reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

extrémy

Konnor (278)|8.11.2006 10:25
Nevím jak nazvat tohle téma, ale zajímalo by mě jaký jste kdo zažil extrém ve světě PC? (př. nesmyslné zapojení HW, brutální "skon" komponent, domácí mazlíčci rozsekaní větrákem,...) :)

Tak já začnu, snad se někdo přidá;)

Už je to nějaký pátek zpátky, ale stalo se tohle. Přeinstaloval jsem si pěkně systém (win98) a začal instalovat moji oblíbenou hru (fallout2). Z ničehož nic se najednou z mechaniky ozval hodně vysoký zvuk a následná detonace CD v mechanice rozzářila celý pokoj, dvířka mechaniky se rozmlátila o zeď a všude po pokoji poletovaly kousky CD.
Docela rachot, nic moc příjemného,... :)

Další extrém byl, když ke mě přišel kámoš, že mu nejde sundat chladič z CPU (sempron 754). Tak jsem nedůvěřivě šel k němu a pustil se do toho v domění, že ten jouda jen neodjistil sponu, ale ouha. Spona byla odjištěná, ale byla natvrdo naplá!!! tak se mi ji cca po 15 minutách podařilo vypáčit. Po sundání chladiče mi nějak nesedlo, že je cpu naprosto čistý a nikde ani známky po teplovodivé pastě!, tak jsem se podíval na chladič a bylo to jasný. Ten lojza co ten PC skládal, nechal na chladiči tu plastovou krytku co chrání pastu při převozu aby se nesetřela,... docela hustý, ta krytka byla docela dobře přiškvařená. Ani si nechcu představit jakou silou to tam ten borec musel rvát, když si představím jak blbě to šlo ven!!! :)
BlackFrog (563)|8.11.2006 12:14
dobry pribehy :) me zas jednou kamos dones komp ze mu to pise reinstalujte windows, tak sem pustil nouzovej rezim a on ten manik zkoproval slozku system na plochu, takze tam mel vlastne 2 systemy a tem komp chudak nevedel co s tim :)
boboco (1987)|13.11.2006 21:00
Mám chvilinku času, tak přispěji pár svými "zážitky" z praktického života:)

Jednou nám volal do firmy zákazník, že mu "upadnul" konektor u grafiky, jestli bysme se mu na to nemohli přijet podívat. Říkal, že počítač chtěl vyčistit, ale nešel mu odpojit monitor... Docela jsme se s kolegou vyděsili, sebrali se a jeli k němu. Otevřel nám, celej ustrašenej nás vedl k počítači a monitoru. Vzal do ruky kabel od monitoru a k němu byl přišroubován konektor D-SUB který "vyrval" ze základní desky (jednalo se o integrovanou grafiku). Trčely z toho všechny ty piny, zákazník se na nás s takovým ustrašeným výrazem díval... No zkrátka neodšrouboval od grafky ten kabílek od monitoru a táhl a táhl.... až ho vytáhl:D Základní deska to přežila (Grafiku už jsme nezprovoznili), tak jsme mu dali novou grafiku do AGP (protože tohle opravdu na záruční opravu moc nevypadalo:notsure) a vysvětlili jsme pánovi, že ty válečky po stranách té koncovky se musí nejen zašroubovat ale i později vyšroubovat:D.

O další extrém se postaral pán, který nám přinesl na reklamaci klávesnici, že nefungují některá tlačítka. Když ji vyndal z krabice, nejen že strašně prapodivně smrděla, ale navíc byla celá jaksi "natavená" - jako kdyby prošla pecí nebo mikrovlnkou... zkrátka divné. Samozřejmě jsme se ho zeptali, co s ní dělal a on vysvětloval, že za to nemůže, že syn byl s kamarádem jednou sám doma a převrhl do klávesnice sklenici mléka. Samozřejmě se prý lekl, rychle vypnul počítač a jelikož se asi bál, nenapadlo ho nic jiného, než klávesnici nad vanou nechat vytéct a pak vysušit pomocí fénu... No a s tím fénem to asi krapet přehnal:D -S kolegou jsme se museli smát, ale zákazník se bránil, že klávesnice prý ještě normálně pár dní fungovala a pak najednou začaly zlobit některá z tlačítek... takže to prý z tím drobným incidentem nemělo nic společného... Světe div se, ale pán svou chybu ne a ne uznat a tak jsme řekli ať si klávesnici nechá, dali jsme mu jednu novou (100kč ztráta:D) a ať si dá příště pozor. Ono hádat se s takovýmto člověkem uznáte pozbývá smyslu... Naštěstí už jsme tohodle pána u nás nikdy znovu neviděli -Zákazník k nezaplacení...

