reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nechtějí naběhnout XP

Brake (84)|18.10.2008 18:47
Dobrý den, potřeboval bych poradit, už si fkat nevím rady.
Mám nový počítač, včera jsem ho poskládal a už jsem včera nahrál všechny potřebné programy a asi 7 hodin jsem jo měl v provozu. Moje sestava je základní deska asus m3a, amd athlon x2 5200, Samsung Spinpoint F1 640 gb, sapphire HD 3650, 2x 2gb 800mhz PC6400 a-data , blue storm II 500W
Včera bylo tedy vše vpořádku, ale dnes ráno jsem počítač spustil a při načítání Windows XP(pro-32bit) se mi to vždy zaseklo- tam kde jezdí ten modrý obdélník. Potom se ten modrý obélník pohyboval vždy tak o jedno políčko za minutu. Zkoušel jsem počkat asi 20 minut, ale nic se nezměnilo. Zkoušel jsem taky několikrát resetovat, ale taky to samé. Teď si ale myslím, že to byl problém se síťovou kartou. Někdo měl stejný problém jako já a vyřešil to tak, že přeinstloval XP a nainstaloval tam jiné ovladače na síťovku.
No jenže ráno mě napadlo jedině dát obnovení systému.Šel jsem tedy do nouzového režimu a dal jsem obnovení systému do doby, kdy jsem doinstaloval SP3.Poté ale počítač, vždy když naběhl na načítání XP, tak se sám resetnul, takže se stále dokola restartoval. rozhodl jsem se tedy přeinstalovat celé windows.
Po 1. přinstalaci spomalejším formátem disku-při spuouštění se to vždy zaseklo před načítáním windows(blikajcí čárka vlevo nahoře)
Po 2. přeinstalaci bez formátu HDD-při naíhání vždy chyba-nelze číst z pevného disku-restartujete pomocí ctrl alt del.
Po 3.přeinstalaci s rychlým formátem-pc se restartuje při blikání té malé čárky nahoře vlevo, kde mi to předtím zamrzalo. A takhle se to resetuje pořád dokola. Párkrát to napsalo při vstupu do Biosu, že selahlo bootování z HDD-takže v tom asi bude problém
Zkoušel jsem i nastavit defaultní nastavení BIOS, ale taky nic.
Prosím poraďte
mstejska (2912)|18.10.2008 19:16
Jak bude nabihat pocitac zmackni F8 a v nabidce vyber Nouzovy rezim. a pokud XP nabehou podivej se do spravce hardware jestli tam nemas zluty otaznik. Pak zkontroluj event log.
Winkey + Pause -> spravovat pocitac. a tam najdes prohlizec udalosti. Podivej se jestli jsou tam nejake chyby.
r34ktor (7477)|18.10.2008 20:45
Zkontroluj kabel u disku, zda je dobře připojený a není poškozený. Disk otestuj pomocí ES-Tool. V jakém režimu ti běží řadič disků?
Brake (84)|18.10.2008 21:17
nokdyž dám nouzový režim tak to udělá to samé jako když chci spustit normálně windows, tedy ještě před načtením se to restartuje. A řadič tam žádný nemám-teda aspoň jsem žádný nekupoval. Mám to přes sata kabel normálně do základky a mám jenm jeden hdd. Jinak teď mám stáhlé a vypálené ultimate boot cd a tam by se měl taky dát otestovat dd, ale nevím jak...napadá vás ještě něco?
Brake (84)|18.10.2008 23:42
tak už jsem přišel na to v čem je problém. těsně před restartem mi někdy problikne Soubor BOOT.INI je neplatný
probíhá spuštění z c:\windows. No takže mám poškozený soubor BOOT.INI, našel jsem, že když je tenhle soubor poškozen, tak to dělá tohleto co mě. Teď akorát jestli někdo nevíte co s tím, jak to opravit.
Deee-aN (3834)|18.10.2008 23:59