reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vhodná nová skříň

Robii (11)|17.10.2008 19:08
Zdravím. Tento dotaz se tu pořád dokola opakuje a přesto ho musím znovu položit, protože mám poněkud jiné představy než ostatní, alespoň co jsem četl.
Už tři roky úspěšně funguji na Eurocase 544x (bůhvíco), ale nová doba si žádá nové komponenty a ty chtějí být v chladnu. To bohužel tahle case neumožňuje provést. Vpředu to nemá perforaci a vůbec, je poněkud malá...
Tak tedy jaká skříň by byla pro mě ta vhodná? Cenová relace by se měla udržet každopadně pod 2000,-
Požaduje se, aby to v ní pořádně foukalo už z továrny a ne tam udělej díru, tam to zalep a semhle dej 2 větráky (ikdyž tak to asi v realném světě nefunguje), dále pak by mohla být černá a pokud možno žádné módní kreace typu Viper atd. Klasický kvádr bohatě postačí.
Určitě jsem ještě zapomněl něco připsat, ale to hlavní snad je řečeno. Budu rád za každou odpověď, třeba mě i vypískejte..
PS: Nedávno jsem zkoušel CoD4 a už při něm (pdajně nenáročná hra) ze skříně hlasitě protestovalo opakované pípání, předpokládám moc teplo. Spolu s novou skříní by nejspíš na procesor místo boxu přišel AC Freezer 7 PRO
SamecP (1751)|17.10.2008 19:11
To by pro tebe mohla být ideální Cooler Master Dominator.Fouká to v ní dost,a místa pro eventuelně přikoupené větráky je v ní dost.Je kvalitně zpracovaná,decentí vzhled a cena je taky v limitu.
EDIT:RECENZE
Salamander (6177)|17.10.2008 19:19
Jj, souhlas, Dominator bude idealni .
Janyk1 (997)|17.10.2008 20:07
Jo, Dominator chladí dobře, bude sice trochu hlučnější (velký průvan, mnoho perforace a spousta větráků), ale je to kvalitní a poměrně levná(na svůj výkon) case.
Logout (4018)|17.10.2008 20:37
Nebo nějakej chieftec....
Janyk1 (997)|17.10.2008 20:52
nebo nějakej Centurion, ale to bude imho ten Dominator lepší
gtbiker (33)|18.10.2008 11:29
[QUOTE=Janyk1;170791]Jo, Dominator chladí dobře, bude sice trochu hlučnější (velký průvan, mnoho perforace a spousta větráků), ale je to kvalitní a poměrně levná(na svůj výkon) case.[/QUOTE]

Mozna se zeptam hloupe, ale nemate strach ze skrini s perforacemi a s vetraky na vrchu skrine? Pokud je pocitac na stole, budiz. Ale pokud je pod stolem tak predstava omylem vylite tekutiny rovnou do skrine...
SamecP (1751)|18.10.2008 11:34
Jo to je určitý riziko,ale člověk si na to prostě musí dát pozor.Podle recenze na Dominator je větrák nahoře docela účinej tak se to podle mě vyplatí..
wolf007 (653)|19.10.2008 11:54
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46379
tuto mam doma a jsem spokojen...
Alf (305)|19.10.2008 21:25
Toho Dominátora bych nevzal ze dvou důvodů:
1) Umistění předních konektorů (vlastně v tomto případě horních) se mě vůbec nezamlouvá - když bude case pod stolem, bude dost problém tam zasunout např "flešku". Taky jsou více náchylné na prach a jiné nečistoty.
2) Zdroj většimou pomáhá vytvořit průvan vcase. V tomto case ho musí nahradit další ventilátor -> větší hluk.

EDIT:
Ten case, na který dal odkaz ICEBOSS, vypadá za ty prachy velice dobře.
Logout (4018)|22.10.2008 00:04
Hmm, dovolim si nesouhlasit. Zdroj dole je vcelku dobrej napad, nebot odsava horkej vzduch zpodgrafiky, kde se jinak vcelku kumuluje. Vetrak nahore je tak jako tak - a naopak nevznika hluchy misto za zdrojem. Nerikam, ze to je lepsi koncepce nez zdroj nahore, ale urcite ne horsi.
Cetus je dobra skrin za ty penize, ale púredni ventilator je tam pomerne utopenej. Ale za ty púenize asi nejlepší co se dá sehnat.
Robii (11)|28.12.2008 15:39
Tak děkuji všem za pomoc, nějak to dopadlo :)
Uvidíme jak se nová skříň osvědčí co se chlazení a prachu týče.