Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 134

Téma: extrémy

Nováček Avatar uživatele Compkilla
    Registrace
    Jan 2007

Taky sem přihodim pár příhod z vlastní praxe:

Mam jednoho kamaráda, kterému pravidelně skládam PC. Myslim že jich zatim bylo 5 (začínalo to Pentiem 1 a končilo Duronem 1300Mhz). Průběh je vždycky stejnej: Příjde za mnou, ať mu složim něco na pár korun. Tak dam dohromady nějakej bordel co najdu po bytě, nainstaluju OS, vyzkoušim a předam. Za pár měsícu ho počítač přestane bavit a tak ho prodá nebo vymění za něco jinýho. Několik dní potom je u mě zase a situace se opakuje...

Jednou mě takhle požádal, jestli bych mi nemohl nainstalovat grafickou kartu co si někde sehnal. Bylo to myslim Riva TNT2. A já že jo. Tak jsem k němu přišel, odmontoval bočnici a vevnitř stará IBM deska s inteláckym chipsetem. AGP slot to mělo, tak ok. Problém byl, že nové grafice překážel konektor integrované vga. Co s tím? Kámoš pájku doma němel, čekat se mu taky nechtělo a tak ho napadlo, že ten konektor urvem kleštěma. Mě to bylo jedno, byl to starej shit, jeho riziko a rozhodnutí . Uchopil jsem tedy kleště, pravou nohou jsem si přidržel desku u země a začal páčit. Deska se prohnula, zapraskala a konektor byl pryč.
    Odstranil jsem zbytky konektoru, zapojil novou/starou vga a zapnul. Hned napoprvý se vše rozjelo! Potom stačilo v boisu vypnout integrovanou vga a v OS nainstalovat ovladače. Dodnes vše plně funkční ikdyž už s jinym majitelem.
    Tenhle člověk si taky jednou hrál s malým červeným přepínačem u zdroje (stačilo pak vyměnit pojistku), taky se mu podařilo zapojit opačně napájecí konektor disketové mechaniky nebo nacpat do DIMM slotu opačně RAMku...pokaždý jsem to řešil já

Taky jsem skládal několik počítačů do jedné nejmenované neziskové organizace. Samozřejmě za co nejnižší ceny.
    Levné komponenty se (jak jinak) u jednoho PC projevily.
    Po 3 týdnech začaly být problémy se zapínáním PC a další 2 dny na to už nešel zapnout vůbec -vadnej zdroj.
    Protože jsem ale kupoval case se zdrojem (né samostatně), tak jsem musel všechny komponenty vymontovat, case s vadným zdrojem vložit do krabice a odnést do prodejny na reklamaci. BTW v reklamaci je už 4 týdny.

Do druhého PC zase šlečny nacpaly konektor od tiskárny opačně. Zřejmě použily dosti velkou sílu, protože USB konektor na desce vylomily a tím umrtvily i celej řadič. Ještě jsem od nich dostal vynadáno, co jim skládam za šmejdy, když tak nejde ani připojit tiskárna
    Tady mam ilustrační foto: http://www.cytry.borec.cz/usbkill.jpg
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Compkilla Zobrazit příspěvek
    Do druhého PC zase šlečny nacpaly konektor od tiskárny opačně...
    Tak to jsem jeste v zivote nezaslechl, natoz uvidel. Dotycny tam snad musely zatloukat konektor kladivem, ne?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Fakt good thread. To je PC srandokaps

Jen mohu přidat, co se mě stalo včera(pár hodin nazpět).
    Nějak jsem zkoumal zdroj, co že to v něm tak bzučí.
    Udělal jsem však lama chybu, že jsem nejdřív zapnul spínač na prodlužováku a pak teprve na zdroji...
    ..a pak trochu ten zdroj přemístit, aby nepřekážel(obnažen, bez krytu.)
    No a už to jelo jako v kresleném seriálu. Chvilku to se mnou cloumalo, ale zdroj byl přátelský, po chvilce mě odhodil a nechal vybít. Možna tomu pomohly také mokré ruce od šroubování..

Jsem snad jediný, co má osobní zažitky s elektřinou?
    Naposledy upraveno uživatelem Jimmyjek: 25-04-2008 v 04:03

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

S elektrikou má skoro každý skúsenosti ja som ich mal už od malého chlapca keď som sa pozeral k elektrohodinám, boli tam aj nejaké ističe a samozrejme boli zaplombované... pozrel som sa na tú plombu a povedal: "jéééj plastelína" následne som sa toho chytil a "pošteglilo" ma, samozrejme som to vyskúšal ešte zo dva krát

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Jeden lehký extrém pro dnešní den, komentář netřeba

PC se nějaký čas nepoužívalo a nyní po čase nenabíhalo, tak se rozdělalo - na vině byl zdroj.

Obyvatel SHW Avatar uživatele OdMajkla
    Registrace
    Jan 2008

Muj extreme jinak k vidění v téma - Jaké máte zkušenosti s chladiči pamětí.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC190045.JPG 
Zobrazení: 252 
Velikost: 544.7 KB 
ID: 4444   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC190047.JPG 
Zobrazení: 195 
Velikost: 538.5 KB 
ID: 4445   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC170023.jpg 
Zobrazení: 251 
Velikost: 345.9 KB 
ID: 4446   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC170026.JPG 
Zobrazení: 227 
Velikost: 535.6 KB 
ID: 4447  

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

[ot] toto téma bych radši smazal .. vždycky mi to připomene,že se musím učit do matiky [/ot]

OdMajkla: woow tak by to nedal ani pájkou
    boboco: to je tvoje ?

