reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Návštěvnost fóra SHW

Karel Polívka (1485)|7.11.2006 19:09
Říkal jsem si, že by vás mohl zajímat vývoj nášvštěvnosti našeho diskuzního fóra. Podle měření auditu NetMonitor vypadá následovně:



Zdroj: NetMonitor (v červenci jsme měli na fóru výpadek měřících kódů NM, proto chybí data)
boboco (1987)|7.11.2006 19:20
Jo jo, ten graf o něčem vypovídá, v květnu jsem se totiž na SHW zaregistroval...:D :D :D

...ne, samozřejmě jen sranda, doufám, že se ta křivka jen tak nezastaví:)
tgfh (2985)|7.11.2006 19:32
NOOO zajímavý graf! Jen tak dál...
Frog (510)|7.11.2006 20:00
tak to sa len tak nevidi, behom pol roka sa navstevnost viac ako 7-znásobila. Žeby to boli tými súťažami ? :D
Zeli (397)|7.11.2006 20:07
Blahopreju.
Mimochodem puvodne sem se prihlasil jen kvuli soutezi v casemodingu a ted sem tady nekolikrat dene a porad vyzvidam a neco se dozvidam.
Konnor (278)|7.11.2006 20:37
jestli to tak půjde dál, tak se něco přehltí :) ale jo jen ať sem chodí víc lidí, víc hlav víc ví;)
tequilla (1015)|8.11.2006 09:16
Graf vypada moc pekne, takovy mam rad (ale ne kdyz se jedna o ceny pameti a ostatnich komponent) :D . Btw. Lidi, dneska slavim vyroci, od me registrace na foru SHW prave dnes uplynuly tri mesice ;)
first.indian (683)|8.11.2006 16:20
No musim souhlasit s tim ze tady pisou skoro porad stejni lide... A bohuzel z nekterych se zacinaji stavat "honiči" reputačních bodů. Odpovidaji na cokoli, smyslene i nesmyslne jen aby neco napsali a doufaji ze se jim postesti aby meli nejaky ten bod. :stupid Takove prispevky jsou vetsinou naprosto zcestne a chudaka ktery se ptal akorat matou. Taky bych mohl napsat cokoliv k cemukoli ale snazim se odpovidat na to cim si jsem pokud mozno 100% jisty. Predne by se mela brat kvalita a ne mnozstvi prispevků :thumb No nechci nikoho jmenovat ale nekteri "honici" vycnivaji. Verim ze nejsem sam kdo to tak vidi ;) Takze lidi zamyslete se nez neco napisete...
boboco (1987)|8.11.2006 18:30
Co to říká? :D :notsure

-ne, trochu vážně. Já se snažím psát / reagovat jen když mám na co, ale přiznávám, že párkrát jsem i psal, aby řeč nestála - protože jsem se nudil. To je pravda. Že bych se ale honil za reputačními body... když mi je někdo dal, tak zpravidla protože měl důvod... A věř mi, že v létě by mě ani nenapadlo, že se dostanu do TOP10 natož pak na samotný vrchol. Měl jsem trochu víc volného času, tak jsem psal a psal... Jestli se udržím na vrcholu záleží na tom, jestli mě obyvatelé SHW budou dál hodnotit tak, jak mě hodnotili doposud:).

Věřím, že teď tu neplatí ono známé "potrefená koza se vždy ozve":D. Napadlo by mě taky pár lidí, kteří po těch bodíkách jdou, ale uvědom si, že je jen na nás všech jestli bod dostanou nebo ne... jinými slovy, i kdyby se uhnali a neměli co říct, těžko získají cenné bodíky...:notsure

Doufám že tenhlo příspěvek si nikdo nevezme moc osobně, to by mě fakt mrzelo:turtle
Karel Polívka (1485)|9.11.2006 18:48
[QUOTE=Smeli]No právě, poslední dobou se sem kouknu a nikam nic nepíšu, jelikož to ani nemá smysl. Otázka se vyřeší a pak se rozebírají jen "kjraviny." Jak říkáš, dva modi jsou málo a jeden aktivní admin (většinou):hmm[/QUOTE]
Díky za názory. Co můžu udělat pro to, aby se toto ve vašich očích zlepšilo? Jsem pro, aby se počet moderátorů zvýšil. Myslím, že už je na čase.

