reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalitní levné MVA - HP1955, Philips 190P7 nebo BenQ F91GP?

drifter79 (16)|6.11.2006 19:36
Ahoj vsichni,

sháním nějaké dobré MVAčko okolo 8-9. tisíc. Chci ho především na filmy, trochu práci s fotkama, hry hraju jen okrajově. Nakonec jsem výběr zúžil na tyhle tři modely. Každý má nějaké pro a proti, jaké jsou vaše návrhy? HP je prověřená kvalita, Philipse teď zrecenzovali na prad.de a dopadl tam výborně a i BenQ má pozitivní hodnocení.

Budu vděčný za jakýkoliv názor nebo zkušenost, díky.
boboco (1987)|6.11.2006 19:50
[quote=drifter79]Ahoj vsichni,

sháním nějaké dobré MVAčko okolo 8-9. tisíc. Chci ho především na filmy, trochu práci s fotkama, hry hraju jen okrajově. Nakonec jsem výběr zúžil na tyhle tři modely. Každý má nějaké pro a proti, jaké jsou vaše návrhy? HP je prověřená kvalita, Philipse teď zrecenzovali na prad.de a dopadl tam výborně a i BenQ má pozitivní hodnocení.

Budu vděčný za jakýkoliv názor nebo zkušenost, díky.[/quote]

No já Ti doporučím dva monitory, které jsem viděl u svých známých, oba jsou za dané peníze opravdu velmi dobré. Jedná se o:

Belinea 20" 102035W
http://www.digiboss.cz/LCD-BELINEA-20-102035W/d22551/
Cena 10 720,- CZK

ViewSonic 20" VX2025WM
http://pocitacdodomu.cz/d39952-viewsonic-vx2025wm-lcd-20-1-8ms-800-1-300cd-m2-tco03-silver-black-dvi.html
Cena 11 882,- CZK

Já vím, je to už dost přes Tvůj limit, ale pokud bys sehnal o 3 000,- určitě bych šel do toho ViewSonica. Velmi mě překvapil jak kvalitou obrazu tak i kvalitou provedení. Pokud chceš monitor hlavně na filmy, chtělo by to 16:10, ale limit 9 000,-Kč, MVA technologie a širokoúhlý monitor... nic mě nenapadá, vše je přes deset tisíc nebo TN technologie.

-Ale pokud se spokojíš s klasickým poměrem 5:4, vzal bych to HP L1955
Max Casper (22)|7.11.2006 07:02
Recenzi na prad.de jsem četl a Philipsu tam vyčítali nezvládnutý overdrive. Tady si můžeš stáhnout pár videí, kde je to pěkně zachyceno: http://www.box.net/public/pej1oui91o#main
Jinak ovšem vypadal dobře.

Já se ovšem nechal ovlivnit megatestem a objednal si HP L1955, takže pak poreferuju.

Jestli ho ale chceš hlavně na filmy, tak se možná poohlídni po nějakém widescreen panelu, jak ostatně píše i boboco.
drifter79 (16)|7.11.2006 17:34
Do widescreenu asi nepujdu, 20ka uz je na muj vkus moc velka a i kdyz by byl lepsi na filmy, zas takovy naruzivy divak nejsem, 5:4 mi bude stacit.

Ty 190P7 videa z odkazu vypadaji dost blede, to rozdvojovani je dost patrne. Ale zrovna FPSka moc nehraju. Philipsu sice vycetli na Prad.de odezvu u her, ale totez tamtez vycetli i HPcku, navic i u prehravani filmu. Naopak tady v megatestu ale HPcko vyslo pro filmy vyborne, Philipse tu zatim nehodnotili, takze tezko srovnavat. Asi je celkem jedno, ktery z tech dvou koupim, jeste chvili pockam, ceny lezou dolu.

Tak jako tak diky za nazory.
hardware_master (36)|26.1.2007 22:46
Ten ViewSonic se řadí mezi nejlepší 20" monitory navíc širokoúhlý takže super na filmy je to navíc MVA al to si musíš připlatit pár tisíců,ale za tu kvalitu to stoj!
Slosi (75)|29.1.2007 16:19
Benqa bych nebral - nemám s nima dobrý zkušenosti - chybný pixeli, atd... Jinak třeba Philips má úplnou záruku i na jedinej vadnej subpixel po 3 roky tak v tomhle poráží asi i HPčko.
Pracuju na Philipsu (190P7EG) a filmy jsou v pohodě a FPS moc nehraju - měl jsem tu jednu gamesu (auta, a ten dolení kraj byl trochu trhanej), ale kdo ví jestli to nebylo GPU (ještě AGP 4x + analogovej kabel. Tak třeba nestíhala grafika), a i kdyby to byla chyba monitoru tak si stěžovat nebudu protože to je furt lepší než předchozí 15"CRT.

Takže já radím Philipse (nebo HP 1965 - ale ten jsi nepsal a je novější - a asi i dražší).
Nevíte jaký jsou rozdíly v různých *VA technologiích???

Jinak nej je z nich ten ViewSonic. :-D
hardware_master (36)|30.1.2007 15:05
Slosi má pravdu,BenQ jsou nejhorší monitory na ty se ani nedívej jinak oslepneš.
Pokud máš jenom těch 9 litrů,asi jdi do HP.Tenhle neznám ale HP jsou dobrý.Pokud si připlatíš,tak Ten ViewSonic je skutečně to nejlepší co můžeš mít-MVA-pěkný barvy,dobrý podstvícení a rychlá odezva(jako 8ms je už dá se říct standar,ale pro levnou TN technologii,zatímco pro MVA je to tak 12ms)
TRW (11)|31.1.2007 21:54
Jako nejlepší 19" monitor (ne widescreen) bych hodnotil Belineu 1980 S1, která má podle zahraničních serverů vynikající odezvu, srovnatelnou s 8ms nebo rychlejšími TN panely. Barvy má také vynikající díky P-MVA technologii a tím i pozorovací úhly. Původně jsem chtěl jít také to HP LP1965, ale je o něco pomalejší v odezvě než jeho předchůdce 1955. Pískání a dosti nerovnoměrné podsvícení mě odradilo. Belinea se prodává za o něco nižší cenu a myslím si, že má nejlepší poměr cena/výkon.
drifter79 (16)|3.2.2007 21:00
Po Belinee jsem taky pokukoval, ale vzdycky byla spis v pozadi, ohlasu ani recenzi jsem moc nevidel, zatim mi prijde spis slibna (podle predchudce 101920) nez prukazne dobra. HP LP1965 jsem uz vicemene zavrhnul, po te recenzi, kterou jsme si tady vymodlili:-) V soucasnosti bezvysledne shanim Philipse, ktery mi z toho vseho vychazi jako kral, ale nikde ho nemaji uz asi od listopadu. Sice na diskusich probleskuji zpravy, ze udajne v polovine ledna mel byt znovu na trhu, ale to byla asi jen fama.