reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rapidshare rapidně snižuje limity

Encore1106 (424)|25.10.2008 22:56
Rapidshare, jeden z nejznámějších filehostingů, snižuje datové limity u Premium Accountů.

Doteď byl u Prémiových účtu na RapidShare limit dat ke stažení 10GB/den, který se dal "nastřádat" až do hodnoty 50GB. Nyní však RapidShare AG, firma provozující RapidShare, přišla s celkem velkým omezením placených účtu (Premium Account) - pro nové a prodloužené účty platí limit 80GB/měsíc, tedy cca 2,66GB/den. Nastřádat se dá maximálně 10GB, to platí okamžitě i pro stávající účty.

RapidShare AG uvažovala o dvou variantách, buď zvýšit ceny Premium accountů, nebo snížit datové limity.




Zdroj: Rapidshare
cool.user (2822)|25.10.2008 22:57
To uz zacina bejt aj to blby czshare vyhodnejsi :)
Intri (3490)|25.10.2008 23:01
Heh, to jo, nic moc zpráva ani řešení. Ještě, že nemám Premium účet.:-) Různé IP adresy to jistí.
Encore1106 (424)|25.10.2008 23:08
[QUOTE=cool.user;173819]To uz zacina bejt aj to blby czshare vyhodnejsi :)[/QUOTE]
Tak tak :/ Dřív jsem s 50GB/tejden měl problém je vyčerpat, dokonce se mi to ani jednou nepodařilo (a to ten účet poskytuju ještě 2 kámošům), ale s tímhle limitem budeme na nule asi často..

Možná si zaplatím pár giga na czshare, jako nouzovku když nebude rapid... No uvidíme, jak to časem půjde..
cool.user (2822)|25.10.2008 23:31
Ja vetsinou kupuju kredit v akci dmskou za 100kc, posledne meli 60GB = 100Kc, ted maj 40 = 100Kc, kazdopadne kdyz to rozpocitas kolik te pak stojej stazeny data tak to neni vubec spatny, viz treba jeden dil serialu o 45min = 350MB = 0,5kc.
CommanderZ (512)|27.10.2008 11:33
Me prijde OPRAVDU hloupy platit za warez. Nic proti warezu, ale platit za ukradeni neceho...
pas!k (3765)|27.10.2008 11:35
Nekomu zase treba prijde hloupe ze z nej nekdo dela zlodeje uz jen tim ze si koupi disk , medium, nebo jinou podobnou vec ..
Maxtor (321)|27.10.2008 13:59
[QUOTE=CommanderZ;174340]Me prijde OPRAVDU hloupy platit za warez. Nic proti warezu, ale platit za ukradeni neceho...[/QUOTE]
Tim myslis nakupovani palenych filmu a obecne SW na trznicich..? :o
dkas (193)|27.10.2008 14:31
Warez není pro každého... Ale dneska už to neplatí :cry p2p a různý rapishare warez v podstatě pohřbily... Dneska už na tom jedou jenom filmy a podobný věci, což nemá s warezem zase toliko společnýho. No nic, co naděláme :angry
mech13 (5526)|28.10.2008 08:34
[QUOTE=Maxtor;174406]Tim myslis nakupovani palenych filmu a obecne SW na trznicich..? :o[/QUOTE]

tim imho mysli platit za premium ucty na rapidu, czshare apod...

