reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jakou desku intel+nvidia

salatnet (26)|7.11.2006 23:19
Mám velké dilema: rád bych si koupil procesor Intel core duo, problém je ovšem v tom že nemohu najít desku která by mi vyhovovala. Chtěl bych aby deska uměla SLI režim od Nvidie, problém je ovšem ten, že nforce chipset mi nepřijde moc důvěryhodný (problémy s HDD, problémy se síťovou kartou+ovladače+firewall) a mám s ním rozporuplné zkušenosti. Jiný chipset který oficiálně podporuje SLI jsem nenašel a do ATI nejdu. Nemáte někdo nápad jak z této patové situace ven?? pŕípadné nevíte o tom jestli se to v budoucnu změní a poběží SLI i na intel chipsetech???
wizaard (913)|7.11.2006 23:22
[QUOTE=salat]Mám velké dilema: rád bych si koupil procesor Intel core duo, problém je ovšem v tom že nemohu najít desku která by mi vyhovovala. Chtěl bych aby deska uměla SLI režim od Nvidie, problém je ovšem ten, že nforce chipset mi nepřijde moc důvěryhodný (problémy s HDD, problémy se síťovou kartou+ovladače+firewall) a mám s ním rozporuplné zkušenosti. Jiný chipset který oficiálně podporuje SLI jsem nenašel a do ATI nejdu. Nemáte někdo nápad jak z této patové situace ven?? pŕípadné nevíte o tom jestli se to v budoucnu změní a poběží SLI i na intel chipsetech???[/QUOTE]
Pokud Ti jde o oficiální podporu SLi čipsetu, bohužel, ale bez nForce to nepůjde ;). Já bych se toho ale tak nebál (vlastně bych se toho nebál vůbec). Jinak samozřejmě stačí sehnat desku se dvěma PCI-E 16x sloty a mělo by to fungovat, protože nové ovladače nVIDIe jsou vstřícné.
boboco (1987)|7.11.2006 23:22
[quote=salat]Mám velké dilema: rád bych si koupil procesor Intel core duo, problém je ovšem v tom že nemohu najít desku která by mi vyhovovala. Chtěl bych aby deska uměla SLI režim od Nvidie, problém je ovšem ten, že nforce chipset mi nepřijde moc důvěryhodný (problémy s HDD, problémy se síťovou kartou+ovladače+firewall) a mám s ním rozporuplné zkušenosti. Jiný chipset který oficiálně podporuje SLI jsem nenašel a do ATI nejdu. Nemáte někdo nápad jak z této patové situace ven?? pŕípadné nevíte o tom jestli se to v budoucnu změní a poběží SLI i na intel chipsetech???[/quote]

No, pokud jsou mé informace správné, SLI si pořídíš jen s nForce chipsetem. Takže buďto vzít nForce (což v případě Intelu opravdu není moc rozumné) a nebo oželet SLI. Těžko říct, jaká může být podpora v budoucnu...
P@pi (1519)|7.11.2006 23:26
Sry budu vypadat, jak rejpal, ale doufam, že myslíš Core 2 Duo nebo opravdu myslíš Core Duo?? Jen aby nedošlo k mystifikaci :notsure

A jak je to s SLI podporou 965P, tam přece nějaká je? Mimoto by jsi teoreticky mohl použít neoficiální drivery a SLI by mohlo běhat, záleží, jak jsi zkušenej uživatel :confused:. Páč to nejsou normální neoficiální drivery, ale používají je dost na XS (fórum plný PC expertů). Těžko říct jestli se dají sehnat :rolleyes:.

