Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: extrémy

8.11.2006 10:25
KonnorNevím jak nazvat tohle téma, ale zajímalo by mě jaký jste kdo zažil extrém ve světě PC? (př. nesmyslné zapojení HW, brutální "skon" komponent, domácí mazlíčci rozsekaní větrákem,...) :)

Tak já začnu, snad se někdo přidá;)

Už je to nějaký pátek zpátky, ale stalo se tohle. Přeinstaloval jsem si pěkně systém (win98) a začal instalovat moji oblíbenou hru (fallout2). Z ničehož nic se najednou z mechaniky ozval hodně vysoký zvuk a následná detonace CD v mechanice rozzářila celý pokoj, dvířka mechaniky se rozmlátila o zeď a všude po pokoji poletovaly kousky CD.
Docela rachot, nic moc příjemného,... :)

Další extrém byl, když ke mě přišel kámoš, že mu nejde sundat chladič z CPU (sempron 754). Tak jsem nedůvěřivě šel k němu a pustil se do toho v domění, že ten jouda jen neodjistil sponu, ale ouha. Spona byla odjištěná, ale byla natvrdo naplá!!! tak se mi ji cca po 15 minutách podařilo vypáčit. Po sundání chladiče mi nějak nesedlo, že je cpu naprosto čistý a nikde ani známky po teplovodivé pastě!, tak jsem se podíval na chladič a bylo to jasný. Ten lojza co ten PC skládal, nechal na chladiči tu plastovou krytku co chrání pastu při převozu aby se nesetřela,... docela hustý, ta krytka byla docela dobře přiškvařená. Ani si nechcu představit jakou silou to tam ten borec musel rvát, když si představím jak blbě to šlo ven!!! :)
8.11.2006 12:14
BlackFrog[QUOTE=Konnor]Nevím jak nazvat tohle téma, ale zajímalo by mě jaký jste kdo zažil extrém ve světě PC? (př. nesmyslné zapojení HW, brutální "skon" komponent, domácí mazlíčci rozsekaní větrákem,...) :)

Tak já začnu, snad se někdo přidá;)

Už je to nějaký pátek zpátky, ale stalo se tohle. Přeinstaloval jsem si pěkně systém (win98) a začal instalovat moji oblíbenou hru (fallout2). Z ničehož nic se najednou z mechaniky ozval hodně vysoký zvuk a následná detonace CD v mechanice rozzářila celý pokoj, dvířka mechaniky se rozmlátila o zeď a všude po pokoji poletovaly kousky CD.
Docela rachot, nic moc příjemného,... :)

Další extrém byl, když ke mě přišel kámoš, že mu nejde sundat chladič z CPU (sempron 754). Tak jsem nedůvěřivě šel k němu a pustil se do toho v domění, že ten jouda jen neodjistil sponu, ale ouha. Spona byla odjištěná, ale byla natvrdo naplá!!! tak se mi ji cca po 15 minutách podařilo vypáčit. Po sundání chladiče mi nějak nesedlo, že je cpu naprosto čistý a nikde ani známky po teplovodivé pastě!, tak jsem se podíval na chladič a bylo to jasný. Ten lojza co ten PC skládal, nechal na chladiči tu plastovou krytku co chrání pastu při převozu aby se nesetřela,... docela hustý, ta krytka byla docela dobře přiškvařená. Ani si nechcu představit jakou silou to tam ten borec musel rvát, když si představím jak blbě to šlo ven!!! :)[/QUOTE]
dobry pribehy:) me zas jednou kamos dones komp ze mu to pise reinstalujte windows, tak sem pustil nouzovej rezim a on ten manik zkoproval slozku system na plochu, takze tam mel vlastne 2 systemy a tem komp chudak nevedel co s tim:)
13.11.2006 09:00
bobocoMám chvilinku času, tak přispěji pár svými "zážitky" z praktického života:)

Jednou nám volal do firmy zákazník, že mu "upadnul" konektor u grafiky, jestli bysme se mu na to nemohli přijet podívat. Říkal, že počítač chtěl vyčistit, ale nešel mu odpojit monitor... Docela jsme se s kolegou vyděsili, sebrali se a jeli k němu. Otevřel nám, celej ustrašenej nás vedl k počítači a monitoru. Vzal do ruky kabel od monitoru a k němu byl přišroubován konektor D-SUB který "vyrval" ze základní desky (jednalo se o integrovanou grafiku). Trčely z toho všechny ty piny, zákazník se na nás s takovým ustrašeným výrazem díval... No zkrátka neodšrouboval od grafky ten kabílek od monitoru a táhl a táhl.... až ho vytáhl:D Základní deska to přežila (Grafiku už jsme nezprovoznili), tak jsme mu dali novou grafiku do AGP (protože tohle opravdu na záruční opravu moc nevypadalo:notsure) a vysvětlili jsme pánovi, že ty válečky po stranách té koncovky se musí nejen zašroubovat ale i později vyšroubovat:D.

O další extrém se postaral pán, který nám přinesl na reklamaci klávesnici, že nefungují některá tlačítka. Když ji vyndal z krabice, nejen že strašně prapodivně smrděla, ale navíc byla celá jaksi "natavená" - jako kdyby prošla pecí nebo mikrovlnkou... zkrátka divné. Samozřejmě jsme se ho zeptali, co s ní dělal a on vysvětloval, že za to nemůže, že syn byl s kamarádem jednou sám doma a převrhl do klávesnice sklenici mléka. Samozřejmě se prý lekl, rychle vypnul počítač a jelikož se asi bál, nenapadlo ho nic jiného, než klávesnici nad vanou nechat vytéct a pak vysušit pomocí fénu... No a s tím fénem to asi krapet přehnal:D -S kolegou jsme se museli smát, ale zákazník se bránil, že klávesnice prý ještě normálně pár dní fungovala a pak najednou začaly zlobit některá z tlačítek... takže to prý z tím drobným incidentem nemělo nic společného... Světe div se, ale pán svou chybu ne a ne uznat a tak jsme řekli ať si klávesnici nechá, dali jsme mu jednu novou (100kč ztráta:D) a ať si dá příště pozor. Ono hádat se s takovýmto člověkem uznáte pozbývá smyslu... Naštěstí už jsme tohodle pána u nás nikdy znovu neviděli -Zákazník k nezaplacení...

No a ještě jedna spíš taková perlička - drobný test mých nervů, shodou okolností opět v hlavní roli klávesnice... Jedna taková dosti "nóbl" paní si k nám přišla koupit klávesnici. Obsluhoval jsem ji já, Paní si asi půl hodiny prohlížela asi pět různých klávesnic které jsme zrovna měli k dispozici. Nakonec si vybrala samozřejmě tu nejlevnější a ještě chtěla smlouvat o ceně... Tak to už na mě bylo malinko moc, tak jsem jí řekl ať se nezlobí, ale že marže na těchto věcech je tak neskutečně malá, že opravdu nemohu slevit vůbec nic (což je imho pravda, kolem 10kč marže na klávesnici je už docela dost). Paní si ji asi po dalších pěti minutách opravdu vzala a já považoval věc za vyřízenou... Druhý den se však paní vrátila -řekl bych dosti našlápnutá a prakticky mi začala NADÁVAT jaktože jsem si dovolil jí prodat klávesnici bez českého návodu k použití?!?! -Začala se ohánět ČOIkou atp. Klávesnici nechtěla vrátit, což jsem ji jako první nabídl a na návodu trvala. Jelikož jsem se stále snažil chovat slušně (bože, to bylo přemáhání:hmm), požádal jsem paní, jestli by se nezastavila zítra, že ji návod opatřím... Večer jsem pak doma strávil tím, že jsem ze stránek výrobce stáhnul takový malý dokument, kde byla anglická tabulka s popisem pár kláves, signalizačních diod atp. Přepsal jsem to do češtiny, vytiskl, druhý den předal paní a už jsem ji naštěstí od té doby znovu neviděl... To bych mi má trpělivost už asi přetekla a slušnost by se rychle vytratila z mého chování;) -Dnes když si ale na tohle vzpomenu, jen se usmívám a kroutím hlavou nad tím, jací lidé to mezi námi žijí...:notsure :D
13.11.2006 09:58
KonnorTak ta grafika, to je moc:)

Tak něco podobnýho jako s tou klávesnicí jsem taky zažil, to jednou přiběhl kámoš, že prej těžkej prů...:) že mu nejde klávesnice (měl uplně new PC), tak jsem mu půjčil svou a zeptal jsem se ho co se jí stalo, a von že se mu do ní vylilo kakao:) a že se to snažil dostat ven vysavačem a po hodině mu to začalo lepit a zůstávaly mu zmáčklý klávesy,... (taková sranda)

Ps
takový zákazníky taky nesnáším: dělaj strašně chytrý, nakonec si vyberou to nejlevnější, smlouvaj o slevu a pak votravuje kvůli každý blbosti.

no nic bobo za ty historky máš bod k dobru:) obzvlášť za tu grafiku
13.11.2006 10:08
BlackFrogteda nektery zazitky (ta grafika) to je opravdu sila :stupid:stupid
13.11.2006 10:19
boboco[quote=Konnor]Tak ta grafika, to je moc:)

Tak něco podobnýho jako s tou klávesnicí jsem taky zažil, to jednou přiběhl kámoš, že prej těžkej prů...:) že mu nejde klávesnice (měl uplně new PC), tak jsem mu půjčil svou a zeptal jsem se ho co se jí stalo, a von že se mu do ní vylilo kakao:) a že se to snažil dostat ven vysavačem a po hodině mu to začalo lepit a zůstávaly mu zmáčklý klávesy,... (taková sranda)

Ps
takový zákazníky taky nesnáším: dělaj strašně chytrý, nakonec si vyberou to nejlevnější, smlouvaj o slevu a pak votravuje kvůli každý blbosti.

no nic bobo za ty historky máš bod k dobru:) obzvlášť za tu grafiku[/quote]

Jóóó, tak práce kolem počítačů je občas hooooooooooodně zajímavá:D -a díky za bodík;)
13.11.2006 10:28
BC[QUOTE=BlackFrog]teda nektery zazitky (ta grafika) to je opravdu sila :stupid:stupid[/QUOTE] To je tak, ked niektori ludia jednaju bez rozmyslania a potom sa cuduju ze im v ruke ostane kabel od monitora s kusom vytrhnutej zakl. dosky :D .
13.11.2006 11:44
Martin Šejnohano něco podobného se stalo sousedovi, zapojoval PS/2 klávesnici a při zasunování asi konektorem nějak zakroutil, jeden pin se ohnul a spojil dva vedlejší,,, nešťastnou náhodou propojil +5v pro klávesnici a zem.... na té desce pak nefungovala ani dobrá kláveska, inu jsem se rozhodl na desku mrknout, stačilo vyměnit pojistku:) ale pořád nechápu jak to tam mohl tak narvat...
dobrá je taky kamarádka, co se rozhodla instalovat tiskárnu a způsobila tím nutnost překonfigurovat jejich domácí router, jednpo PC a všechny tři notebooky co mají doma( smazala ovladače od WI-FI karty, a heslo od routeru samo nikdo neznal... krabici od něj kde byl papír s vypsanými klíči a hesly zahodili) nojo... holt krásná blondýnka čili zákonitě úplně blbá:D
14.11.2006 12:29
LamakNo ja mam zajimavy zazitky primo se sefovou (blondyna a dela svemu rodu cest;))
Ted nedavno treba hrozne naslibovala zakaznikovi card reader s FireWire a ani se nezeptala co ma za pocitac natoz desku nebo alespon stari. Kdyz to prislo a zakaznik prinesl pocitac, zjistil jsem, ze je to nejaka stara potvora se soketem A a na desce je jen jedno USB natos nejaky FW. Navic ten CR potreboval alespon 2 volny USB sloty.....:mistake

Ovsem nejlepsi bylo, kdyz me donesla jeji pocitac a ze ji to nejak nejede. Ma bednu s odvetravanim na vrchu a jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem otevrel pocitac a cela deska byla polita colou (nebo necim hodne podobnym).

Podotykam ze je majitelkou obchodu s vypocetni technikou a vesele tam prodava a radi zakaznikum.
14.11.2006 01:42
wolf007tohle se stalo uz hodne davno,jeste v casech kdy v2 od 3dfx vladla pevnou rukou,byl jsem s pc v servisu a najednou tam prisel clovek ze mu nebeha pc,takze se mile pc otevrelo a vevnitr cele spalene do cerna ... ten manas nechal provesene kable na v2 co me v skrini, nejspis kabely od napajeni a disku,ty se nasledne roztavily a udelali skrat,z pc zbylo cd rom a flopyna
14.11.2006 09:37
boboco[quote=Lamak]
Podotykam ze je majitelkou obchodu s vypocetni technikou a vesele tam prodava a radi zakaznikum.[/quote]

Jojo, podobní odborníci často nabízejí výpočetní techniku. Jeden pán k nám kdysi přinesl PC, měl v něm desku soc.A s Duronem 700MHz a chtěl do ni dát Semprona 2300+. Toho Semprona si už koupil na doporučení jedněch odborníků z od konkurence, kterým přinesl manuál od desky a tohle mu prodali. On nám to pak přinesl, že to doma měnil a nefunguje mu to. Aby jo s chipsetem Via KT133:stupid
14.11.2006 09:53
Martin Šejnohatohle neni chipsetem, měl jsem desku ABIT KT7E(KT133E) a tam chodil Tbred AthlonXP 2000+ bez problémů, 2300+ tam možná nechtěla jít kvůli tomu, že využívá vyšší sadu násobičů. Při zpomínce na KT7E vždy skoro upustím slzu:) v papírech měla psáno, že umí jen 100MHz a přitom s přehledem lítala na 150MHz:D
14.11.2006 10:09
boboco[quote=Martin Šejnoha]tohle neni chipsetem, měl jsem desku ABIT KT7E(KT133E) a tam chodil Tbred AthlonXP 2000+ bez problémů, 2300+ tam možná nechtěla jít kvůli tomu, že využívá vyšší sadu násobičů. Při zpomínce na KT7E vždy skoro upustím slzu:) v papírech měla psáno, že umí jen 100MHz a přitom s přehledem lítala na 150MHz:D[/quote]

To sice jo, ale ta deska neumí samozřejmě FSB 166MHz, a výrobce neměl k dispozici pro tu desku Bios. Když se tam dal ten Sempron, jen jeden táhlý tón se speakeru a tím to haslo. Bylo to nějaké QDI jestli mě paměť neklame.