No a ještě jedna spíš taková perlička - drobný test mých nervů, shodou okolností opět v hlavní roli klávesnice... Jedna taková dosti "nóbl" paní si k nám přišla koupit klávesnici. Obsluhoval jsem ji já, Paní si asi půl hodiny prohlížela asi pět různých klávesnic které jsme zrovna měli k dispozici. Nakonec si vybrala samozřejmě tu nejlevnější a ještě chtěla smlouvat o ceně... Tak to už na mě bylo malinko moc, tak jsem jí řekl ať se nezlobí, ale že marže na těchto věcech je tak neskutečně malá, že opravdu nemohu slevit vůbec nic (což je imho pravda, kolem 10kč marže na klávesnici je už docela dost). Paní si ji asi po dalších pěti minutách opravdu vzala a já považoval věc za vyřízenou... Druhý den se však paní vrátila -řekl bych dosti našlápnutá a prakticky mi začala NADÁVAT jaktože jsem si dovolil jí prodat klávesnici bez českého návodu k použití?!?! -Začala se ohánět ČOIkou atp. Klávesnici nechtěla vrátit, což jsem ji jako první nabídl a na návodu trvala. Jelikož jsem se stále snažil chovat slušně (bože, to bylo přemáhání:hmm), požádal jsem paní, jestli by se nezastavila zítra, že ji návod opatřím... Večer jsem pak doma strávil tím, že jsem ze stránek výrobce stáhnul takový malý dokument, kde byla anglická tabulka s popisem pár kláves, signalizačních diod atp. Přepsal jsem to do češtiny, vytiskl, druhý den předal paní a už jsem ji naštěstí od té doby znovu neviděl... To bych mi má trpělivost už asi přetekla a slušnost by se rychle vytratila z mého chování;) -Dnes když si ale na tohle vzpomenu, jen se usmívám a kroutím hlavou nad tím, jací lidé to mezi námi žijí...:notsure :D
Konnor (278)|13.11.2006 21:58
Tak ta grafika, to je moc:)

Tak něco podobnýho jako s tou klávesnicí jsem taky zažil, to jednou přiběhl kámoš, že prej těžkej prů...:) že mu nejde klávesnice (měl uplně new PC), tak jsem mu půjčil svou a zeptal jsem se ho co se jí stalo, a von že se mu do ní vylilo kakao:) a že se to snažil dostat ven vysavačem a po hodině mu to začalo lepit a zůstávaly mu zmáčklý klávesy,... (taková sranda)

Ps
takový zákazníky taky nesnáším: dělaj strašně chytrý, nakonec si vyberou to nejlevnější, smlouvaj o slevu a pak votravuje kvůli každý blbosti.

no nic bobo za ty historky máš bod k dobru:) obzvlášť za tu grafiku
BlackFrog (563)|13.11.2006 22:08
teda nektery zazitky (ta grafika) to je opravdu sila :stupid:stupid
boboco (1987)|13.11.2006 22:19
[quote=Konnor]Tak ta grafika, to je moc:)

Tak něco podobnýho jako s tou klávesnicí jsem taky zažil, to jednou přiběhl kámoš, že prej těžkej prů...:) že mu nejde klávesnice (měl uplně new PC), tak jsem mu půjčil svou a zeptal jsem se ho co se jí stalo, a von že se mu do ní vylilo kakao:) a že se to snažil dostat ven vysavačem a po hodině mu to začalo lepit a zůstávaly mu zmáčklý klávesy,... (taková sranda)

Ps
takový zákazníky taky nesnáším: dělaj strašně chytrý, nakonec si vyberou to nejlevnější, smlouvaj o slevu a pak votravuje kvůli každý blbosti.

no nic bobo za ty historky máš bod k dobru:) obzvlášť za tu grafiku[/quote]