Neměl by tedy někdo zájem se ujmout některé z našich sekcí? Případně neměli byste tip na někoho jiného, kdo by se na pozici moderátora našeho fóra hodil?
boboco (1987)|9.11.2006 18:57
[quote=Karel Polívka]Díky za názory. Co můžu udělat pro to, aby se toto ve vašich očích zlepšilo? Jsem pro, aby se počet moderátorů zvýšil. Myslím, že už je na čase.

Neměl by tedy někdo zájem se ujmout některé z našich sekcí? Případně neměli byste tip na někoho jiného, kdo by se na pozici moderátora našeho fóra hodil?[/quote]

Já myslím, že vy osobně děláte vše, co je ve Vašich silách, ale asi byste potřeboval aby Vám ještě přiřadili nějakou posilu.
Smeli (2302)|9.11.2006 19:25
[QUOTE=Karel Polívka]Díky za názory. Co můžu udělat pro to, aby se toto ve vašich očích zlepšilo? Jsem pro, aby se počet moderátorů zvýšil. Myslím, že už je na čase.

Neměl by tedy někdo zájem se ujmout některé z našich sekcí? Případně neměli byste tip na někoho jiného, kdo by se na pozici moderátora našeho fóra hodil?[/QUOTE]

Jak říká boboco. O někom bych věděl, min. co se týče graf. karet. Ale nevím, jestli by měl zájem být modem na dvou fórech současně.

Jinak třeba já bych měl zájem, jen můj problém je v tom, že se nezajím o něco konkrétně, spíš od všeho kousek:o
Ritchie83 (369)|9.11.2006 19:28
[QUOTE=Karel Polívka]Díky za názory. Co můžu udělat pro to, aby se toto ve vašich očích zlepšilo? Jsem pro, aby se počet moderátorů zvýšil. Myslím, že už je na čase.[/QUOTE]
Moderátorů nemusí být mnoho, ale musí se činnosti skutečně věnovat. Určitě by pomohlo, pokud by čtenáři mohli moderátorovi jednoduše nahlásit problematický příspěvek. Velice pěkně mají diskuze udělány na abclinuxu. Čím později se s prosazováním pravidel na fóru začne, tím to bude těžší.
Smeli (2302)|9.11.2006 20:01
[QUOTE=Ritchie83]Moderátorů nemusí být mnoho, ale musí se činnosti skutečně věnovat. Určitě by pomohlo, pokud by čtenáři mohli moderátorovi jednoduše nahlásit problematický příspěvek. Velice pěkně mají diskuze udělány na abclinuxu. Čím později se s prosazováním pravidel na fóru začne, tím to bude těžší.[/QUOTE]

Tohle jde kliknutím na vykřičník, ale prostě eraser ani ICEBOSS...:turtle
boboco (1987)|9.11.2006 20:10
Jestli se jen můžu zeptat, nejlépe přímo Karla Polívky, v čem všem konkrétně spočívá činnost moderátora a jak velkou část fóra by dostal na starost? -Ještě jedna otázka, jak frekventovaná musí být jeho přítomnost na fóru?:confused:


[quote=Smeli]Tohle jde kliknutím na vykřičník, ale prostě eraser ani ICEBOSS...:turtle[/quote]
Říkáš takový malý želvičky, jo?:) Já si zatím na žádný příspěvek přímo nestěžoval, tak nemůžu posoudit...
Karel Polívka (1485)|9.11.2006 20:39
[QUOTE=boboco]Jestli se jen můžu zeptat, nejlépe přímo Karla Polívky, v čem všem konkrétně spočívá činnost moderátora a jak velkou část fóra by dostal na starost? -Ještě jedna otázka, jak frekventovaná musí být jeho přítomnost na fóru?:confused:[/QUOTE]
Činnost moderátora může být v zásadě dvojího typu:
1. Stará se primárně o pořádek na fóru (aby se nezakládaly duplicitní témata, přemisťování OT příspěvků, prosazování dodržování pravidel fóra, napomínání nezbedných uživatelů).
2. Stará se o nějakou tématickou sekci, na kterou je specializovaný (bdí tedy zejména nad úrovní a faktickou správností příspěvků v dané sekci, snaží se uživatelům na základě svých znalostí a zkušeností v dané oblasti radit -> to má za následek rozvíjení stále více zajímavějších diskuzí)

Pro úspěšný rozvoj fóra jsou nutní moderátoři obou typů.