-Omlovám se za EDIT, nic jsem Ti neupravil, jen jsem zkoušel jestli už to jde, před chvilkou to hodilo nějakou chybu:o.
17.11.2006 05:05
Martin Šejnohazpoměl jsem si na ještě jednu věcičku do extrémů:D když jsem oné kamarádce dával dokupy ten NTB musel jsem přenastavit i PC jeji sestry... přišel jsem ke stroji... vše dobré, než jsem se podíval na klávesnici.... dostal jsem strach se jí dotýkat... mezi tlačítky bujela zajímavá biologická kolonie, kroutil jsem hlavou jak může být holka takové čuně(tentokrát bruneta:D) další šok nastal, když jsem s PC začal pracovat.... vše bylo šíleně pomalé, po restartu běželo 60! procesů:turtle fakt nechápu jak s tím mohla existovat:rolleyes: po mím řádění již na PC běželo po resetu jen 35 procesů:D a už se stím dalo pracovat(stroj s 256MB ram) kontrola a čištění pomocí Adware bylo i tak utrpení. Jinak od doby se slečna dověděla že jsem ji nazval čuníkem tak vždy když k nim dojdu se někam schová a nevylízá do mého odchodu:D .
17.11.2006 03:42
boboco[quote=Martin Šejnoha]zpoměl jsem si na ještě jednu věcičku do extrémů:D když jsem oné kamarádce dával dokupy ten NTB musel jsem přenastavit i PC jeji sestry... přišel jsem ke stroji... vše dobré, než jsem se podíval na klávesnici.... dostal jsem strach se jí dotýkat... mezi tlačítky bujela zajímavá biologická kolonie, kroutil jsem hlavou jak může být holka takové čuně(tentokrát bruneta:D) další šok nastal, když jsem s PC začal pracovat.... vše bylo šíleně pomalé, po restartu běželo 60! procesů:turtle fakt nechápu jak s tím mohla existovat po mím řádění již na PC běželo po resetu jen 35 procesů a už se stím dalo pracovat(stroj s 256MB ram) kontrola a čištění pomocí Adware bylo i tak utrpení. Jinak od doby se slečna dověděla že jsem ji nazval čuníkem tak vždy když k nim dojdu se někam schová a nevylízá do mého odchodu.[/quote]

Bohužel i já se občas ve firmě potýkám se zákazníky, kterým zrovna ten pořádek nic moc neříká. To je pak něco strašného například takové PC přestavovat, nedej bože čistit. Já jen nechápu jak dokáží počítač v takovém stavu přinést do servisu... Já bych se hanbou snad propadl:D Jeden zákazník doma chová fretky, navíc jsou všichni v rodině silní kuřáci... Nebudu se pouštět do detailů, ale zápach jaký se z počítače line a chuchvalce mastného, zapáchajícího prachu... Opravdu zážitek. Ale takovýchto zákazníků je více, prostě každý člověk je nějaký... ale ne každý by si musel pořizovat PC:D.
Ale když je "čuně" holka, je to asi tak 10x horší, než když je čuně chlap... u toho chlapa se tím i tak nějak počítá:eek: :D, ale u holky...:cool: No uznejte, chtěli byste takovou partnerku?:hmm:cool:
17.11.2006 05:25
KonnorNo fujky:)

Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. Ten kompl byl tak nehorázně plnej prachu, že jsem se až divil, že to ještě funguje.
Na procesoru doslova kostka prachu, když jsme ho sundali a oddělali větrák tak se mi z toho málem udělalo šoufl, ale když jsme to pak strčili do vany a protáhli poředně horkou sprchou tak to ještě málem ucpalo odpad,...
Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)
17.11.2006 05:31
SmeliKámoš měl po roce a půl neuklízení v PC kopec prachu, pár pavučin a jednoho čestného obyvatele :D
17.11.2006 05:33
tequilla[QUOTE=boboco]Bohužel i já se občas ve firmě potýkám se zákazníky, kterým zrovna ten pořádek nic moc neříká. To je pak něco strašného například takové PC přestavovat, nedej bože čistit. Já jen nechápu jak dokáží počítač v takovém stavu přinést do servisu... Já bych se hanbou snad propadl:D Jeden zákazník doma chová fretky, navíc jsou všichni v rodině silní kuřáci... Nebudu se pouštět do detailů, ale zápach jaký se z počítače line a chuchvalce mastného, zapáchajícího prachu... Opravdu zážitek. Ale takovýchto zákazníků je více, prostě každý člověk je nějaký... ale ne každý by si musel pořizovat PC:D.
Ale když je "čuně" holka, je to asi tak 10x horší, než když je čuně chlap... u toho chlapa se tím i tak nějak počítá:eek: :D, ale u holky...:cool: No uznejte, chtěli byste takovou partnerku?:hmm:cool:[/QUOTE]

No, co jsem mel to stesti poznat na vejsce na kolejich nebo privatech, tak pokud se sejde vice zenskych na jednu koupelnu, zachod, kuchyn, atd. , tak ve vysledku jsou vetsi cunata nez chlapy. Nastesti to probiha jen pokud jich je vic a nejsou na tom pokoji nebo v ty jedny domacnosti "zredeny" chlapem :D
Jinak musim potvrdit, ze to obcas s hygienou jejich PC byva na stiru...skoro mam obcas chut tahat sebou v brasne na notebook gumovz rukavice :eek:
17.11.2006 05:41
boboco[quote=Konnor]No fujky:)

Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. Ten kompl byl tak nehorázně plnej prachu, že jsem se až divil, že to ještě funguje.
Na procesoru doslova kostka prachu, když jsme ho sundali a oddělali větrák tak se mi z toho málem udělalo šoufl, ale když jsme to pak strčili do vany a protáhli poředně horkou sprchou tak to ještě málem ucpalo odpad,...
Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)[/quote]

Pokud ten prach nesmrdí, tak je to ještě slabý kafe:D Já si po takovýmhle servise musím vždycky vlízt do sprchy, protože to ze sebe opravdu cejtím:shut. Jednou jsem se vymluvil kamarádce, se kterou jsem měl večer schůzku následovně: "Nezlob se, já dnes měnil procesor v jednom počítači, musím domů, vykoupat se, převlíknout se...":D Nedělám si srandu, měnil jsem ho přímo u zákazníka, už když jsem lezl pod stůl odpojit od PC kabely a viděl jsem tam takovou dobře živenou probiotickou kulturu - všude kolem mě:D, věděl jsem, že tohle nebude "běžný servisní zásah":D
Nejhorší je, že tohle těm lidem člověk nemůže napočítat, nemůžete napsat na doklad:
"Servisní zásah technika ve stížených podmínkách, ve zdraví nebezpečném prostředí, se značným stupněm znečištění:D"
To by asi spousta lidí nerozchodila:D. Tím vlastně jen elegantně říkáte, že zákazník je pěkný p*ase:hmm -a to by nebyla moc dobrá reklama...
17.11.2006 05:45
Smeli[QUOTE=boboco]...
To by asi spousta lidí nerozchodila:D. ...[/QUOTE]

Zákazník by to rozchodil... ale ty ne :D
17.11.2006 05:46
boboco[quote=Smeli]Zákazník by to rozchodil... ale ty ne :D[/quote]

Nebo tak:D
18.11.2006 11:41
KonnorNo tak to je hustý, ale sranda přichází aji v okamžiku, kdy majitel PC doma kupodivu ještě topí uhlím. Ten kompl pak táhne víc jak topič. a ty usazený saze v PC tak to sem tahat nebudu, to by jste museli vidět foto:)
19.11.2006 03:52
Martin Šejnohana čištění PC zanešených prachem mám celkem účinnou metodu.... odeberu se se strojem před dílnu, natáhnu si hadici se stlačeným vzduchem používaným na odfouknutí špón u soustruhu, namířím, uzavřu všechny tělesné otvory a pustím plný tlak:D vše je pak vevnitř jako nové a nehrozí problém se statickou elektřinou jak při vysávání.
19.11.2006 11:41
boboco[quote=Martin Šejnoha]na čištění PC zanešených prachem mám celkem účinnou metodu.... odeberu se se strojem před dílnu, natáhnu si hadici se stlačeným vzduchem používaným na odfouknutí špón u soustruhu, namířím, uzavřu všechny tělesné otvory a pustím plný tlak:D vše je pak vevnitř jako nové a nehrozí problém se statickou elektřinou jak při vysávání.[/quote]

Já se bojím, že z některých "kvalitních" desek, by to mohlo odfouknout i kondíky:D -jinak ale výtečný nápad:thumb
22.11.2006 12:43
Keymaster[QUOTE=boboco]Já se bojím, že z některých "kvalitních" desek, by to mohlo odfouknout i kondíky:D -jinak ale výtečný nápad:thumb[/QUOTE]
o kondíky se fakt neboj ;). Vysávaj/odfukujou se jiný věci, soused jednu dobu kompa vysával pravidelně, a pak za mnou chodil s různejma dílama co mu zůstaly na filtru jako třeba speaker atd, že prej to vysál, a kam to má znova zapojit ;)

btw spolubydlící v rámci omlazovací kůry svýho PC taky vysával 1500W vysavačem na plnej výkon, a to tím způsobem že plastovou násadou vysavače spokojeně přejížděl po SMD součástkách zezadu grafické karty atd, no a přežilo to ;)
22.11.2006 08:22
boboco[quote=Keymaster]o kondíky se fakt neboj ;). Vysávaj/odfukujou se jiný věci, soused jednu dobu kompa vysával pravidelně, a pak za mnou chodil s různejma dílama co mu zůstaly na filtru jako třeba speaker atd, že prej to vysál, a kam to má znova zapojit ;)

btw spolubydlící v rámci omlazovací kůry svýho PC taky vysával 1500W vysavačem na plnej výkon, a to tím způsobem že plastovou násadou vysavače spokojeně přejížděl po SMD součástkách zezadu grafické karty atd, no a přežilo to ;)[/quote]

někdy mě fascinuje, jaké zacházení ta elektronika musí v lidských rukou vydržet:D
22.11.2006 10:07
Martin ŠejnohaNo... už jsem měl tu čest měnit kondíky na zvukovce přivřené do dveří ve vlaku(elektrolyty měly vytrhané přívody do svitku a některé i rozmačkané).... on byl přivřený spíš celý batoh.... "panťáky" mají opravdu nechutně udělané dveře... viděl jsem jednou jak někdo chtěl nastoupit, nepodíval se dovnitř vzal za dveře a pneumatická pístnice co mu přitom pomáhala měla dost síly na vytvoření osmice u dvou horských kol opřených o sebe uvnitř vagónu, to jen pro představu co zhruba musela přetrpět ta nebohá karta:D jednalo se o Soundblaster live!
23.11.2006 12:57
Fox_22teď jsem přijel od klienta kterému jsem čistil PC a instaloval OS, pc jsem měl doma, přijel jsem k němu, zapojil PC, zapnul a za cca 30s rána jak z děla, bouchnul mu v tom kondík ve zdroji, já se lek, jeho manželka přiletěla s tím co se děje a co jsem s tím udělal, ještě že majitel opravuje televize atd. jinak bych asi platil nový, a zdroj byl ke všemu poddimenzovaný tak to jednou asi muselu přijít.
11.12.2006 10:21
Petr S.[quote=Konnor]No fujky:)

Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)[/quote]

Jj, to my taky něco říká :-D Jednou když jsem dělal servis jednoho staršího PC, tak jsem ho rozdělal a málem se tím prachem při čištění udusil...

