reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Excel - šedá stránka místo tabulky

Neregistrovaný (0)|27.10.2008 23:12
Jméno tazatele: Troska

Znění dotazu:
Dobrý den, prosím o pomoc. Při otevření souboru v Excelu se mi místo tabulky zobrazí šedá stránka. Nejdříve se mi dole objeví modré čtverečky a text Otevírání výrobků, jako že se stránka načítá, pak se objeví text připraven a vidím šedou stránku. Všechny lišty jsou viditelné, jen místo tabulky je šedo. Zkoušela jsem ostatní podsložky v této složce a vše se mi otevírá, jen ne ta, kterou potřebuji nejvíce. Několikrát denně ji používám. Prosím o radu, je-li možno. Předem děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Op. systém mám Windows XP a mám zakoupen balíček Office2003.
mstejska (2912)|27.10.2008 23:20
Neni nahodou takhle nastavena?
Zkus Ctrl + A, pak v menu format-> bunky a podivej se jak mas nastavene pozadi a jaka je barva pisma.
Neregistrovaný (0)|27.10.2008 23:33
Moc děkuji, jsem antitalent, tak to se mnou bude těžké. Když ale kliknu na format, tak buňky mám v šedé - asi neaktivní.... A To Ctrl + A, jsem opravdu neschopná, zkoušela jsem to a jenom mi bliká v liště název Microsoft Excel. A nahoře většina ikonek je nepřístupných, aktivní je jen řádek Soubor, Úpravy, Zobrazit...
mstejska (2912)|27.10.2008 23:42
Nejlepe zmacknout printscreen (pokud to teda nejsou tajna data). pak otevrit microsoft photo editor, nebo staci i malovani. Dat vlozit ze schranky, pak ulozit obrazek a ten sem dat. Pak bych videl co se s tim da delat.
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 00:10
[QUOTE=mstejska;174620]Nejlepe zmacknout printscreen (pokud to teda nejsou tajna data). pak otevrit microsoft photo editor, nebo staci i malovani. Dat vlozit ze schranky, pak ulozit obrazek a ten sem dat. Pak bych videl co se s tim da delat.[/QUOTE]

Děkuji za pomoc, ale jsem opravdu absolutně neschopná. DO schránky jsem to dala, ale jak se otevírá malování nebo photo editor nevím. Mám jenom v liště pár ikonek snad k malování, tak jsem to uložila ve Wordu, ale nejde to uložit jako obrázek..... Ve složce obrázku se mi to jeví jako wordowský soubor
mstejska (2912)|28.10.2008 07:50
[QUOTE=Neregistrovaný;174626]Děkuji za pomoc, ale jsem opravdu absolutně neschopná. DO schránky jsem to dala, ale jak se otevírá malování nebo photo editor nevím. Mám jenom v liště pár ikonek snad k malování, tak jsem to uložila ve Wordu, ale nejde to uložit jako obrázek..... Ve složce obrázku se mi to jeví jako wordowský soubor[/QUOTE]

No tak posli ten word. To nevadi.
Alf (305)|28.10.2008 08:43
Nemáš skrytá okna?
Ideální by bylo nějaký excelový soubor vystavit někam na web (např. na http://www.ulozto.cz).
mstejska (2912)|28.10.2008 09:50
[QUOTE=Alf;174672]Nemáš skrytá okna?
Ideální by bylo nějaký excelový soubor vystavit někam na web (např. na http://www.ulozto.cz).[/QUOTE]

Ten execelovy soubor muzes dat i sem, pokud neni moc velky.
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 15:14
Děkuji všem za snahu, http://uloz.to/888477/Excel.doc. Pod tímto jsem to uložila, tak jak jste mi radili, jinak nevím, jak bych sem vložila wordovský soubor.... jsem vážně tele..... Už mi mezitím poradily obnovit systém, taky nic stále šedo..... a mezitím jsem mluvila s bratrem a ten mne postrašil, zda nemám v místě uložení právě tohoto souboru nějakou chybu na pevném disku, když tam neustále lezu.... fakt nevím, v tabulce mám údaje z asi posledních 3 let, neustále s ní pracuji....
Logout (4018)|28.10.2008 15:21
No to vypadá, že tam nemáš otevřenej žádnej soubor. Když dáš teď otevřít ten soubor (z menu soubor - otevřít), tak to dopadne stejně?
Nechceš sem vložit přímo ten excelovskej soubor? Nebo mi/někomu komu věříš :-) poslat soukromou zprávu kde ho najde? Tak bychom jednodušezjistili, jestli je Ok.
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 15:30
[QUOTE=Alf;174672]Nemáš skrytá okna?
Ideální by bylo nějaký excelový soubor vystavit někam na web (např. na http://www.ulozto.cz).[/QUOTE]

