde by som si ich poriadne otestoval, navyše by boli legálne, :) ale to asi nehrozí, lebo by museli meniť komplet HW a otestovať, či súčasné zostavy sú s Vista kompatibilné. A keďže sú tu lameri, ktorí inštalujú Windows XP tak, že použijú image a súpnú to na rozličný HW a potom sa čudujú, že ľudia za nimi behajú s modrými obrazovkami, tak sa toho asi nedočkám, ale možno do tej doby zmením zamestnanie. :)
Ritchie83 (369)|5.11.2006 23:21
Mně je celkem jedno, jaký budou Windows Vista operační systém, protože je stejně používat nebudu.
BlackFrog (563)|5.11.2006 23:25
[QUOTE=Ritchie83]Mně je celkem jedno, jaký budou Windows Vista operační systém, protože je stejně používat nebudu.[/QUOTE]
myslíš že ani za pár let ne?:) protože linux?:)
boboco (1987)|5.11.2006 23:35
[quote=Ritchie83]Mně je celkem jedno, jaký budou Windows Vista operační systém, protože je stejně používat nebudu.[/quote]

Tohle já před lety tvrdil i o XPčká, strašně se mi ten "omalovánkovej" systém nelíbil a dnes?! -Fuj boboco, styď se!!!:D:D:D

No sám jsem zvědav jak rychle se Visty rozšířej, zvlášť s novou anti-pirátskou politikou Mrkwosoftu. Je tady dost možný, že nás k Vistám dotlačí v budoucnu výrobci her, programů nebo i hardwaru. Když budou své produkty dělat jen pro Vistu a na XPčka se vykašlou, asi nám nic jiného nezbyde (to ale předbíhám několik let, aspoň doufám;))
BlackFrog (563)|5.11.2006 23:45
[QUOTE=boboco]Tohle já před lety tvrdil i o XPčká, strašně se mi ten "omalovánkovej" systém nelíbil a dnes?! -Fuj boboco, styď se!!!:D:D:D

No sám jsem zvědav jak rychle se Visty rozšířej, zvlášť s novou anti-pirátskou politikou Mrkwosoftu. Je tady dost možný, že nás k Vistám dotlačí v budoucnu výrobci her, programů nebo i hardwaru. Když budou své produkty dělat jen pro Vistu a na XPčka se vykašlou, asi nám nic jiného nezbyde (to ale předbíhám několik let, aspoň doufám;))[/QUOTE]
taky doufám že předbíháš:)
boboco (1987)|6.11.2006 00:08
[quote=BlackFrog]taky doufám že předbíháš:)[/quote]

myslím, že většina z nás doufá:)
Ritchie83 (369)|6.11.2006 00:42
[QUOTE=BlackFrog]myslíš že ani za pár let ne?:) protože linux?:)[/QUOTE]
Myslím, že ani za pár let ne. Linux spokojeně používám někdy od roku 1999.

[QUOTE=boboco]Tohle já před lety tvrdil i o XPčká, strašně se mi ten "omalovánkovej" systém nelíbil a dnes?! -Fuj boboco, styď se!!!:D:D:D[/QUOTE]
Vidíte, já jsem ani Windows XP nepoužíval. U operačního systému mě více zajímají jiné věci než pouhý vzhled. Ale když už jsme u vzhledu, pochybuji, že Windows jdou přizpůsobit tak, aby mně ergonomicky vyhovovala. Například menubar nemám jako součást okna aplikace, ale jako součást horního panelu plochy; okna zavírám klávesovou zkratkou alt+esc, která se mačká podstatně pohodlněji než alt+f4; používám šest pracovních ploch, protože na jedné ploše bych se nevyznal atd.
boboco (1987)|6.11.2006 00:55
[quote=Ritchie83]okna zavírám klávesovou zkratkou alt+esc, která se mačká podstatně pohodlněji než alt+f4; používám šest pracovních ploch, protože na jedné ploše bych se nevyznal atd.[/quote]

