reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VPN klient

Zoidik (1405)|20.10.2008 06:17
Zdravím pánové. Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s VPN klientem. Kvuli studiu vysoké školy jsem si ho musel nainstalovat a začaly mi padat komunikátory ( ICQ a SKYPE ). Jelikož mám ještě nainstalované VISTY 32bitové, tak jsem se rozhodl, že z XP VPN odinstaluji. Pokud jsem použil Your Uninstaler, tak se mu nepodařilo odebrat klienta ze systému, tak jsem to udělal standartně z windows a pročistil registry pomocí Tune UP Utilites 2008. Jak mile zapnu PC, tak mi naběhne a okamžitě se kousne a pomuže jdině tvrdý rest tlačítkem na bedně. Po opětovném náběhu většinou běhěm 1 hodiny rpovozu mi windows opět zamrznou. Netuíte někdo čím to muže být a jak se zbavit popsaných problémů pokud možno bez reinstalu systému? V XP mám SP3.
mstejska (2912)|20.10.2008 07:21
Jaky klient mas?
napr Symantec VPN client na integovany firewall a hada se s integrovanym windowsim firawallem, takze se ten windowsi musi vypnout. Navic rozhasi nastaveni site (sdileni atd). A je zaregistrovan jako servis.
Takze bych se ani moc nedivil. Zkusil se podivat do event logu, co se tam pise. A mozna by pomohla obnova systemu.
Zoidik (1405)|20.10.2008 08:10
Jaký je to přesně VPN klient jsem nezkoumal, stahl jsem ho ze stánek školy ( http://idoc.vsb.cz/cit/tuonet/sluzby/vpn/vpn_nastaveni/ ) Windows firewall mám vypnutý a místo něj používám Kerio.

Even Log je co? VPN klient je ale již odinstalován z W XP takže tam asi již nic nezjistím...
mstejska (2912)|20.10.2008 08:23
Druhym tlacitkem na mysi na tento pocitac -> spravovat. Uvidis Computer management. Hned v prvni vetvi stromu uvidis event viewer. Rozbal ho a podivej se na System a Aplikace. A pokud tam budou nejake chyby tak je dej sem.
Zoidik (1405)|23.10.2008 06:35
[QUOTE=mstejska;171628]Druhym tlacitkem na mysi na tento pocitac -> spravovat. Uvidis Computer management. Hned v prvni vetvi stromu uvidis event viewer. Rozbal ho a podivej se na System a Aplikace. A pokud tam budou nejake chyby tak je dej sem.[/QUOTE]

Díval jsem se tam a v době kdy byl VPN klient nainstalován nebo po jeho odinstalaci tam nebyly žádné chyby. Zkusil jsem dob obnovení na datum před instalací který mi systém nabídl a vyjádřil se, že ho nelze použít jelikož nebyly udělány žádné změny, ale nabídl.... pročistil jsem ještě ručně registry od VPN klienta a problémy přetrvávají dále.