Čili nelze obecně odpovědět na to, jak velkou část fóra by moderátor dostal na starost, je to individuální (viz předchozí).

Pokud jde o přítomnost na fóru - ideálně aby každý den aspoň omrknul stav
(je jasné, že nikdo nemůže být na fóru neustále 24/7 365 dní v roce :-).
boboco (1987)|9.11.2006 20:43
[quote=Karel Polívka]Činnost moderátora může být v zásadě dvojího typu:
1. Stará se primárně o pořádek na fóru (aby se nezakládaly duplicitní témata, přemisťování OT příspěvků, prosazování dodržování pravidel fóra, napomínání nezbedných uživatelů).
2. Stará se o nějakou tématickou sekci, na kterou je specializovaný (bdí tedy zejména nad úrovní a faktickou správností příspěvků v dané sekci, snaží se uživatelům na základě svých znalostí a zkušeností v dané oblasti radit -> to má za následek rozvíjení stále více zajímavějších diskuzí)

Pro úspěšný rozvoj fóra jsou nutní moderátoři obou typů.

Čili nelze obecně odpovědět na to, jak velkou část fóra by moderátor dostal na starost, je to individuální (viz předchozí).

Pokud jde o přítomnost na fóru - ideálně aby každý den aspoň omrknul stav
(je jasné, že nikdo nemůže být na fóru neustále 24/7 365 dní v roce :-).[/quote]

Díky za odpověď;). Mně osobně by třeba moderování vůbec nevadilo, ale nepovažuji se za takového odborníka, abych v nějaké sekci mohl radit jako opravdový profesionál...:shut Takže v tom druhém případě bych to viděl jako nerealizovatelné:thumbdown
Smeli (2302)|9.11.2006 21:00
Beru vše! Chci alespoň 15k čistěho na měsíc, služební auto, PC a mobil. :D :D :D


Bral bych to první, všeobecnou starost.


Jinak nemyslel jsem že jsou želvičky, ale jako spíše že je tu mrtvo co se moderátorské činnosti týče.:notsure Tím nechci samozřejmě nikomu nic vyčítat.
boboco (1987)|9.11.2006 21:07
Já bych ten první způsob rovněž vzal, jen ale pokud s tím ostatní "obyvatelé SHW" souhlasí. Řekněme třeba i na nějakou zkušební dobu, ale jen pod tou podmínkou:) ...Jinak pro Smeliho hlasuju zas já, ten tady na to dozírá, i když není moderátor:thumb
Smeli (2302)|9.11.2006 21:15
Co s váma taky mám dělat, že:cool:

Jinak souhlas pro boboca... taky tu sedí non stop:slug
boboco (1987)|9.11.2006 21:19
Nene, vždyt já jsem pořád časově zaneprázdněn :D ...no tak jsem tu docela často ne, ale je to tady fajn, tak proč lízt jinam :D

...kdyby nám to klaplo, tak budem spolumoderovat... :D;)

...a dnes tu není Wizaard, možná by měl také zájem :)
Kerry (69)|9.11.2006 21:38
Určitě by bylo fajn kdyby jako další moderátor byl Smeli a boboco případně i někdo další. Takže tímhle máte můj hlas (boboco a Smeli)
P@pi (1519)|9.11.2006 23:12
Mno já bych taky něco moh vzít :thumb (ale zase ne moc)

Předem se hlásim o chlazení a tuning :D. Samozřejmě bych přežil i spolumoderátora.
boboco (1987)|9.11.2006 23:14
Jů, nás za chvilku bude:D To jsem zvědav jak nakonec tohle dopadne - kdo bude vybrán. Ovšem pokud bude zájem o SHW i nadále tak pěkně stoupat jako doposud, věřím, že ani my tři stačit nebudem:cool: :D :turtle
BlackFrog (563)|9.11.2006 23:21
taky hlasuju pro boboca a Smeliho jako moderátory...:)
boboco: tou včerejší micinkou co udělá BLAF si mi fakt zved zkaženou náladu, dík:) bodík ti nedám protože nemůžu:(
Konnor (278)|10.11.2006 10:23
jjo taky bych je doporučil, jednak jsou tu imrvére:) a někdy dokonce dobře poradijou a člověka rozesmějou;)
Já jsem pro,...
tequilla (1015)|10.11.2006 11:52
[QUOTE=boboco]Jů, nás za chvilku bude:D To jsem zvědav jak nakonec tohle dopadne - kdo bude vybrán. Ovšem pokud bude zájem o SHW i nadále tak pěkně stoupat jako doposud, věřím, že ani my tři stačit nebudem:cool: :D :turtle[/QUOTE]

Toz i ja bych se eventualene mohl jako spolumoderator pridat, ale to zalezi i na tom, co reknou ostatni :D
BlackFrog (563)|10.11.2006 14:15
koneckoncu by sme to tady mohli nakonec moderovat vsichni zejo:D
tgfh (2985)|10.11.2006 14:41
Fórum SHW potřebuje moderátory! Je pravda, že jich tu je málo!
Myslím si, že boboco by byl dobrý moderátor, wizaard asi taky (samozdřejmě i další ;) ).
No a Smeli? No comment, ten by se měl stát moderátorem okamžitě.

Já o tom taky uvažuji, chodím tady od konce srpna pravidelně, dobře se vyznám v AMD procesorech, v operačních pamětích, v základovkách na nVidia nebo ATi chipsetu, a sekce PC sestavy je pro mě jak stvořená :) .
Nevím jaké tady mám jméno, pro některé možná ne moc dobré...
Zatím o tom jen uvažuji...a jestli bych se měl zde někdy stát moderátorem tak chcu 100% souhlas od "významných" osob co zde chodí...
BlackFrog (563)|10.11.2006 14:50
no newim jestli sem "významnej" ale podle mě se klidně můžeš stát moderátorem nic proti tomu nemám:)
P@pi (1519)|10.11.2006 15:08
[QUOTE=tgfh]Fórum SHW potřebuje moderátory! Je pravda, že jich tu je málo!
Myslím si, že boboco by byl dobrý moderátor, wizaard asi taky (samozdřejmě i další ;) ).
No a Smeli? No comment, ten by se měl stát moderátorem okamžitě.

Já o tom taky uvažuji, chodím tady od konce srpna pravidelně, dobře se vyznám v AMD procesorech, v operačních pamětích, v základovkách na nVidia nebo ATi chipsetu, a sekce PC sestavy je pro mě jak stvořená :) .
Nevím jaké tady mám jméno, pro některé možná ne moc dobré...
Zatím o tom jen uvažuji...a jestli bych se měl zde někdy stát moderátorem tak chcu 100% souhlas od "významných" osob co zde chodí...[/QUOTE]

Asi takhle: většina lidí tě má za spamera, proč? Protože, když někdo napíše odpověď a ty se tam přihasíš a napíšeš něco typu "jj, souhlasím", tak jsi neřek vůbec nic novýho, akorát zbytečně spamuješ. Pokud by jsi nesouhlasil nebo měl vlastní zkušenost s problémem (kterou někdo předtim NENAPSAL), tak je to na 105% v poho.

A jestli chceš moderovat, tak jedna za zásad na fórech je nacpat všechno do jednoho příspěvky, ne jak teď 3 posty :rolleyes: během 10 min. Vim, že je tu problém s editem, ale ten první příspěvek (Na svoje reputační body kašlu! Jdu se zapojit do diskuze... ) je úpně zbytečnej a mohl bejt v tom druhým/třetím.

Jinak já jsem pro všechny, co tu byli jmenovaní (včetně tgfh a BlackFroga :thumb ).