S linuxem jsem si hrál, ale bohužel i přes určitou snahu je to pro mě jedna velká, španělská vesnice. Ale souhlasím, že co se variability ovládání a vzhledu týče, nemá konkurenci. Člověk tam má naprostou volnost. Ale zaujala mě jiná věc ve Tvém příspěvku. Píšeš, že ALT+ESC se mačká pohodlněji, než ALT+F4. Já, když se podívám na svou "běžnou" klávesnici, tlačítka ALT+ESC+F4 tvoří dokonalý trojúhelník:confused: V čem je to tedy lepší?:shut
Boguš (54)|6.11.2006 18:18
[QUOTE=boboco]Píšeš, že ALT+ESC se mačká pohodlněji, než ALT+F4. Já, když se podívám na svou "běžnou" klávesnici, tlačítka ALT+ESC+F4 tvoří dokonalý trojúhelník:confused: V čem je to tedy lepší?:shut[/QUOTE]


řekl bych, že pokud chceš zmáčknout Alt+F4 tak oproti Alt+Esc musíš vytočit více zápěstí, mačkáš-li Alt palcem. Při Alt+Esc zůstáva zápěstí přizozeně, nedojde k vytočení. Alespoň u mě. Proto souhlasím s tím, že je to pohodlnější ....
boboco (1987)|6.11.2006 18:35
[quote=Boguš]řekl bych, že pokud chceš zmáčknout Alt+F4 tak oproti Alt+Esc musíš vytočit více zápěstí, mačkáš-li Alt palcem. Při Alt+Esc zůstáva zápěstí přizozeně, nedojde k vytočení. Alespoň u mě. Proto souhlasím s tím, že je to pohodlnější ....[/quote]

AHA!!!:idea, tak to dává smysl, ale zprvu jsem opravdu nechápal jak to myslíš. Na F4 musíš přetáčet ruku na ESC je v celkem přirozené poloze. Tak to jo;)
mech13 (5526)|6.11.2006 18:56
[QUOTE=boboco]AHA!!!:idea, tak to dává smysl, ale zprvu jsem opravdu nechápal jak to myslíš. Na F4 musíš přetáčet ruku na ESC je v celkem přirozené poloze. Tak to jo;)[/QUOTE]
no taky ESC je tak sikovne umisteny, ze hnapnes nekde do rohu a vis ze ho trefis. F4 je tam zahrabane nekde mezi tema Fkama... nedejboze na NB kde nejsou Fka vubec oddeleny a je tam jenom jedna velka guča klaves
wizaard (913)|6.11.2006 22:47
Na Windows Vista se těším, jak o mně všichni dávno vědí, potrpím si na tyhle grafický serepetičky, takže pokud to jen trochu půjde, minimálně nové Visty vyzkouším, pokud to bude vypadat použitelně, tak možná i přejdu z WinXP na Vistu, ale... důvěřuj, ale prověřuj! ;)

Jinak, mám stejný názor jako boboco ohledně Linuxu - Linux ano, Linux fajn, ale ta pomyslná jednoduchost je někde úplně jinde než u Windows. Posaďte začátečníka před Linux a bude šťastný do doby, než si bude chtít přes konzoli nainstalovat oficiální ovladač ke grafické kartě... to je oříšek!
Ritchie83 (369)|7.11.2006 11:10
[QUOTE=wizaard]Jinak, mám stejný názor jako boboco ohledně Linuxu - Linux ano, Linux fajn, ale ta pomyslná jednoduchost je někde úplně jinde než u Windows. Posaďte začátečníka před Linux a bude šťastný do doby, než si bude chtít přes konzoli nainstalovat oficiální ovladač ke grafické kartě... to je oříšek![/QUOTE]
Začátečník mít problém nebude. Podívá se do manuálu distribuce, jak se ovladač instaluje a bez problémů tak učiní (např. v mém případě emerge nvidia-drivers a změna driveru z nv na nvidia v souboru xorg.conf). V případě Windows by se musel rovněž podívat do manuálu, ale postup instalace by byl pravděpodobně složitější.