Chtělo by to tyhle případy přiřadit k pracím ve ztížených podmínkách :-D
11.12.2006 02:57
aldafalloutTenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase. Sam nejsem zrovna poradny clovek, ale on byl neco extra. Poridil si pocitac, ve kterem se s radosti hrabal. To, ze se valeli slupky od salamu po zemi bylo bezne, ale kdyz se zacaly dostavat slupky do vetraku, tusil jsem, ze to nemuze dopadnout dobre. Ke slupkam od salamu se jednoho dne pridala i slupka od bananu a dva plastove kalisky od vlaskeho saletu (i se zbytekem puvodni vyplne) Zhruba po 14 dnech zacal pocitac celkem pachnout a pocitac se zasekaval diky slupkam, ktre obcas zastavili chladic u CPU. Jednoho dne jsem se rozhodl, ze pocitac vycistim, tak jsem z neho vyndal odpad a naplnil jsem jim temer pulku odpadkoveho kose. Pocitac prezil i olej z rybicek a pivo. Jednoho dne si muj velmi casto opili a tenkrat i zhuleny spolubidlici usmyslel, ze by potreboval vymenit chladic CPU, ktery mel vylomenou polovinu lopatek. Rekl jsem si ze na "vrazdu pocitace" divat nebudu a sam odesel do hospody. Kdyz jsem se vratil, tak jsem spatril jenom na zemi klavesnici a monitor na stole. Kdyz jsem se zeptal co se stalo, tak mi bylo vysvetleno ze pocitac je v haji. Spolubidlici uznal, ze nemel sundavat vetrak za chodu a se sroubovakem extremniho rozmeru, hodici se spise k oprave bagru.Nutno pripomenout, ze pri prichodu mi bylo podezrele otevrene okno. S ulekem jsem se vyklonil a hledal defenestrovany pocitac..... s ulehcenim jsem nakonec zjistil, ze je ve vedlejsim pokoji a jiny kamarad opravuje pokazene. Z pocitace prezil akorat zdroj, pameti a CD-ROM

EDIT za shody podmetu s prisudkem a jine pravopisne chyby se omlouvam
11.12.2006 03:11
BlackFrog[QUOTE=aldafallout]Tenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase. Sam nejsem zrovna poradny clovek, ale on byl neco extra. Poridil si pocitac, ve kterem se s radosti hrabal. To, ze se valeli slupky od salamu po zemi bylo bezne, ale kdyz se zacaly dostavat slupky do vetraku, tusil jsem, ze to nemuze dopadnout dobre. Ke slupkam od salamu se jednoho dne pridala i slupka od bananu a dva plastove kalisky od vlaskeho saletu (i se zbytekem puvodni vyplne) Zhruba po 14 dnech zacal pocitac celkem pachnout a pocitac se zasekaval diky slupkam, ktre obcas zastavili chladic u CPU. Jednoho dne jsem se rozhodl, ze pocitac vycistim, tak jsem z neho vyndal odpad a naplnil jsem jim temer pulku odpadkoveho kose. Pocitac prezil i olej z rybicek a pivo. Jednoho dne si muj velmi casto opili a tenkrat i zhuleny spolubidlici usmyslel, ze by potreboval vymenit chladic CPU, ktery mel vylomenou polovinu lopatek. Rekl jsem si ze na "vrazdu pocitace" divat nebudu a sam odesel do hospody. Kdyz jsem se vratil, tak jsem spatril jenom na zemi klavesnici a monitor na stole. Kdyz jsem se zeptal co se stalo, tak mi bylo vysvetleno ze pocitac je v haji. Spolubidlici uznal, ze nemel sundavat vetrak za chodu a se sroubovakem extremniho rozmeru, hodici se spise k oprave bagru.Nutno pripomenout, ze pri prichodu mi bylo podezrele otevrene okno. S ulekem jsem se vyklonil a hledal defenestrovany pocitac..... s ulehcenim jsem nakonec zjistil, ze je ve vedlejsim pokoji a jiny kamarad opravuje pokazene. Z pocitace prezil akorat zdroj, pameti a CD-ROM

EDIT za shody podmetu s prisudkem a jine pravopisne chyby se omlouvam[/QUOTE]

je tohle vubec mozne???:)
11.12.2006 07:25
Petr S.[QUOTE=aldafallout]Tenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase...[/QUOTE]

Tak myslím, že pokud by tohle měla být soutěž o nejlepší příhodu s kompy a "zajimavými" lidmi, tak bys ji tutově vyhrál!

Tohle mě fakticky dostalo :D
11.12.2006 07:35
boboco[quote=Petr S.]Tak myslím, že pokud by tohle měla být soutěž o nejlepší příhodu s kompy a "zajimavými" lidmi, tak bys ji tutově vyhrál!

Tohle mě fakticky dostalo :D[/quote]

Aha, proto se mi vylámaly lopatky u mýho Scythe, to udělala ta plechovka od olejovek, co se tam před týdnem připletla:idea. No něco mi tam v kompíku taky začíná smrdět, ale když zavřu skříň, není to cítit, tak mi to zatím neva...:turtle :turtle :D :D :D

Chudáci kompíky v rukou podobných "čistotných" lidí:hmm:cry
22.12.2006 04:17
Konnorhmmm dobéry to s tím salámem, já jsem viděl, jak větrák na cpu rozmasakroval celkem slušnýho pavouka, kterej prchal ze zdroje, docela prdel, ale vytahovat zbytky z chladiče už mě tolik nepobavilo,...:/
26.1.2007 03:17
KonnorDalší dva pěkný extrémky:
1. PC v nejmenovaném pneuservisu, rutinní výměna fanu.
vytáhnu pc zpoza stolu, už to mi bylo trochu divný že jsem na casu zanechal bílé otisky ruk, ano nepletu se je to opradu 1mm silná vrstva černého gumového prachu. Celý zasr... jsem otevřel case. Na spodu casu něco černého, říkám si je to stín pokládám case na bok a sokara ten stín byl cca 10cm vysokej chuchvalec prachu, zasypal skoro půl MB a málem mě to udusilo, po vytahování podezřele těžkého zdroje se potvrdilo, že je i ten plný gumového prachu. Osobně tomuto pc dávám ještě tak půl roku a pak se sám zadusí!!!

Bezkonkurenčně nejšpinavější PC jaký jsem kdy viděl;) Když jsem se pak umýval tak jsem ještě zasvinil umyvadlo, brutus.

2. dnes ráno jsem se vrhnul na jeden pc který udajně z ničeho nic přestal fungovat. napíšu jen body bo bych se zas musel začít smát:

chybějící části: CPU, HDD
nefunkční části: VGA
haluze: obráceně narvaná RAMka do slotu, fdd kabel narvaný do IDE, ide kabel od CD rom otočen, v mechanice CD winXP (MB socket 7, vga PCI, zbytek isa sloty, tak proč sakra winXP?!)

těžce pochybuji, že tento PC přestal fungovat z ničeho nic.
26.1.2007 04:43
pas!kTaky jeden prihodim. Uz je to hodne let dozadu kdy jsem resil jednu nefunckni mechaniku v jedne vyrobe kde byl rezaci stroj do ktereho se pomoci disket nahravali nejake rezne plany .. Disketovka 5.25 opravdu nefungovala ale bylo mi divne ze do ni nejde strcit ani disketa .. tak se to cele vymenilo ale stejne mi to nedalo a disketovku sem rozebral a svete div se byl v ni plech z 3.5 diskety kterou se tam zrejme nekomu nepodarilo narvat a uz ani neporusenou vytahnout :)
29.1.2007 08:47
Petr S.[QUOTE=Konnor]Další dva pěkný extrémky:
1. PC v nejmenovaném pneuservisu, rutinní výměna fanu.
vytáhnu pc zpoza stolu, už to mi bylo trochu divný že jsem na casu zanechal bílé otisky ruk, ano nepletu se je to opradu 1mm silná vrstva černého gumového prachu. ...[/QUOTE]

[QUOTE=Konnor]No fujky:)
Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. ...[/QUOTE]

[QUOTE=Petr S.]Jj, to my taky něco říká :-D Jednou když jsem dělal servis jednoho staršího PC, tak jsem ho rozdělal a málem se tím prachem při čištění udusil...
[/QUOTE]

Ty jo! Koukám, že máme podobné zkušenosti :thumb Nepřemýšlel jsi v takových případech někdy nad použitím plynové masky? Já jo, a ne jednou :-D
29.1.2007 12:08
dzandraTaky přihodím pár zážitků,
třeba tenhle se stal zrovna mě, jaksi kdysi jsem rozebíral s kamarádem at case, páč jsme chtěli udělat nějaké menší úpravy na designu, a když jsme je udělali, tak jsem se rozhodl zapnout pc. Protože se mi nechtělo montovat do casu zapínací spínač,tak jsem ho vzal do ruky jako už hodněkrát, při bouřlivé diskuzi (ANI NEVÍM NA JAKÉ TÉMA)a sepnul, morda jako prase, do teď mám na prstech vypálenou jizvu a vypálené všechny možné pojiskty co v RD máme :D. Jo jo neopatrnostr je svině.
Třeba takhle jednou u známého čistím pc a uvnitř se nacházela plně funkčí pavučina i s živým pavoukem, jaksi nechápu, jak se dovnitř ty mouchy dostaly.
Zážitků mám kupu, pracuju ve státní správě jako informatik :D.
29.1.2007 03:21
pas!k[QUOTE=dzandra]
Zážitků mám kupu, pracuju ve státní správě jako informatik :D.[/QUOTE] heh tak to verim moje pritelkyne dela na skole a obcas mam moznost tam pricuchnout k nejakejm vecem a to se tda nestacim divit :) Kdysi sem tam promlouval se spravcem a htel sem po nem presmerovani na jednu stanici aby pritelkyne mohla delat z domu rikal ze to nejde tak sem si to obesel primo z te stanice a borec o tom myslim dodnes nevi :)
1.2.2007 11:22
aldafalloutMam další více méně humorný zážitek. Kamarád u mě viděl TT Sonica a rozhodl se, že si ho dá do skříně HTPC. Varoval jsem ho, že je chladič vysoký, ale on argumentoval svojí manuální zručností.Zhruba po 14 dnech mě kontaktoval, že nebylo uplně vhodné usřihnout ty "měděné cancoury". Skříň i po této opraci, kdy se tam násině snažil nandat horní plech nebylo možno zavřít. S podivem, že deska i procesor zůstal v pořádku, jsem mu doporučil nezasahovat (už nikdy) do komponent a koupit nový chladič. Příští týden k němu jedu na návštěvu, tak se alespoň podívám, jak vypadá otevřená heatpipe:)
5.2.2007 01:08
tequilla[QUOTE=aldafallout]Mam další více méně humorný zážitek. Kamarád u mě viděl TT Sonica ...[/QUOTE]

To mel spis udelat diry rovnou v tom hornim plechu :D.
21.2.2007 09:05
wolf007on jeden takový etrém se mě stal osobně před pár lety,když jsem onehda uspěšne instaloval do ga-7va novou pamět a pc zapnul tak mi deska blafnula a ohořely mi dva tištěné spoje, samozřejme deska mrtvá ale ostatní přežilo a od té doby funguji na intelu ....
2.3.2007 08:26
bobocoJeden extrém za všechny... Když pročítám komentáře pod články na SHW, figuruje tu již nějaký čas fantom jménem "Ladik 459" . Nevím pokud jste jeho příspěvky zaregistrovali, ale opravdu stojí za to, stačí si projít pár diskuzí:
http://www.svethardware.cz/amd-ati-r600-odlozen/16187/diskuze
http://www.svethardware.cz/nvidia-g81-patrne-nebude-prejde-rovnou-na-g90/16186/diskuze
-nevěděl jsem kam jinam to zařadit, ale podle mě je to opravdu extrém:D
7.3.2007 01:21
wolf007mam dojem ze podobny uzivatel s podobnym nickem radi i na cdr*cz
7.3.2007 01:53
Konnortak ten je teda hustej, prostě no! :)))))))
7.3.2007 01:59
SmartMole[quote=boboco]Jeden extrém za všechny... Když pročítám komentáře pod články na SHW, figuruje tu již nějaký čas fantom jménem "Ladik 459" . Nevím pokud jste jeho příspěvky zaregistrovali, ale opravdu stojí za to, stačí si projít pár diskuzí:
http://www.svethardware.cz/disc_doc-NB5ADDEA4E6FEE97CC125728B00608638.html
http://www.svethardware.cz/disc_doc-N816AA8F7DA861B3CC125728B005E954D.html
-nevěděl jsem kam jinam to zařadit, ale podle mě je to opravdu extrém:D[/quote]

Velmi rád působí v diskuzích na ZIVE a v poradně. Tohle je ještě slabota. Přijde mi, že to tu chce zanechat dojem a snaží se působit seriózně! :)
7.3.2007 02:06
bobocoAsi nějaká recese, nevěřím, že by to někdo mohl myslet vážně - každopádně je to sranda :D

Edit:
[quote=SmartMole]... Přijde mi, že to tu chce zanechat dojem a snaží se působit seriózně! :)[/quote]
Tak jestli se tímhle snaží zanechat dojem...:notsure :shut :turtle :D :D :D
8.3.2007 01:56
a8nr[QUOTE=boboco]Edit:

Tak jestli se tímhle snaží zanechat dojem...:notsure :shut :turtle :D :D :D[/QUOTE]
Imho vytváří opravdu nezapomenutelný dojem. Je to asi první chovanec pomocné školy, který se zajímá o počítače. :D
8.3.2007 09:15
SmartMole[quote=boboco]
Tak jestli se tímhle snaží zanechat dojem...:notsure :shut :turtle :D :D :D[/quote]

Schválně si najdi jeho příspěvky na www.zive.cz a pak uvidíš, co jsem tím myslel. Příspěvky tady jsou slabota! :-)
8.3.2007 11:07
SmartMoleJen tak zběžně jsem našel z ZIVE :

"No, jo fakt, operační systém Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, proti operačnímu systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP1 CZ, úplně úžasná, tak třeba ten úžasně rozmazaný obraz ve hře DOOM 3 CZ, v operačním systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, na Grafické Kartě NVIDIA GeForce FX5200, v rozlišení 640x480, s nízkými detaily, fakt Lahoda, no oni, ty nízké detaily, ve hře DOOM 3 CZ, pod operačním systémem Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP1 CZ, docela stačí, když tam ta hra DOOM 3 CZ, nemá rozmazaný, obraz, ale pod operačním systémem Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, a s Internetem Explorerem 6 CZ SP2 CZ, na hru DOOM 3 CZ, jinak se to skoro nedá, no!"

Je tam toho víc...
8.3.2007 11:41
pas!knevim me to teda pripada ze je to bot.. hlavne jakvyjmenovava ty nazvy :) to zadny normalni ani nenormalni clovek delat nemuze :)
8.3.2007 12:10
Leroj[QUOTE=pas!k]nevim me to teda pripada ze je to bot.. hlavne jakvyjmenovava ty nazvy :) to zadny normalni ani nenormalni clovek delat nemuze :)[/QUOTE]

mám dojem, že umělá inteligence už je dneska dál, ne? :D

boboco: toho tak dostat sem ,to by se tady zvedla úroveň ! :thumb
8.3.2007 12:37
Karel PolívkaPodle mého to je někdo, kdo nemá pořádně co na práci a dělá si jen z ostatních srandu (přestože působí na více serverech a v poměrně hojné míře) vzhledem k těm jeho nesmyslným odstavcům s natolik typickými a stále se opakujícími řetězci znaků (přestože mi smysl této činnosti jakožto zdroje zábavy celkem uniká).

Když jsem ty příspěvky viděl na samotném začátku, napadlo mě pouze to, že to dost rapidně snižuje úroveň diskuzí pod články, protože namísto diskutování o nějakém problému se tam hned objeví několik naprosto zcestných příspěvků o tom, jak se Ladik vyjadřuje (což upřímně řečeno naše čtenáře nezajímá a už vůbec to nemá co dělat v diskuzi pod článkem, který je o určitém tématu).

Chtěl jsem tuto záležitost zde na fóru "naťuknout" už před delší dobou, ale byl jsem nakonec předběhnut bobocem :). Osobně bych zařadil ty jeho specifikcké shluky písmen do zakázaných frází, protože nevím o jediném příspěvku, který by byl nějakým způsobem pro někoho přínosný - dělat si z lidí blázny může dotyčný kdekoli jinde.
8.3.2007 01:01
SmartMoleJo jo, také se přikláním k tomu, aby se diskuze pod články udržovaly na dřívější úrovni. Byl bych nerad, kdyby se dostaly na úroveň diskuzí pod články právě na www.zive.cz, kde Ladikovy příspěvky jsou dokonce příjemným zpestřením mezi výkřiky, který OS je lepší a co zrovna "rullez". Tam jsem to bral jako vtipné upozornění na absurditu příspěvků, ale na Svět Hardware mi to přijde docela mimo mísu. Diskuze jsou tu poměrně na úrovni a myslím, že bychom byli všichni rádi, kdyby tomu tak zůstalo i nadále.

Jo...tohle už je OT...co to šoupnout do jiného threadu?
8.3.2007 04:54
boboco[quote=SmartMole]
Jo...tohle už je OT...co to šoupnout do jiného threadu?[/quote]
Jsme ve volných tématech, nechal bych to tak jak to je. Myslím, že Ládík si nezaslouží speciální thread a snad všichni souhlasí, že o extrém se zcela jistě jedná;). Přesto, když jsem psal první příspěvek, nečekal jsem, že se diskuze takto rozvine...
[quote=Karel Polívka]...
Chtěl jsem tuto záležitost zde na fóru "naťuknout" už před delší dobou, ale byl jsem nakonec předběhnut bobocem :). Osobně bych zařadil ty jeho specifikcké shluky písmen do zakázaných frází, protože nevím o jediném příspěvku, který by byl nějakým způsobem pro někoho přínosný - dělat si z lidí blázny může dotyčný kdekoli jinde.[/quote]
Máte pravdu, nás, co jsou na SHW jako doma, to spíš pobaví a přejdou to s pohrdavým pousmáním... Ale pokud si diskuzi pročítá někdo, kdo sbírá informace o daném článku, akorát ho to odradí a příště se třeba již ani nebude obtěžovat diskuzi na SHW číst. Nedovedu si to ale dost dobře představit... -Jak by se dal Ládík "filtrovat"? Nejednalo by se pak o určitou diskriminaci? -aby se pak náhodou nějaký chytrák neohradil, že SHW cenzuruje příspěvky a podobné nesmysly... Ale něco by se s tím asi dělat mělo. Já předpokládám, že pokud by byly jeho příspěvky mazány, tak by po pár pokusech svá snažení vzdal byl by klid... Ovšem o takovéhoto "člověk" jeden nikdy neví...

Ani ve snu mě nenapadlo, že Ládík je takový pojem, pokud je to opravdu normální člověk, co se jen nudí a dělá si srandu, tak se jistě teď nesmírně baví nad tím, jak to tu řešíme...
17.3.2007 02:11
mech13jak se tak divam tak cenzura uz zauradovala:) http://www.svethardware.cz/intel-celeron-a-pentium-na-bazi-architektury-core-se-objevi-3-cervna/16361/diskuze jeho post a odpoved na to zmizela:)
17.3.2007 09:23
Karel Polívka...ano
7.5.2007 01:34
happymaster23Shodou okolností když jsem u zákazníka instaloval LAN si zákazník postěžoval, že má hlučné PC - samozřejmě jsem s tím souhlasil, takový kravál mi nedělá ani větrák na GeForce 8 s dvěma dalšími osmdesátkami ve skříni. Ze začátku jsem se ptal kolik asi tak PC stálo, prej 16 000Kč. Tak jsem to rozdělal. Vykoukl na mě noname zdroj který neměl skoro žádné výřezy na proudění vzduchu, takže o odvod tepla od procesoru se musela starat jakási podivná osmdesátka aspoň tak na 2500RPM, samozřejmě že měla molex, takže o regulaci na desce jsem si mohl jenom nechat zdát. Ještě větší překvapení na mě čekalo u nasávacího ventilátoru, to bylo snad něco většího jak 120mm, o tom kraválu ani nemluvím. Boxovaný větrák na procesoru byl samozřejmě vyměněn za nějaký podobně "ultratichý". Věci jako skříň ve které se nedali přišroubovat karty (žádný speciální mechanismus, jenom malinký výstupek (jako by tam nebyl) místo díry pro šroubek), nasadit záslepku co kryje šroubky nad kartami (u téhle tam ale šroubky nebyli) taky jaksi zapomněl a nakonec disk jaksi místo SATovým napájením zapojil molexem. Celé tohle prý mělo být výkoné multimediální PC, Athlon 3500+ na sc. 939, 1x 512MB RAM, GF 7600GS a deska nějaký noname pazmek u kterého si jméno ani nepamatuju.

Sice to co jsem napsal není žádná bomba, ale i takový "IT profesionálové" mezi námi chodí a není jich málo. O administrátorovi naší školní sítě, jehož administrátorské heslo je veřejným tajemstvím a on tom neví, bych radši pomlčel. Jinak bych se musel těžce rozepsat o jeho totální neschopnosti, nekompetentnosti a sranda na tom je, že takový člověk "mě učí", to jsou nesnesitelná muka.

A do třetice jsem narazil na firmu www.datac.cz, která nabízí www stránky s max. počtem 5 stránek za příznivou cenu 5000Kč v profesionální kvalitě (tabulkový layout, použití HTML formátování, příšerná grafika). O jejich ostatních službách se můžete dočíst na jejich stránkách, stojí to za to. Třeba skvělá nabídka serverhousingu začínající na 1700Kč bez DPH v telehouse které mají u babičky na záchodě taky nemá chybu. A dokonce, server vám připojí k 100MB UTP switchi do internetu ZCELA ZDARMA!!! :D
7.5.2007 01:58
mech13to happymaster23: zapomel jsi se podivat na jejich nabidku pripojeni k internetu take za bezkonkurencni cenu:D
Připojení rychlostí 64kbps 3.000 Kč za měsíc provozu
fakt kůl firmicka:thumb
7.5.2007 02:42
happymaster23Mech: Jak jsem jim napsal v otevřeném dopisu: "Dívat se na další stránky není v mých silách, mohlo by to na mě zanechat trvalé zdravotní následky.". Ale to je prostě maso.

Když sem si pročetl teď celou diskusi, tak musím souhlasit že fenomén jménem Ladik hýbe internetem. Třeba jeho post v jedné diskusi na cd-r, kde píše o tom že Martinu Maxovi vyšlo nějaké CD kde nazpíval jakousi písničku s jakousi slovenkou a že si ho můžem stáhnout zde mě taky uzemnilo.

Jinak vzpomněl jsem si na jednu veselou příhodu. Byl jsem u zákazníka cosi instalovat a opět se to motá kolem zvukového projevu PC. Tohle už si s vysavačem nezadalo, problém nebyl ani tak v tom PC rozmontovat a vyčistit ten 40mm větráček co na grafice bojoval s kilem prachu nýbrž byl v tom že sem se nechal ukecat ať si dám "jednu", potom to byli dvě, tři, čtyři a pak sem to přestal počítat. Už v mírně podroušeném stavu jsem pozapomněl na páčku co jistí AGP, potom mi při čištění grafika málem vypadla z okna. Mezitím jsem si dal další. Potom jsem u sc. 478 pozapomněl odklopit tu druhou páčku co drží chladič, takže jsem to takhle vyrval i se zajištění celeronem kterému sem zohnul nožičky. Už si ani nepamatuju jakým zázrakem se mi podařilo nožičky narovnat a vše dát zase dohromady. Hlavní je že PC funguje a zákazník je spokojený :D Už se nikdy ukecat nenechám, to bylo o hubu :D
12.5.2007 08:14
Architect[QUOTE=Karel Polívka]...ano[/QUOTE]

Prokazatelnost, že je to bot není dostačující, tedy se jedná o příspěvek člověka, který se tím očividně baví. (Když zvládne přečíst články na SH a napsat komentář...) A prokazatelně se nejedná o příspěvky, které by se netýkaly tématu. Proto si myslím, že takováto cenzura, která nějak přímo nenapadá názory jiných lidí, či je nějak neuráží, není na místě.

Ovšem na druhou stranu souhlasím s tím, co řekl pan Polívka. Jenomže pouze do doby, kdy poznáme hranici Ladikovin a laiku, kteri opravdu tematu nerozumi a potrebuji pomoci, coz ovsem neni pripad Ladi.

P.S. Ladik mi přijde vychytralý a zřejmě se dobře baví a já se bavím taky, jelikož mě dostal a já píšu tento komentář o člověku, o kterém bych se jinak nedozvěděl.
27.5.2007 01:37
P@piMyslíte si že se vám zahřívá disk? Tak to se šeredně pletete. Představuji 5400ot. mobilní 2,5" disk Hitachi v notebooku ASUS M6VA. Běžel zde 5 hodin antivir a anitspyware v nouzovém režimu Windows XP = bez RMClocku. Vytížení procesoru od 85% do 95%. Notebook nebyl na sluníčku, byl v místnosti s cca 24°C.

Tak takto vypadá notebook, když ho nijak neupravíte. Když si uvědomim jak nezkušení uživatelé používají tento noťas v takovém stavu... A to ještě neběží grafika, ta v zátěži dosahuje až 110°C. Kdyby se připojila i ta... no nevim těch 70°C na disku by šlo jak po másle :eek:.

27.5.2007 04:09
first.indian[QUOTE=P@pi]Myslíte si že se vám zahřívá disk?... [/QUOTE]
Celkem normalka. Este jsem nevidel notebook od Asusu co by netopil jak vyhen v kovarne :) A v lete je to mazec maximalni to se nekdy Asusacky notebook ani nezapne :D a kdyz jo tak se hned kvuli teplote vypne :D Gratuluju k "dobremu" vyberu notebooku :D
27.5.2007 04:15
P@piJo díky, já jsem maximálně spokojen :D.

S RMClockem mě teploty netrápí a jinak je to opravdu dobrý notebook. Pro mě téměř ideální. Jo, chudáci ti, co si to nijak nezoptimalizují...

No, ale viděl jsem i několik Acerů. To bych radši šel znova do tý výhně ASUSu než se trápit s Acerem :cool:. Hehe, ale necham toho OT.
30.5.2007 08:12
wolf007mno nevim jestli to sem patri: mam cest pracovat s profi stavenymi pc od aceru: p4 celeron D 2.88ghz 512mb ram chip sada sis 661/fx 32mb grafika on board+zvuk a nejake 180gb disky ale u par pc si myslim ze chcipou vetraky nejspise ve zdroji
31.5.2007 02:38
boboco[quote=Architect]Prokazatelnost, že je to bot není dostačující, tedy se jedná o příspěvek člověka, který se tím očividně baví. (Když zvládne přečíst články na SH a napsat komentář...) A prokazatelně se nejedná o příspěvky, které by se netýkaly tématu. Proto si myslím, že takováto cenzura, která nějak přímo nenapadá názory jiných lidí, či je nějak neuráží, není na místě.

Ovšem na druhou stranu souhlasím s tím, co řekl pan Polívka. Jenomže pouze do doby, kdy poznáme hranici Ladikovin a laiku, kteri opravdu tematu nerozumi a potrebuji pomoci, coz ovsem neni pripad Ladi.

P.S. Ladik mi přijde vychytralý a zřejmě se dobře baví a já se bavím taky, jelikož mě dostal a já píšu tento komentář o člověku, o kterém bych se jinak nedozvěděl.[/quote]
Hmm, dnes opět Ládík zaúřadoval, pod aktualitou Bohumila Federmana o Barceloně je příspěvek od "Ladik 45".
Ale když si ten příspěvek přečtete, něco jím vlastně i sdělil, akorát to šlo napsat jednou větou:)
31.5.2007 03:32
Karel Polívka[QUOTE=Architect]Prokazatelnost, že je to bot není dostačující, tedy se jedná o příspěvek člověka, který se tím očividně baví. (Když zvládne přečíst články na SH a napsat komentář...) A prokazatelně se nejedná o příspěvky, které by se netýkaly tématu. Proto si myslím, že takováto cenzura, která nějak přímo nenapadá názory jiných lidí, či je nějak neuráží, není na místě.
[/QUOTE]
Nesouhlasím. Faktem je, že Svět hardware je odborné médium, proto příspěvky, které budou snižovat hodnotu diskuze (přestože budou k tématu), nemají na Světu hardware co dělat (minimálně se pak na příspěvky od tohoto člověka nabalují další, které nerozebírají dané téma, ale týkají se osoby pisatele a to tak, že jej buď uráží, zesměšňují nebo ho naopak povzbuzují k tomu, aby psal nadále další slátaniny - a to je to, čím jeho příspěvky jsou).

