reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpojení/připojení síťové karty (e1express)

Tico_BJ (44)|20.10.2008 14:29
Dobrý den,
mám problém s jedním serverem. Je to server HALL3000(OS 2003 server SP1), s 2 integrovanými LAN od Intelu. Uživatelé, kteří tento server používají pro práci přes RDP, si mi stěžují, že pracují a po nějaké době je server odpojí. Prověřoval jsem situaci na serveru a pravidelně po 23 minutách se síťová karta odpojí a za cca 5 sekund znovu připojí. Vznikne tedy nepatrný výpadek.

V system logu je hláška

Čas :14:12:29
Zdroj : e1express
ID události : 27
Intel(R) PRO/1000 PM Network Connection Link has been disconnected.

Čas :14:12:36
Zdroj : e1express
ID události : 33
Intel(R) PRO/1000 PM Network Connection Link has been established: 100Mbps full duplex.


Když jsem zkoušel přepojit síť do druhé LANky, problém přetrvával. Podle mého nejde o chybu HW, ale SW.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Dnes chci zkusit přeinstalovat ovladač síťovky, ale myslím si, že to nepomůže. Přidání síťovky do PCI slotu? Nejsem si jistý, že by pomohlo, každopádně to bude druhý krok, co zkusím. Ad-aware 2008 nic nenašel, NOD také ne.

Děkuji za jakoukoliv radu.
KEOSAN (958)|20.10.2008 15:40
Odpajanie u terminal services sluzieb je bezne kvoli timeoutu.

Ale toto je fyzicke odpojenie kabla. Aky je to kabel ? CAT5, CAT5E, CAT6 a aky switch ?
Je mozne, ak to neni dobre urobeny, alebo je to poskodeny kabel, tak na gigabite ma sietovka problem komunikovat a skusi sa obcas prepnut na inu rychlost.

Kadial ide ten kabel ? Nejazdi niekto cez neho stolickou, neni subezne tahany s el. vedenim ?
Aky je tam switch do ktoreho ide ten kabel ?

Pripadne ak je to pripojene do 100 mbps switchu, tak by som natvrdo nastavil 100 mbps full duplex.
V systeme, v nastaveni sietovky by som vypol funkciu power managementu - uspavat/vypinat sietovku pri necinnosti ci napajani z baterie..
Tico_BJ (44)|21.10.2008 08:07
Kabel je to 5e, server je zapojen přímo do switche na routeru (100Mb). Kabel je mezi nimi dlouhý cca 2m. Zkusim nastavit natvrdo rychlost, aby se nepřepínal, možná že to s tím souvisí. A ten powerm management taky zkusím. Zatím díky za rady, jakmile to provedu, dám vědět.
KEOSAN (958)|21.10.2008 08:47
Ak by to nezabralo, skusil by som este predradit nejaky maly switch medzi ten router a server /napr. switche SMC EZ mali v tomto dobru kompatibilitu/. Obcas sa stava, ze niektore zariadenia maju s inymi problem s kompatibilitou.
Tico_BJ (44)|22.10.2008 13:23
Prozatím jsem to vyřešil přidáním jiné síťové karty D-Link... problém zmizel.
KEOSAN (958)|22.10.2008 18:04
Hmm, iba ta integrovana sietovka ted blbla ? Poskusal by som este raz pre istotu tu integrovanu, skusil nove ovladace, nastavil manualne rychlost.

Ak by to robila sietovka, je mozne, ze to ma problem s napajanim. A kedze je to na maticnej doske integrovane, moze si to neskor odniest doska. Takze potom cim skor reklamovat...