Problém mají středně pokročilí uživatelé Windows jako jste vy, kteří jsou zvyklí na jisté postupy ve Windows a jsou překvapeni, když v Linuxu nefungují. Pak ještě prohlašují, jak je Linux složitý. Administrace a používání Linuxu mně naopak přijde mnohem jednodušší než v případě Windows.
Ritchie83 (369)|7.11.2006 11:16
[QUOTE=boboco]Já, když se podívám na svou "běžnou" klávesnici, tlačítka ALT+ESC+F4 tvoří dokonalý trojúhelník:confused: V čem je to tedy lepší?:shut[/QUOTE]
[QUOTE=boboco]AHA!!! Na F4 musíš přetáčet ruku na ESC je v celkem přirozené poloze. Tak to jo;)[/QUOTE]
To se mi ulevilo, už jsem začal přemýšlet o tom, že vaše ruce mají rovinu symetrie. :-)
Frog (510)|7.11.2006 13:27
tento tyžden bude oficialne ukonceny vyvoj Vísty, takže čo cvhila to budeme mocť zhodnotiť aj v praxi, a konecne s final verziou
Navrc (1)|7.11.2006 17:07
No nevím proč dělají systém, který zabere sam o sobě 512 MB paměti. To se mi zda poněkud uhozené......
wizaard (913)|7.11.2006 17:08
[QUOTE=Ritchie83]Začátečník mít problém nebude. Podívá se do manuálu distribuce, jak se ovladač instaluje a bez problémů tak učiní (např. v mém případě emerge nvidia-drivers a změna driveru z nv na nvidia v souboru xorg.conf). V případě Windows by se musel rovněž podívat do manuálu, ale postup instalace by byl pravděpodobně složitější.

Problém mají středně pokročilí uživatelé Windows jako jste vy, kteří jsou zvyklí na jisté postupy ve Windows a jsou překvapeni, když v Linuxu nefungují. Pak ještě prohlašují, jak je Linux složitý. Administrace a používání Linuxu mně naopak přijde mnohem jednodušší než v případě Windows.[/QUOTE]
Nechci rejpat, nechci se o tom ani dál handrkovat, ale obávám se, že u Windows fakt nejsou problémy s díváním se do nějakých manuálů... Já proti Linuxu nic nemám, ale prostě pro mě je to systém, který je vhodný pouze pro velmi úzký kruh lidí (zkoušel jsem doma na svém PC pár verzí Mandrake Linuxu, RedHat Linux a taky SuSe Linux - ten se mi líbil celkem moc - a nenašel jsem k němu cestu, bohužel...), jinak ale bratr jede na Linuxu jakožto podnikatel pořád a nemá problém... je to asi vážně věc přizpůsobivosti.
BlackFrog (563)|7.11.2006 17:09
[QUOTE=Navrc]No nevím proč dělají systém, který zabere sam o sobě 512 MB paměti. To se mi zda poněkud uhozené......[/QUOTE]
nj všechno de dopředu a za pár let nám bude připadat směšný jak mohli např. XPčka fungovat s tak malym využitím paměti:)
wizaard (913)|7.11.2006 17:09
[QUOTE=Navrc]No nevím proč dělají systém, který zabere sam o sobě 512 MB paměti. To se mi zda poněkud uhozené......[/QUOTE]
Prosím Tě, jak to bylo s Windows XP?! Víš jak jsem nadával, když mi na PC se 128MB RAM jenom systém vzal většinu? A dnes s 1GB RAM jsem vysmátej... za pár měsíců či let to bude systém stejný, ale naše sestavy někde jinde :).
BlackFrog (563)|7.11.2006 17:12
[QUOTE=wizaard]Prosím Tě, jak to bylo s Windows XP?! Víš jak jsem nadával, když mi na PC se 128MB RAM jenom systém vzal většinu? A dnes s 1GB RAM jsem vysmátej... za pár měsíců či let to bude systém stejný, ale naše sestavy někde jinde :).[/QUOTE]
přesně:)
boboco (1987)|7.11.2006 18:01
[quote=Navrc]No nevím proč dělají systém, který zabere sam o sobě 512 MB paměti. To se mi zda poněkud uhozené......[/quote]