Pojem slátanina si nejspíše každý vyloží jinak, proto z mého úhlu pohledu to je příspěvek o délce 10 řádků, který obsahuje informace, k jejímž sdělením lze využít o 60% menšího prostoru, přičemž naprosto ignoruje gramatiku a to tak, že se i špatně čte (a nevěřím tomu, že jeho provokativní styl psaní není záměr). Kolikrát jsem narazil na diskuze k aktualitě, kde bylo třeba 10 příspěvků a z toho více než polovina rozebírala jenom ládika. Člověk pak čeká zajímavou diskuzi k tématu, do které by se mohl případně zapojit, a narazí na shluk slátanin - přestože by obsahovaly řadu cenných informací, tak Vám garantuji, že některé čtenáře odradí už jen tím, jakým stylem jsou napsány.

Proto takovéto příspěvky (na což se někdy vážou i reakce dalších) budu nadále mazat, jelikož snižují hodnotu diskuzí na SHW. Odvolávat se stále na negativní výklad pojmu cenzura není na serverech, jakým Svět hardware je, na místě. Cenzura rozhodně není něco, co musí být za všech okolností špatné. Naopak jsme v tomto směru stále ještě až přehnaně mírní, jelikož by se z našich diskuzí měly mazat i takové příspěvky, které nejsou ničím jiným než podnětem pro flame a nebo jsou vůči ostatním nějak urážlivé (přestože nemusí být nijak vulgární).
1.6.2007 10:34
ICEBOSSspravne! :thumb
1.6.2007 12:57
tequillaCenzura = mazani prispevku, ktere maji nepopiratelnou informacni hodnotu, ktera jen bohuzel neni v souladu s nazorem "cenzora". Proto se zatim o jakekoli cenzure na SHW neda mluvit ani v nejmensim :).
1.6.2007 02:29
pas!kAkorat si nejsem jistej jestli karel nepise ot do neceho kam to nepatri pak se toho budou chytat lide jako ja :) a bude tu jen spousta prispevku mimo tema ;))) mel by se zcenzurovat ;)
2.6.2007 09:41
a8nrNašel jsem Hulána v právnickém vydání: http://henryklahola.nazory.cz/
Nevím jestli jsem tu už dával link i na Kuneše, je to podobný extrém: http://www.mujweb.cz/veda/dalnicni-sit/
3.6.2007 12:00
first.indian[QUOTE=a8nr]Našel jsem Hulána v právnickém vydání: http://henryklahola.nazory.cz/[/QUOTE]
No tyyy blaho... Tak ten ma grady... A nejvic jsem se lekl kdyz jsem uvidel: "Ve Zlíně dne xxxx" No ted se budu bat ze ho nekde potkam na ulici nebo ve skole :D Zacinam sdilet nazor: "cim vic titulu tim vetsi blbec" :D Jinak kdo nekdy studoval nebo studuje vysokou skolu musi mi dat za pravdu ze takovato individua se tam vyskytuji v celkem hojnem poctu. Chytri mozna ano ale v realnem svete naprosto nepouzitelni ;) Jednoho takoveho bohuzel znam... Takovi lide nad vsim moc premysli a vec ktera je pro vas naprosta banalita je pro ne neresitelny problem. A to same plati ale pro ne kdyz zabrousite do jejich oboru kterym ziji - pro ne banalita pro vas neresitelny nebo slozity a narocny problem.

No budme radi ze je mame protoze tito "blazni" casto vymysli neco nad cim by "normalni" clovek nikdy ani neuvazoval... ;)
3.6.2007 03:36
rsTohle nemá s potrhlými vědci nic společného. To je prostě blb. Měl by si aspoň dávat pozor na hrubky, když už se považuje za intelektuální elitu.
10.6.2007 11:54
Architect[QUOTE=rs;37172]Tohle nemá s potrhlými vědci nic společného. To je prostě blbec . Měl by si alespoň dávat pozor na hrubky, když už se považuje za intelektuální elitu.[/QUOTE]

Neviem, je večer, tak promiň za ten vtípek.)

Dneska jsem dostal podruhé v životě 230V, proud: né tak velký, abych to nepřežil. Značka: zdroj! (Asi si myslíte, že to není možné, ale zřejmě je) Má někdo podobnou zkušenost? Asi jsem byl dobře uzemněný přes koberec...
11.6.2007 01:05
JezevecNení to sice příběh můj, už jste většinu mojich nápadů, o co bych se mohl podělit, co jsem sem chtěl napsat, uzemnili nebo mne předešli, ale k té špíně tolik oblíbené u našich přátel a známých či klientů v jejich počítačových "miláčcích". Tedy mého kolegu jednoho krásného dne pozval domů jakýsi pán k opravě počítače. Během "zásahu" vyplynulo, že počítač je jeho syna, který je v současnosti někde kdesi, a že starému pánovi počítač sice funguje, ale nějak divně prý páchne, jako by se v něm něco spálilo. Kolega po otevření case zjistil, proč že onen PC páchne - na dně casu se rozpínalo cosi, co dříve mohlo být kuřetem, a plísňově-hnilobná kultura se rozpínala po celé spodní straně casu a dosahovala až k základní desce... :)

Tolik jen k tomu, jak jsou někteří klienti pořádkumilovní. Na nějaké další návštěvě se mu prý syn soukromě s omluvou svěřil, že si do počítače schovával občas jídlo, protože "jinak mu ho všichni sežerou" a nějak na něj pozapomněl.

Ještěže jsem u toho nebyl já, k bývalému kuřeti bych přidal ještě jeden čerstvý zvratek:)
20.6.2007 11:34
Jezevec:) Ted jsem mel taky jeden "zasah"... soused se rozhodl vycistit pocitac, chvala tomu, jiste, kez by to delali vsichni (rozumym zpusobem). Ale stalo se mu co asi mnohym, zvejkacka pod chladicem procesoru se s pevnosti hranicici s nejakou mimozemskou latkou pripekla k procesoru a pri vyndavani chladice jej samozrejme vyjmul z uzamcene patice i s procesorem. Celou sestavu spokojene vycistil, procesor radeji z chladice nesundaval (nebo mu to neslo, nevim). Nasledne po vycisteni pocitace se ujal veci a jal se chladic (i s procesorem!) nainstalovat zpet do zakladni desky. Ono s chladicem velkym jak pulka Texasu to jde dost tezko, samozrejme ovsem netusil, k cemu je ta packa u patice, takze to celou dobu ladoval do uzamcene patice (jak se rtefil nevim), nakonec se mu podarilo procesor i chladic v jednom kuse na desku narvat a chladic pripevnit. Podotykam, ze jsem mu tajemstvi zlate sipky prozradil az pri jeho telefonatu. Pote, co spokojen "instaloval" procesor zpet, zapnul PC a on se kupodivu rozebehl! Nicmene na monitoru nic a nic se nedelo:)... chopil se tedy telefonu a zavolal mne... trnul jsem jak mi se smichem vysvetloval, jak ze si pocinal, a lil do mne Tequillu, coz o to, byla dobra, ale pocitac se mi zprovoznit nepodarilo... Cisteni patrne neprezila patice, do ktere tak vehementne procesor cpal. Piny neulamal, coz doted nechapu, nebo jsem byl proste slepy... coz je nesmysl, ponevadz bych sem nemohl psat:)
21.6.2007 12:30
bobocoPříště nepít tolik Tequily a možná se povede i záchrana:D - imho, v háji bude nejspíš opravdu patice na procesor (pokud tedy není některý z pinů procesoru ohnutý tak důmyslně, že to není vidět:)).
V každém případě zdejme čest památce tohoto PC...:turtle
21.6.2007 02:32
pas!kmozna uz jsem to tu popisoval ale neco podobneho sem resil s jednim kamaradem ktery si myslel ze procesor je patice a tahl ji z desky tak dlouho a zji vytah ;)) samozrejme deska udelala pa pa
3.7.2007 05:59
Nemo_CZNo abych se pochlubil mě se taky povedlo při instalaci chladiče na procesor přehlídnout tu plastovou krytku chranici teplovodivou pastu... NO ale to neni to co jsem chtel :-) Kamarad si od někud přitahl domu nějakou 386 (asi před 7 roky) že abych mu ji rozchodil. Tak jsem se podival dovnitř, no všechno vypadalo celkem v pořádku.Jal jsem se tedy zmacknout tlacitko POWER. Najel POST a vyskocil na mě MS-DOS. Říkam si: super vypadá to že to chodí.Vytahl jsem diskety a nakopiroval M-602 a samozdřejmě nějaky hry. Spustily jsme Prince of Persia.Hráli jsme to tak 10 minut, potom se ozvala strašná rána - kouř z case. Deska byla na uhel.
3.9.2007 01:54
respexMě se povedla jedna naprostá hovadina. Měl jsme celkem nové PC a dal jsem si tam takový ten kontrolní panel, který ukazuje teplotu na procesoru, je tam i ovládání větráků a hafec dalších hovadin.
To jsem s mím miláčkem jel na LanParty a jak je známo, tak v místnosti se teplota vyšplhala pěkně nahoru. PC se pěkně ohřálo k 70 stupňům, ale to nebylo nic hrozného, jen byla škoda že ten panel si to nemyslel. Začal hulákat jak oživot, že se PC přehřívá. Bohužel přenastavit to nešlo a vypnout taky ne, ale protože jsem zrovna hrál CSS, tak jsem si řekl, že bude stačit odpojit čidlo. To byl fatální omyl, po odpojneí se mi ozvala hláška, že došlo k poruše napájení grafické karty. Ve zmatku jsem chtěl napojit čidlo zpět, ale netrefil jsem se a to není dobré když je PC pod proudem.
Následná reakce byla opravdu parádní. Celý panel vzplál plamenem a já jen stihl vyškubnout PC z elektřiny. K mému štěstí to krom panelu nic neodneslo.

Jako druhý extrém mohu uvést jednu moc pěknou bouřku. To jsem takhle seděl u PC a venku pršelo. Nebylo to nic zvláštního vypadalo to, že to hned přejde. To byl, ale fatální omyl. Když jsem si stoupnul k oknu jestli je to už pryč, tak se ozvala rána, že jsem myslel nejmíň na třetí světovou.
Bomba to nebyla, ale blesk co bouchnul přímo do antény od satelitu a hned u toho byl i net a kompletní rozvodna. Takže to bouchlo úplně do všeho. Celkový počet škod byl hodně velký: dvě PC, dvě televize, hodně lampiček a světel, musel jsem předělat net, dvd player, zesilovač, tři tiskárny, mobil a scener. Asi jsem na něco zapoměl, ale od té doby vypínam při bouřce všechno ze zásuvek.
8.9.2007 01:05
Pavel BočekJá mám jen takové slaboty...jednou jsem se zase hrabal v prvním PC ve školním klubu - pár zajímavostí tam už bylo i předtím...spolužák přetaktoval CPU nastavením FSB na 400, takže následoval reset CMOS, jenže pečetní nálepka se po jednoduchém odlepení natvrdo přilepila na kostru case a už s ní nic nehlo...byla kolem toho nehorázná mela, nakonec když Freezer na CPU nasál z koberce všechen prach (v servisu to tomu borcovi šlo taky i s procesorem z patice - odborník na slovo vzatý :) a ještě mi nevzal nejdoucí chladič :hmm) tak to onen spolužák musel platit, i když Mironet slíbil poslat nějaký maily k opravě svépomocí a tedy legální rozdělání...nedávno jsem se dověděl že záruka je jen na servis zdarma, takže do vlastního PC jsem si už dal větráky atd., ten jejich servis kdy mi pod Freezer PRO plácnou TŘETINU Silver 5 a na původním CPU ohnou piny už nechci - tak abych se vrátil k tématu...hrabal jsem se v něm a říkám si že se všechno nějak víc hřeje, pám kámošovi ať si sáhne na pasiv procesoru...samozřejmě strčil omylem prst do větráku kde urval lopatku...od té doby není ochoten připustit, že to byla jeho chyba a stále tvrdí, že větrák by to měl vydržet či co (pak jsem tam dal nouzově svůj a pak mi ho ukradli i s kompem a skenerem kterej sem taky šel koupit a tahal se s ním já :angry)

Jinak hezkým extrémem byly Intel a AMD box chladiče v době PIII-P4 (Athlon), jestli to někdo zažil. U Athlonů co nejmenší pasivy a větráčky se šílenými otáčkami (ale chválihodně měly pasivy jen tenká žebra a průtok vzduchu fakt super)...u PIII zase malinkaté pasivy s obrovsky tlustýmy žebry, ještě menší větráčky s ještě většími otáčkami (minimálně 4k)...u P4 pak velké pasivy s tlustými žebry a díky konstrukci uchycení opět malinké větráčky se šílenými otáčkami :D jejich snížení nepřipadá v úvahu, poněvadž se průtokem chladí i NB (teda na Intel deskách, kde díky absenci backplate po letech používání chladič desce v místě pod procesorem udělá tvar jako když s ní někdo hrál fotbal :thumb mám tu dvě podobné a obě prý občas hlásí chybu kvůli přehřátí (přes noc burn ok, pak jsem zahýbal 20pin napájecím konektorem a hned to spadlo...stačilo dodat Fortron a jelo to...nechávám si ji na později :) druhé se asi přehřívají součástky pro stabilizaci napětí, ale jist si nejsem, každopádně půjde do oleje páč jinak to chladit nejde :D anebo rovnou do vitrínky :)))
8.9.2007 01:55
bobocoChcete další extrém? - tvorba slovníku SHW:D