Jóóó, tak práce kolem počítačů je občas hooooooooooodně zajímavá:D -a díky za bodík;)
BC (64)|13.11.2006 22:28
[QUOTE=BlackFrog]teda nektery zazitky (ta grafika) to je opravdu sila :stupid:stupid[/QUOTE] To je tak, ked niektori ludia jednaju bez rozmyslania a potom sa cuduju ze im v ruke ostane kabel od monitora s kusom vytrhnutej zakl. dosky :D .
Martin Šejnoha (255)|13.11.2006 23:44
no něco podobného se stalo sousedovi, zapojoval PS/2 klávesnici a při zasunování asi konektorem nějak zakroutil, jeden pin se ohnul a spojil dva vedlejší,,, nešťastnou náhodou propojil +5v pro klávesnici a zem.... na té desce pak nefungovala ani dobrá kláveska, inu jsem se rozhodl na desku mrknout, stačilo vyměnit pojistku:) ale pořád nechápu jak to tam mohl tak narvat...
dobrá je taky kamarádka, co se rozhodla instalovat tiskárnu a způsobila tím nutnost překonfigurovat jejich domácí router, jednpo PC a všechny tři notebooky co mají doma( smazala ovladače od WI-FI karty, a heslo od routeru samo nikdo neznal... krabici od něj kde byl papír s vypsanými klíči a hesly zahodili) nojo... holt krásná blondýnka čili zákonitě úplně blbá:D
Lamak (96)|14.11.2006 00:29
No ja mam zajimavy zazitky primo se sefovou (blondyna a dela svemu rodu cest;))
Ted nedavno treba hrozne naslibovala zakaznikovi card reader s FireWire a ani se nezeptala co ma za pocitac natoz desku nebo alespon stari. Kdyz to prislo a zakaznik prinesl pocitac, zjistil jsem, ze je to nejaka stara potvora se soketem A a na desce je jen jedno USB natos nejaky FW. Navic ten CR potreboval alespon 2 volny USB sloty.....:mistake

Ovsem nejlepsi bylo, kdyz me donesla jeji pocitac a ze ji to nejak nejede. Ma bednu s odvetravanim na vrchu a jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem otevrel pocitac a cela deska byla polita colou (nebo necim hodne podobnym).

Podotykam ze je majitelkou obchodu s vypocetni technikou a vesele tam prodava a radi zakaznikum.
wolf007 (653)|14.11.2006 13:42
tohle se stalo uz hodne davno,jeste v casech kdy v2 od 3dfx vladla pevnou rukou,byl jsem s pc v servisu a najednou tam prisel clovek ze mu nebeha pc,takze se mile pc otevrelo a vevnitr cele spalene do cerna ... ten manas nechal provesene kable na v2 co me v skrini, nejspis kabely od napajeni a disku,ty se nasledne roztavily a udelali skrat,z pc zbylo cd rom a flopyna
boboco (1987)|14.11.2006 21:37
[quote=Lamak]
Podotykam ze je majitelkou obchodu s vypocetni technikou a vesele tam prodava a radi zakaznikum.[/quote]

Jojo, podobní odborníci často nabízejí výpočetní techniku. Jeden pán k nám kdysi přinesl PC, měl v něm desku soc.A s Duronem 700MHz a chtěl do ni dát Semprona 2300+. Toho Semprona si už koupil na doporučení jedněch odborníků z od konkurence, kterým přinesl manuál od desky a tohle mu prodali. On nám to pak přinesl, že to doma měnil a nefunguje mu to. Aby jo s chipsetem Via KT133:stupid
Martin Šejnoha (255)|14.11.2006 21:53
tohle neni chipsetem, měl jsem desku ABIT KT7E(KT133E) a tam chodil Tbred AthlonXP 2000+ bez problémů, 2300+ tam možná nechtěla jít kvůli tomu, že využívá vyšší sadu násobičů. Při zpomínce na KT7E vždy skoro upustím slzu:) v papírech měla psáno, že umí jen 100MHz a přitom s přehledem lítala na 150MHz:D
boboco (1987)|14.11.2006 22:09
[quote=Martin Šejnoha]tohle neni chipsetem, měl jsem desku ABIT KT7E(KT133E) a tam chodil Tbred AthlonXP 2000+ bez problémů, 2300+ tam možná nechtěla jít kvůli tomu, že využívá vyšší sadu násobičů. Při zpomínce na KT7E vždy skoro upustím slzu:) v papírech měla psáno, že umí jen 100MHz a přitom s přehledem lítala na 150MHz:D[/quote]

