reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Detekce zdroje

Robotbogot (4)|17.10.2008 15:54
Zdravim vsechny a prosim o radu. Koupil jsem si novou graf. kartu a to ASUS EAH4850, kterou jsem dal do sestavy AMD Athlon 64 x2 5600+, 2Gb RAM, 2x HDD (SATA, IDE), zdroj PMAX PX1035 350W. Od te doby, mi PC zacalo pri hrach zamrzat, coz se starou GK nedelal. Podezrivam zdroj, ale nejsem si zcela jisty. Zkousel jsem i kalkulacku na zdroj, co jsem nasel tady na foru, podle ktere by to melo byt OK. Proto bych prosil o radu, jestli je mozne, ze uvedene problemy zapricinuje zdroj a prip. jestli existuje nejaky soft, monitorujici zdroj (a diagnostikujici pretizeni). Jeste by me zajimalo, jak presne se projevuje pretizeny zdroj - problemy mam pouze ve hrach - obcas hra spadne do WIN, obcas zamrzne PC (muze byt u obou variant na vine zdroj?). Predem dekuji za odpoved.
SamecP (1751)|17.10.2008 15:57
Podle mého názoru je opravdu na vině zdroj.Na tuhle kartu to chce okolo 400W.Tý kalkulačce jsem taky dřiv věřil,ale teď vim,že výsledky z ní jsou většinou uplná blbost..:thumbdown
Salamander (6177)|17.10.2008 15:57
Okamzite ten zdroj vymen :D
na tohle bych dal Enermax PRO82+ 425W
PMAX je fakt vrazda :thumbdown
KEOSAN (958)|17.10.2008 16:00
Ten zdroj podozrievas spravne - ak sa jedna o PowerMax.

350W PowerMax moze byt pouzitelny leda jak pre kancelarsku zostavicku /starsia mikroATX doska s integrovanou grafikou, nenarocny CPU/. Ak nebude hned vadny :D Keby si tam mal 350W Fortron ten by to mozno utiahol. I ked na tu zostavu by som dal radsej minimalne slusnejsi 400W zdroj.
johny__g (6387)|17.10.2008 16:01
Zdroj je zralý na výměnu, to je bez debat.
Ale na vině může být věcí - co třeba ovladače, odinstaloval jsi korektně ty předchozí a vyčistil systém driver cleanerem, než jsi kartu měnil? Co teploty? Nová karta určitě hřeje víc než ta co jsi měl předtím a třeba už nestíhá chlazení.

Edit: Soft na přetížení zdroje neexistuje, leda snad nějaký monitoring napětí, ale pokud by už ten vykazoval nějaký problém tak by PC spíš ani nenajelo.
KEOSAN (958)|17.10.2008 16:12
Aky taky test na stabilitu zdroja je - rusky program S&M

Stranka http://testmem.tz.ru/snm.htm
Priamo program v anglictine http://testmem.tz.ru/snm.zip

Vie robit testy CPU, RAM, HDD, ale aj maximalizovat zataz zdroja /pomocou niektorych vypoctov CPU, pri ktorych vznika vacsi odber, plus zataz grafiky/. Chvalia sa tym, ze z podobnych programov ho vedia zatazit asi najviac.
Robotbogot (4)|17.10.2008 16:58
[QUOTE=johny__g;170671]Zdroj je zralý na výměnu, to je bez debat.
Ale na vině může být věcí - co třeba ovladače, odinstaloval jsi korektně ty předchozí a vyčistil systém driver cleanerem, než jsi kartu měnil? Co teploty? Nová karta určitě hřeje víc než ta co jsi měl předtím a třeba už nestíhá chlazení.

Edit: Soft na přetížení zdroje neexistuje, leda snad nějaký monitoring napětí, ale pokud by už ten vykazoval nějaký problém tak by PC spíš ani nenajelo.[/QUOTE]

Teploty v poradku. Co se ovladacu tyce, tak jsem pouze odinstaloval catalysty. Kazdopadne se stejne chystam na reinstal WIN, tak uvidim...
mstejska (2912)|17.10.2008 17:02
350 zdroj je slaby. Mam athlon X2 4400+ EE a v max zatezi zere 240 - 260 W. Ted si vem kvalitu toho tveho zdroje. Proste na tuhle grafiku nestaci. Neni se cemu divit ze ti to pada ve hrach. Pouze ve hrach zatezujes tu grafiku na max.