EDIT: tak se jim říká "hacked drivers" zkusim ti najít link na stáhnutí. Tady je ukázka: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=117218

EDIT: tak další info :D, vypadá to, že chipset P965 je nevhodnej vzhledem k limitaci druhého PCI-E slotu na 4x (origoš je 16x), takže 975X bude lepší (má rozdělený linky na 8x a 8x)
boboco (1987)|7.11.2006 23:33
[quote=P@pi]Sry budu vypadat, jak rejpal, ale doufam, že myslíš Core 2 Duo nebo opravdu myslíš Core Duo?? Jen aby nedošlo k mystifikaci :notsure [/quote]

Myslím, že určitě půjde o Core 2 Duo;) :rolleyes: :turtle

co se těch neoficiálních driverů týče, slyšel jsem o nich hodně, ale z praktického života neznám nikoho, kdo by je používal... Možná by se to dalo zkusit, otázka je ale jak??? -Když si koupí dvě karty, v domnění, že mu pojedou ve SLI a ono to pak nepůjde.... no nevím, nevím...
salatnet (26)|8.11.2006 16:01
[QUOTE=boboco]Myslím, že určitě půjde o Core 2 Duo;) :rolleyes: :turtle

co se těch neoficiálních driverů týče, slyšel jsem o nich hodně, ale z praktického života neznám nikoho, kdo by je používal... Možná by se to dalo zkusit, otázka je ale jak??? -Když si koupí dvě karty, v domnění, že mu pojedou ve SLI a ono to pak nepůjde.... no nevím, nevím...[/QUOTE]


Jo myslel jsem Core 2 Duo a po pravdě jste mě moc nepotěšili. Dá se říci že jsem zkušený uživatel a nemám problém s aplikací neoficiálních postupů ovšem druhá věc je že to tak nechci udělat a bohužel jste mi potvrdili že budu muset jít do Nforce chipsetu což mě velice mrzí...
tgfh (2985)|8.11.2006 16:04
Jak už psal Wizaard. Neboj se těch nForce chipsetů!
wizaard (913)|8.11.2006 20:32
[QUOTE=salat]Jo myslel jsem Core 2 Duo a po pravdě jste mě moc nepotěšili. Dá se říci že jsem zkušený uživatel a nemám problém s aplikací neoficiálních postupů ovšem druhá věc je že to tak nechci udělat a bohužel jste mi potvrdili že budu muset jít do Nforce chipsetu což mě velice mrzí...[/QUOTE]
Chlape, nForce přece není bubák, je to čipset od nVIDIe (což už o něčem hovoří, že... [FONT="Arial Narrow"][SIZE="1"]nVIDIA RULEZZZ[/SIZE][/FONT]), obecně jsou nForce velmi dobré čipsety, své problémy mají, to je pravda, ale vůbec bych se toho nebál. Mimojiné - pořád máš dvoutýdenní lhůtu na vrácení peněz, takže když deska nebude to, co hledáš, můžeš ji vrátit (teď jde ale jen o to, zda to za ty dva týdny zjistíš... :o ).
boboco (1987)|8.11.2006 20:49
[quote=wizaard]Chlape, nForce přece není bubák, je to čipset od nVIDIe (což už o něčem hovoří, že... [FONT=Arial Narrow]nVIDIA RULEZZZ[/FONT]), obecně jsou nForce velmi dobré čipsety, své problémy mají, to je pravda, ale vůbec bych se toho nebál. Mimojiné - pořád máš dvoutýdenní lhůtu na vrácení peněz, takže když deska nebude to, co hledáš, můžeš ji vrátit (teď jde ale jen o to, zda to za ty dva týdny zjistíš... :o ).[/quote]

Já byl s nForce4 + AMD velice spokojen, přestože tolik lidí to hanilo, já bych nemohl mít jedinou výtku. Ovšem, co se týče spojení Intel + nForce... nevím, nevím... Jak je to vůbec s taktováním Intelu na nForce čipsetu? -Má někdo nějaké info? To si myslím, že by mohlo být rozhodující...
salatnet (26)|8.11.2006 21:50
[QUOTE=boboco]Já byl s nForce4 + AMD velice spokojen, přestože tolik lidí to hanilo, já bych nemohl mít jedinou výtku. Ovšem, co se týče spojení Intel + nForce... nevím, nevím... Jak je to vůbec s taktováním Intelu na nForce čipsetu? -Má někdo nějaké info? To si myslím, že by mohlo být rozhodující...[/QUOTE]

