reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahratie obsahu audiokaziet do PC

Gydravan (54)|25.10.2008 10:58
Pre potreby vyučovania AJ na základnej škole mám za desiatky rokov nahraných vyše stovky audiokaziet s textami, piesňami, dialógmi a pod., ktoré by sa mi dnešnej dobe dali lepšie využívať cez PC. Poradí mi niekto ako tieto nahrávky stiahnuť do PC? Používam dvojkazetový mgf Panasonic RX-FT530
/pôvodne aj pre hlasitý odposluch starého PC/. Teraz mám notebook Asus F3U. Pokusy o prehrávanie cez jeho zabudovaný mikrofón dopadli katastrofálne. Zvuk je "plechový", rušený, berie ozveny... Čo s tým????:confused::confused::confused:
Salamander (6177)|25.10.2008 12:44
no, ma ten magnetofon vystup na externi reproduktory ?
Maxtor (321)|25.10.2008 14:32
Ses asi zblaznil ne.. pustit zesileny vystup s nizkym odporem do linkoveho vstupu..? at te to ani nenapadne.. potrebujes klasickou linku.. line-out, ktery zapojis na zvukovce do linkoveho vstupu, tedy line-in..
Alf (305)|25.10.2008 16:21
[QUOTE=Maxtor;173679]Ses asi zblaznil ne.. pustit zesileny vystup s nizkym odporem do linkoveho vstupu..? at te to ani nenapadne.. potrebujes klasickou linku.. line-out, ktery zapojis na zvukovce do linkoveho vstupu, tedy line-in..[/QUOTE]To není problém. Nastaví výstup na potřebnou úroveň hlasitosti. Problém je spíš v tom, že se tam přidá šum a zkreslení výkonového zesilovače. Proto je v každém případě vhodnější linkový výstup a nejlíp takový, který je před korekcema.
Maxtor (321)|25.10.2008 16:23
No tak problem je to uz jen proto, ze tenhle jednak zkresleny, ale hlavne jinak odporove staveny vystup znici tu linku..
Gydravan (54)|26.10.2008 11:27
Magnetofon má CD/LINE IN konektory, biely L a červený R, ktoré som používal na hlasitý odposluch PC. Opačným smerom to nefungovalo. Okrem toho je tu ešte výstup PHONES a to je všetko. Experimentovať som sa s tým neodvážil, pretože môj príbuzný elektrikár silnoprúdar hovorí, že odporový výstup jedného prístroja by mal zodpovedať odporu vstupu druhého prístroja a že to asi platí aj v slaboprúde. Tak som tomu rozumel aj z príspevku vyššie. So rád, že sa toľkí snažíte pomôcť.
Maxtor (321)|26.10.2008 12:55
No jestli je tam CD/Line in, tak uz zrejme pujde o bezne Cinch konektory ne..? stejne tak tam potom musi byt dva jakozto vystup.. to je potom v poradku a z nich muzes signal do PC klidne vyvest..
Ja se ohradil jen proti vete, aby se neco pripojovalo na reproduktorovy vystup, pac ten uz ma uplne jine parametry..
Pokud ma ale magnetofon CD/Line in, s nejvetsi pravdepodobnosti zde bude i bezny linkovy vystup..

EDIT: Nevim proc me to napadlo az ted, ale kouknul jsem co to je za magnetofon.. a i kdyz jsou se stejnym oznacenim hned 2-3 typy.. mini, portable, boombox.. vzdy jde o klasicky "kazetak" do ruky.. obavam se, ze ten opravdu linku ven mit nebude.. :(
Gydravan (54)|27.10.2008 13:39
Skutočne tam je iba "CD/Line in" a "Phones". Tento dvojkazetový Panasonic nie je do vrecka, má rozmery /š-v-h/ 60x15x15 cm, je na baterie i na sieť. Ale to asi nie je podstatné. Salamander myslí na reproduktory, Maxtor nesúhlasí, Alf vidí problém v inom.Ja tu ale ako jediný výstup line-out vidím ten "phones". Domnievam sa, že do slúchadiel nie je dodávaný taký výkon ako do reproduktorov /ak by tu taký výstup bol/. Myslíš, priateľ Alf, že tam by sa už úroveň hlasitosti dala nastaviť? Hľadám na notebooku nejaký vstup, teda line-in, ale mimo zdierky pre mikrofón tu nerozoznávam nič. Ako by mal vypadať vstup?
Maxtor (321)|27.10.2008 13:58
No ne.. nemyslel jsem ze by byl kapesni, ale proste malej kazetak s uchem do ruky no..
V kazdym pripade mas na obou stranach vylozene nevhodny zarizeni.. kazetak bez vystupu (ten sluchatkovy by se v nouzi pouzit dal) + notebook, ktery nema line-in, coz bohuzel byva naprosto bezne..

