Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Nové diskuzní fórum Digimanie o fotografování!

21.10.2008 04:32
Karel PolívkaTímto vám představuji nové diskuzní fórum Digimanie zaměřené na fotografování a vše s ním spojené. Pokud máte registraci zde na SHW, není třeba se na fóru Digimanie nově registrovat, protože všechny naše 3 magazíny a jejich fóra používají stejnou registraci (pouze přihlašovat se je třeba na Digimanii zatím samostatně bez závislosti na SHW). Fórum DM je samozřejmě taky založené na vBulletinu , a to v jedné z jeho nejnovějších verzí, která přináší oproti té aktuální zde na SHW řadu poměrně významných vylepšení.

Diskutéři SHW ale nemusí smutnit, jelikož jsem zároveň s tvorbou nového fóra Digimanie na testovací instalaci upravoval i fórum SHW, které už tak mám pro potřeby nové verze upravené a připravené k nasazení (proto jste si mohli všimnout různých zpoždění ve vyhodnocování zdejších aktivit v posledních týdnech). Jelikož se změny týkají i systémových záležitostí spojených zejména se způsobem přihlašování a nejsou tedy pouze v podobě nových funkcionalit, je třeba novou verzi vyzkoušet i v reálném provozu (k čemuž poslouží nové fórum Digimanie) před nasazením na zaběhnuté fórum SHW, kde by případná chyba postihla řádově stovky aktivních uživatelů. Následuje seznam novinek a změn oproti fóru na SHW (na které se brzy můžete těšit i zde):Článek o spuštění obsahující především informace o propojení fóra a fotogalerie naleznete v magazínu Digimanie zde. Odkaz na fórum je v magazínu DM na stejném místě jako na SHW - v horní liště nalevo od vyhledávání.


Zcela předělané uživatelské profily

– Namísto jedné stránky se všemi informacemi obsahuje profil několik záložek, mezi nimiž je možné přecházet.
– Po pravé straně jsou další boxíky: Mini statistika, Náhodná fotografie (pokud uživatel nějakou má), Přátelé, Členství ve skupinách, Poslední návštěvníci (zde se zobrazuje i počet zobrazení profilu).
– Přibyla možnost psát přímo do profilů komentáře, které pak vidí i ostatní.
– Je možné si upravit podobu svého uživatelského profilu (barvy, pozadí, fonty, ohraničení). Uživatelský panel -> Zobrazit můj profil -> Upravit vzhled profilu (odkaz je vpravo nad záložkami).


Seznam kontaktů a přátel

– Nově je možné vytvářet seznam kontaktů a přátel, v kterém uživatele doprovází i jejich avatar. Rozdíl je v tom, že kontakt je pouze uživatel jednodstranně přidaný na seznam, zatímco přátelství je oboustranné. Pokud u někoho ze svých kontaktů nastavíte přátelství, pošle se mu automaticky žádost o přátelství, kterou má možnost přijmout (pak se dotyčný objeví na Vašem seznamu přátel a naopak) nebo odmítnout (uživatel zůstane nadále pouze v seznamu Vašich kontaktů). Pokud je přátelství navázáno, může jej kdokoli z dané dvojice kdykoli zrušit (což se hned u obou uživatelů projeví odstraněním ze seznamu přátel toho druhého).
– Seznam ignorovaných zůstal v původní podobě.
– Doposud bylo možné vytvářet pouze textové seznamy přátel (bez avatarů, vzájemného propojení a možnosti veřejného zobrazení přátel v profilu) a ignorovaných.


Společenské skupiny

– Uživatelé mají možnost vytvářet a spravovat si vlastní společenské skupiny s 3 možnostmi nastavení: Veřejné, Moderované, Jen na pozvání.


[SIZE="3"] Dosud nepřečtená nebo nevyřízená oznámení [/SIZE]

– Pokud obdržíte nějaké nové oznámení, bude se v pravé horní části zobrazovat v uvítacím boxíku odkaz "Vaše oznámení" s číslicí reprezentující množství těch, které jste si dosud nepřečetl, nebo nevyřídil. Po odkliknutí se zobrazí jejich přehledný seznam. Jakmile si přečtete a vyřídíte všechna oznámení, odkaz se už nebude zobrazovat.