K Nforce chipsetu toho mám hodně jelikož jsem ho vlastnil hned v několika verzích v době kdy jsem vlastnil atlonXP/atlonXP64. Tak za prvé má ostudné problémy s HDD různých značek, navíc je problematický při kombinaci různých disků a různých režimů chodu. (Do dneška si pamatuji jak dlouho jsem hledal kde je zakopaný pes když počítač náhodně padal a nebylo jasné proč. Nakonec se ukázalo že vadí kombinace Nforce + Hitachi HDD ata133 primary master/ Hitachi HDD ata100 primary slave) naštěstí po dodání dostatku důkazů jsem vyreklamoval desku za VIA chipset který jel naprosto bez problémů i když nebyl tak vybavený. Další jasný problém byl s nvidia síťovkama které blbly s hardware firewallem a degradovali data. Navíc mě totálně štvalo jak se k tomu nvidia stavěla (respektive nestavěla) a hrála mrtvého brouka. Tohle všechno bych ovšem nforce chipsetu odpustil protože se tomu dá s určitou znalostí vyhnout a problémy vyřešit. To co ovšem odpustit nedokážu že nforce desky propouští rázy které ve výsledku znamenají praskání ve zvukovce a to jak integrované tak případně vložené do pci. To je pro mě jako muzikanta nepřijatelné a nedá se to tolerovat, přitom žádná deska od jiného výrobce kterou jsem měl v ruce (ani VIA, ani Intel) touto vadou netrpěla. Nevím jestli už to vyřešili nebo se jedná o vadu série od ruzných firem ale pochybuji. Měl jsem nforce od gigabyte, asus, soltek a všechny praskají. Zato desky od Via nepraskaly nikdy, u intelu nemám tolik zkušeností. tohle je hlavní důvod proč se snažím nvidia vyhnout. (pro informaci mluvím o zkušenostech s praskáním u těchto desek ve stejné lokalitě a mám záložní zdroj APC a velice kvalitní zdroj seasonic 600W)
wizaard (913)|8.11.2006 22:19
[QUOTE=salat]K Nforce chipsetu toho mám hodně jelikož jsem ho vlastnil hned v několika verzích v době kdy jsem vlastnil atlonXP/atlonXP64. Tak za prvé má ostudné problémy s HDD různých značek, navíc je problematický při kombinaci různých disků a různých režimů chodu. (Do dneška si pamatuji jak dlouho jsem hledal kde je zakopaný pes když počítač náhodně padal a nebylo jasné proč. Nakonec se ukázalo že vadí kombinace Nforce + Hitachi HDD ata133 primary master/ Hitachi HDD ata100 primary slave) naštěstí po dodání dostatku důkazů jsem vyreklamoval desku za VIA chipset který jel naprosto bez problémů i když nebyl tak vybavený. Další jasný problém byl s nvidia síťovkama které blbly s hardware firewallem a degradovali data. Navíc mě totálně štvalo jak se k tomu nvidia stavěla (respektive nestavěla) a hrála mrtvého brouka. Tohle všechno bych ovšem nforce chipsetu odpustil protože se tomu dá s určitou znalostí vyhnout a problémy vyřešit. To co ovšem odpustit nedokážu že nforce desky propouští rázy které ve výsledku znamenají praskání ve zvukovce a to jak integrované tak případně vložené do pci. To je pro mě jako muzikanta nepřijatelné a nedá se to tolerovat, přitom žádná deska od jiného výrobce kterou jsem měl v ruce (ani VIA, ani Intel) touto vadou netrpěla. Nevím jestli už to vyřešili nebo se jedná o vadu série od ruzných firem ale pochybuji. Měl jsem nforce od gigabyte, asus, soltek a všechny praskají. Zato desky od Via nepraskaly nikdy, u intelu nemám tolik zkušeností. tohle je hlavní důvod proč se snažím nvidia vyhnout. (pro informaci mluvím o zkušenostech s praskáním u těchto desek ve stejné lokalitě a mám záložní zdroj APC a velice kvalitní zdroj seasonic 600W)[/QUOTE]
Jasně, to je pravda, o tom samozřejmě víme (BTW mně "prská" grafika na desce s nForce4, ale nezkoušel jsem ji zatím jinde, takže nemohu potvrdit, zda je to chyba desky), ale spíš hledáme někoho, kdo ví něco konkrétně o čipsetu nForce 5xx pro Intel. Ideálně buď 570 SLi nebo 590 SLi.
boboco (1987)|8.11.2006 22:48
[quote=salat]K Nforce chipsetu toho mám hodně jelikož jsem ho vlastnil hned v několika verzích v době kdy jsem vlastnil atlonXP/atlonXP64. Tak za prvé má ostudné problémy s HDD různých značek, navíc je problematický ......[/quote]