Pozor, tohle nelze vůbec srovnávat s Windowsem XP ani jiným OS. Já se Tě zeptám takhle. Máš 1GB ram a seš jako teď na netu. Z celkové kapacity Tvé RAM je využito např. 300MB. A co dělá zbylých 724MB? -No naprosto nic, fláká se! Kolega byl nedávno na nějakém školení, kde přisly i dotazy na Windows Vista a došlo i na otázky ohledně paměti. Údajně (nemám to nijak ověřené) by Windows Vista měl používat naprosto nový princip práce s pamětí a SWAPem. Když má někdo 1GB RAM, Visty najedou a využijí celý 1GB, do posledního MB. Když člověk spustí nějakou hru nebo na paměť náročný program, OS se okamžitě uzpůsobí a paměť uvolní. Stručně řečeno, Vista by měla neustále využívat celou paměť, což by v praxi mohlo být velmi zajímavé. Na co ti je v PC 1GB RAM, když se 3/4 paměti fláká???;) -ale ještě jednou opakuji, o Vistu jsem se zatím nijak blíže nezajímal, tohle je informace, kterou mi pouze přetlumočil kolega z firmy, co byl na Mrkwosoft - školení, tak ji pokládám za pravdivou:).
joachimwedel (56)|7.11.2006 22:08
[QUOTE=Karel Polívka]Budou podle Vás Windows Vista dobrý operační systém?

  • Určitě, Microsoft odvedl kus dobré práce.
  • Ano, ale bojím se bezpečnosti.
  • Jsou to jen další "omalovánky".
  • Ne, Microsoft určitě něco nezvládl a opravování chyb bude trvat příliš dlouho.
  • Ne, protože Linux :-)
[/QUOTE]

C) -je spravne.

Vista budou jen XPecka se servis packem 3 + spousty peknych oblecku,vyhlazenych hran,rotujicich Woken a zbytecnych nesmyslu typu Internet Explorer,Pruzkumnik,MediaPlayer atd..

I kdyz je to zase dalsi duvod proc zainvestovat na new hardware ne ???
boboco (1987)|7.11.2006 22:21
[quote=joachimwedel]
Vista budou jen XPecka se servis packem 3 + spousty peknych oblecku,vyhlazenych hran,rotujicich Woken a zbytecnych nesmyslu typu Internet Explorer,Pruzkumnik,MediaPlayer atd..[/quote]

Mýlíš se, já nejsem žádnej zastánce Windows Vista, spíše naopak, ale zas nemám rád, když někdo píše (promiň mi to) naprosté nesmysly:mistake . Jestli jsi to myslel jako vtip, dobře. Ale Srovnávat Windows XP a Visty je asi jako srovnávat Winows XP a Linux. Je to zcela nový systém který má kompletně nové jádro, nevychází z žádné předchozí verze, ač je to u Mrkwosoftu opravdu velkej nezvyk. Správa systému, nastavení systému, vše naprosto nové. Do jaké míry lepší nebo horší, to se uvidí časem. Ale máš pravdu, že často byly Visty prezentovány jako nějaký futuristický systém, kde si člověk bude natáčet okna průzkumníka ve 3D... no to uznávám, že je více než ubohé. Rovněž nesnáším zbytečné animace a omalovátka který jen užíraj systémový prostředky a uživateli nic moc nepřinesou... No uvidíme, jak se Vista v následujících týdnech ukáže... Vidím to na pár aférek se zebezpečením:D ... jinak asi nic moc, sám si je domů ještě rozhodně dát nechystám.

