reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fable: The Lost Chapters

Alpin (27)|17.10.2008 17:28
Zdravím pařani : ))
Tak jsem zase začal hrát hru Fable a znova mě to chytlo. Chtěl bych zde rozvést diskusi, jestli taky hrajete, nebo jste hráli, vaše dojmy, vaše screeny.

Tak se pochlubte.. : )

Sikil79 (429)|19.10.2008 19:56
Zdravím. Projel jsem asi 5x:). Velmi povedená hra, i když v mnoha směrech nedotažená a celkem jednoduchá. Nicméně bavilo mě to fest. Nejlepší byly asi boje v aréně a soutěž Chicken Kicken. Zrovna jsem hledal screeny na starých záložních cd, ale bohužel jsem je nevypálil. Asi jsem nepředpokládal, že by se mi jednou mohly hodit do diskuze.:D
Alpin (27)|20.10.2008 09:19
JJ, aréna suprová. Je pravda že hra byla hodně nedotažená a mě osobně vadilo to rozhodování. Ne samotný rozhodování, ale že krom ZLO-DOBRO nemělo větší vliv. Pokud jsi se stal starostou města, chování lidí bylo bezezměn atd. Nicméně mě to baví furt, hlavně to stárnutí : )

Za koho si šel? Dobro, nebo zlo? : )
Sikil79 (429)|20.10.2008 10:25
Za dobro, za zlo, neutrál. A nebo v mládí parchant a s přibývajícími roky svatoušek a taky obráceně. Teď jsem si vzpoměl: Našel jsi ten zakopaný poklad podle těch vodítek? Já nikdy.:( Musím se mrknout někde na fansite kde to vlastně bylo.:D
Sieben (513)|20.10.2008 12:43
No zrovna před pár dny sem se díval na youtube na video o Fable 2...a těším se :slug :thumb

Fable mě naprosto dostal...i kamaráda, kterýmu sem to doporučil...styl boje, všemožné rozhodování...prostě super hra!

A pokud bude čas..asi si ji znovu nainstaluju...

dohrál sem to za dobro...
Alpin (27)|20.10.2008 21:56
Já hrál pouze za dobro.
Ten poklad mam takovej pocit že jsem vykopal, byl někde vedle mola. Jestli nekecám ted ale :D
cool.user (2822)|20.10.2008 21:59
No ja zacal prave fable hrat, takze bych mel dotaz. Taky se vam tak divne seka kurzor kdyz behem hrani jdete do menu? (myslim jedno zmacknuti esc-> zesednuti obrazovky)?
Alpin (27)|20.10.2008 22:04
Ne,
možná to dělá, protože je to předělávka z X360 a nejsi první, kdo si na menu stěžuje.
Sikil79 (429)|21.10.2008 11:33
[QUOTE=Alpin;171922]Já hrál pouze za dobro.
Ten poklad mam takovej pocit že jsem vykopal, byl někde vedle mola. Jestli nekecám ted ale :D[/QUOTE]
Ten jsem vykopal taky. To byl ale poklad toho mrtvého námořníka. Myslím ten poklad co je ukrytý někde:confused: v Albionu.

[QUOTE=cool.user;171925]No ja zacal prave fable hrat, takze bych mel dotaz. Taky se vam tak divne seka kurzor kdyz behem hrani jdete do menu? (myslim jedno zmacknuti esc-> zesednuti obrazovky)?[/QUOTE]
Na staré sestavě ok (KT3 Ultra, Athlon 1800+, Radeon 9600XT, 512MB RAM), ale na současné mi vždy spadla, když jsem najel do options v hlavním menu, ale hra fungovala ok (teda apoň co jsem chvíli hrál, protože jsem to nainstaloval jen tak na vyzkoušení) a šlo to nakonfigurovat i tam. Kurzor se mi nesekal. Nemáš třeba zapnutou V-Sync? Mě se zase zpožďoval kurzor u Dooma 3 s V-Sync.

Taky vám vypadne zvuk okolního prostředí, když použijete ve hře load (ne první, ale až v rozehrané hře)?
Alpin (27)|21.10.2008 12:45
[QUOTE=Sikil79;172145]Ten jsem vykopal taky. To byl ale poklad toho mrtvého námořníka. Myslím ten poklad co je ukrytý někde:confused: v Albionu.[/QUOTE]

Ne, tak ten jsem nenašel.