To sice jo, ale ta deska neumí samozřejmě FSB 166MHz, a výrobce neměl k dispozici pro tu desku Bios. Když se tam dal ten Sempron, jen jeden táhlý tón se speakeru a tím to haslo. Bylo to nějaké QDI jestli mě paměť neklame.

-Omlovám se za EDIT, nic jsem Ti neupravil, jen jsem zkoušel jestli už to jde, před chvilkou to hodilo nějakou chybu:o.
Martin Šejnoha (255)|17.11.2006 05:05
zpoměl jsem si na ještě jednu věcičku do extrémů:D když jsem oné kamarádce dával dokupy ten NTB musel jsem přenastavit i PC jeji sestry... přišel jsem ke stroji... vše dobré, než jsem se podíval na klávesnici.... dostal jsem strach se jí dotýkat... mezi tlačítky bujela zajímavá biologická kolonie, kroutil jsem hlavou jak může být holka takové čuně(tentokrát bruneta:D) další šok nastal, když jsem s PC začal pracovat.... vše bylo šíleně pomalé, po restartu běželo 60! procesů:turtle fakt nechápu jak s tím mohla existovat:rolleyes: po mím řádění již na PC běželo po resetu jen 35 procesů:D a už se stím dalo pracovat(stroj s 256MB ram) kontrola a čištění pomocí Adware bylo i tak utrpení. Jinak od doby se slečna dověděla že jsem ji nazval čuníkem tak vždy když k nim dojdu se někam schová a nevylízá do mého odchodu:D .
boboco (1987)|17.11.2006 15:42
[quote=Martin Šejnoha]zpoměl jsem si na ještě jednu věcičku do extrémů:D když jsem oné kamarádce dával dokupy ten NTB musel jsem přenastavit i PC jeji sestry... přišel jsem ke stroji... vše dobré, než jsem se podíval na klávesnici.... dostal jsem strach se jí dotýkat... mezi tlačítky bujela zajímavá biologická kolonie, kroutil jsem hlavou jak může být holka takové čuně(tentokrát bruneta:D) další šok nastal, když jsem s PC začal pracovat.... vše bylo šíleně pomalé, po restartu běželo 60! procesů:turtle fakt nechápu jak s tím mohla existovat po mím řádění již na PC běželo po resetu jen 35 procesů a už se stím dalo pracovat(stroj s 256MB ram) kontrola a čištění pomocí Adware bylo i tak utrpení. Jinak od doby se slečna dověděla že jsem ji nazval čuníkem tak vždy když k nim dojdu se někam schová a nevylízá do mého odchodu.[/quote]

Bohužel i já se občas ve firmě potýkám se zákazníky, kterým zrovna ten pořádek nic moc neříká. To je pak něco strašného například takové PC přestavovat, nedej bože čistit. Já jen nechápu jak dokáží počítač v takovém stavu přinést do servisu... Já bych se hanbou snad propadl:D Jeden zákazník doma chová fretky, navíc jsou všichni v rodině silní kuřáci... Nebudu se pouštět do detailů, ale zápach jaký se z počítače line a chuchvalce mastného, zapáchajícího prachu... Opravdu zážitek. Ale takovýchto zákazníků je více, prostě každý člověk je nějaký... ale ne každý by si musel pořizovat PC:D.
Ale když je "čuně" holka, je to asi tak 10x horší, než když je čuně chlap... u toho chlapa se tím i tak nějak počítá:eek: :D, ale u holky...:cool: No uznejte, chtěli byste takovou partnerku?:hmm:cool:
Konnor (278)|17.11.2006 17:25
No fujky:)

Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. Ten kompl byl tak nehorázně plnej prachu, že jsem se až divil, že to ještě funguje.
Na procesoru doslova kostka prachu, když jsme ho sundali a oddělali větrák tak se mi z toho málem udělalo šoufl, ale když jsme to pak strčili do vany a protáhli poředně horkou sprchou tak to ještě málem ucpalo odpad,...
Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)
Smeli (2302)|17.11.2006 17:31
Kámoš měl po roce a půl neuklízení v PC kopec prachu, pár pavučin a jednoho čestného obyvatele :D
tequilla (1015)|17.11.2006 17:33
[QUOTE=boboco]Bohužel i já se občas ve firmě potýkám se zákazníky, kterým zrovna ten pořádek nic moc neříká. To je pak něco strašného například takové PC přestavovat, nedej bože čistit. Já jen nechápu jak dokáží počítač v takovém stavu přinést do servisu... Já bych se hanbou snad propadl:D Jeden zákazník doma chová fretky, navíc jsou všichni v rodině silní kuřáci... Nebudu se pouštět do detailů, ale zápach jaký se z počítače line a chuchvalce mastného, zapáchajícího prachu... Opravdu zážitek. Ale takovýchto zákazníků je více, prostě každý člověk je nějaký... ale ne každý by si musel pořizovat PC:D.
Ale když je "čuně" holka, je to asi tak 10x horší, než když je čuně chlap... u toho chlapa se tím i tak nějak počítá:eek: :D, ale u holky...:cool: No uznejte, chtěli byste takovou partnerku?:hmm:cool:[/QUOTE]

No, co jsem mel to stesti poznat na vejsce na kolejich nebo privatech, tak pokud se sejde vice zenskych na jednu koupelnu, zachod, kuchyn, atd. , tak ve vysledku jsou vetsi cunata nez chlapy. Nastesti to probiha jen pokud jich je vic a nejsou na tom pokoji nebo v ty jedny domacnosti "zredeny" chlapem :D
Jinak musim potvrdit, ze to obcas s hygienou jejich PC byva na stiru...skoro mam obcas chut tahat sebou v brasne na notebook gumovz rukavice :eek:
boboco (1987)|17.11.2006 17:41
[quote=Konnor]No fujky:)

Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. Ten kompl byl tak nehorázně plnej prachu, že jsem se až divil, že to ještě funguje.
Na procesoru doslova kostka prachu, když jsme ho sundali a oddělali větrák tak se mi z toho málem udělalo šoufl, ale když jsme to pak strčili do vany a protáhli poředně horkou sprchou tak to ještě málem ucpalo odpad,...
Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)[/quote]

Pokud ten prach nesmrdí, tak je to ještě slabý kafe:D Já si po takovýmhle servise musím vždycky vlízt do sprchy, protože to ze sebe opravdu cejtím:shut. Jednou jsem se vymluvil kamarádce, se kterou jsem měl večer schůzku následovně: "Nezlob se, já dnes měnil procesor v jednom počítači, musím domů, vykoupat se, převlíknout se...":D Nedělám si srandu, měnil jsem ho přímo u zákazníka, už když jsem lezl pod stůl odpojit od PC kabely a viděl jsem tam takovou dobře živenou probiotickou kulturu - všude kolem mě:D, věděl jsem, že tohle nebude "běžný servisní zásah":D
Nejhorší je, že tohle těm lidem člověk nemůže napočítat, nemůžete napsat na doklad:
"Servisní zásah technika ve stížených podmínkách, ve zdraví nebezpečném prostředí, se značným stupněm znečištění:D"
To by asi spousta lidí nerozchodila:D. Tím vlastně jen elegantně říkáte, že zákazník je pěkný p*ase:hmm -a to by nebyla moc dobrá reklama...
Smeli (2302)|17.11.2006 17:45
[QUOTE=boboco]...
To by asi spousta lidí nerozchodila:D. ...[/QUOTE]


Zákazník by to rozchodil... ale ty ne :D
boboco (1987)|17.11.2006 17:46
[quote=Smeli]Zákazník by to rozchodil... ale ty ne :D[/quote]

