Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 76

Téma: ASUS P5N-E SLI (problém s přetaktováním)

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

čau měl jsem možnost mít desku Asus P5N-e sli za pouhých 890Kč. Tak jsem neodolal a koupil si ji. Doufal jsem ,že to bude lepší než předchozí deska s VIA chipem. Hlavně o co mi šlo bylo taktování CPU. Jenže. Když nastavím FSB tak jak bych je chtěl = 695/4= 173*23*=4Ghz tak deska prostě to nastavení neprovede. Ikdyž to uložím do OC profilu a dám uložit BIOS . Ani změna taktu pamětí nejde. Bios mi při bootování píše tohle (viz příloha) . Může to mít s tím něco společného? Díky

sry za kvalitu fotky ,je to foceno mobilem.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00001.JPG 
Zobrazení: 159 
Velikost: 419.9 KB 
ID: 7538  
    Naposledy upraveno uživatelem Smeli: 23-05-2009 v 09:46
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Jan 2008

Je po problému. Stačilo nahrát nejnovější verzi biosu a vše funguje jak má.

Tak není po problému . Bios ukazuje při bootování 3,49GHz ale Windows ukazuje 3,06GHZ .Neví někdo co s tím.

//-HoNY-: sloučeno
    Naposledy upraveno uživatelem -HoNY-: 19-12-2008 v 07:16

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

A jake nastaveni ukazuje napr CPU_Z? Win nekdy spatne nactou nasobic pri taktovaní a treba jsou mimo i ted.

Registrace
    Jan 2008

CPU-Z ukazuje 3066MHz. Takže tady ty základní. už vím čím to asi bude. Včera jsem jen přehodil desky a nepřeinstaloval Windows. Takže tam asi budou nějaké chyby. Jak budu mít čas tak Windows přeinstaluji. Vím ,že se maji přeinstalovávat s každým novým HW takže , proto mě vzniká asi tento problém.

Registrace
    May 2006

No reinstall winu je lepsi, ale tim to urcite nebude. Win nemohou ovlivnit jestli vezmou nebo nevezmou FSB kterou nastavis v biosu. Problem bude jinde (spatna delicka na pameti a podobne)

Registrace
    Jan 2008

Ale i když to dám v biosu přetaktovat pomocí jeho funkce aby si vše sám nastavil o 20% tak to stejně ve win ukazuje 3,06Ghz ,ale Bios ukazuje 3,69Ghz (nevím jistě to číslo).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

A nemůžeš mít zapnutý nějaký přetaktovávací program pod Windows, který to drží na původní hranici? Třeba já mám desku od MSI (už je jí nějaký ten pátek) a k ni byl takový prográmek a přetaktovával mi CPU z Win. V BIOSu bylo všechno default, ale když najel Wim, tak se zapnul a přetaktoval CPU.

Registrace
    Jan 2008

to Scream CZE: to určitě ne. Aplikce na taktování CPU z Win nemám rád. Ledas ,že by to způsoboval RivaTuner ,ale ten je jen na grafiku...

Registrace
    May 2006

Budeš si muset s tim biosem trošku pohrát. Jako první bych aktualizoval verzi biosu na nejnovější, zrovna takovéhle chyby se často opravují. Pak si projdi všechny položky. Většinu nastavení je dobré přepnout na manuál. Sniž si děličku pamětí (1:1) a zkus fsb zvedat nejdřív třeba o 10 jestli deska vůbec reaguje na změny. (kontrolu si udělej v cpu_z, tam uvidíš fsb, násobič i děličku a frekvenci pamětí).

Registrace
    Jan 2008

Určitě si stím ještě pohraju. Ale asi až ob týden, smažu i Windows a udělám vše od začátku ,když budu mít na to hodně času. Ale i tak ten CPU už musí být přetaktovaný. Protože PC je o něco rychlejší než předtím. Převod videa zvládal také rychleji. Bios ukazuje stále 3,6xGhz a CPU-z 3,06Ghz.

Edit: Bios sem už nahrál na nejnovější verzi 13xx a dělá to stále.

Tak jsem dnes přeinstaloval Windows a problém stale přetrvává. Neví někdo co s tím.
    Naposledy upraveno uživatelem -HoNY-: 19-12-2008 v 02:40 Důvod: sloučeno

Banned
    Registrace
    Mar 2008

tak jak to dopadlo?mám ji taky koupenou ,tedka čekám než mi příjde tak sem zvědav co z ní vymáčknu,ale kámoš má o nějakou tu třídu nižší a přetočil sem mu E2160 na 3Ghz jako mávnutím proutku,a nezlobí disky ,nepadá systém prostě vše funguje jak má a to tam nešlo měnit Vcore takže na Auto myslím že to byla asus p5n-mx nf610i,takže u týhle by to mělo jít jak po másle ale co kus..........

Registrace
    Jan 2008

Bohužel problém stále přetrvává. Mam ale podezření ,že to je pouze procesorem, který s tímto chipem nechce moc spolupracovat. Proto až budu mít peníze půjdu do něčeho novějšího

Banned
    Registrace
    Mar 2008

no a zkoušel sis uložit profil kterej si v biosu nastavíš?

Registrace
    Jan 2008

jo to jsem zkoušel už několikrát a stále nic.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

asi budu vypadat jako lama ale nemohla by to dělat špatná baterka?protože si myslím,když vypneš komp tak ta baterka udržuje nějaké napětí stále (i pro bios čip) akdyby byla špatná tak se asi bude dít to co právě tobě,protože si nepamatuje bios co si nastavil a jede to pak na default,nevím to je moje ůvaha tak mě za to nebombardujte

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední