reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení 2 PC

Honza.4.ever (347)|18.10.2008 20:42
Chtěl bych se zeptat,mám doma internet a od poskytovatele mám 2 IP...protože mám 2pc,tak sem koupil switch a do něj dal´přívod internetu´ a potom ze switche natáhl jeden kabel do jednoho a další do druhého pc...a internet jede v pořádku,jen mám problém když chci tyto dva pc propojit mezi sebou...abych si mohl vyměnovat data atd.....nemáte někdo jednoduchý návod jak je propojit?Díky moc za rady
astec (1823)|18.10.2008 20:50
[QUOTE=Honza.4.ever;171122]Chtěl bych se zeptat,mám doma internet a od poskytovatele mám 2 IP...protože mám 2pc,tak sem koupil switch a do něj dal´přívod internetu´ a potom ze switche natáhl jeden kabel do jednoho a další do druhého pc...a internet jede v pořádku,jen mám problém když chci tyto dva pc propojit mezi sebou...abych si mohl vyměnovat data atd.....nemáte někdo jednoduchý návod jak je propojit?Díky moc za rady[/QUOTE]

1) jakou mají PC IP adresu
2) jsou ve stejné skupině
3) jaký OS je na mašinách
Honza.4.ever (347)|18.10.2008 20:56
vista IP 10.96.120.2
XP IP:10.96.120.1
jj,sou ve stejné skupině,jen se prostě nevidí......když potřebuju něco poslat,posílám přes ICQ,kde jedu kolem 5MB/s.....ale pořád se musím přihlašovat atd...prostě bych to rád posílal a kopíroval normálně ve win...což doufám půjde....
mstejska (2912)|18.10.2008 20:58
Podivej se na sdileni.
Klikni na network connection -> properties a podivej se jestli mas povoleno sdileni tiskaren a souboru.
PS: Pak se te windows zeptaji jestli chces nastavit windows firewall pro sdileni. tak rekni ano
Logout (4018)|19.10.2008 00:37
Jen pozor - takhle Ti do počítače můžou líst i všichni lidi, který sou na tý síti okolo. Takže pokud povolíš sdílení, tak ale bezpodmínečně s (nteriviálnim) heslem. A zkontroluj si, že máš zakázaný všechny guest a podobný účty...
Anebo kup router, za nim ses v relativnim bezpeci.
Honza.4.ever (347)|21.10.2008 09:04
sdílení mám zaplí na obou pc....když dám ping z vist na xp,tak to jde,ale z xp na visty je to hluchý...v obou pc mám zaplý sdílení,tak nevím co s tím...
mstejska (2912)|21.10.2008 09:27
pingas jmeno pc nebo primo ip adresu? Mozna jsem to prehledl, ale jaky mas firewall? Integrovany ve windows? Jeste jedna vec dost casto se stane ze instalace hotfixu od MS zase to sdileni vypne. Zkus ho vypnout na obou pocitacich a pak ho znovu na obou pocitacich zapni. A kdyz se system zepta jestli chces nastavit i firewall pro sdileni, tak rekni ano.
Honza.4.ever (347)|21.10.2008 09:47
přímo ip,firewall je integrovaný...a vypínat sem zkoušel jak firewall tak sdílení....a nic