[QUOTE]Taky vám vypadne zvuk okolního prostředí, když použijete ve hře load (ne první, ale až v rozehrané hře)?[/QUOTE]

Mě se kolikrát stane, že oni mluví, ale zvukový dopravou nejde, takže pusy melou naprázdno..
cool.user (2822)|21.10.2008 14:07
[QUOTE=Sikil79;172145]Na staré sestavě ok (KT3 Ultra, Athlon 1800+, Radeon 9600XT, 512MB RAM), ale na současné mi vždy spadla, když jsem najel do options v hlavním menu, ale hra fungovala ok (teda apoň co jsem chvíli hrál, protože jsem to nainstaloval jen tak na vyzkoušení) a šlo to nakonfigurovat i tam. Kurzor se mi nesekal. Nemáš třeba zapnutou V-Sync? Mě se zase zpožďoval kurzor u Dooma 3 s V-Sync.[/QUOTE]

Tohle vse sem zkousel, vcetne aa a af (respektive zapinat a vypinat atd a nic). Mam podezreni na to ze tohle dela buglej powerplay nebo proste jen bug v ovladacich.

Jsem hned na zacatku hry. Narazil sem na jeden kvest se kterym si nevim moc rady. Kdyz me vypusti z cechu tak jdu hned do toho mesta blizko cechu, tam si me odchytla nejaka holcicka a zatahla me do stanu za svou mamu ktera pecovala vo synka kterej se sjel houbickama, rekla ze ty houbicky sezral na vyhlidce a ze jich par potrebuje aby se mohl udelat protijed, jenze na vyhlidce krome dvou dalsich sjetych kupcu nevidim zadny houbicky. Kupci me jen reknou ze jim houbicky vzaly mluvici dvere v cechu, ty mi ale jen reknou ze ma cesta je temna bla bla bla...
Alpin (27)|21.10.2008 14:40
No ty houby chce ta čarodějka a myslím že chce čtyři ne?
Jedna houba je na kupeckých polích u obchodníka.
Další houba je v Cechu před démonickými dveřmi ve vodě.
Další získáš po rozesmátí jedný ženský, která tu houbu snědla a je jí z toho špatně, to je myslím na vyhlídce.
Tu poslední získáš splněním q. od chlapíka z cechovních lesů - to je trochu běhání.

Doufám že se nepletu, tím posledním si už nejsem přesně jistej, ale myslím že tak to je. : )
Dištak napiš, jak to dopadlo : )
cool.user (2822)|21.10.2008 14:42
Ou, dik, ja myslel ze tohle bude nejakej lame kvest typu dobehni tam a tam seber 4 houby a vrat se, neco ve stylu v cechu sezen 4 jabka.
Alpin (27)|21.10.2008 14:56
Nene, musíš to hold najít : )
cool.user (2822)|21.10.2008 15:30
[QUOTE=Alpin;172214]Nene, musíš to hold najít : )[/QUOTE]

No, aspon si chlapecek uzije :D
Alpin (27)|21.10.2008 16:31
Přesně, aspoň bude mít trochu zábavy. Podle toho jak tam ale leží, tak nevim nevim :D

Jinak to jsou jen vedlejší q., pokud nechceš, vůbec to nemusíš dělat. Klidně si to nech nakonec (jako já), aspoň se po dohrání hl. dějový linie nebudeš nudit a můžeš si užít tyhle vedlejší.

Dej nějaký screeny, ať vidíme tvého Hero :)
cool.user (2822)|21.10.2008 16:41
[QUOTE=Alpin;172266]Dej nějaký screeny, ať vidíme tvého Hero :)[/QUOTE]

Muj hero je zatim totalni smucka kterej si jeste skoro nic nekoupil a nevybojoval :D
Alpin (27)|21.10.2008 16:56
Nevadí, právě proto. Já taky něco přiložím..
TADY je fotoalbum.
Sikil79 (429)|21.10.2008 23:56
[QUOTE=Alpin;172208]
Další houba je v Cechu před démonickými dveřmi ve vodě.[/QUOTE]
to cool.user: Musíš mít ale rybářský prut, abys ji vytáhl. Rybaření ve Fable je docela sranda, takový menší clickfest, ale musíš hlídat napnutí vlasce, jinak praskne. A kde se čeří hladina, tak vždy vytáhneš nějakou věc. Btw ty dveře v cechu otevřeš tak, že budeš mít rozsvícenou lampu. Tyhle jsou jednoduché, ale dále ve hře jsou lepší vychytávky. Třeba vyžrat se jako prase, být ženatý nebo být zkušený... milenec, aby se ti otevřely.:)
Alpin (27)|22.10.2008 14:46
Nebo ty v Necropilis? myslím. Aby ses dostal dovnitř, musíš jim dát všechny klíče, odměnou ale je docela slušnej meč. Lepší však seženeš v Severním újezdu u obchodníka. Ten by měl být nejlepší ze hry : )
Erix (1)|20.3.2010 20:20
Web o Fable: The lost chapters!
Zdravim hráči Fable ;-). Pročetl jsem si tudle zajímavou diskusi a sem rád že se najde ještě někdo kdo hraje Fable. Vytvořily jsme pro vás web kde se dozvíte o této hře všechno co budete potřebovat, např. seznamy itemů, mapy, lokace a mnoho dalšího! ;-) Link: http://www.fable-se-web.ic.cz Erix & Saren