reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tlac PDF dokumentov na tlaciarnach

KEOSAN (958)|17.10.2008 14:37
Zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s tlacou PDF dokumentov na tlaciaren VS rozne druhy tlaciarni.

Vsimol som si totiz, ze z PDF zacinaju byt problemy tlacit /niekedy/ korektne.
Napr. vykres A3, tlaceny na A4 format. Jednoduchsi vykres siel vytlacit bez problemov /cca 90kB subor/ ako 2D vykres, predpokladam vektorovych ciar. Zlozitejsi podobny vykres, len hustejsie pokresleny, kde boli 3 strany a tlacena iba 1 strana /cca 800kB subor/ nesiel vytlacit vobec. Tlaciaren netlacila /OKI C5850n nastavena na tlac cez TCP-IP/, tlac sa nedala stornovat, pomohol reset. Tlaciaren ma vlastny tlacovy procesor, nepouziva WinPrint. Skusal som nastavenia RAW i NT EMF 1.02-1.08.

Nikdy to nevytlacilo. Skusal som Adobe Reader 8 i 9, plus aj alternativy freeware ako FoxitReader, Sumatra PDF. Z nich bol tiez problem to vytlacit. Naviac FoxitReader mal uz problem pri preview so sialene dlhymi odozvami pri prekreslovani nahladu.

Ono pri takomto nastaveni to zblblo obcas potom aj samotnu tlaciaren, ze po sieti bola cez HTTP manazment dostupna, ale netlacila, pomohlo vypnutie, zapnutie.

Suma sumarum da sa to PDF vytlacit bez problemov cez Adobe Acrobat Redaer, pokial sa zatrhla volba tlacit ako obraz. Lenze to nevysvetluje, preco podobny dokument, /menej zlozity/ vytlacilo a obdobny zlozitejsi nie.

Je to problem tlaciarne /ale je to GDI tlaciaren, nepouziva PCL, nebol to text/, ale ta to vytlaci hned ako obrazok bez problemov /cez siet vygenerovala cca 24MB tlacovy subor a rychlo to vytlacilo/. Chcel by som tlacenie ujednotit, pretoze clovek potom lieta, preco tlaciaren netlaci, ked to zblbne a tlacit zase vsetky zostavy ako obrazok je narocnejsie/pomalsie.

Mate nejake podobne skusenosti s problemami s tlacou PDF dokumentov ?
Mam inde podobne tlaciarne - OKI C5600n /GDI/ i OKI C5700n /PCL/ a zatial ziadne problemy po vyse roku som nezaznamenal - na druhu stranu sa tam netlacili A3 na A4 a huste pokreslene vykresy...