Nedávno jsem se zastavil u známého ve firmě s PC a zrovna tam měl zákazníka, který si stěžoval na nestabilitu svého PC. Jelikož zrovna byly dost vedra, řekl jsem mu ať koukne do BIOSu na teplotu CPU. Jednalo se o Sempron pro socket 754 a jeho teplota činila krásných 98°C dle BIOSu :D (asi po čtvrt hodině provozu) - i při této teplotě systém nabíhal, ale samozřejmě nepravidleně vytuhával i při brouzdání na netu apod. Když se PC rozdělal, závada byla jasná - odpojený ventilátor na BOX chladiči. Z chlápka vylezlo, že PC čistil a asi ho zapoměl připojit:runaway. Teplota po zapojení ventilátoru opadla a nepřesahovala 70°C. Takže se PC rozdělal znova, chladič i s připečeným CPU se vyndal, plochým šroubovákem (za pomoci velké síly) se procesor odloupl, očistil, potřel novou pastou a voilá, teplota něco přes 40°C:). Chudák procesor a deska, ty si musely vytrpět při těch teplotách svoje...:cry
14.12.2007 06:55
ZoidikPřečetl jsem si sice jen první stránku, dalšími budu poračovat někdy v budoucnu. Ty zážitky jsou vážně super. Přidám teda taky jeden takovej, ne sice tak humornej, ale aspon snad trochu k pousmání. Jednou za mnou přišel soused a tvrdil mi že mu PC hraje koledy ( bylo před vánoci ) Jen co jsem to slyšel, tak jsem se rozesmál, ale že teda pudju. Bylo to pentium 75, takže historiie :-) Zapl počítač a nic. Prej, chvili počkej to začne, 5 minut nic, 10 nic.... tak že prej pustí ednu hru při které to určitě udělá ( pustil Wolfa http://www.svethardware.cz/forum/images/icons/icon7.gif ) tak jsem si asi 20 minut hrál tuhle super gamesku a pak jsem odešl domu. Asi se mě počítač bál, že mi nechtěl zahrát rolničky http://www.svethardware.cz/forum/images/icons/icon10.gif
14.12.2007 12:17
MechanusTeda to jsou dobrý šílenosti. Taky se připojím s jednou blbostí a proč na PC nešahat v podnapilém stavu. Kamarád chtěl blahé paměti vyměnit zdroj, noname za kvalitnější, už si nepamatuju který. Po návratu z hospody, ve stavu mírné (větší) podnapilosti se jal zdroj vyměnit, všechno v pohodě. Pak se ptal k čemu je v zádu to červený hejblátko, i říkám, že to je pro změnu napětí v sítí 230V pro nás, 110V pro Amíky. I dobré, zdroj zapojil do elektriky a jal se zapnout PC. A naco nezapoměl, hejbal hejbátkem a zapomněl hejdnout hejbatko zpět do správné pozice. A pouštět 230V do zdroje na 110V se nevyplácí. Zažili jsme moc hezký ohňostroj, smrad k pohledání. Do skříně se vrátil noname a k mému údivu to odnesl jen ten zdroj, inu i zázraky se dějí. Ale znova bych to vidět nechtěl.

Jinak Ladik je sveraz, ale občas mne i pobaví. Pořád lepší než nějaký Flamer.

Apropos. co např. extrém Ten který nesmí být jmenován aneb RH.
14.12.2007 12:25
bobocoJo, tenhle přepínač je super:-)) Oblíbený "šprým" ze školních let, když jsme na praxi blbnuli s PC. Přepínač se nastavil na 110 V, nic netušící spolužák se jal PC zapojti a zapnout a ... :D:D:D Jo, učitel z nás měl radost:-))). Naštěstí to byla praxe, kde se s takovýmito excesy počítalo, tyhle PC pro naše blbnutí neměli moc velkou cenu, byly to starý krumplíci:-)
14.12.2007 01:34
WlcheckTak extrémů moc nemám, všehovšudy nejposlednější byl s taťkovo počítačem.
Náhodně vytuhával. Naběhl, spadl apod. Nevěděl jsem kde je chyba (počítač mu stavěl ITík v práci) ale když po náběhu zahlásila teplota v BIOSu 96°C a pokračovala výš, to bylo na pováženou...
Když jsem sundal chladič tak jsem zjistil, že oný kolega jaksi pozapoměl dát jakoukoliv pastu/žvýkačku/cokoliv pod chladič. Nevím, jak se mu to podařilo nainstalovat, ale od té doby počítač vesele jede... tedy ...

jel do bouřky :D a to nepraštil blesk do našeho baráku ale do domu cca 50m od nás. Mezi mnou a sousedem máme udělán závěs kvůli netu, kabel STP, stíněná chránička, všechno uzemněno no a odnesl to sousedův router, u mě 3 porty na switchi, v PC zvukovka, USBčka, FireWire, LAN, no a potom na router-PC ještě síťovka a APčko. Veselo.
Btw. ani to nás nepřesvědčilo odpojovat počítač a další věci při bouřce :D

Úplně nejlepší věc ale byla, když jiný kolega zapojoval nový rozvaděč na proud a jaksi místo fáze a nuláku pustil do jednoho okruhu 2 fáze ... to bylo také velmi veselo :D
1.1.2008 12:44
Keymastertak přidám jeden svůj úlovek:

Týden starej čtyřgigovej voyager :(. Byla zapíchlá v notebooku kterej mi spadl. Booku se nic nestalo, ale flashka měla konektor urvanej a vytočenej asi o 45° (ta fotka je po narovnání, víc to narovnat nešlo)... světe div se funguje dál bez problémů ;) Aspoň mám nějakou raritku ;)
4.1.2008 06:36
slavickNo když se na začátku mluvilo o různých nechutnostech u zákazníků a podobně, tak taky musím příjit se svojí troškou do mlýna. Jednoho krásného dne jsem domů přinesl veteránského Apple Performa 5260. Samotný počítač vypadal na první pohled celkem čistě, jen klávesnice a myš byla trochu jetá....zvenku. Tak jsem si řekl, že všechno rozeberu a pořádně vyčistím. Když jsem otřevřel myš, mírně jsem se zhrozil nad vrstvou prachu nebo čehosi usazené na kuličce (ano, je kuličková myš :-) ) Nicméně myš jsem v klidu vyčistil. Jenže to jsem nevěděl, co mě bude čekat v klávesnici.

Po stranách kláves byly vidět hnědé fleky od kafe...v duchu jsem si říkal, že to se stát může, ale co mě zarazilo bylo, že některé klávesy se při zmáčknutí přilepily a jiné nešly zmáčknout vůbec. Pustil jsem se do rozebírání. Po tom, co jsem sundal vrchní kryt, jsem myslel, že uvidím svůj oběd ještě jednou. Pod celým krytem a všude pod klávesami bylo cosi, co vypadlo jako strouhanka smíchaná s ostříhanými nehty...fakt nekecáme...někdo si nad tou klávesnicí asi hodně dlouho stříhal nehty...no prostě humus...to už bylo i na mě moc...takže milá klávesnice šla bez milosti pod sprchu...teda sundal jsem aspoň "elektroniku". Do teď netuším, co bylo to, co vypadalo jako storuhanka...snad to raději ani vědět nechci.

Pánové a dámy z jednoho nejmenovaného vydavatelství, které vydává jeden nejmenovaný bulvární deník, by se nad sebou měli pořádně zamyslet :-)
4.1.2008 06:55
ICE_D[QUOTE=slavick;78211]No když se na začátku mluvilo o různých nechutnostech u zákazníků...[/QUOTE]

Fujtaksl, malem jsem si rekl o vycisteni klavesnice od zvratku! Fakt humus prihoda! :(
4.1.2008 07:29
slavickTeď jsem si vlastně ještě vzpomněl na dvě příhody s Didaktikem Gamou a Didaktikem M. Bohužel v obou případech to skončilo jejich kómatem, ale už zase žijí :-) U kámoše na chatě jsme na půdě vyhrabali Didaktik Gama. Byl pečlivě zabalený, takže to vypadalo, že stačí zapojit, naladit a můžeme pařit BASIC :-) Počítač jsme zapojili do sítě, k televizi, naladili...no prostě idylka :-) Jenže asi po deseti minutách se ozvala děsivá rána a obraz pryč. Ve stařičkém Didaktiku explodoval nějaký šváb (už nevím, co to přesně bylo). Nechápu, jak se mu to povedlo, ale tou explozí praskl i plastový kryt počítače. Naštěstí se nic jiného nepoškodilo. Šváb se vyměnil a i dneska si můžu spokojeně zapařit....jasně, že BASIC :-)

S Didaktikem M se mi stalo něco podobného, jenže s horšími následky. Když jsem si ho přebíral, tak mi původní majitel tvrdil, že je všechno v pohodě, že mu běhá. Ani jsem si ho nenechal předvést. Byl totiž zadarmo, tak by mě ani tolik nemrzelo, kdyby nefungoval. S napětím jsem počítač zapojil do sítě a naladil na televizi. Opět všechno v pohodě. Jenom jsem se na chvilku otočil a najednou jsem ucítil pach hořícího plastu. Zdroj Didaktika to nějak nevydržel a začal hořet. Po uhašení zůstala v koberci vypálená díra :-) Blbě se to rodičům vysvětlovalo :-) Počítači samotnému se nic kromě usazených mastných sazí nestalo. Takže stačilo sehnat nový zdroj a komp jede dál.
5.1.2008 12:08
CompkillaTaky sem přihodim pár příhod z vlastní praxe:

Mam jednoho kamaráda, kterému pravidelně skládam PC. Myslim že jich zatim bylo 5 (začínalo to Pentiem 1 a končilo Duronem 1300Mhz). Průběh je vždycky stejnej: Příjde za mnou, ať mu složim něco na pár korun. Tak dam dohromady nějakej bordel co najdu po bytě, nainstaluju OS, vyzkoušim a předam. Za pár měsícu ho počítač přestane bavit a tak ho prodá nebo vymění za něco jinýho. Několik dní potom je u mě zase a situace se opakuje... :D

Jednou mě takhle požádal, jestli bych mi nemohl nainstalovat grafickou kartu co si někde sehnal. Bylo to myslim Riva TNT2. A já že jo. Tak jsem k němu přišel, odmontoval bočnici a vevnitř stará IBM deska s inteláckym chipsetem. AGP slot to mělo, tak ok. Problém byl, že nové grafice překážel konektor integrované vga. Co s tím? Kámoš pájku doma němel, čekat se mu taky nechtělo a tak ho napadlo, že ten konektor urvem kleštěma. Mě to bylo jedno, byl to starej shit, jeho riziko a rozhodnutí . Uchopil jsem tedy kleště, pravou nohou jsem si přidržel desku u země a začal páčit. Deska se prohnula, zapraskala a konektor byl pryč.
Odstranil jsem zbytky konektoru, zapojil novou/starou vga a zapnul. Hned napoprvý se vše rozjelo! Potom stačilo v boisu vypnout integrovanou vga a v OS nainstalovat ovladače. Dodnes vše plně funkční ikdyž už s jinym majitelem.
Tenhle člověk si taky jednou hrál s malým červeným přepínačem u zdroje (stačilo pak vyměnit pojistku), taky se mu podařilo zapojit opačně napájecí konektor disketové mechaniky nebo nacpat do DIMM slotu opačně RAMku...pokaždý jsem to řešil já:)

Taky jsem skládal několik počítačů do jedné nejmenované neziskové organizace. Samozřejmě za co nejnižší ceny.
Levné komponenty se (jak jinak) u jednoho PC projevily.
Po 3 týdnech začaly být problémy se zapínáním PC a další 2 dny na to už nešel zapnout vůbec -vadnej zdroj.
Protože jsem ale kupoval case se zdrojem (né samostatně), tak jsem musel všechny komponenty vymontovat, case s vadným zdrojem vložit do krabice a odnést do prodejny na reklamaci. BTW v reklamaci je už 4 týdny.

Do druhého PC zase šlečny nacpaly konektor od tiskárny opačně. Zřejmě použily dosti velkou sílu, protože USB konektor na desce vylomily a tím umrtvily i celej řadič. Ještě jsem od nich dostal vynadáno, co jim skládam za šmejdy, když tak nejde ani připojit tiskárna:D
Tady mam ilustrační foto: http://www.cytry.borec.cz/usbkill.jpg
5.1.2008 12:18
tequilla[QUOTE=Compkilla;78289]Do druhého PC zase šlečny nacpaly konektor od tiskárny opačně...[/QUOTE] Tak to jsem jeste v zivote nezaslechl, natoz uvidel. Dotycny tam snad musely zatloukat konektor kladivem, ne?
25.4.2008 03:21
JimmyjekFakt good thread. To je PC srandokaps:D

Jen mohu přidat, co se mě stalo včera(pár hodin nazpět).
Nějak jsem zkoumal zdroj, co že to v něm tak bzučí.
Udělal jsem však lama chybu, že jsem nejdřív zapnul spínač na prodlužováku a pak teprve na zdroji...
..a pak trochu ten zdroj přemístit, aby nepřekážel(obnažen, bez krytu.)
No a už to jelo jako v kresleném seriálu. Chvilku to se mnou cloumalo, ale zdroj byl přátelský, po chvilce mě odhodil a nechal vybít. Možna tomu pomohly také mokré ruce od šroubování..

