reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Asi mám problem s pc.

Neregistrovaný (0)|27.10.2008 00:20
Jméno tazatele: Lukáš

Znění dotazu:
Mám problem s pc.Nejdřív se mi začal sám od sebe restartovat a hrozně se zpomalil.Projel sem ho antivirem,ad-awarem a ccleanerem.Na chvilku se to zlepšilo ale pak to začalo znovu.A jednou,když sem chtěl pc zapnout,okamžitě po startu se mi objevilo:Immediately back up your data and replace your hard disk drive.A failure may be immitent.Poradili mi,abych zkusil opravit registry.Výkon pc se trochu zlepšil,ale To s tou zálohou a výměnou mi to hází pořád.Můžete mi prosim poradit,co s tim?Díky moc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intri (3490)|27.10.2008 00:30
Napadají mě tři možnosti - chybující disk, virus, uvolněný kabel k disku. To první odhalíš celkem snadno: stáhni a nainstaluj si HDTune a nech proběhnout diagnostiku. To třetí zjistíš fyzickým prozkoumáním, druhé bych zvážil vylučovací metodou poté, co možnosti 1 a 3 selhaly.:-) Kdyby to byl virus, byl by to nejspíš nějaký smrad, který ti upravil BIOS. Oprava by neměla být těžká - klasickou aktualizací BIOSu, která jej kompletně přeflashuje. Ale to si nech až jako úplně poslední možnost, je to asi nejmíň pravděpodobné. Napadlo mě to vesměs jen proto, že jsem takovou chybovou hlášku před startem Windows ještě nikdy neviděl.
speedsnail (4876)|27.10.2008 00:32
No ta hláška se týká pevných disků. Pravděpodobně některý z disků začíná odcházet.
Pro začátek bude stačit HD TUNE který najdeš zde v sekci download. U každého disku si zkontrluj SMART (záložka Health) a proveď test povrchu disku (Error scan).

aa 2 minutky se šnek plazil pomalejc :runaway

edit:// Tu hlášku uměj některý biosy (pokud je v nich SMART enabled) a Visty taky. (u XP o ničem podobnym nevim)
ICEBOSS (3435)|27.10.2008 11:30
na 99% umirajici disk, hod hdtune, jak rika speed.