Děkuji všem za rady. http://uloz.to/888477/Excel.doc Tady jsem uložilo ten svůj soubor. Jak bych sem vložila wordovský soubor nevím. Mezitím mi poradili, abych udělala obnovení systému, udělala jsem to 2x a nic. Stále šedo. Mezitím jsem mluvila s bratrem a ten mne postrašil, že by mohl být v místě uložení souboru vadný pevný disk, když tam tak často lezu. Je to tabulka, se kterou dnes a denně pracuji a mám tam uložené informace asi z posledních 3 let..... Moc děkuji za každou radu.... jsem vážně tele a nevím, co s tím
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 15:48
[QUOTE=Logout;174800]No to vypadá, že tam nemáš otevřenej žádnej soubor. Když dáš teď otevřít ten soubor (z menu soubor - otevřít), tak to dopadne stejně?
Nechceš sem vložit přímo ten excelovskej soubor? Nebo mi/někomu komu věříš :-) poslat soukromou zprávu kde ho najde? Tak bychom jednodušezjistili, jestli je Ok.[/QUOTE]

Už se mi to kopíruje, nemám tam žádná tajná data, která stejně nezasvěcenému nic nebudou říkat a budou k ničemu. Mám hlavní složku na ploše, takže lezu do tohoto souboru přes plochu. Když jsem zkusila přes Excel, tak se mi na pravé straně objevili poslední otevřené soubory a když sem klikla, tak se mi otevřela prázdná tabulka. Přitom ten soubor má něco kolem 7KB. Tady je nová adresa, kam jsem to skopírovala. Jdu zkusit, zda se to přes tuto stránku neotevře..... jsem takové tele, že ani nevím, kde tady mám odpověděť, abych nemusela kopírovat váš text.... omlouvám se, že jsem skoro stejný příspěvek vložila 2x, já tam ten první neviděla....
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 16:39
[QUOTE=Logout;174800]No to vypadá, že tam nemáš otevřenej žádnej soubor. Když dáš teď otevřít ten soubor (z menu soubor - otevřít), tak to dopadne stejně?
Nechceš sem vložit přímo ten excelovskej soubor? Nebo mi/někomu komu věříš :-) poslat soukromou zprávu kde ho najde? Tak bychom jednodušezjistili, jestli je Ok.[/QUOTE]

Tak jak jsem psala, jsem to uložila na netu, zkusila jsem si to stáhnout asi po 34 minutách stahování a po novém otevření se mi objevila pro změnu prázdná tabulku.... vážně to nechápu, je to velký soubor, tak kdyby tam nebylo nic, tak se to přece stáhne rychle, a když to stahování trvalo tak dlouho, tak tam snad něco musí být..... objevila se mi prázdná tabulka s jedním listem a já jich tam mám hromadu.....
Alf (305)|28.10.2008 16:57
Možná by bylo dobré se zaregistrovat, takto je ta komunikace "na půl plynu".
PS: Mně to nejde stáhnout...
Neregistrovaný (0)|28.10.2008 17:12
[QUOTE=Alf;174849]Možná by bylo dobré se zaregistrovat, takto je ta komunikace "na půl plynu".
PS: Mně to nejde stáhnout...[/QUOTE]