[size=-2]Jsem snad jediný, co má osobní zažitky s elektřinou?:rolleyes:[/size]
25.4.2008 07:49
KlingacikxS elektrikou má skoro každý skúsenosti:D ja som ich mal už od malého chlapca keď som sa pozeral k elektrohodinám, boli tam aj nejaké ističe a samozrejme boli zaplombované... pozrel som sa na tú plombu a povedal: "jéééj plastelína" následne som sa toho chytil a "pošteglilo" ma, samozrejme som to vyskúšal ešte zo dva krát:D:D:D
14.5.2008 02:29
bobocoJeden lehký extrém pro dnešní den, komentář netřeba:D

PC se nějaký čas nepoužívalo a nyní po čase nenabíhalo, tak se rozdělalo - na vině byl zdroj.
14.5.2008 05:33
OdMajklaMuj extreme jinak k vidění v téma - Jaké máte zkušenosti s chladiči pamětí.
14.5.2008 06:27
crasher.km[ot] toto téma bych radši smazal .. vždycky mi to připomene,že se musím učit do matiky :( [/ot]

OdMajkla: woow :) tak by to nedal ani pájkou :D
boboco: to je tvoje ?:)
14.5.2008 09:36
MetTak mi to po precteni tohoto topicu nedalo a musel jsem se regnout abych se s vami podelil o extrem, ktery jsem nedavno zazil v jedne "IT company".
nutny maly uvod:
rekneme ze firma vyrabela PC - produkt zamereny spise k domaci zabave u televize (Home Theater PC ?)
kazdopadne dve verze relativne krasne desktopove skrine ktera se lisila jen pouzitymi komponenty.Zkracene - v jednom byl pouzit i vlastni zesilovac a v druhem jen nejaka pofiderni integrovana zvukovka. Mel jsme tu cest mit onen zesak v rukach a musim rict ze to byla ta nejmasivnejsi vec v tom compiku a clovek by rekl ze se na tom neda nic zkazit. Vsechno ficelo na prvni pohled jak ma, ovsem pak doslo na zahorovaci proces. Ono testovat ten zesak na plnem vykonu na 5.1 bednach po urcitou dobu nebylo zadna sranda, protoze by se v mistnosti traslo vse neprisroubovane, tak se to resilo tichym zpusobem - zatezovymi odpory. Zadna ftipna ani extremni vec, co?
No jo, jenze kdyz jsem ten proces zahorovani chvili sledoval, uslysel jsem z niceho nic hudbu, sice tichou, ale slysel. Nikde zadny reprak, nikde zadna membrana a hardrock demoznelka stejne hrala. Prisli panove technici a s klidem vsem okolostojicim oznamili:"to je v pohode chlapi, ta cinska hracka je tak kvalitni, ze vlastne nevime jestli to hrajou kondenzatory nebo odpory, ale bylo to za babku, tak to nekupte..."

to je stripek z nejnovejsich trendu jen tak na okoreneni k vasim vzpominkam na mnohdy historicke stroje, i kdyz ...

verite v nadprirozeno?
rodina me pritelkyne si poridila PC - takova ta masina na skolni, kancelarske, internetove a filmohudebni ucely. Prestoze jsme spolu byli dlouho, sveril jeji otec stavbu tohohle PC nejakemu svemu znamemu (tenkrat jsem si myslel ze je to nejlepsi vec co mohl udelat - neotravovat mne s tim) a tak mu znamy poskladal domaci PC za 19k (konfiguraci nejsem z pameti schopen napsat, protoze se od toho distancuji, ale pro vas to mozna casem doplnim). kazdopadne to 2 dny jelo v pohode a vsichni byli radi ze koukaji na nove LCDcko, se kterym se drive setkavali jen v letacich ruznych hypermarketu. Jenze po dvou dnech se s tim strojem zacaly dit prapodivne veci. pokud jste kolem prosli, zapl se. pokud jste se byt jen jeme dotkli na jakemkoli miste casu, vypl se ( pokud byl vyply tak se zapl) takovym zpusobem, ze vam normalne nahodil hlasku o odhlasovani a naslednem ukladani nastaveni a vypinani. PC jsem do posledniho srouku rozebral, nenasel zadne abnormality, slozil a ... stale se choval jak posedly. Doporucil jsem ho reklamovat, po reklamaci sjem s nim opet prisel do styku a musim rici, vymitani dabla pomoci reklamace bylo uspesne, ale zanechalo na PC nevratne nasledky
po HW strance - deska byla zamenena za nejakou sestkrat prepajovanou a s nahrazenymi dvema obvody pomoci dratku vedoucich z predu dozadu, jeden slot na Ramku je kompletne pryc
po SW strance - bios nejde jakkoli prekonfigurovat, vzdy se tvari jako pri prvnim spisteni - press F1 for setup F2 for default
po eticke strance - cloveka, ktery sestavoval PC se jiz nepodarilo kontaktovat ... Damn I Hate these people
14.5.2008 10:16
boboco[QUOTE=crasher.km;122007]
boboco: to je tvoje ?:)[/QUOTE]

néééé, co si to o mně proboha myslíš?:D PC na běžný servis, žádná přízeň :)
14.5.2008 10:53
Pavel BočekNo, teď jsem bral to staré PI od ICE a málem mě omyli...příští týden beru ještě PII, tak to už nezapomenu fotit :-))) Vždycky to vygruntuji jako první, na takovou hrůze se nedá dívat, navíc se z toho ten prach sype všude :mistake A na focení se zapomene :(
15.5.2008 11:12
ICEBOSSznamej mi to hodil do kanclu, chtel to vyhodit, tak jsem si rikal, ze treba nejaky PuBos si s tim jeste pohraje :-). Minuta prace stravena na cisteni toho PC pro me 1000x prevysuje cenu toho PC.

Ale Chladic na CPU je hezkej, ne? Teda jestli jsem ho tam nechal :-D.

BTW. Az sundas ten chladic, tak to MMX je brutalne vyrudly, jelo nekolik let BEZ CHLADICE!
17.5.2008 03:13
Trippaxvidel som ako jeden chlapík reštartoval router tak že ho vytiahol zo zásuvky, no spravil to tak rýchlo že ten router si tuším ani neuvedomil že je bez prúdu... :D a potom že prečo to neide, veď som ho reštartoval... :D
17.5.2008 03:58
cool.user[QUOTE=Trippax;122812]...[/QUOTE]
Jo, tohle udelej na routeru s vikingovskym chipsetem a zabijes ho :D (restart behem boot sekvence = mrtvej router :D )
18.5.2008 04:15
Pavel Boček[QUOTE=ICEBOSS;122195]...[/QUOTE]

Výmluvy pro lenost :p

Je na něm pasta ? Pokud je, tak se mi to sundavat nechce...když ne, tak se přemluvím :D
8.8.2008 07:28
kanabissem se díval do kompu co to mám za ramku. a abych něco na tom malym štitku viděl byla moc tma. Baterka vybitá tak sem chmat na žárovku a rval jí nad mechaniku. Než sem jí tam tak abych vyděl tak sem dostal :D. žárovka šla naspátek a vyhrála baterka :D. Když se ted na tu žárovku dívám tak je to nějaká Homemade takže se ani nedivim že sem dostal.
9.8.2008 06:55
HiLowVzpominate na prvni Athlony? Jak se jim lamaly rozky? Taky jsem jeden ulomil, procesor to neprezil, tak jsem byl o 5 tis. chudsi. (Na PC jsem mel marzi 1.500.- :angry) Tak jsem musel koupit novy a mel jsem uz celkem strach z nasazovani chladice. Obchazel jsem vsechny servisy v Olomouci, ale kdyz jsem rekl, ze chci jen nasadit chladic, tak i 500,- bylo pro ne malo.:D:D:D
No nakonec jsem ho prece jenom nasadil bez uhony, jen jsem radsi potom nabizel Intely. (O kdyz tech prvnich Athlonu jsem pote taky prodal hodne, ale nejak se mi u nasazovani chladice vzdy zacaly trast ruce. :D)
9.8.2008 07:15
Pavel BočekJá se toho nějak nikdy nebál :) Sice jsem zdá se u svého prvního PC s Duronem rožky trochu olámal z neustálých výměn chladiče, ale tak hrozné to nebylo...málokdy to člověk zlomí až úplně dolů skrz wafer (tohle je fakt Extrém :D), takže se není až tak čeho bát :) Holt čistý křemík je křehká potvora no :)
9.8.2008 07:38
HiLow[quote=Pavel Boček;149903]Já se toho nějak nikdy nebál :) Sice jsem zdá se u svého prvního PC s Duronem rožky trochu olámal z neustálých výměn chladiče, ale tak hrozné to nebylo...málokdy to člověk zlomí až úplně dolů skrz wafer (tohle je fakt Extrém :D), takže se není až tak čeho bát :) Holt čistý křemík je křehká potvora no :)[/quote]

Zalezi, jakou jsi mel revizi Durona. Taky jsem jich videl spousty bez rozku a evidentne jim to vubec nevadilo. :runaway
Ale prvni revize Athlonu a potazmo Duronu byly fakt hodne nachylne, kolikrat to ani nebylo skoro okem videt a procesor byl death.:stupid:mad:
Dalsi revize uz timto neduhem netrpely.
13.8.2008 10:54
koubisPravda, pravda, když jsem nasazoval chladič na K7 (Duron 650) poprvé, taky jsem si říkal, že to nemůže v žádném případě vydržet. Nicméně vydržel, K7 jsem si oblíbil, vystřídal jsem jich strašnou spoustu a dodnes na K7 jedu :-)
Jinak jednou jsem na reklamaci viděl extrémní kousek. Byl to Athlon, myslím, že 700 a přísahám Bohu, že to jádro nemělo jedinej kousek hrany nepoškozenej, o rozích nemluvě. Údaje, které byly tehdá "vytetované" přímo na jádru si už člověk musel domýšlet. Vyjma toho, měl zespoda obrovskej hnědej flek a přes tu chudinku jádro, nebo spíš přes to, co z něho zbylo, byl otisk prstu, jak ukázka z knihy daktiloskopie. Majitelem toho kousku byla prý nějaká blonďatá slečna, což by vše vysvětovalo :-D
13.8.2008 03:13
AigorTaky zavzpomínám na svoje krušné začátky. Tehdy jsem si koupil svoje první PC za těžce našetřené peníze. Už nevím co to bylo, tuším nějaká 486DX a samozřejmě taky svůj první HDD, protože i když 2x 5,25" FDD bylo "cool", přece jenom to nebylo ono :p
PC jsem úspěšně složil i rozjel, ale druhý den jsem už prozkoumával BIOS. A jako správně zvídavý člověk jsem si vyzkoušel i formátování HDD. Bohužel ten moje nadšení nějak nesdílel a od té chvíle se odmítal detekovat. Tehdy to bylo asi 6.000,- což znamenalo moje asi roční kapesné, takže když si na to vzpomenu, ještě teď mě běhá mráz po zádech... Nakonec jsem musel volat pokorně do firmy, kde jsem to koupil a slabikoval do sluchátka všechny položky BIOSu (to ze mě museli být fakt nadšení), až se přišlo na ten HDD. Zdvořile mě poučili, že po low-levelu se s HDD můžu rozloučit, ale nějakým zázrakem se mi je podařilo ukecat a dostal jsem výměnou novej grátis :thumb

Fakt je, že ta destruktivní položka rychle z BIOSů vymizela, ale byla to dost drsná zkušenost :rules
17.8.2008 02:52
Nettleno ja jsem jednou opravoval cd-rom mechniku - nevyjizdela kdyz v ni nebylo cd. Rozdelal jsem ji a polozil na reprak vedle skrine bez bocnice. Normalne jsem ji zapojil a zkousel co dela. Dal jsem do ni cd a spustil vsechno bylo v poradku ale kdyz jsem pak zacal kopirovat soubory na disk tak se hodne roztocila tak jsem zmackul tlacitko na vyjeti a v tu chvili se se CD katapultovalo do sktrine a rozflakalo se o heatpipe )))
Nastesti zakladovka funguvala bez problemu. A CD mechaniku jsem dal dokupy.
17.8.2008 08:37
ICE_D[QUOTE=Nettle;152763]no ja jsem jednou opravoval cd-rom mechniku - nevyjizdela kdyz v ni nebylo cd. Rozdelal jsem ji a polozil na reprak vedle skrine bez bocnice. Normalne jsem ji zapojil a zkousel co dela. Dal jsem do ni cd a spustil vsechno bylo v poradku ale kdyz jsem pak zacal kopirovat soubory na disk tak se hodne roztocila tak jsem zmackul tlacitko na vyjeti a v tu chvili se se CD katapultovalo do sktrine a rozflakalo se o heatpipe )))
Nastesti zakladovka funguvala bez problemu. A CD mechaniku jsem dal dokupy.[/QUOTE]

Hezky pekne, to me rozesmalo :D Chudak heatpipe, triskat o ni cedecka :D
20.8.2008 01:27
wolf007vcera jsem si zasel do bazaru u nas ve meste meli vyprodej prebytku lcd monitoru,koupil jsem donesl domu uklidil si pro nej stul,umistil zapul,bliklo na me no singnal detected monitor zhasnul a uz se neprobral,nastesti mi vratily bez potize penize zpet,jo a jisty druh extremu je hrat far cry na gf2 mx 400 64mb ono to jede ale pomalu a obcas tam zlobi barvy ....
20.8.2008 11:02
trodas[QUOTE]jisty druh extremu je hrat far cry na gf2 mx 400 64mb ono to jede ale pomalu a obcas tam zlobi barvy...[/QUOTE]

To není extrém, to je hardcore SadoMaso! :eek: :D
20.8.2008 11:03
wolf007mno bylo to gf2 mx 400 64mb ddr =64bit pameti ... ;)
21.8.2008 02:34
Pavel BočekŽe bych to vyzkoušel ? :D Mám MX 4000, takže akorát má 128 MB pamětí :D Hrál jsem na tom akorát Flashpoint na minimální detaily při 1024x768…
21.8.2008 04:07
wolf007rekl bych ze v 640x480 na low to pojede ;)
21.8.2008 12:52
trodasFar Cry neumelo 640 rozlisko, nejmene 800x600 ... slo se na to fintou. Vytvorilo se 720 x 540 a ... to uz Far Cry umoznilo vybrat :D

Jinak takhle zapnu PC, ozve se rána, a...