Edit: a zmiňoval jsi IE, Media Player atp. IE by již neměl být přímou součástí Windows Vista, rovněž Media Player (kterej imho k smrti nesnáším) by měl být jen software jako každý jiný a měl by jí dát bez problémů pryč. Uvidíme, co je na tom pravdy...
ET (22)|7.11.2006 22:42
[QUOTE=boboco]Tohle já před lety tvrdil i o XPčká, strašně se mi ten "omalovánkovej" systém nelíbil a dnes?! -Fuj boboco, styď se!!!:D:D:D

No sám jsem zvědav jak rychle se Visty rozšířej, zvlášť s novou anti-pirátskou politikou Mrkwosoftu. Je tady dost možný, že nás k Vistám dotlačí v budoucnu výrobci her, programů nebo i hardwaru. Když budou své produkty dělat jen pro Vistu a na XPčka se vykašlou, asi nám nic jiného nezbyde (to ale předbíhám několik let, aspoň doufám;))[/QUOTE]


XP nemusí být omalovánky... Já stále používám "hranatou" verzi, ale práce se složkou a tak mam povoleno
boboco (1987)|7.11.2006 22:53
[quote=ET]XP nemusí být omalovánky... Já stále používám "hranatou" verzi, ale práce se složkou a tak mam povoleno[/quote]

Jo, to je samozřejmé, mě se nelíbí jen to jejich defaultní barevné schéma se zeleným panelem. Jinak mám rád, když i ten Windows trochu vypadá, ale nic se nemá přehánět, že?:) Sám již delší dobu používám krapet poupravený Vista transformation Pack (ono to nemá s Vistou mezi náma společnýho vůbec nic, ale docela se mi to líbí:) )
tequilla (1015)|8.11.2006 09:45
[QUOTE=boboco]Jo, to je samozřejmé, mě se nelíbí jen to jejich defaultní barevné schéma se zeleným panelem. Jinak mám rád, když i ten Windows trochu vypadá, ale nic se nemá přehánět, že?:) Sám již delší dobu používám krapet poupravený Vista transformation Pack (ono to nemá s Vistou mezi náma společnýho vůbec nic, ale docela se mi to líbí:) )[/QUOTE]

Ja jednou zkusil Royal pack + xPize a od ty doby se toho ne a ne zbavit :D
sob007 (65)|8.11.2006 18:14
[QUOTE=tequilla]Ja jednou zkusil Royal pack + xPize a od ty doby se toho ne a ne zbavit :D[/QUOTE]

Jj taky mám ale jeste sem si ho trochu upravil.

Jinak co Visty no vyzkoušim a uvidím ale myslim že dřív jak na jaře nebo vletě to zkoušet nebudu

Edit: Ten royal
joachimwedel (56)|8.11.2006 21:52
[QUOTE=boboco]Mýlíš se, já nejsem žádnej zastánce Windows Vista, spíše naopak, ale zas nemám rád, když někdo píše (promiň mi to) naprosté nesmysly:mistake . Jestli jsi to myslel jako vtip, dobře. Ale Srovnávat Windows XP a Visty je asi jako srovnávat Winows XP a Linux. Je to zcela nový systém který má kompletně nové jádro, nevychází z žádné předchozí verze, ač je to u Mrkwosoftu opravdu velkej nezvyk. Správa systému, nastavení systému, vše naprosto nové. Do jaké míry lepší nebo horší, to se uvidí časem. Ale máš pravdu, že často byly Visty prezentovány jako nějaký futuristický systém, kde si člověk bude natáčet okna průzkumníka ve 3D... no to uznávám, že je více než ubohé. Rovněž nesnáším zbytečné animace a omalovátka který jen užíraj systémový prostředky a uživateli nic moc nepřinesou... No uvidíme, jak se Vista v následujících týdnech ukáže... Vidím to na pár aférek se zebezpečením:D ... jinak asi nic moc, sám si je domů ještě rozhodně dát nechystám.

