reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze instalovat WIN

Tommula (232)|17.10.2008 07:10
Zdravim chlapi, mam problem s kterym si nevim rady.
Mam pocitac a ani za zlate prasatko nemuzu nainstalovat winXP (profi nebo home). Zkousel jsem Ubuntu i Fedoru ta jede bez problemu, Vista jede taky v pohode, ale WinXP pri bootovani prestanou najizdet a tim to konci, kdyz uz se dostanu na prvni obrazovku tak stejne po rozdeleni disku a nakopirovani souboru se instalace jakoze sekne a konci :-( Zkousel jsem ATA disk i SATA disk, ruzne verze Xpecek SP1,SP2 a dnes i SP3 a stejne bez vysledku:-( menil jsem pameti,grafiku, flashoval bios ale stale bez uspechu,proste XP tam nechcou jit. Puvodni system tam byly XP a dva HDD-160GBSATA v Raid, ale oba disky jsem dal pryc, raid vypl dal tam jiny jeden SATA a nepodarilo se... na ATU taky ne... Uz jsem si rikal ze by deska mohla byt vazana na ten HDD co tam byl puvodni(coz je kravina-ale uz fakt nevim) tak jsem ho tam supl zpet a snazil preinstal a bez vysledku:-( Nemate nekdo nejaky tip????

Diky :notsure

Momentalni Konfigurace:
HDD 30GB ATA
CPU 3GHz Prescott sk.478
MB Asus P4P800S-E
1GB DDR
GK GF440 64MB

:confused:
papa2 (18)|22.10.2008 22:05
len pre istotu (aj ked si menil ramky) memtest?
hyro (80)|22.10.2008 23:06
Jde zrejme o nastaveni biosu, ktere rika systemu, jak k disku pristupovat... zkus prepnout z AHCI na IDE
Tommula (232)|23.10.2008 07:02
Memtest jsem nechal bezet pres noc, mel jsem to oklestene na stole jen v zakladu aby tomu nahodou neco nevadilo:-/ bios jsem updatoval, prolezl polozku po polozce, daval SATU i ATU takze nejake prepinani? Muzu zkusit..

Diky za rady
Zoidik (1405)|23.10.2008 07:59
Zkoušel jsi i jiné kabelyk diskům a mechanice/kám?
Tommula (232)|23.10.2008 10:16
:notsuremyslim ze zkousel, ale jdu to schvalne zkusit jeste jednou.. uz ani nevim co jsem s tim delal ale vse mozne i nemozne nakonec jsem tam dal linux a fungoval, ale momentalne tam potrebuju zpet XP a bez vysledku.. Zkousel jsem i udelat image z win co tam kdysi byli puvodne ale nechyta se mi acronis ani 9.1 ani 10tka. vzydcky se kousne.. vypada to ze asi bude radic v haji, ale proc by tam sly ostatni systemy?:confused:
odb (505)|24.10.2008 18:31
to hyro: ICH5 nepodporuje AHCI mod, tak tam nema ani co v BIOSe prepínať. Keby bol problem v tom, tak by ho neuvidel pri instalacii winXP.

Radic moze byt v haji ale ostatne OS mozno dokazu zdetekovat problem a nastavit iny rezim, s ktorym to funguje. Skusil by som tam dat este raz Visty a pozriet sa v akom rezime pracuje disk (ak to vobec ide, neskusal som este).

tiez by som skusil v BIOSe na staviť
Main ->IDE Configuration -> OnBoard PCI IDE Operate Mode na Compatible Mode a takto skusit nainstalovat XP. Daj pozor, ked nastavis Compatible Mode, v tomto mode ti nebudu fungovat jeden kanal (bud primary IDE, alebo Secondary IDE alebo ti nebu fungovat SATA). Zalezi ako si nastavis polozku IDE ports stettings.
Tommula (232)|29.10.2008 05:50
[QUOTE=odb;173496]
tiez by som skusil v BIOSe na staviť
Main ->IDE Configuration -> OnBoard PCI IDE Operate Mode na Compatible Mode a takto skusit nainstalovat XP. Daj pozor, ked nastavis Compatible Mode, v tomto mode ti nebudu fungovat jeden kanal (bud primary IDE, alebo Secondary IDE alebo ti nebu fungovat SATA). Zalezi ako si nastavis polozku IDE ports stettings.[/QUOTE] >> zkousel jsem :rolleyes:

uz jsem to vzdal a dal jsem tam prvni puvodni image nainstalovanych win XP co tam byly driv... akorat je procistil do pouzitelneho stavu, sice to neni to prave orechove ale bylo to jedine reseni jak to rozjet na XPckach...

Dekuji za rady panove :)

Vzdyt je to jen hromada srotu :D
ICEBOSS (3435)|29.10.2008 12:37
v biosu je vsechno nastaveny dobre?

nechci te moc strasit, ale mozna to bude deska :-/
Tommula (232)|30.10.2008 10:35
Jj v boisu je vse v poradku,daval jsem tam novy i starsi a porad to same, jelikoz uz nevim co s tim a funguje to z image tak to nechavam tak... dokud to jede... bude to v desce, v nicem jinem uz ani nemuze, asi s radicem neco coz uz pro me je neopravitelne :-(
Tommula (232)|1.11.2008 12:12
jeste jedna vec, sice uz neni k tematu ale nechci zakladat nove tema, nepodarilo se vam nekomu rozjet na MB GA 965P-DS3 - CPU C2D s 1333MHz FSB? konkretne bych chtel na teto desce rozjet Core 2 Duo E6550 (2,33GHz, 4MB, 1333MHz). Akorat je problem ze nevim revizi(a momentelne to nemam jak zjistit) - :-( na netu se pise ze revize 3.3 umi uz tyto CPU s nejakou verzi biosu, nepodarilo se to nekomu treba rozchodit na teto desce s revizi 2.0 ?? Ofic. podpora tam neni ale kdyby byl nejaky tip.... :-)
Tommula (232)|3.11.2008 05:36
Tak uz nic, ale diky i tak :D ta deska je rev 3.3 takze CPU s 1333FSB tam pojede :-)