Já když to tak čtu, zeptám se radši ještě jinak. Je pro Tebe podpora SLI opravdu tak důležitá? Neměl bys lepší vzít osvědčený INTEL i965P a být spokojený? Když si koupíš 7900GTO věřím, že výkonem Ti bude postačovat do té doby, než se plně rozjede DX10 a případně další technologie, které by ta karta v budoucnu postrádala. A uvědm si, že kdybys měl ty 7900GTO dvě, měl bys sice víc FPS, ale v budoucnu, by sis nějakou novou hru stejně nepustil, protože by těm grafikám chyběla HW podpora "něčeho". Nechci Tě od toho zrazovat, jen se snažím přemýšlet tak, abys nakonec byl spokojen a aby Ti tyhle naše rady k něčemu byly. :notsure
salatnet (26)|11.11.2006 02:08
[QUOTE=boboco]Já když to tak čtu, zeptám se radši ještě jinak. Je pro Tebe podpora SLI opravdu tak důležitá? Neměl bys lepší vzít osvědčený INTEL i965P a být spokojený? Když si koupíš 7900GTO věřím, že výkonem Ti bude postačovat do té doby, než se plně rozjede DX10 a případně další technologie, které by ta karta v budoucnu postrádala. A uvědm si, že kdybys měl ty 7900GTO dvě, měl bys sice víc FPS, ale v budoucnu, by sis nějakou novou hru stejně nepustil, protože by těm grafikám chyběla HW podpora "něčeho". Nechci Tě od toho zrazovat, jen se snažím přemýšlet tak, abys nakonec byl spokojen a aby Ti tyhle naše rady k něčemu byly. :notsure[/QUOTE]