Edit: a zmiňoval jsi IE, Media Player atp. IE by již neměl být přímou součástí Windows Vista, rovněž Media Player (kterej imho k smrti nesnáším) by měl být jen software jako každý jiný a měl by jí dát bez problémů pryč. Uvidíme, co je na tom pravdy...[/QUOTE]

Ale ale a procpak nejde srovnávat Windows XP a Visty.Podle ceho se ma recenzovat co je lepsi XP nebo Vista?Co je rychlejsi?Stabilnejsi?Bezpecnejsi?
atd.
Precti si par zahranicnich recenzi (Vista RC2) a uvidis...vse se srovnava s posledni verzi win.a vzdy tomu bylo i v minulosti.Takze nesmysly(kdyz teda mluvime anglicky..ABSURDITY..) urcite neplacam.
Jinak mas pravdu v tom ze srovnávat Windows a Linux opravdu nelze.Pouzivam Mandrivu 2006 power pack a nevim v jake verzi Win po 30minutove instalaci mam system pripraven k okamzitemu pouzivani (open office ,firefox,email klient,prehravani DVD,Divx,Xvid,mp3 atd + spousty dalsiho software)
boboco (1987)|8.11.2006 22:01
[quote=joachimwedel]Ale ale a procpak nejde srovnávat Windows XP a Visty.Podle ceho se ma recenzovat co je lepsi XP nebo Vista?Co je rychlejsi?Stabilnejsi?Bezpecnejsi?
atd.
Precti si par zahranicnich recenzi (Vista RC2) a uvidis...vse se srovnava s posledni verzi win.a vzdy tomu bylo i v minulosti.Takze nesmysly(kdyz teda mluvime anglicky..ABSURDITY..) urcite neplacam.
Jinak mas pravdu v tom ze srovnávat Windows a Linux opravdu nelze.Pouzivam Mandrivu 2006 power pack a nevim v jake verzi Win po 30minutove instalaci mam system pripraven k okamzitemu pouzivani (open office ,firefox,email klient,prehravani DVD,Divx,Xvid,mp3 atd + spousty dalsiho software)[/quote]

A jéje, tady mě někdo nepochopil...:rolleyes: Recenze - srovnání Windows XP a Windows Vista samozřejmě možné je, ale bylo by to podobné jako srovnání Windows XP a LINUX. Zkrátka, já reagoval na tohle:
[quote=joachimwedel]
Vista budou jen XPecka se servis packem 3 + spousty peknych oblecku...[/quote] ...což je naprostý nesmysl. Znovu opakuji, že Vista není Windows XP v novém kabátě. Skok je to daleko větší než přei přechodu z Windows 98 na Windows 2000 (Windows XP). Na tohle jsem reagoval, to se mi nelíbí! Doufám, že teď už si rozumíme. Já jsem tím příspěvkem nechtěl říct, že se Windows XP a Vista nedají porovnávat, já jen nechci aby je někdo považoval za přestrojený XPčka!:)
joachimwedel (56)|8.11.2006 22:34
[QUOTE=boboco]A jéje, tady mě někdo nepochopil...:rolleyes: Recenze - srovnání Windows XP a Windows Vista samozřejmě možné je, ale bylo by to podobné jako srovnání Windows XP a LINUX. Zkrátka, já reagoval na tohle:
...což je naprostý nesmysl. Znovu opakuji, že Vista není Windows XP v novém kabátě. Skok je to daleko větší než přei přechodu z Windows 98 na Windows 2000 (Windows XP). Na tohle jsem reagoval, to se mi nelíbí! Doufám, že teď už si rozumíme. Já jsem tím příspěvkem nechtěl říct, že se Windows XP a Vista nedají porovnávat, já jen nechci aby je někdo považoval za přestrojený XPčka!:)[/QUOTE]

