Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 111

Téma: Statistika spolehlivosti Zdroju

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    S tou statistikou sou trochu problémy. Když to vemu na příkladu svého JouJye zdroje, tak začne být hlučný větrák nebo vyteče kondík v průběhu pěti let, znamená to, že je zdroj mrtvý? Protože první věc ještě není závada (btw byl to výsledek pokusu z něj důkladně dostat prach) a na druhou člověk nepříde pokud zdroj nerozdělá nebo pokud neshoří úplně, což může být třeba za 2 roky. 8 let života při provozu cca 5h denně je perfektní údaj. Další zdroj joujye jsem našel v práci v serveru kde jede asi 5 let 24/7, krmí nejstarší model P4@1.6GHz a 2 disky, je možné, že je v naprosto stejném stavu jako ten co mi leží v krabici, ale rozdělávat ho nebudu a větrák v serverovně patří k tišším věcem.
    Potom tvrzení mám zdroj půl roku a naprostá spokojenost taky o ničem nevypovídá.

Nicméně je zajímavé pročíst celé vlákno, z toho se názor dá udělat...takže nějaký smysl to má
    Mas pravdu. Pripady, kedy som rozoberal zdroj a cistil zadrhnute ventilatory som do toho vobec nepocital. A to ich bolo dost. Par ventikov sa uz nepodarilo rozbehat /minimum/, tam sa menit cely ventilator.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Eurocase ATX350 - 1,5roku bez problému

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Fortrex 250W - po třech letech nafouklé kondíky, nestabilita běh cca 4x do týdne tak 5hod

Eurocase 350W JSP - rok provozu, bez problému v provozu denně 10hod, poté byly preventivně přeosazené některé kondíky a i jiné součástky(ikdyž se zatím zdály být dobré)

Seasonic S12 430W - půl roku 24/7 a pak další necelý rok a půl v chodu denně 12hod... vyhořel při bouřce

Compaq DPS-200PB 200W - v provozu od roku 1999...tahal kde co... teď cca půl roku táhne tuto sestavu: E2180@3,33GHz, Gigabyte P35 DS4, 2GB RAM, GeForce 7300GT, WD Raptor 36GB ADFD, WD3200AAKS....co dodat je to špičkový tahoun, nezmar, účinnost stejná jako u S12 430W a navíc je poměrně tichý na to, že má 8x8cm větroň. No akorát jsem mu musel dopájet nějaké ty sata kabely a EPS12V napájení.

Občasný diskutér Avatar uživatele milinn
    Registrace
    Dec 2007

Xilence SPS 450XPE-P po 2 týdnech exploze :-( naštěstí s sebou nic nevzal => reklamace
    Xilence SPS 450XPE-P Rok zatím ok, doufám že se za měsíc toho PC zbavím, protože v něm mám časovanou bombu

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

EC 400JSP - vcera u nas v baraku vypadla jedna faze (vytah pry odpalil pojistku) a tenhle zdroj to neunesl. starej tak 3 roky.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

ATX-230, pravděpodobně model od Sunny. Stáří dlouho (>5 let), zatím funguje vedle v PC, včera jsem preventivně vyměnil kondenzátory. Dříve v nějaké sestavě ve škole či co. Provoz průměrnš pár hodin denně.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Asi k ničemu, ale přihodím zkušenost i já - ColorsIt, 400W zdroj dodávaný spolu s dnes již neprodávanou skříní: funkční asi 2 roky, pak v tichosti dostal zápal kondenzátorů. Nevzal s sebou žádnou komponentu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Corsair HX520 - po roce provozu (12 hodin denně) v tichosti umřel, nevzal s sebou nic
    Fortron FSP400-60THN-P - odhaduji, že mu jsou čtyři roky, z toho poslední rok běží 24/7 bez problému

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Takze po case dalsi aktualizace. Diky vsem, kteri prispeli svymi zaznamy.

A prikladam i soubor s daty
    Připojené soubory Připojené soubory

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

Modecom 400W - 4.rok běží v ságry pc a stále v pořádku.
    Rexpower 400W - 3.rok běží v mém starém pc a taky pohoda.

Nováček Avatar uživatele czEdison
    Registrace
    Nov 2008

Fortron 250W odešel po5letech nic sebou nevzal
    Fortron 300W po3letech smrt

Registrace
    Dec 2007

Piste prosim i zdroje ktere funguji, ne pouze ty ktere vam umrou. Diky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Fortron 400W GLN umrel asi po 22 mesicich
    predtim hromada neznackovych, ktere nafukovaly kondenzatory desky a podobne...

ve starem pc co jsem od nekoho koupil je nejaky fortron 250W tusim a jede vpohode... casem mozna udelam edit s jeho upresnujicim popisem

Registrace
    Dec 2007

Diky matyyy http://www.svethardware.cz/forum/sho...ostcount=15401, jsem se dozvedel, ze na CZC zobrazuji statistiky poruchovosti soucastek. Tj dalsi zdroj informaci http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Zdroje
    Podle Cool.user http://www.svethardware.cz/forum/sho...ostcount=15404 jsou tyto statistiky i na softcomu.

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Starý zdroj na 486 mi odešel, jeho značku fakt nevím. Na dalším kompu jsem měl zdroj KME 400W, čtyři roky běžel v pohodě a pokud vím, tak běží dodnes bez problémů (komp má můj známý). Dnes mám Corsair VX450, ale zatím jen půl roku, což je nedostatečná doba pro nějaký závěr.

Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Testy zdrojů
    Od ICEBOSS v sekci Zdroje
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-04-2013, 12:58
  2. Sledování spolehlivosti výkonu, prohlížeč události
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-07-2008, 10:01
  3. Rozšířená statistika diskuzního fóra