Po pravdě jsem takhle uvažoval i já, ovšem má to nějaká "ale". Jak už jsem psal jsem muzikant! to je první a nejdůležitější informace která vyústí v pointu na konci, druhá informace je že nejsem tak bohatý (student) abych si mohl kupovat levné věci, třetí informace je že rád hraji hry. A teď proč to píšu. Při skládání ale i poslouchání hudby/pouštění filmu/hraní hry toužím po absolutním tichu okolí. Počítač se zvukovou kulisou frézy je pro mě naprosto nepřijatelný. Je to pro mě až tak důležité že tomu podřizuji výběr komponent. Proto mám supertichý zdroj seasonic, na procesoru kvalitní chladič+12cmvětrák a odvětrávání skříně 12cm větráky 800ot/min které v podstatě nejsou slyšet. Věřte tomu že jen málokdo kdo přijde k mému počítači pozná jestli opravdu běží (kromě noci kdy je absolutní ticho) a podruhé jsou překvapeni když zjistí, že ticho není na úkor výkonu. Kdybych byl dostatečně bohatý můj sen by byl externí vodní chladič na všechny komponenty, bohužel o tom se mi může pouze zdát. SLI na desce chci z praktického důvodu. Grafické karty poslední dobou nejvíce topí z celého počítače!! a bude čím dále hůř. Na mnoho her je třeba výkonná grafická karta bohužel to skoro znamená konec nadějí na ticho. S tím se nesmířím a tak vždy kupuji nejvýkonnější grafiku která má pasivní chladič (momentálně je to Gforce7950 od MSI) v případě že to nestačí chci mít možnost koupit druhou kartu do páru místo jedné supervýkonné s chladičem (sekačka ne trávu)... Toto je důvod proč trvám na SLI a prosím o radu. Momentálně jdou do výroby nové 680i SLI chipsety pro intel tak mi nezbývá než si počkat jak dopadnou, bohužel to vypadá že kromě přepracovaného paměťového řadiče je vše při starém a tak můj problém neustále trvá. :-(
P@pi (1519)|11.11.2006 07:29
[QUOTE=salat]Po pravdě jsem takhle uvažoval i já, ovšem má to nějaká "ale". Jak už jsem psal jsem muzikant! to je první a nejdůležitější informace která vyústí v pointu na konci, druhá informace je že nejsem tak bohatý (student) abych si mohl kupovat levné věci, třetí informace je že rád hraji hry. A teď proč to píšu. Při skládání ale i poslouchání hudby/pouštění filmu/hraní hry toužím po absolutním tichu okolí. Počítač se zvukovou kulisou frézy je pro mě naprosto nepřijatelný. Je to pro mě až tak důležité že tomu podřizuji výběr komponent. Proto mám supertichý zdroj seasonic, na procesoru kvalitní chladič+12cmvětrák a odvětrávání skříně 12cm větráky 800ot/min které v podstatě nejsou slyšet. Věřte tomu že jen málokdo kdo přijde k mému počítači pozná jestli opravdu běží (kromě noci kdy je absolutní ticho) a podruhé jsou překvapeni když zjistí, že ticho není na úkor výkonu. Kdybych byl dostatečně bohatý můj sen by byl externí vodní chladič na všechny komponenty, bohužel o tom se mi může pouze zdát. SLI na desce chci z praktického důvodu. Grafické karty poslední dobou nejvíce topí z celého počítače!! a bude čím dále hůř. Na mnoho her je třeba výkonná grafická karta bohužel to skoro znamená konec nadějí na ticho. S tím se nesmířím a tak vždy kupuji nejvýkonnější grafiku která má pasivní chladič (momentálně je to Gforce7950 od MSI) v případě že to nestačí chci mít možnost koupit druhou kartu do páru místo jedné supervýkonné s chladičem (sekačka ne trávu)... Toto je důvod proč trvám na SLI a prosím o radu. Momentálně jdou do výroby nové 680i SLI chipsety pro intel tak mi nezbývá než si počkat jak dopadnou, bohužel to vypadá že kromě přepracovaného paměťového řadiče je vše při starém a tak můj problém neustále trvá. :-([/QUOTE]

Myslim, že se nemáš čaho bát Thermalright HR-03 + 120mm na 800ot. by měla uchladit jakoukoukoli grafiku viz:

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=281093
http://www.ocxtreme.org/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=36&limit=1&limitstart=5

Pravda je, že neni nejlevnější :notsure
salatnet (26)|11.11.2006 10:04
[QUOTE=P@pi]Myslim, že se nemáš čaho bát Thermalright HR-03 + 120mm na 800ot. by měla uchladit jakoukoukoli grafiku viz:

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=281093
http://www.ocxtreme.org/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=36&limit=1&limitstart=5

Pravda je, že neni nejlevnější :notsure[/QUOTE]

jo a zabere půl počítače a skoro všechny sloty :-) :-( to už si můžu rovnou koupit tu chladící věž za 8000kč :-)
boboco (1987)|11.11.2006 12:40
[quote=salat]jo a zabere půl počítače a skoro všechny sloty :-) :-( to už si můžu rovnou koupit tu chladící věž za 8000kč :-)[/quote]

Naprosto chápu Tvé nároky na ticho, já jsem narposto stejný, mám extrémně tichý počítač a ani s otevřenou bočnicí není slyšet nic kromě občasného "chroupnutí" HDD - ten hodlám dát do nějakéhé hliníkového odhlučnovacího boxu. Máš tedy na hry asi hodně velké nároky, když Ti nevyhovuje MSI 7950GT. Já o této kartě teď uvažuji, protože je to jediná alespoň malinko adekvátní náhrada za 7900GTO která se již nedá koupit. No nevím jak Ti víc poradit, nakonec Ti asi nezbyde jiná možnost než jit do nForce chipsetu...