reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadná integrovaná zvukovka?

eR_Skaarj (10)|25.10.2008 22:14
Zdravím. Mám pravděpodobně problém s integrovanou zvukovkou. Když dám repro na max. hlasitost, jde z něho slyšet dost výrazný pískot – který je slyšet i na nižší hlasitost, jen ne tak výrazně. Při přehrávání např. MP3 se pískání objevuje náhodně ve vyšší hlasitosti, nebo se objevuje i lehký šum, popř. bručení. Samozřejmě jsem reinstaloval ovladače na zvukovku, kodeky atd… repro jsem vyměnil, zkusil jiné, zkusil i sluchátka ale stále stejný problém, tedy dle mého názoru bude problém ve zvukovce, kterou mám integrovanou. Další příznak je, že pokud nahrávám cokoliv mikrofonem, ono nesnesitelné pískání je na záznamu, pískání má stále stejnou intenzitu, bez ohledu na hlasitost. Protože si nemůžu dovolit být x týdnů bez základní desky (reklamace) uvažuji o nákupu interní zvukové karty, myslíte že by to mohlo vyřešit můj problém?

Deska je MSI DKA 790GX
xmarek (1676)|25.10.2008 22:40
Nedávno jsou řešil problém praskání u integrované zvukovky. Nepomohlo ani přeinstalování ovladačů. Ale na linuxu se to při použití určitých ALSA driverů neprojevovalo. Co s tím? Zajímavé, že po novém Biosu a čistým OS se ten problém jako by vytratil. :D Jelikož se jednalo o notebook Lenovo a čas od času mění Bios mohli za to asi oni.
Ale teď k vašemu problému. Na vašem místě bych zkusil update biosu a pak nějakou tu "rychlou" distribuci linuxu. A nebo přeinstalovat widle.
eR_Skaarj (10)|26.10.2008 17:26
Update BIOSu nepomohl, stejně tak linux - přesto díky za rady (reinstalaci oken jsem provedl ale bios a linux by mě nenapadli).
No uvidím, už jsem objednal na zkoušku levnou zvukovku (SB Audigi SE za 550,-) v případě že to bude fungovat tak na vánoce koupím něco lepšího, když ne tak asi budu muset reklamovat základovku.
eR_Skaarj (10)|4.11.2008 15:02
Tak mi dnes došla konečně ta zvukovka... a zároveň mi došel i nový monitor... a hádejte. Když jsem zapojil nový monitor tak pískání, šumy atd. náhle zmizely. Podivné...
matheasek (141)|4.11.2008 16:48
stejně integrované zvukovky odcházejí celkem často, když někomu stavím PC, tak většinou jsou jen problémy s int. zvukovkou, proto už dávám, byť jen Audigi SE, PCI zvukovky:-)
Logout (4018)|4.11.2008 17:06
No podivný to bejt nemusí - evidentně používáš integrovanou grafiku. Starej monitor zřejmě do DVI pouštl něco, co něco naindukovalo ve zvukovce. To je hlavní důvod, proč na hiend deskách jsou integrovaný zvukovky na "přídavný kartě" - když jsou na základní desce, tak prostě nejdou kvalitně odstínit.
eR_Skaarj (10)|6.11.2008 21:06
Ha... a je to tu znovu. Znovu pískání... nechápu, asi tam mám ducha.