EDIT: tgfh - nic proti tobě, jen se trošku kroť. PEACE
tgfh (2985)|10.11.2006 15:19
Díky za názor!
To, že jsem často napsal jen "JJ souhlasím", bylo proto, že jsem se vžil do situace toho kdo chtěl poradit. Když se třeba rozhodoval mezi několika RAMkama a jen pár lidí mu napsalo kup tohle, tak třeba mohl váhat jestli těch několik jedinců má pravdu. Něco jiného je když jich tam napíše víc. Často jsem uvažoval jestli k "JJ souhlasím" mám ještě neco napsat. Prostě když v takové situaci napíše víc lidí tím líp (Teda aspoň z mojiho pohledu :) ).

A ty 3 moje předchozí příspěvky jsem chtěl jen oddělit od sebe, což jak píšeš je asi chyba, a až teď mi dochází, že je. Příště to bude jiné!

Jinak díky moc za názor! Dám si na takové chyby pozor ;)
wizaard (913)|11.11.2006 16:21
Do moderování se nehrnu, nevím, jak moc bych měl čas (samozřejmě se snažím to tu navštěvovat denně a taky co nejvíc, ale někdy to prostě nevyjde). Ale klidně bych to dělal. :o
SmartMole (297)|11.11.2006 17:16
K zvýšení počtu moderátorů se rozhodně přikláním a lidé, kteří tu jsou pečení vaření jsou pro to jako dělaní. Takže jsem rozhodně pro Smeliho, P@piho, Boboca atd...akorát, doufám, že když se této funkce zhostí, tak to pojmou trochu zodpovědněji, než se tu někdy projevují...:-) No a "chat" mi tu nevadí (aspoň to tu žije a není to tu sterilní), kolikrát je to i sranda, ale samozřejmě když se to tak "zvrhne" tak to chce pak šoupnout do skládky nebo volných témat.

Jinak opravdu nemá smysl, honění některých lidí za reputačními body a počty příspěvku, ale zase klasické "JJ souhlasím" za to neberu, protože dotazovanému to dává jistotu, že se danou odpovědí souhlasí více lidí.

Každopádně jsem moc rád, že se to tu tak pěkně rozjelo a doufám, že to bude lepší a lepší.

Jinak ještě trochu OT: Nechtěli byste laboratoř pořádat 2x týdně? V to pondělí mi to vážně nevychází a rád bych se účastnil alespoň jedné...tedy samozřejmě za předpokladu, že by na tom bylo podobně více lidí a i ostatní by to uvítali...O:-)
first.indian (683)|7.9.2007 09:57
V poslednich dnech sleduju nejaky boom novych uzivatelu i novych prispevku. Ani to nestiham vsechno cist. :runaway Navic ten system odmen forum asi taky radne lidi nakopne k psani. :thumb
Jen tak dal svethardware :inlove
tgfh (2985)|7.9.2007 12:48
Jak jsem přišel vždy ze školy tak jsem mrknul na fórum a pohodka. Nyní je těch nový threadů a příspěvků tolik, že si asi budu muset ráno přivstat, protože při 24 hodinové odmlce se už to nedá stíhat :)
Wlcek (379)|30.9.2007 21:25
Čau všichni,
tak ja k tomuhle taky trošku přispěju.

Ja sem se sem zaregistroval, přiznavam se, jen kvuli několikrat zminěnymu odmněňovacimu systemu. Fora sem nikdy nenavštěvoval, a moc v lasce sem je neměl. Tim však nechci řict že bych nenavštěvoval ani stranky SHW. Pravě naopak, deněn jsem je navštěvoval, a nejen je, abych si přečetl novou recenzi a aktuality. A to dokonce několik let.
Co se fora tyče, byl sem velice překvapen a litoval sem že sem se nezaregistroval mnohem dřiv. (forum pro mě bylo synonymem nudne debaty o lidskych vztazich, kapelach typu Lunetic,... a spusta OT přispěvku, nadavek... už je to dlouho co sem naposled nějaky navštivil) Je to tu naprosto super. Jen škoda, že kvuli němu nema už čas čist recenze a aktuality na hlavni strance:( Je tu tolik zajimavych temat, že mi bude trvat asi hoooodně dlouho si je všecky přečist. S timto forem se ma představa o forech obecně zmněnila. Diky vam :)

