reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WL-500g - zamrzani WAN (pomoc s watchdogem)

vsn (140)|26.10.2008 21:52
Zdravím,

mam takovy problem ... na routeru Asus WL-500g mi zamrza ETH1 což jen WAN ... (mám Olegovo FW)

potřeboval bych nejak vyresit wathdoga ...

aby pingoval branu ... (treba 3x)

pokud nedostane ani jednu odpoved tak aby restartoval ETH1 (nebo pokud nedostane odpoved tak aby pockal 10 sekund a zkusil ping znova a pak ten restart ... to je uz jedno ..

... JENZE pokud dam rucne ifconfig eth1 down / up tak mi pak nejede internet ... nevim proc :( a nechce se mi rebootit celej router ...


skript bych mohl dat treba do cronu ... ale mozna by bylo lepsi ho dat tak, aby byl spusteny porad ... (akorat nevim jak to udelat ... nejsem expert v linuxu ...)


dekuji
Logout (4018)|26.10.2008 22:26
No spustěnej pořád ho můžeš mít - udělej v něm nekonečnou smyčku, ve který bude příkaz sleep, ten proces vždy na patřičnou dobu uspí. Nekonečná smyčka je třeba takhle:

while yes ; do
....
sleep 300
done

Ale proč ti to mrzne nevim.

No a nebo zkus místo olega dd-wrt, mam s nim ty nejlepší zkušenosti (ale pak jsem zkoušel ještě openwrt,
olega ne).
vsn (140)|26.10.2008 22:31
ok, diky ... ja jsem vygoogloval, ze 500g nemrzne jenom me ... a je jedno co je tam za fw ...

jak a kam to mam ulozit aby se to poustelo pri startovani routeru? ... dekuji ..
Logout (4018)|26.10.2008 22:46
No olegovo fw neznam, ale v linuxu bejvaj startovní skripty uložený v /etc/rc.*d. Nicméně oleg myslím má nějaký skripty, který se v správnej čas volaj:
http://www.macsat.com/macsat/content/view/21/29/
tak asi do nich...