reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolik stojí komponenty přímo u dodavatele?

Apophis999 (41)|24.10.2008 00:26
Už nějakou dobu se mi honí v hlavě o kolik, že jsou komponenty levnější od dodavatele př. Actebis, než třeba z tsbohemia, slyšel jsem, že se cena odvyjí od odebranných kusů. Takže to chrrnu o kolik % je levnější nakup když jsem nováček?
disruptor (110)|24.10.2008 08:25
Slysel si spravne a obavam se ze tohle ti nikdo nerekne. Pac za prve nevim proc, a za druhe by musel byt asi blbej :)
dkas (193)|24.10.2008 09:09
Taky mi nějak uniká smysl dotazu... Většina dodavatelů prodává pouze firmám, který na to maj živnostenský list a navíc s nima musíš mít podepsanou smlouvu. Další věc je pak ta, že když od něj budeš brát zboží v řádech milionů, asi ti daj lepší cenu, než když si od nich vezmeš zboží v řádu tisíců (to jsi pro ně potom ztrátový zákazník a budou na tebe kašlat). Takže jako nováček jdi nakupovat do internetových shopů, který akorát tak kazí cenotvorbu :mistake
KEOSAN (958)|24.10.2008 09:15
[QUOTE=Apophis999;173266]Už nějakou dobu se mi honí v hlavě o kolik, že jsou komponenty levnější od dodavatele př. Actebis, než třeba z tsbohemia, slyšel jsem, že se cena odvyjí od odebranných kusů. Takže to chrrnu o kolik % je levnější nakup když jsem nováček?[/QUOTE]

Vseobecne co som pocul, tak marze velkoobchodu IT byvaju tak cca 3-4 percenta, niekedy aj to je vela. Maloobchod povedzme 5-8-10-12, vynimocne 20 percent, plusminus. V beznych predajniach komponentov a pocitacov su dnes velmi male marze, ked sa to porovna napr. este s elektronikou, jedlom, ci dokonca textilom....

Zlavy pri takychto marzach nejake su, ale zase nie nejak podstatne velke. Na to, aby mohli byt aj nejake taketo zlavy je vsak urcite nutne splnat nejake podmienky, napr. pri objednavke X-Y kusov, alebo X desiatok, stoviek tisic korun.

Takze ak chces nakupit vagon maticnych dosiek, tak dostanes lepsiu cenu, ako ked beries malo. Moze to byt dodavatel od dodavatela ine a tak isto polozku od polozky cennika.

Avsak pozor - ak je niekto koncovy uzivatel a mysli si, ze usetri - velkoobchod a maloobchod sa riadi obchodny zakonnikom a vztah maloobchod koncovy uzivatel sa riadi obcianskym zakonnikom, takze su tam uplne ine podmienky napr. na reklamacie, zaruky.... Naviac by to musel kupovat na firmu, ako maloobchodny predajca. Velkoobchod vsak byva produktovo obmedzeny. U maloobchodu je mozne si objednavat prakticky cokolvek v malych mnozstvach z najroznejsieho sortimentu /pretoze moze objednavat z viac velkoobchodov/. Pri dnesnych cenach pocitacov sa pre tych par korun vobec neoplati zaoberat sa rozdielom obchodov - skor je lepsie divat sa na pristup k zakaznikovi, pridanu hodnotu pocitacov, sluzby, servis, reklamacie atd.
mstejska (2912)|24.10.2008 09:43
Muzu ti ale poradit. Dost eshopu nabizi moznost, ze kdyz jim posles odkaz na jiny eshop z nizsi cenou, tak ze ti daji cenu jeste nizsi. Mam to overeno a vyzkouseno nekolikrat. Tj vyber si zbozi, hod ho na www.seznam.cz->zbozi. najdes si nejnizsi cenu a a zkusis jestli ti nabidnou jeste nizsi.
-HoNY- (557)|19.12.2008 02:23
[quote=mstejska;173313]Muzu ti ale poradit. Dost eshopu nabizi moznost, ze kdyz jim posles odkaz na jiny eshop z nizsi cenou, tak ze ti daji cenu jeste nizsi. Mam to overeno a vyzkouseno nekolikrat. Tj vyber si zbozi, hod ho na www.seznam.cz->zbozi. najdes si nejnizsi cenu a a zkusis jestli ti nabidnou jeste nizsi.[/quote]
A proč jako nějakej kolenovrt šetřit za každou cenu 5-25 Kč?! Tohle jsem nikdy u lidí nepochopil. A to jsem 3 roky pracoval v kamenné prodejně, z toho poslední rok jsem ji vedl.
Tommula (232)|19.12.2008 06:34
Kdyz uz jsi tady zminil bohemku.. tak marze bohemky jsou z vetsi casti minimalni, teda pokud prodava vetsine koncovych zakazniku tak tam rozdil od dodavatele a koncovou cenou cini zhruba 40,- na komponente.. je to jen hruby priklad, u vsech komponent je to jine,ale pro predstavu... Jinak pokud by jsi u nich nakupoval jako Dealer tak mas cenu cca o 6,- dražší něž je jejich nakup u dodavatele.. :)
Takze tak k marzim... ;)
pas!k (3765)|19.12.2008 07:16
[QUOTE=Tommula;196325]Kdyz uz jsi tady zminil bohemku.. tak marze bohemky jsou z vetsi casti minimalni, teda pokud prodava vetsine koncovych zakazniku tak tam rozdil od dodavatele a koncovou cenou cini zhruba 40,- na komponente.. je to jen hruby priklad, u vsech komponent je to jine,ale pro predstavu... Jinak pokud by jsi u nich nakupoval jako Dealer tak mas cenu cca o 6,- dražší něž je jejich nakup u dodavatele.. :)
Takze tak k marzim... ;)[/QUOTE]


Muzu se zeptat z ceho ta informace vychazi?
Tommula (232)|19.12.2008 07:50
Je to napsano hodle z obecneho hlediska.. ciste pro porovnani...doufam ze se tech marzi nekdo nechytne, konkretni marze u jednotlivych vyrobku jsou odlisne..
Jinak vychazim z toho ze jsem tam pracoval, a i nyni s nimi spolupracuji... :)
mstejska (2912)|19.12.2008 08:24
[QUOTE=-HoNY-;196318]A proč jako nějakej kolenovrt šetřit za každou cenu 5-25 Kč?! Tohle jsem nikdy u lidí nepochopil. A to jsem 3 roky pracoval v kamenné prodejně, z toho poslední rok jsem ji vedl.[/QUOTE]

Ale rozdil v 500 na grafice za 3500 se vyplati ne? Zvlast kdyz to nechci objednavat z toho nejlevnejsiho obchodu, ale tam kde si jsem jistejsi a hlavne to mam cestou, tak si to muzu vyzvednout rovnou a ne si to nechat posilat. Pokud je neco o par korun levnejsi na nejakem eshopu nez v kamenne prodejne, tak neni vubec co resit, zaplatis vic za balik. Kazdy jak chce: obchodnik chce vydelat, zakaznik koupit levneji.