Takže jen tak dal moderatoři, dle myho neodbornyho nazoru odvadite skvělou praci, a předem se omlouvam za OT připěvky. Už sem se parkrat neudržel. Ale pššt..
P@pi (1519)|30.9.2007 21:50
[QUOTE=Wlcek;51902]...[/QUOTE]

No tak to já jsem se regnul hned v květnu minulého roku a do září jsem se tu neobjevil :D. No za pár tejdnů po tom, jsem se stal modem a redaktorem, takže já jsem se sem taky zrovna nehrnul. Jsem rád, že práci (především admina) uživatelé ocení :thumb.

Sry za todle OT :)
...No...Name... (586)|9.10.2007 12:12
Tak Vám sem takay napíšu pár vět...

Já na fóra chodím od té doby co mám své PC v pokoji,což je tak 2 roky.Na tohle fórum jsem se dostal tak že jsem projížděl stránku Svět Hardware a protože jsem neměl co dělat tak sem si prohlížel i ty lišty co sou tam...A najednou vidim že je tam fórum.Tak jsem se hned regnul a začal se tu pomalinku zabydlovat protože je to v pohodě...a dobrá atmosféra;)...Pak sem začal i přispívat a už to jelo.Ale spam to snad nebyl:D...a snad ani neni...Chodim sem každý den takže mam tak nějak přehled o šem co se tu děje...A jak už tu někdo psal...poslední dobou je tu docela velkej příliv nováčků,což je dobře a kdo vý co se z nich na konec vyklube...

A třeba ze mě bude někdy i mod:D:D
tequilla (1015)|16.11.2007 08:57
[QUOTE=Karel Polívka;63485]Aktualizace grafu v 1. příspěvku.[/QUOTE]

Na takovy graf se moooc pekne kouka, presne takovy grafy maji radi i moji sefove v praci :). Tedy ne tento konkretni - pokud by totiz vedeli, ze se sem chodim odreagovat a navstevnost take miniaturnim dilem zvysuju, nebyli by moc nadseny...:notsure
mech13 (5526)|1.12.2007 09:50
tak to je docela sila. jak dlouho myslite ze takove tempo vydrzi? pujde to porad nahoru nebo to taky trochu po vanocich opadne jako loni?
Karel Polívka (1485)|1.12.2007 10:19
Po vánocích to už stoupat nebude (a pokud přece jen trochu ano, tak ne dosavadním tempem - ale na druhou stranu jsou na programu jisté novinky, které by na to mohly mít vliv - uvidíme, momentálně těžko říct). Ten počet přístupů je už dostatečně velký - teď je důležitější sledovat počet aktivních uživatelů a ten se za posledních 14 dní dost zvýšil (z 1000 na 1500), což je dobré znamení :-).
ICE_D (2754)|26.2.2008 20:24
Hezky se nam to rozrusta, jen tak dal! ;)
Karel Polívka (1485)|30.8.2008 15:29
Naše diskuzní fórum pokořilo hranici 20 000 témat a 150 000 příspěvků!
https://www.svethardware.cz/forum-pokorilo-20-000-temat-a-150-000-prispevku/24406

Další kulatá čísla za námi :-).
HiLow (1000)|30.8.2008 16:11
Gratuluji, jen tak dal!!! At mame komu radit. :D
Karel Polívka (1485)|9.11.2008 16:52
Aktualizace grafu v 1. příspěvku.

Pokořili jsme podle NetMonitoru hranici 100 000 návštěvníků fóra měsíčně :thumb.
Janyk1 (997)|9.11.2008 17:13
výborně :thumb
gratulace
Karel Polívka (1485)|13.1.2009 14:43
Naše diskuzní fórum pokořilo hranici 25 000 témat a 200 000 příspěvků!
https://www.svethardware.cz/forum-pokorilo-25-000-temat-a-200-000-prispevku/25509
Karel Polívka (1485)|1.2.2009 19:35
Aktualizace grafu v 1. příspěvku.