rapidshare je platba za maximalni pohodli pri shaneni veci. pokud se nejedna a velkou exotiku, tak se da za nekolik malo vterin najit linky na rapida prakticky na vse, sosas maximalni rychlosti tvoji linky (pokud zrovna nejaka ku*va z O2 ve vecernich hodinach neskrti FUPkem:angry ale to je problem O2). na ostatnich sluzbach neni tolik veci aby se premium ucty vyplatily (mozna jen czshare je jeste dost popularni).
O P2P nemluvim, to je zverstvo ktery se nemelo ani objevit. za**ra to silene pripojeni, taha to pomalu, musi se uploadovat (=porusovat zakon) a vubec se mi to cely nelibi:D
SamecP (1751)|28.10.2008 11:01
Myslíte,že omezení je trvalé,nebo to je jenom jak minule předělávali stránky a snížily limit a poté zase obnovili?Taim mam premium takže mi ještě platí 10GB/den,ale už pomalu vyprší platnost..To bych byl radči kdyby něco zdražili,ale limit by zůstal.
Encore1106 (424)|28.10.2008 11:50
Obávám se, že tohle omezení je trvalé. Jedině snad, že by uživatelé přestali PA objednávat v takové míře, že by RapidShare byl donucen limity opět navýšit.
Maxtor (321)|28.10.2008 14:39
[QUOTE=mech13;174668]tim imho mysli platit za premium ucty na rapidu, czshare apod...[/QUOTE]
No rec tady byla o platbach za kradez.. :) ..tim, ze si platis rapida jeste nemusis nic krast.. nehlede na to, ze legalni je i vetsina tech downloadu..
schali (118)|29.10.2008 14:59
na rapidu posr*** za posledni mesice na co sahli, to myslim doslova, tohle je jenom dalsi pokracovani, narozdil o nekterych jaludu jsem nejasal nad tim kdyz pomerne vyrazne zvedly limity, jak se ted ukazuje byla to pekna blbost, prestalo taky platit pravidlo, ze download jde az do maxima linky.kde jsou ty casy kdy jsem si tam stahnul celej serial TNG, bez problemu a za chvilku.Driv byval jednorazovej limit 25gb strop/tyden.jen opravdu postizenym lidem tenhle limit nestacil, ted uz si tam neskrtnou a jenom dobre.ty filmy a serialy ktery je legalni stahovat uz stejne vsichni maji:)
HiLow (1000)|29.10.2008 16:24
Encore1106: Nevim, asi pro stavajici ucty to platit nebude, mozna ani pro prodlouzene, protoze mas k dispozici TrafficShare.

Razi3L (612)|31.10.2008 16:05
Opravdu nechápu, co někdo řeší kolem warezu. Na rapidshare je spousta seriálů a filmů, které se v čř ani nedají koupit - např. Battlestar: Galactica (výborný seriál, hlavně co se týče vývoje postav), Stargate: Atlantis, Dexter a spousta dalších seriálů které mají nové řady a nevysílají se u nás.

Jinak co se týče her, tak odmítám kupovat originál hry s ochranou 3krát a dost (koupil jsem jen Crysis: Warhead). Hry co si koupím, tak budu instalovat určitě vícekrát a třeba i bez přístupu na net a to u těchto her nejde. Jediný, kdo těmito ochranami trpí je ten, kdo si to koupí (stejně warez verze vyjdou s fuknčním prolomením ochrany v den vydání a často i před). Tyhle ochrany jsou silně neúčinné a zbytečné. Inteligentní ochranu hry má podle warez uživatelů například Sacred 2 - způsobuje nemožnost přidání skillů uprostřed hry, za bose dostanou 1xp, z ničeho nic nemůžou vzít quest (jakýkoliv) apod. Prostě znechutí hru a donutí lidi si to koupit - to je chytrá ochrana a ne idiotské ochrany reinstaluj 3krát windows a kup si hru znova....
cool.user (2822)|1.11.2008 10:45
[QUOTE=Razi3L;176545]...[/QUOTE]

Nejlepsi ochranu ma treba sins of solar empire - zadnou. (mimochodem, prave proto jsem ho koupil a primo pres dd, at si nahrabou stardocaci co nejvic penez)
SamecP (1751)|4.11.2008 17:56
Mam premium účet Fast step od rapidu,platnost by měla být 28 podle obchodních podmínek.Jde mi o tom,že dnes je 28 den a já tam mam ještě asi 25GB volnejch dat,ktarý nestihnu nastahovat.Chtěl bych se zeptat jestli dneska o půlnoci mi vypnou účet a nebude mi fungovat jméno a heslo,takže se do něj nedostanu a nic už nestáhnu nebo jsetli vypnou jenom přičítání volných GB a a účet bude pořád funkční dokokud data nestáhnu?Nemáte s tim někdo zkušenost?
chesterfield (163)|4.11.2008 18:24
Obnovujem si rapid v nepravidelnych intervaloch - v obdobi, ked mam vyprsanu platnost uctu ( nie je zaplateny ) sa na ucet sice prihlasit mozem, ale s datami disponovat nemozem ( hoci mi z predchadzajuceho obdobia zostal urcity nevycerpany objem dat ).
SamecP (1751)|4.11.2008 18:30
[QUOTE=chesterfield;178593] ( hoci mi z predchadzajuceho obdobia zostal urcity nevycerpany objem dat ).[/QUOTE]
Bohužel se mi nepodařilo přeložit to první pro mě asi nejdůležitější slovíčko HOCI:notsure
chesterfield (163)|4.11.2008 18:32
hoci = ač, i když, třebas ;)
SamecP (1751)|4.11.2008 18:33
Jo jasný..To jsi mě nepotěšil,protože tenhle Fastep účet už prodloužit nejde..Ale stejně dík..
kondom xxl (7)|6.11.2008 21:20
Škoda, kupujem stále rapid PA ale teraz už neviem. Z czcshare sa mi ťahať nechce.
mech13 (5526)|7.11.2008 07:37
ja nevim, ale premium mam platny jeste cca pul roku a porad mi plati stary limit 10GB za den