Tak jsem se zaregistrovala, tak to jdu zkusit se přihlásit, jestli mi to už půjde....
Renyi (13)|28.10.2008 17:23
Tak jsem se přihlásila, děkuji všem za trpělivost se mnou.....půl dne už sedím a něco zkouším a prozatím bez výsledku.... Jedna kolegyně mi taky psala, že by to snad mohl být disk - Tak syn mě taky upozornil, že to bude asi vadný sektor na disku. Máš si dělat dvě zálohy.
Ale našla jsem prográmek, co to umí přečíst, jenže je bohužel demo a tak to nejde uložit. A máš tam takových dat, že bych to opisovala snad měsíc. Tak nevím co s tím. Proti kopírování je to bloklý taky. A crack nemohu najít. Je to vážně divný, že se to stahuje dlouho a přitom po otevření je to prázdné....
mstejska (2912)|28.10.2008 17:28
Takze jak vypada ten exelovy soubor? nejlepe kdyz ho pridas sem.
Staci tady dat:
1) odpoved
2) prejit pokrocilou editaci
3) v dalsich volbach je tlacitko spravovat prilohy a tam pridej ten excelovy soubor
4) napred vybrat, potom nahrat, a az to bude nahrane tak dole zmackni zavrit okno.
Logout (4018)|28.10.2008 17:30
Dáš sem ten xls soubor teda (nebo na to ulož to)? Zatim jsi sem dala odkaz jen na ten screenshot, ale na samotnej xls nikoli...
Renyi (13)|28.10.2008 17:35
[QUOTE=Logout;174863]Dáš sem ten xls soubor teda (nebo na to ulož to)? Zatim jsi sem dala odkaz jen na ten screenshot, ale na samotnej xls nikoli...[/QUOTE]
Já tam ale nechala kopírovat ten můj soubor, dokonce, jak jsem psala, když jsem se to snažila otevřít, tak se mi to otevíralo půl hodiny a stejně nakonec nic..... mějte, prosím se mnou trpělivost, jsem vážně počitačový analfabet a moc děkuji za vaši ochotu a podporu
Renyi (13)|28.10.2008 17:36
[QUOTE=mstejska;174861]Takze jak vypada ten exelovy soubor? nejlepe kdyz ho pridas sem.
Staci tady dat:
1) odpoved
2) prejit pokrocilou editaci
3) v dalsich volbach je tlacitko spravovat prilohy a tam pridej ten excelovy soubor
4) napred vybrat, potom nahrat, a az to bude nahrane tak dole zmackni zavrit okno.[/QUOTE]

Děkuji za návod, ale kde najdu tu odpověd, abych nemusela pořád citovat. A jak mám přejít pokročilou editaci.... prosím se mnou polopaticky, jestli budete mít trpělivost....
mstejska (2912)|28.10.2008 17:37
Uplne dole na strance.
Je tam tlacitko rychla odpoved a vedle prejit na pokrocilou editaci
Renyi (13)|28.10.2008 17:56
Tak jsem celou dobu čekala, až se mi to stáhne, když jsem se dostala až k tomuto kroku a nakonec mi tonapsalo, že jsem přesáhla kapacitu.... je to velký soubor....ale v předchozích mých příspěvcích je odkaz na netu, kam jsem to stáhla
mstejska (2912)|28.10.2008 18:07
Tak to je blbe. Z uloz to mi to nejde stahnout. Ale tam je asi jenom ten obrazek ve wordu, protoze se to jmenuje Excel.doc, no a pripona doc je pro wordove dokumenty. Chce to primo text excelovy soubor. Zkus to ulozit treba na http://www.edisk.cz
Renyi (13)|28.10.2008 18:09
Jdu na to, až se mi to podaří, dám vědět.... ale dávala jsem 2 odkazy, tento je jenom okopírovaná stránka, co mi to ukazuje u mne v počitači a pak jsem dávala ještě jeden odkaz, přímo na tu svou velkou tabulku.
Renyi (13)|28.10.2008 18:23
Renyi (13)|28.10.2008 18:26
Tak jsem si to zkusila sama stáhnout, tentokrát to šlo rychle a při otevření opět šedo.....
mstejska (2912)|28.10.2008 18:32
Takze, otevri ten soubor jeste jednou.
pak mas v menu excelu, Window (mozna v ceskem Okna) a dej unhide (odkryt nebo zobrazit)
mstejska (2912)|28.10.2008 18:40
Tady je odkaz na ten odkryty excel http://www.edisk.cz/stahni/91843/Vyrobky_AVON.odkryte.xls_6.84MB.html tady uz je to spraveno.
Renyi (13)|28.10.2008 18:46
Vy jste zlatý, ani jsem to znovu nestahovala, zkusila jsem to rovnou u mne v počitači.... a stačilo tak málo, kliknout a je to..... jestli jsem tedy pochopila správně, tak jsem si to udělala sama. Omyslem jsem asi místo uzavření a uložení změn, klikla na zavřít okno.... jsou tam v rožku 2 křížky, jeden je malý a jeden je ten hlavní velký a já klikla na ten špatný..... tak ještě jednou všem moc děkuji za snahu, srdíčko mi plesá radosti, moje 3 letá práce je zpátky..... A když náhodou budu mít nějaký další problém, můžu se zase na vás s důvěrou obrátit?
mstejska (2912)|28.10.2008 18:51
Jiste. Hlavne, ze jsme to nasli.
Alf (305)|28.10.2008 18:53
Vidíš? A kdybys pozorně četla, tak o zobrazení skrytých oken jsem psal už v 8:43. Víš kolik mohlas za tu dobu získat klientů? :)
Renyi (13)|28.10.2008 18:56
A mám ještě jeden dotaz, posílala jsem meilem tento svůj soubor kolegyni a ta prý zkoušela klikat v lištách nahoře a prý klikla i na to okno (ale není si jistá). Když jsem ji to poslala uzamčené, odekmknout to můžu jenom já u sebe, nebo teoreticky by to měla odemknout ona taky? Děkuji
mstejska (2912)|28.10.2008 18:59
[QUOTE=Renyi;174928]A mám ještě jeden dotaz, posílala jsem meilem tento svůj soubor kolegyni a ta prý zkoušela klikat v lištách nahoře a prý klikla i na to okno (ale není si jistá). Když jsem ji to poslala uzamčené, odekmknout to můžu jenom já u sebe, nebo teoreticky by to měla odemknout ona taky? Děkuji[/QUOTE]

Uzamceni a skryti jsou ruzne veci.
Renyi (13)|28.10.2008 19:00
[QUOTE=Alf;174924]Vidíš? A kdybys pozorně četla, tak o zobrazení skrytých oken jsem psal už v 8:43. Víš kolik mohlas za tu dobu získat klientů? :)[/QUOTE]

No jo, ale to nebylo pro mne asi dost polopaticky.... ale jak se říká všechno špatné pro něco dobré, to nevadí, že jsem ztratila hromadu času, tekly mi nervy, ale získala jsem hromadu nových informací..... jsem opravdu absolutní počitačový analfabet a můj rozum, přes veškerou mou snahu, není schopen pochopit fungování počitače.... chtěla bych tolik věcí, ale nemám kolem sebe nikoho komu bych mohla důvěřovat, že když ho do svého počitače pustím, že mi nenaseká víc škody než užitku. Takže zkouším. Ještě jednou moc děkuji a protože jste tady asi většinou chlapi, tak vám posílám alespoň polibek na čelíčko....
Renyi (13)|28.10.2008 19:02
Aha, takže já to jenom skryla, neuzamkla.... a kolegyně tedy mnou skrytý a přeposlaný soubor může u sebe zobrazit?
mstejska (2912)|28.10.2008 19:05
[QUOTE=Renyi;174942]Aha, takže já to jenom skryla, neuzamkla.... a kolegyně tedy mnou skrytý a přeposlaný soubor může u sebe zobrazit?[/QUOTE]

Ano, kdyz udela to same co ty. (zobrazit skryta okna)
Renyi (13)|28.10.2008 19:06
Děkuji moc za ochotu a trpělivost, pro tentokrát je to snad všechno
Alf (305)|28.10.2008 20:26
[QUOTE=Renyi;174938]No jo, ale to nebylo pro mne asi dost polopaticky.... [/QUOTE]Hele, neomlouvej se a pokud něco nevíš, ptej se. Když jsem byl před několika (no, dnes už spíš mnoha) lety na školení v jedné renomované firmě, jedna z prvních vět přednášejícího byla: "Pánové (platí i pro dámy), ptejte se. Neexistují hloupé otázky. Existují pouze hloupé odpovědi..."
Renyi (13)|28.10.2008 21:16
Děkuji za povzbuzení