Met Met je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2008

Tak mi to po precteni tohoto topicu nedalo a musel jsem se regnout abych se s vami podelil o extrem, ktery jsem nedavno zazil v jedne "IT company".
    nutny maly uvod:
    rekneme ze firma vyrabela PC - produkt zamereny spise k domaci zabave u televize (Home Theater PC ?)
    kazdopadne dve verze relativne krasne desktopove skrine ktera se lisila jen pouzitymi komponenty.Zkracene - v jednom byl pouzit i vlastni zesilovac a v druhem jen nejaka pofiderni integrovana zvukovka. Mel jsme tu cest mit onen zesak v rukach a musim rict ze to byla ta nejmasivnejsi vec v tom compiku a clovek by rekl ze se na tom neda nic zkazit. Vsechno ficelo na prvni pohled jak ma, ovsem pak doslo na zahorovaci proces. Ono testovat ten zesak na plnem vykonu na 5.1 bednach po urcitou dobu nebylo zadna sranda, protoze by se v mistnosti traslo vse neprisroubovane, tak se to resilo tichym zpusobem - zatezovymi odpory. Zadna ftipna ani extremni vec, co?
    No jo, jenze kdyz jsem ten proces zahorovani chvili sledoval, uslysel jsem z niceho nic hudbu, sice tichou, ale slysel. Nikde zadny reprak, nikde zadna membrana a hardrock demoznelka stejne hrala. Prisli panove technici a s klidem vsem okolostojicim oznamili:"to je v pohode chlapi, ta cinska hracka je tak kvalitni, ze vlastne nevime jestli to hrajou kondenzatory nebo odpory, ale bylo to za babku, tak to nekupte..."

to je stripek z nejnovejsich trendu jen tak na okoreneni k vasim vzpominkam na mnohdy historicke stroje, i kdyz ...

verite v nadprirozeno?
    rodina me pritelkyne si poridila PC - takova ta masina na skolni, kancelarske, internetove a filmohudebni ucely. Prestoze jsme spolu byli dlouho, sveril jeji otec stavbu tohohle PC nejakemu svemu znamemu (tenkrat jsem si myslel ze je to nejlepsi vec co mohl udelat - neotravovat mne s tim) a tak mu znamy poskladal domaci PC za 19k (konfiguraci nejsem z pameti schopen napsat, protoze se od toho distancuji, ale pro vas to mozna casem doplnim). kazdopadne to 2 dny jelo v pohode a vsichni byli radi ze koukaji na nove LCDcko, se kterym se drive setkavali jen v letacich ruznych hypermarketu. Jenze po dvou dnech se s tim strojem zacaly dit prapodivne veci. pokud jste kolem prosli, zapl se. pokud jste se byt jen jeme dotkli na jakemkoli miste casu, vypl se ( pokud byl vyply tak se zapl) takovym zpusobem, ze vam normalne nahodil hlasku o odhlasovani a naslednem ukladani nastaveni a vypinani. PC jsem do posledniho srouku rozebral, nenasel zadne abnormality, slozil a ... stale se choval jak posedly. Doporucil jsem ho reklamovat, po reklamaci sjem s nim opet prisel do styku a musim rici, vymitani dabla pomoci reklamace bylo uspesne, ale zanechalo na PC nevratne nasledky
    po HW strance - deska byla zamenena za nejakou sestkrat prepajovanou a s nahrazenymi dvema obvody pomoci dratku vedoucich z predu dozadu, jeden slot na Ramku je kompletne pryc
    po SW strance - bios nejde jakkoli prekonfigurovat, vzdy se tvari jako pri prvnim spisteni - press F1 for setup F2 for default
    po eticke strance - cloveka, ktery sestavoval PC se jiz nepodarilo kontaktovat ... Damn I Hate these people

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    boboco: to je tvoje ?
    néééé, co si to o mně proboha myslíš? PC na běžný servis, žádná přízeň

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

No, teď jsem bral to staré PI od ICE a málem mě omyli...příští týden beru ještě PII, tak to už nezapomenu fotit :-))) Vždycky to vygruntuji jako první, na takovou hrůze se nedá dívat, navíc se z toho ten prach sype všude A na focení se zapomene

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

znamej mi to hodil do kanclu, chtel to vyhodit, tak jsem si rikal, ze treba nejaky PuBos si s tim jeste pohraje :-). Minuta prace stravena na cisteni toho PC pro me 1000x prevysuje cenu toho PC.

Ale Chladic na CPU je hezkej, ne? Teda jestli jsem ho tam nechal :-D.

BTW. Az sundas ten chladic, tak to MMX je brutalne vyrudly, jelo nekolik let BEZ CHLADICE!

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

videl som ako jeden chlapík reštartoval router tak že ho vytiahol zo zásuvky, no spravil to tak rýchlo že ten router si tuším ani neuvedomil že je bez prúdu... a potom že prečo to neide, veď som ho reštartoval...

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Trippax Zobrazit příspěvek
    ...
    Jo, tohle udelej na routeru s vikingovskym chipsetem a zabijes ho (restart behem boot sekvence = mrtvej router )

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    ...
    Výmluvy pro lenost

Je na něm pasta ? Pokud je, tak se mi to sundavat nechce...když ne, tak se přemluvím

Pravidelný diskutér Avatar uživatele kanabis
    Registrace
    Aug 2008

sem se díval do kompu co to mám za ramku. a abych něco na tom malym štitku viděl byla moc tma. Baterka vybitá tak sem chmat na žárovku a rval jí nad mechaniku. Než sem jí tam tak abych vyděl tak sem dostal . žárovka šla naspátek a vyhrála baterka . Když se ted na tu žárovku dívám tak je to nějaká Homemade takže se ani nedivim že sem dostal.

Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední