reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Připojení vypínače PC k desce

Neregistrovaný (0)|29.10.2008 10:42
Jméno tazatele: radek horský

Znění dotazu:
Dobrý den.Chci do své skříně (desktop IBM Net Vista) umístit novou desku.Při bližším zkoumání jsem zjistil,že vypínač,diody z předního panelu jsou zakončeny v jednom plochém konektoru do kterého je přivedeno 8 vodičů a ten je připojen do stávající desky. Na uvažované nové desce MSI K9AGM4-L jsem ale možnost tohoto připojení nenašel-připojení je jiné.Lze toto nějak řešit?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Salamander (6177)|29.10.2008 10:46
jestli si do toho troufnes, nejjednodussi bude sehnat nove konektory, a predelat je.
mstejska (2912)|29.10.2008 10:47
Musel bys asi odpajet, ty draty od skrine nebo do toho 8 dirkoveho konektoru nastrkat dalsi dratky se samostanymi konektory pro kazdy pin. Proto maji dnes skrine ty piny samostatne.
pas!k (3765)|29.10.2008 10:52
Spis bych zvazil nakup jine skrine nekde v bazaru ..
mech13 (5526)|29.10.2008 12:17
pokud bys byl sikovny, mozna by se ti podarilo ten konektor nejak vhodne rozlamat nebo rozrezat a nadelat z neho vice samostatnych konektoru:) jdou aspon ty draty z toho spendlikem vytahat? stacilo by sehnat holy dvou-tri piny kterych ma kazdy doma nejakou hromadku a piny precvakat... dalsi reseni ustrihnout draty nadstavit jinema s konektorama nebo jinou bednu...
speedsnail (4876)|29.10.2008 13:34
Já jsem to u starší sestavy HP (myslim HP Vectra) udělal přesně jak popisuje mech13. Konektor jsem opatrně rozlámal a pak to šlo napojit do normální desky. Samozřejmě to bylo metodou pokus - omyl protože se nedá poznat kterej drátek kam vede. :)