reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ThermalTake ORB

Zeli (397)|5.11.2006 17:35
Kolik mista zabiraji na deskach se s.775 chladice Thermaltake GoldenOrb II a Thermaltake Blue Orb II. Myslim tim jestli jim neprekazeji kondiky, pasivy, RAMky, nebo o kolik precuhuji prez horni okraj desky (pokud vubec). Popripade jake s nimi mate zkusenosti - jak chladi, hluci...
eraser (0)|5.11.2006 17:54
S tým miestom je to určite špecifikácia pre danú dosku. Ja som sa tak trošku popálil s chladičom Thermaltake Fanless 103 pre základovku so S478, kedy som ho musel otočiť tak neštastne, že exhaust ventilátor odoberá teplo len z boku rebier. Svoje síce spraví exhaust zo zdroja, no ideálny stav to nie je.
Zeli (397)|5.11.2006 18:42
tak spis takhle: na deskach je nakreslenej kolem procesoru takovej "chladicovej obdelnik", o kolik ho ty ORBy presahuji a kolik mista je na hranici obdelniku mezi plechama pasivu a MB?
sob007 (65)|18.12.2006 20:14
Jo zajimalo by me jestli je nekdo zkoušel s ds 4 a ds3 a gigabyte popřipadě uvažuju o zalmanovi CNPS7700-Cu ale ten je dost drahej
Lubos 36 (1)|28.12.2006 12:23
ahoj,
ja mam ten blue orb 2 na doske ds4. zmesti sa tam v pohode, akurat by si mohol mat problem s tymi sirokymi ramkami, oni by sa ti tam asi zmestili ale pri vyberani z toho prveho slotu by si asi musel zhodit chladic a nainstalovat ho naspat je riadna makacka.
inac je to super chladic, ide mi na 700 otacok, v pohode to uchladi a vobec ho nepocut. mam nepretaktovany procak core 2 duo 6300

a este k tej prvej otazke, ze o kolko precnieva okraj dosky - no on ma celkovo sirku 14 cm, takze si odmeraj od stredu procesora 7cm. na doske ds4 neprecnieva vobec, na ds3 by uz asi trocha precnieval a mohol by kolidovat so zdrojom, ale to si len tak myslim.