Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Kvalita zdrojů Enermax ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Ahoj,

nedávno jsem hledal výkonnější zdroj do nové sestavy a volba padla na všude doporučovaný Enermax MODU82+ (525W). Proti předch. byl prakticky neslyšitelný, dokonce už nemám nouzi ani o S-ATA napájení, takže spokojenost. Bohužel asi po měsíci se najednou odporoučel. I když mám osobní smutnou zkušenost z dřívější doby, kdy mi Enermax odpálil základovku, doufám že komponenty přežily a uklidňuju se, že nikde jsem zatím o problémech s touto řadou neslyšel a vadný kus se najde i mezi lepšíma značkama...
    Dneska jsem byl na reklamaci a ještě teď z toho mám divný pocit v žaludku... Technik se ani moc nedivil, jen čichl ke zdroji a napsal papír na nový. Nedalo mi to se zeptat jestli jsem první s vyhořeným zdrojem této řady (MODU82+), prý zdaleka ne. Údajně jsou to zdroje sice kvalitní, ale dost poruchové. Naopak se divil, že ten můj odešel bez doprovodných zvukových, kouřových a světelných efektů

Tak nějak nevím, špatně jsem hledal, nebo jsem tady opravdu jediný s tímto problémem? (pro úplnost dodám, že PC sedí za přepěťovkou a UPS)...

Čekám na nový zdroj - stejný typ, protože nevím o "lepší" možnosti a zatím se budu modlit jestli přežily komponenty (hlavně disky).

Má někdo podobné zkušenosti, nebo čísla poruchovosti ? Nějak už nevím co si tedy vybrat.

PS: Jako naschvál jsem se právě zbavil záložního Liberty, který se mě flákal už dva roky ve skříni
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Tak to je pro mě docela šok.Osobně jsem zatim slyšel na Enery 82+ taky jen samou chválu,a nevšiml jsem si,že by sem někdo někdy psal,že se mu stalo něco podobnýho

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Tohle je celkem překvapení, teď mi v PC běží Seasonic SS350-ET, ale protože asi budu pořizovat výkonnější grafiku, tak jsem původně koukal po Corsair VX450. Před nedávnem jsem se dostal k Enermaxu MODU82+ 425W (kupovla by se na firmu, takže cena kolem 2k np) a celkem s nim počítám. Tohle ale asi znova zahýbá s mým výběrem..

Edit: Pomalejší

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já jej mám pod stolem a čeká na instalaci do PC. Uvidíme, jak dlouho vydrží.

Občasný diskutér Avatar uživatele decried
    Registrace
    May 2006

Skoda ze sa uz neda zistit co presne odislo. Vo fabrike si asi vystupnou kontrolou velmi hlavy nelamu..
    Najkrajsie je toto: http://images.anandtech.com/reviews/...2modu82/36.jpg
    vyrvana cievka z PCB v recenzii na Anandtech

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Sakra, začínám se obávat.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Někdo (hony?, mech13?) se zmiňoval že modu82 jsou trošku hůře osazené než pro82 verze.. A jelikož jsem stížnosti na pro82 nezanamenal, tak na tom možná bude něco pravdy.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Pro verzi mi proslo rukama hodne a ani s jednim nebyl problem..

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Muzu soudit pouze podle toho jednoho co je ve vnitrnostech PC. PRO 425. Je tam pul roku a nevim o nem. Zadne efekty a HLAVNE vubec zadny hluk. Doposud jsem mel pouze 4 Eurocasy a ty vydrzely vzdycky po zaruce a pak BUM, svitkove kondenzatory proletely ventilatorem, BUN pripajena pojistka proletela ventilatorem, BUM nic nevyletelo, TICHO prestal fungovat. vsechny byly do jednoho pc z AMD K6 na 450MHz + TNT2 tj nic moc odber. Enermax jsem bral vzdy jako TOP produkt. Prekvapil jsi mne.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

tak to je teda pro vsechny enermaxaky cara pres rozpocet snad to byla nejaka vzacna vyjmka... co to zhruba bylo za obchod? nejaky mistni kramek nebo celorepublikove znamy e-shop

jedina dost kvalitni alternativa je pak uz jen corsair HX520/620 nebo ted doufam ze se nespletu TX650 (proste ten od seasonicu) - ale nekdy se nemaji moc rady s deskama ASUS

dalsi moznost plnotucny seasonic...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Osobně bych to viděl tak, že vždycky se u každého (byť sebekvalitnějšího) výrobku objeví nějaký ten horší kus. Tohle fórum má vysokou návštěvnost a IMHO kdyby byl tenhle problém tak rozsáhlý, určitě by se ozvalo víc lidí. Ale třeba se ještě dočkáme.... Je dobře, že jsi sem o tom napsal.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Mno ja sem nechtel sirit nejakou paniku, ale protoze jsem zatim Enermaxy kupoval, dost me to rozhodilo. Obchod to byl rekneme jedna z nekolika znamejsich firem u nas, na foru se na ni casto odkazuji treba ceniky, ale pochopil jsem, ze technik se s tim moc nechtel chlubit, tak to radeji nebudu sirit.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Aigor Zobrazit příspěvek
    tak to radeji nebudu sirit.
    Počkej, o tom to fórum IMHO taky je. Abychom dávali tipy na kvalitní komponenty. Informace jsou potřeba, na jejich základě je možno dát kvalitní radu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Mozna by to chtelo nejakou anketu ve stylu kolik jste zamontovali zdroju a kolik jich odeslo a jakeho typu. Mozna zkusim zalozit, jestli tady takova neni. Asi neco takoveho:
    Zdroj : znacka , typ , pocet zamontovanch , pocet vadnych.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Něco takového by se hodilo, spíš konkrétně teď k tomuhle Enermaxu. Tady na SHWF je celkem dost doporučovanej do různých sestav, proto by bylo blbý aby se buď doporučoval dál a pak odcházel, nebo aby se naopak přestal doporučovat kvůli pár vadným kusům nebo sérii..

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Testy zdrojů
    Od ICEBOSS v sekci Zdroje
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-04-2013, 13:58
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-12-2008, 09:07
  3. porovnání zdrojů
    Od aquaris v sekci Zdroje
    Reakcí: 26