navic darovali 50GB na trafic share, ze ktereho se muzou atomaticky prelevat GB na vlastni download

imho tech 80GB na mesic bohate staci pro vetsinu "beznych" tahacu, je to jen opatreni na extremisty

pokud se to dal nebude zhorsovat, asi u rapida zustanu - precejen tam porad najdu co chci behem nekolika vterin (v nejhorsim bych to prestal mit s kamosem a jel v tom sam:D)
noegoncz (319)|7.11.2008 08:30
ja mam rapid premium s bratrem napul a stale spokojenost. Dokud se to RAPIDně nezdraží, tak je to dle mého pořád nejvýhodnější/nejkomfortnější cesta....
Samozřejmně to asi také bude mojí superrychlou 0,5Mb linkou :D:D:D , takže limity moc nepocítím
Sieben (513)|7.11.2008 10:53
hele pánové, jak vyhledáváte na rapidovi? Mě SamecP poskytl účet...stáhl sem asi 5mb a toť vše, nebyl sem schopen najít nic kloudného... zkoušel sem nějaký vyhledáváče na webech... :thumbdown

a jsem celkem zklamán, myslel sem, že to bude lepší :thumbdown
wolf007 (653)|11.11.2008 20:18
mozna to sem nepatri ale prodava nejaka firma v republice ucty na filefactory a podobne ?
mech13 (5526)|12.11.2008 07:05
co vim, tak jsou predplacenky a jeste asi 2 servery podobnyho zamereni, ktery si nepamatuju presne ale kde vsude sezenes ucty si netroufam odhadovat, ale imho jen na nekolik nejrozsirenejsich sharu...
wolf007 (653)|12.11.2008 23:58
hmm predplacenky*.cz prave dostali zadost od rapidshare ze uz nemaji prodavat ucty na jine zahranicni file hostingy ...psal jsem jim kvuli uctum na filefactory*com a uploaded*to
kdyby nekdo vedel kdo to prodava tak diky moc ...
Limoto (162)|2.12.2008 17:42
[QUOTE=cool.user;173827]jeden dil serialu o 45min = 350MB = 0,5kc.[/QUOTE]Hmm, vidím, že kvalitu neřešíš...
cool.user (2822)|2.12.2008 17:54
Sorry, ale stahovat serialy v HDcku to fakt ne ;)
Razi3L (612)|2.12.2008 18:12
proč? pokud máš aspoň 2Mbit net, tak je to v pohodě. Já stahuju seriály hlavně v HD - když jsou k dispozici.
cool.user (2822)|2.12.2008 18:18
[QUOTE=Razi3L;190174]proč? pokud máš aspoň 2Mbit net, tak je to v pohodě. Já stahuju seriály hlavně v HD - když jsou k dispozici.[/QUOTE]

Protoze serialy (az na vyjimky) nepovazuju za natolik kvalitni umelecke dilo po graficke strance ze bych mel mit nutkani je stahovat v HDcku, hlavne kdyz vetsina serialu ktere sleduju by se daly zaradit do kategorie sitcomu. Navic je skladuju na disku a kdybych mel mit vsechny v HDcku tak bych potreboval dalsi disk. Jako sou asi dva serialy kde bych o HDcku mozna aj uvazoval, ale u toho uvazovani to aj skoncilo.
trodas (1753)|1.2.2009 16:13
[QUOTE]legalni je i vetsina tech downloadu...[/QUOTE]

Nechci vyvolavat flame, ale ja bych naopak rekl, ze drtiva vetsina downloadu na rapidshare obsahuje tak ci jinak copyrighted material. Takze legalni, striktne vzato, nejsou.
Ono ke kazdemu hloupemu videjku ma nekdo copyright, kazdy druhy ne-amatersky obrazek take neni zdarma, a to nemluvim o hrach, muzice, filmech... Muj skromny nazor, tak jak to sleduji, je ze na rapidu je 99,8% downloadu porusujicich autorska prava.

Nechci tim vyvolavat flame, vim ze stahovani pro osobni potreby (at je to cokoliv) je legal a nechci se prit, ale take nechci nechat bez komentare ze vetsina downloadu je legal. Neni. Kdyby byla, tak by nemizely tak rychle a casto jako para nad hrncem :D
Intri (3490)|1.2.2009 16:22
Stahování multimédií pro osobní potřebu je stále nepostižitelné, ať jsou copyrightované nebo ne. Trestné je jen jejich nabízení. Software, pokud není zdarma, je ilegální stahovat za všech okolností.
Maxtor (321)|1.2.2009 22:48
[QUOTE=Intri;213737]Software, pokud není zdarma, je ilegální stahovat za všech okolností.[/QUOTE]
Nesmysl.. to, ze mas na disku ulozeny instalator neznamena, ze jsi jej instaloval a zpusobil tak nekomu skodu..
V zakone je konkretni formule: "..nainstalovany, ve spustitelnem stavu."
Ne321 (96)|2.2.2009 07:20
[QUOTE=cool.user;190178]Protoze serialy (az na vyjimky) nepovazuju za natolik kvalitni umelecke dilo po graficke strance ze bych mel mit nutkani je stahovat v HDcku, hlavne kdyz vetsina serialu ktere sleduju by se daly zaradit do kategorie sitcomu. Navic je skladuju na disku a kdybych mel mit vsechny v HDcku tak bych potreboval dalsi disk. Jako sou asi dva serialy kde bych o HDcku mozna aj uvazoval, ale u toho uvazovani to aj skoncilo.[/QUOTE]

Pokud na to koukas na monitoru, tak ano. Ovsem my co mame petimetrove platno musime tahat HDcka, protoze SDcka jsou hrozne nekvalitne udelane, takze se na ne neda divat. Kdyby SDcka serialy byly podobne kvalitni jako DVD, tak by to rozliseni nevadilo, ale touha po co nejmensi velikosti z nich dela jakesi kostickate hnusy. :-(
Navic HDcka narozdil od SDcek maji vicemene vzdycky pribaleny 5.1 track, zatimco SDcka maji nejake MP3 joint stereo, coz je take dost hruza.
Ne321 (96)|2.2.2009 07:23
Co se tyce Rapidu, tak ja byt na jeho miste bych si moc nevyskakoval, protoze docela ztraci market share. V dobe kdy byl etalonem pro sdileni a clovek nemusel resit co kde lezi, protoze vsechno bylo na nem jsou pryc. Dneska uz ma podil tak nekde kolem 60ti% a zbytek pelotonu mu zacina dychat na zada.
delight (1)|26.11.2009 21:09
Jsem čerstvým uživatelem Rapida a tyhle nově zjištěné informace mě velmi nemile překvapily. Popravdě řečeno mě nemile překvapila i rychlost (mám 100Mbit), nečekám sice bůhvíco, ale ani ne Mb/s je opravdu nic moc. Onen denní limit je vyloženě směšný. Čili otázka zní, které úložiště je nejvýhodnější? Jak z hlediska obsahu, tak poměru cena/služby (rychlost, objem dat). Předem díky.
HiLow (1000)|26.11.2009 21:52
Já, jakožto dlouholetý předplatitel premium rapidshare jsem okamžitě zdrhnul jinam. Platil jsem jim hromadu peněz a potom mě tak omezili, že jsem se na ně vykašlal. Teď si předplácím jen data na hellshare a quickshare.
Dojigiri (1629)|27.11.2009 09:53
Já stahuju všechno přes free, nechám to běžet doma na HTPC na JDownloaderu a za 2-3 dny je fullhd film 16 GB staženej (takže kolem 5 GB za den stáhnu i přes free) - a to ještě jenom pokud tam nejsou kombinovatelný odkazy z víc úložišť (což většinou jsou, takže pak můžu stahovat několik částí současně). Zatím nějak moc nevidím důvod, proč kupovat premium účty, zatím jsem vždycky v rozumný době stáhnul všechno, co jsem kdy stahovat chtěl :thumb (ale pravda, nikam nespěchám)