Realita je tedy takova, z budes potrebovat minimalne zvukovou kartu k notebooku, at jiz externi, nebo interni + nejlepe i uplne jinej kazetak.. :(
Gydravan (54)|27.10.2008 14:58
Ako povedal pán profesor....."Nepotěšil jste mě studente...":(:mad::cry:idea
megacruiser (1)|27.10.2008 17:16
Zdar, kazety do PC nahrávám poměrně často hlavně pro známý - věci který nelze sehnat na CD. Dneska už mám kvalitní rádio s linkovým výstupem (panasonic RX-DT75 kobra), ale i když jsem ho neměl, přes výstup na sluchátka to šlo taky, i když ne tak kvalitně. Akorát když to propojuješ, musíš dat hlasitost na úplně minimum a pomalu zesilovat abys neodpálil vstup. Taky je lepší něco co má elektronické magnetofony, mechanické při zapnutí vždy dají ránu na výstup, některým vstupním zesilovačům by se to nemuselo líbit.

Co se týká linkovýho vstupu na PC, zkontroluj to dobře, viděl jsem už i počítače který měly softwarově přepínaný konektory - normálně fungoval jeden ten 3,5 jack jako výstup na repráky, ale šlo to přepnout přes soft dodávanej s kompem a pak ten jack začal fungovat jako linkovej vstup. Taky si sežeň nebo nech vyrobit od někoho kvalitní kabel kterej bude mít na obou koncích 3,5 jack konektory - tím to propojíš, lepší jsou kratší kvůli menšímu útlumu signálu.

Taky nezapomeň na kvalitní soft pro nahrávání, nejlepší je asi GoldWave, tam i krásně vidíš sílu signálů stereo, můžeš tam omezit šum, zesílit kanál kterej se třeba nahraje slaběji, atd.
Kdyžtak se zeptej.
Maxtor (321)|27.10.2008 18:21
No je fakt, ze to s tema vstupama me nenapadlo.. je fakt, ze to byva bezne.. mene uz u notebooku.. co to mas presne za notebook..?
Alf (305)|27.10.2008 22:48
[QUOTE=Maxtor;173688]...ale hlavne jinak odporove staveny vystup znici tu linku..[/QUOTE]Určitě ano, pokud to bude koncový zesilovač s výkonem dejme tomu 50 W/8 Ohm sinus a "osolíš" to naplno na 5 minut. Určitě ne, pokud to bude z něčeho jako je RX-FT 530.
Alf (305)|28.10.2008 07:24
Gydravan
Pokud nemá mgf line-out, nemusíš se bát použití sluchátkového výstupu - ovšem za cenu většího zkreslení. Otázkou je, jak kvalitní máš ty záznamy na páskách. Pokud je to několik desítek let (jak píšeš), jejich kvalitu to příliš nezhorší a šum z pásky bude podstatně větší než šum "vložený" zesilovačem. Ten se nakonec se dá v určité míře odstranit patřičným softem.
Alf (305)|28.10.2008 07:25
Větší problém vidím v absenci linkového vstupu na ntb. Obávám se, že ALC 660 přemapovat vstup neumí a jestliže není vyvedený konektor line-in, vyřeší to pouze externí zvukovka.
Pokud do ní nemíníš investovat, je v nouzi možno použít i mikrofonní vstup. Tady už je ale opatrnost na místě, protože vstupní impedance bývá relativně nízká a poškození vstupních obvodů je dost reálné. Když budeš postupovat dostatečně opatrně, neměl by to být problém.
Alf (305)|28.10.2008 07:26
Já jsem to dělával tak, že jsem nastavil regulátor mikrofonního vstupu na 50% a pomalu zvyšoval úroveň ve sluchátkovém výstupu z mgf. V okamžiku, kdy bylo slyšet v reproduktorech připojených k PC zkreslení, jsem úroveň na sluchátkovém výstupu mírně snížil. Pokud máš nahrávací soft se signalizací úrovně záznamu, nastavíš pak regulátor mikrofonu podle něj. Pokud ne, musíš udělat několik zkušebních nahrávek. Je to trochu složitější, ale jde to...
Gydravan (54)|28.10.2008 07:35
Fantázia! Kúsok tieneného kábla a dva jack konektory - a prenos ide ako vo filharmonii. S minimom zvuku cez phones magnetofonu a s "Nahrávaním zvuku" vo Viste, kde pekne vidím silu signálu. Stačili tri kontrolné nahrávky s odsledovaním optického zobrazenia sily signálu. Svet hardware je fajn!
Alf (305)|28.10.2008 16:40
No vidíš. A co teorie tu bylo o tom, jak to nejde...;)