reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

oprava sluchátek

Mara4cz (22)|26.10.2008 18:21
zdravím,
mám špunty dodávané k mému sony walkmanu http://www.sony.cz/product/hdo-performance-in-ear/mdr-ex85lp a ohluchlo mi levé sluchátko... myslel jsem, že že je k němu přerušený káblík kousek od spoje (byl tam natrhlý), tak jsem odstranil ochranu spoje, zkrátil levé sluchátko a zkusil jsem to znovu spájet. ani potom ale nezačalo hrát (pravé hrálo stále ok) tak jsem zkusil odstranit celý spoj a vše spájet tak jak to bylo, ale teď už nehraje ani jedno... pravda ale je že jsem toho s pájkou ještě moc nedělal a možná to nebylo uplně ok... poradíte prosím, jak to mám dát dohromady a co zkusit? Případně jakékoli další tipy. Chci aby ještě chvíli sloužily, protože nemám na nové...
Předem děkuji
Jiziii (796)|26.10.2008 18:53
No je možný že se ti přelomil drátek u jacka takže bys musel asi vyměnit jacka s 3vodičovým drátem
No a po tom druhým pokusu to vypadá žes to špatně pájel důležítý je ten drát očistit od toho nevodivýho laku -stačí opálit pájkou a hlavně trochu kalafuny a akorát cínu a hlavně se ti ty 3 dráty nesměj dotýkat musej bejt řádně izolovaný
xmarek (1676)|26.10.2008 20:34
Po odpájení drátu by měl být na sluchátkách měřitelný odpor. U špuntů se pohybuje okolo 32 ohmů. Pokud je odpor v pořádku tak bych ještě změřil kabel. Jinak čistě amaterský spůsob je pomocí baterie (ale pozor velké napětí, potažmo proud může měniče zničit). Prostě pokud je kontakt v pořádku je slyšet na měniči po přiložení kontaktů baterie lupnutí. :D
Mara4cz (22)|1.11.2008 18:29
Díky za tipy!! :idea Problém byl v tom, že jsem nevěděl, že ta barevná vrstva je nevodivá... tak jsem ji očistil (opálil), zkusil jsem vše pečlivě spájet a dostal jsem se na začátek - pravé sluchátko opět hraje, ale levé stále ne. Zkusil jsem i trik s baterkou, na pravé to zaškrčelo, na levé nic... myslíte si, že je tedy problém asi určitě v jacku, nebo kde jinde? dá se to zjistit, nebo je jediná cesta to vyzkoušet? a případně mi prosím poradte, kde se dá nový kábl koupit, ani to nevím :confused:
Jiziii (796)|1.11.2008 18:51
A skoušels tou baterkou kabel bo samotnej repráček, pokud ti nepude samotnej repráček je to na vyhození
Jinak kablík seženeš bud v nákým elektru bo z jinejch sluchátek
Hod sem dyštak přesně jak vypadá ten spoj - nákou fotku
Mara4cz (22)|1.11.2008 22:44
Tady dávám ty obrázky. Červený kábl je k pravému funkčnímu sluchátku, zelený k levému nefunkčnímu a oranžový je společný. už jsem asi přišel, kde je chyba. Zelený kábl je asi přerušený někde od jacku po spoj. Přišel jsem na to pokusem, kdy jsem přiložil baterku zelenému drátu a druhou stranu k příslušné části jacku (nejvzdálenější od konce) a zaškrčelo to (takže reproduktor je ok), ale když jsem zkusil přiložit baterku k oranžovému drátu a zase k příslušné části jacku (špička), tak nic. Žádné viditelné poškození ale nikde na kabelu není :(

Jiziii (796)|2.11.2008 09:23
tak pokud je to nevodivý od jacka máš dvě možnosti koupit jacka puvodní odstřihnout (většinou se to láme v tom přechodu jack-kabel) a vozkoušet to a ta poslední možnosst sehnat 3 žilovej kabel apájet na něj jacka a sluchátka :) jestli tady nic nespleteš tak to musí fungovat
Mara4cz (22)|2.11.2008 14:40
Vyhrabal jsem z šuplíku staré zaprášené Koss P4, které stejně hrajou příšerně, tak přišly o vocal :p Spájel jsem to dohromady a vše díky bohu funguje!! A taky si myslím že ty šmejdovské Kossy mají odolnější kabel, než ty Sony...
Vřele děkuji za rady!! :thumb ... a doufám, že to chvíli vydrží :)