...PSU je u pána :)
31.8.2008 03:40
KEOSANJedna z veci na cistenie pocitacov a sietovych zariadeni, co som si kupil:

Ustova rychlost 350km/h. :) Staci dojst k pocitacu a i na najmensej rychlosti to urobit baf a vyvali sa vulkan prachu :)
31.8.2008 03:43
astec[QUOTE=KEOSAN;157247]Jedna z veci na cistenie pocitacov a sietovych zariadeni, co som si kupil:

Ustova rychlost 350km/h. :) Staci dojst k pocitacu a i na najmensej rychlosti to urobit baf a vyvali sa vulkan prachu :)[/QUOTE]

Včetně šroubků a drátků.... :-)
31.8.2008 03:47
KEOSANNo na plne obratky som to nedaval. Skusal som to zatial iba na minimumm a tam to bolo v pohode.... :)
31.8.2008 04:13
Challenger_ii[QUOTE=KEOSAN;157247]Jedna z veci na cistenie pocitacov a sietovych zariadeni, co som si kupil:

Ustova rychlost 350km/h. :) Staci dojst k pocitacu a i na najmensej rychlosti to urobit baf a vyvali sa vulkan prachu :)[/QUOTE]

To by ti záviděl i Švanda Dudák!
2.9.2008 03:40
KEOSAN Ako CD znicilo CD mechaniku - /skoro, keby som si to nevedel opravit/

Pred par rokmi sa mi stalo, ze mi kolega doniesol take cierne CD, ktore mu neslo nacitat. Dal som ho do CD mechaniky a ta nim zacala sialene tocit. Ale tak priserne, ze som myslel, ze to hadam v nej exploduje. Nedalo sa vysunut CD, tak som musel resetovat pocitac, pretoze nereagoval. Po resete som dal tlacitko na vybratie CD. To sa vyvalilo vonku takou rychlostou, ze este cca 20 sekund rotovalo vonku. CD som vratil kolegovi a vyskusal CD mechaniku. Ta uz vsak nenacitala nic.... Musel som ju otvorit a nakalibrovat znovu. Potom uz fungovala.
---------------------------------------
Dalsi extrem. Nedavno som videl u kolegov na pobocke vedla pocitacov silovy elektricky rozvadzac. Co ma vsak zarazilo najviac, tak kvety v kvetinacoch na nom. Pomyslel som si, uz vidim ako polievaju kvety a natecie do rozvadzaca... :) Radsej som im to dal dole.
9.9.2008 02:51
KEOSANDalsi extremik.

stava sa mi poslednou dobou, ze pred niecim varujem a ono sa to stane :)

Zacinam si pripadat ako "Prorok Rak". Kolegom som hovoril niekde, ze im tam postupne likviduje pocitace, cvakaju UPSky a ze pravdepodobne maju nieco s elektrikou, rozvadzacom, nech si to daju pozriet, ze im moze vyhoriet. Ale oni nechceli nic pocut o prerabani elektrickej instalacie, ci nejakej kontrole /kde elektrikar na to mrkol okom a povedal, ze je to dobre/. A co sa nestalo, vyhorelo im rozvadzac :-) UPSka /APC Smart/ blikala vsetkymi farbami ako vianocny stromcek.
28.10.2008 10:57
slavickTak po velmi dlouhé době jsem zpátky tady na fóru SHW. Začal jsem dělat jako ajťák u importéra jedné nejmenované korejské značky automobilů. Včera za mnou přišla jedna kolegyně (Korejka) a roztomile lámanou češtinou mi sdělila, že jí nefunguje počítač. Ještě o něm mluvila v ženském rodě :) Inu, zvednul jsem se od stolu a šel se podívat.

Compík se fakt nechtěl zapnout. Kabel v zásuvce byl :) Zkusil jsem vyměnit kabel, ale stejně nic. No, co se dá dělat, zdroj je po smrti. Ještě jednou jsem zkusil zmáčknout tlačítko power....ozvala se rána jak z děla, Korejka vyskočila až ke stropu, ze zdroje vyšlehl snad půl metrový plamen a celou místnot naplnil šílený smrad.

Potom, co se Korejka vzpamatovala ze šoku, s úsměvem prohlásila, že jsou bůh hromu a blesku :D A jaký byl konečný výsledek? Děsil jsem, že to schytal celý počítač, ale naštěstí ne. Vyměnil jsem zdroj a v pohodě fičí dál.
29.10.2008 11:12
KEOSAN[QUOTE=slavick;174709]Tak po velmi dlouhé době jsem zpátky tady na fóru SHW. Začal jsem dělat jako ajťák u importéra jedné nejmenované korejské značky automobilů. Včera za mnou přišla jedna kolegyně (Korejka) a roztomile lámanou češtinou mi sdělila, že jí nefunguje počítač. Ještě o něm mluvila v ženském rodě :) Inu, zvednul jsem se od stolu a šel se podívat.

Compík se fakt nechtěl zapnout. Kabel v zásuvce byl :) Zkusil jsem vyměnit kabel, ale stejně nic. No, co se dá dělat, zdroj je po smrti. Ještě jednou jsem zkusil zmáčknout tlačítko power....ozvala se rána jak z děla, Korejka vyskočila až ke stropu, ze zdroje vyšlehl snad půl metrový plamen a celou místnot naplnil šílený smrad.

Potom, co se Korejka vzpamatovala ze šoku, s úsměvem prohlásila, že jsou bůh hromu a blesku :D A jaký byl konečný výsledek? Děsil jsem, že to schytal celý počítač, ale naštěstí ne. Vyměnil jsem zdroj a v pohodě fičí dál.[/QUOTE]

Co tam bol za zdroj, model ? Mozes prispiet do
http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=24970

Budem hadat - Eurocase, KME, alebo Skyhawk ?
29.10.2008 12:30
husky14[QUOTE=KEOSAN;175293]Budem hadat - Eurocase, KME, alebo Skyhawk ?[/QUOTE]Ty by s sebou ale asi vzaly celej komp....
29.10.2008 02:03
KEOSAN[QUOTE=husky14;175334]Ty by s sebou ale asi vzaly celej komp....[/QUOTE]

Mal som moznost vidiet rozne lacne zdroje -ako EC, LC, dokonca aj Skyhawky, ktore ziarili jasnym bielym svetlom a odobrali sa aj za nim :D, ale ze by zobrali zo sebou cely pocitac si nepamatam /skor sa nieco take stalo vynimocne/. Iste, cital som, ze sa to ludom stavalo, ale mozno to malo aj ine priciny, nez si mysleli.
30.10.2008 12:09
slavick[QUOTE=KEOSAN;175293]Co tam bol za zdroj, model ? Mozes prispiet do
http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=24970

Budem hadat - Eurocase, KME, alebo Skyhawk ?[/QUOTE]

Byl to Compaq (model teď nevím) ze počítače od HP. A stejně to vzalo s sebou celý počítač.
30.10.2008 12:16
husky14[QUOTE=KEOSAN;175412]Iste, cital som, ze sa to ludom stavalo, ale mozno to malo aj ine priciny, nez si mysleli.[/QUOTE]No třeba mě se to stalo.... kdysi dávno nějaký PII ve slotu 1. Přišel sem ke kompu, CD mechanika vyjetá a šílenej smrad (typickej shořelej zdroj - všichni znáte). Odnesla to tenkrát deska, HDD a ani tý CDromce se pak už moc nechtělo. Vydržely CPU a ramky.... ;)
30.10.2008 12:34
KEOSAN[QUOTE=husky14;175972]No třeba mě se to stalo.... kdysi dávno nějaký PII ve slotu 1. Přišel sem ke kompu, CD mechanika vyjetá a šílenej smrad (typickej shořelej zdroj - všichni znáte). Odnesla to tenkrát deska, HDD a ani tý CDromce se pak už moc nechtělo. Vydržely CPU a ramky.... ;)[/QUOTE]

Nehovorim, ze to neni nemozne, len sa to zas tak casto nestava /statisticky/. Mal som za tie roky vo vela firmach rozne zdroje a hodne lacnych zdrojov. Napriek tomu, ze zdroje odchadzali casto, nebrali so sebou moc komponenty - myslim teda, ze ich jednorazovo neodpalili. Ine je, ze tie zdroje postupne poskodzovali napr. maticnu dosku atd.

Naviac v pripadoch, ked boli problemy so zdrojom, maticnou doskou atd - pokial som patral poriadnejsie, tak mali problem s elektrikou /napr. v rozvadzaci/ o ktorom ani nevedeli... Vacsinou si ludia povedia len "zly zdroj"...
15.2.2009 06:20
KEOSANVidel som nedavno extrem u tlaciarne. Sietova tlaciaren Konica Minolta 1350EN.
Pri zapnuti tlaciarne, vzdy vytlaci slusne popisanu konfiguracnu stranku. Vypnut sa to neda, pokial sa to istaluje lokalne. Vraj iba cez siet sa da cez web rozhranie nastavit vypnutie tejto stranky pri zapnuti tlaciarne. Neviem, co tym sleduje vyrobca, asi chce zakaznikom rychlejsie minut toner. Co som cital na internete, tak vraj vsade je to rovnake, cize nejde o vadu. Ak sa tlaciaren nainstaluje lokalne, tak to vraj znovu zapne tlacenie tej stranky... Velmi vtipne od vyrobcu :stupid
15.2.2009 07:30
sapin IItaky mam jeden hodne dobry zazitek,
jednoho krasneho dne mi kamarad(ktery o pc nevi skoro nic)napsal zpravu ze mu dosli soucastky na pc a ze uz ho ma slozeny,jen abych to zkontroloval.s hruzou jsem k nemu vyrazil abych se podival co tam vyvedl.kdyz mi ten case ukazal tak sem se na nej dival 5 minut v naboznem tichu.polovinu soucastek nemnel uchycene bylo to jen v case "nasypane".mezi patici a procesor nejak "zarval" 12v konektor.
naopak grafarnu nezapojil,koncovku od repraku zapojil kamsi na desku.
a nejlepsi je ze hardisk napojil na ventilator.
(byli tam i jine perlicky ale uz presne nevim)
kdyz jsem se ho zeptal jak to dokazal tak rek"jo slo to s tezi ale s klestema to slo"
kdyz jsem to po hodine rozmotal tak jsem si vsiml ze z boku v case udelal diru kdyz ty konektory upravoval kladivem.
nakonec jsem to slozil s vymnenou nejakych konektoru ktere zkur**l a nastesti to fungovalo.pak jsem mu rikal ze kdykoli bude potrebovat pomoct at zavola hned ze mu rad pomuzu hlavne at se v tom uz nehrabe :)

(sori za pravopysne chibi pysy jak umym)
20.2.2009 11:47
Drakenno mi jsme měli zas zákazníka...
starostu jedné vesničku u Prahy no a ten jelikož jsem jej poučil že nesmí ztratit instalační klíč
(což, se mu už jednou stalo měl Office 2000 pro 5 PC jelikož dělá velice rád pořádek ve věcech pro něj "nepotřebných" tak klíč vyhodil) tak si zkrátka při dalším úklidu klíč poznamenal přímo na instalační CD nového officu 2003, no ale problém byl v tom ,že si ten klíč poznamenal na čtecí stranu a navíc jej vyryl propisovačkou....:mistake

další zákazník nám prozměnu přinesl case s tím že se mu z ničeho nic vypnulo a už nenastartovalo....
podle zápachu bylo téměř jasné že odešel zdroj...nějakou dobu se s ním vedoucí ještě vybavoval protože to byl jeho dobrý známí ,ale než jsem se do otvírání case dal, tak zazněla věta "tak nám to zvíře zas uteklo"...čemuž sem nevěnoval žádnou velkou pozornost...položil jsem case...a vklidu otevřel case,zvednul oči a zůstal jsem v úžasu s otevřenou hubou...na chladiči CPU si ustlal křeček ...a jelikož je u CPU teplíčko tak se mu tam zjevně i líbilo...:eek:

úplně nejlepší výtlem za tu dobu pro mě byl ,když si vedoucí volal se synem před maturitou...a synek jej ujišťoval že všechno umí ,atd. atd. a vedoucí pak přišel a začal se chlubit jakýho ,že má synka a že ten rošťák doma pěstuje mariánku mezi okurkama a že mu to vůbec nevadí...a že mu když udělá tu maturitu tak mu máme vymyslet nějakou pořádnou herní sestavu na hry...no a druhý den ráno vedoucí přišel hlavu sklopenou v ruce nějakou rozsekanou case...se slovy tam sem tomu hajzlovi ten počítač prohodil oknem a tu mariánku sem mu vyškubal smradovi jednomu....
no komp co synátor měl tak byl na hadry ...maska v prdely bočnice prohnutý a odřený ,vevnitř zhluk kabelů...:p