Tagy u témat

– K tématům je možné přidávat tagy (textové značky). Po kliknutí na tag u tématu se pak zobrazí seznam všech dalších témat, které jej mají rovněž přiřazený. Idea tedy spočívá v uživatelsky definované možnosti sdružování obsahově podobných témat. Zároveň je k dispozici i tagový mrak, tedy seznam nejvíce používaných tagů. Podrobné vysvětlení funkce tagů naleznete zde.


Záložky u témat

– Pomocí záložek (ikonek v dolní části témat) si můžete jednoduše přidávat odkazy na zajímavá témata na servery určené pro sdílení odkazů, pokud některý z nich používáte (Google, Seznam.cz, Linkuj.cz, Mediablog.cz, vybrali.sme.sk, Jagg.cz, del.icio.us). Podrobné vysvětlení funkce záložek naleznete zde.


Přílohy se nyní otevírají pomocí LightBoxu

– Přílohy se zobrazují na stejné stránce v rámečku s informacemi o názvu souboru a datu přidání, přičemž přes pozadí mimo rámeček se zobrazuje průsvitný šedivý závoj.


Prefixy u témat

– V jednotlivých sekcích je možné definovat prefixy pro nová témata (tedy co se bude zobrazovat na začátku nadpisu nového tématu). Při založení je pak pomocí roletového menu možná volba z těch, které jsou pro danou sekci k dispozici. Kde všude a jaké prefixy budou ještě nebylo definováno.
– Příklad použití v sekci Provoz diskuzniho fora – prefixy: Oznámení chyby:, Návrh na zlepšení:, Sekce fóra:, Vzhled fóra:, Členové fóra:


[SIZE="3"] Změna umístění odkazů funkce "Upload obrázků" [/SIZE]

– Jelikož je na fóru Digimanie pokročilá fotogalerie, byly odkazy funkce "Upload obrázků" přesunuty z horní lišty pod logem serveru do nabídky "Rychlé odkazy", v které se objeví v sekci "Obrázky v příspěvcích" až po odkliknutí odkazu (viz popis zde), aby nepůsobily u nových uživatelů zmatek, pomocí čeho vlastně do galerie uploadovat fotografie. Na SHW sice taková galerie jako na Digimanii nebude (je uzpůsobena fotografickému serveru; na SHW by byly její funkce zbytečné), ale i na SHW dojde v tomto směru ke znatelnému vylepšení (popis bude k dispozici až po upgradu).V nadcházejících dnech ještě přibudou popisy některých doposud nevysvětlených funkcí, bude plně dokončen překlad (jsou ještě ojedinělá místa, která jsou v angličtině) a proběhnou některé minoritní úpravy s cílem fórum i galerii vyšperkovat.

Další informace o novém fóru v tomto článku.
22.10.2008 11:50
Karel PolívkaProtože nové fórum Digimanie obsahuje díky nové verzi vBulletinu kromě nových funkcionalit (viz jejich popis výše) i určité systémové úpravy týkající se především přihlašování, tímto vyzývám a prosím zdejší diskutéry, kteří mají k fotografování blízko a něco je z této oblasti zajímá, nebo by se případně chtěli o něco s ostatními podělit, aby se do fóra Digimanie aktivně zapojili.

Dokud nebudu mít ověřené, že s novou verzí nemá větší počet uživatelů problémy, nemohu ji sem na SHW aplikovat, přitom těch zlepšení je skutečně mnoho (viz výše, některé tu zatím ani zmíněné nejsou, jelikož se budou týkat pouze SHW). Samovolný rozjezd nového fóra bude chvíli trvat (i u fóra SHW to chvíli trvalo) - nechci proto s upgradem fóra SHW zbytečně otálet, jelikož ho mám připravený. Pokud byste zaregistrovali nějaký funkční problém zejména týkající se přihlášení, napište o něm prosím do tohoto tématu. Berte v potaz, že na Digimanii je třeba se přihlašovat samostatně, ale registrovat se už není třeba, protože používá stejné registrace jako SHW.

Zároveň prosím o komentáře k novým funkcionalitám uvedeným výše ještě před jejich aplikací zde na fórum, ať pak případně něco neřešíme zbytečně už za provozu, když si je to možné vyzkoušet předem na Digimanii :-(. Jde zejména o definici prefixů témat v jednotlivých sekcích - jaké byste kde rádi měli? Také by mě zajímaly vaše názory na možnost tvorby společenských skupin, případně zda by zde měla nějaká být už v základu.