Podle recenzi to pokrok je ale ne tak velky jak uvadis.Spise se vyzdvihuje grafika ,bezpecnost,plna podpora DX10 a new hardware.
Proto je prirovnani k WinXp se servis packem 3 na miste.
Ale dost subjektivnich nazoru.Pockame na final verzi a potom muzeme zase dal diskutovat.
Ritchie83 (369)|8.11.2006 22:36
[QUOTE=boboco]Recenze - srovnání Windows XP a Windows Vista samozřejmě možné je, ale bylo by to podobné jako srovnání Windows XP a LINUX.[/QUOTE]
Ona Windows už splňují POSIX? Srovnávat Windows XP a Windows Vista je asi něco podobného jako srovnávat Linux a *BSD. Rozhodně ne však jako srovnávat Windows XP a Linux.

[QUOTE=boboco]Znovu opakuji, že Vista není Windows XP v novém kabátě. Skok je to daleko větší než přei přechodu z Windows 98 na Windows 2000 (Windows XP).[/QUOTE]
Tak to si dovolím nesouhlasit. Jádro Windows 98 bylo parodie na jádro operačního systému, které si vláčelo všechny problémy MS-DOSu. Jádro Windows NT (New Technology) bylo napsáno od počátku a dokonce jako multiplatformní (x86, alpha a další) s lehkou inspirací v operačním systému VMS. S jakou srovnatelnou revoluční změnou přicházejí Windows Vista ve srovnání s NTFS ve Windows NT?
wizaard (913)|8.11.2006 22:46
Myslím, že tady kolem toho děláte zbytečně patetické obštrukce. Prostě můj názor je, že Win XP a Win Vista není možné přímo srovnávat (co se týče funkcí samozřejmě ano), protože jsou koncepčně úplně jiné (podle dostupných informací). Dále si myslím, že boboco uvedl srovnání WinXP a Linuxu proto, že jsou to (stejně jako WinXP a Vista) koncepčně úplně jiné systémy.
Ritchie83 (369)|8.11.2006 22:52
[QUOTE=wizaard]Prostě můj názor je, že Win XP a Win Vista není možné přímo srovnávat (co se týče funkcí samozřejmě ano), protože jsou koncepčně úplně jiné (podle dostupných informací). Dále si myslím, že boboco uvedl srovnání WinXP a Linuxu proto, že jsou to (stejně jako WinXP a Vista) koncepčně úplně jiné systémy.[/QUOTE]
Jakou zásadní změnu koncepce přinášejí Windows Vista? Podle mě se jedná o obyčejnou evoluci, nikoliv o revoluci.
boboco (1987)|8.11.2006 22:56
[quote=wizaard]Myslím, že tady kolem toho děláte zbytečně patetické obštrukce. Prostě můj názor je, že Win XP a Win Vista není možné přímo srovnávat (co se týče funkcí samozřejmě ano), protože jsou koncepčně úplně jiné (podle dostupných informací). Dále si myslím, že boboco uvedl srovnání WinXP a Linuxu proto, že jsou to (stejně jako WinXP a Vista) koncepčně úplně jiné systémy.[/quote]

Díky za pomoc, sám jsem asi nedokázal zformulovat ta správná slova. A to, že se dotku LINUXářů, to mě taky nenapadlo, takže těm se speciálně omlouvám:o. Opravdu má cenu to více rozebírat až budou k dispozici nějaké praktické zkušenosti. Já jen říkám, co jsem slyšel a četl...
Raději už nebudu oponovat, ale přirovnání Win Vista k Win XP SP3 mně přijde opravdu ... :notsure zkrátka budem se mít o čem bavit až bude Win XP SP3 i Vista plně k dispozici...