Nebo tak:D
Konnor (278)|18.11.2006 11:41
No tak to je hustý, ale sranda přichází aji v okamžiku, kdy majitel PC doma kupodivu ještě topí uhlím. Ten kompl pak táhne víc jak topič. a ty usazený saze v PC tak to sem tahat nebudu, to by jste museli vidět foto:)
Martin Šejnoha (255)|19.11.2006 03:52
na čištění PC zanešených prachem mám celkem účinnou metodu.... odeberu se se strojem před dílnu, natáhnu si hadici se stlačeným vzduchem používaným na odfouknutí špón u soustruhu, namířím, uzavřu všechny tělesné otvory a pustím plný tlak:D vše je pak vevnitř jako nové a nehrozí problém se statickou elektřinou jak při vysávání.
boboco (1987)|19.11.2006 11:41
[quote=Martin Šejnoha]na čištění PC zanešených prachem mám celkem účinnou metodu.... odeberu se se strojem před dílnu, natáhnu si hadici se stlačeným vzduchem používaným na odfouknutí špón u soustruhu, namířím, uzavřu všechny tělesné otvory a pustím plný tlak:D vše je pak vevnitř jako nové a nehrozí problém se statickou elektřinou jak při vysávání.[/quote]

Já se bojím, že z některých "kvalitních" desek, by to mohlo odfouknout i kondíky:D -jinak ale výtečný nápad:thumb
Keymaster (65)|22.11.2006 12:43
[QUOTE=boboco]Já se bojím, že z některých "kvalitních" desek, by to mohlo odfouknout i kondíky:D -jinak ale výtečný nápad:thumb[/QUOTE]
o kondíky se fakt neboj ;). Vysávaj/odfukujou se jiný věci, soused jednu dobu kompa vysával pravidelně, a pak za mnou chodil s různejma dílama co mu zůstaly na filtru jako třeba speaker atd, že prej to vysál, a kam to má znova zapojit ;)

btw spolubydlící v rámci omlazovací kůry svýho PC taky vysával 1500W vysavačem na plnej výkon, a to tím způsobem že plastovou násadou vysavače spokojeně přejížděl po SMD součástkách zezadu grafické karty atd, no a přežilo to ;)
boboco (1987)|22.11.2006 20:22
[quote=Keymaster]o kondíky se fakt neboj ;). Vysávaj/odfukujou se jiný věci, soused jednu dobu kompa vysával pravidelně, a pak za mnou chodil s různejma dílama co mu zůstaly na filtru jako třeba speaker atd, že prej to vysál, a kam to má znova zapojit ;)

btw spolubydlící v rámci omlazovací kůry svýho PC taky vysával 1500W vysavačem na plnej výkon, a to tím způsobem že plastovou násadou vysavače spokojeně přejížděl po SMD součástkách zezadu grafické karty atd, no a přežilo to ;)[/quote]

někdy mě fascinuje, jaké zacházení ta elektronika musí v lidských rukou vydržet:D
Martin Šejnoha (255)|22.11.2006 22:07
No... už jsem měl tu čest měnit kondíky na zvukovce přivřené do dveří ve vlaku(elektrolyty měly vytrhané přívody do svitku a některé i rozmačkané).... on byl přivřený spíš celý batoh.... "panťáky" mají opravdu nechutně udělané dveře... viděl jsem jednou jak někdo chtěl nastoupit, nepodíval se dovnitř vzal za dveře a pneumatická pístnice co mu přitom pomáhala měla dost síly na vytvoření osmice u dvou horských kol opřených o sebe uvnitř vagónu, to jen pro představu co zhruba musela přetrpět ta nebohá karta:D jednalo se o Soundblaster live!
Fox_22 (119)|23.11.2006 00:57
teď jsem přijel od klienta kterému jsem čistil PC a instaloval OS, pc jsem měl doma, přijel jsem k němu, zapojil PC, zapnul a za cca 30s rána jak z děla, bouchnul mu v tom kondík ve zdroji, já se lek, jeho manželka přiletěla s tím co se děje a co jsem s tím udělal, ještě že majitel opravuje televize atd. jinak bych asi platil nový, a zdroj byl ke všemu poddimenzovaný tak to jednou asi muselu přijít.
Petr S. (1220)|11.12.2006 10:21
[quote=Konnor]No fujky:)

Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. Ten kompl byl tak nehorázně plnej prachu, že jsem se až divil, že to ještě funguje.
Na procesoru doslova kostka prachu, když jsme ho sundali a oddělali větrák tak se mi z toho málem udělalo šoufl, ale když jsme to pak strčili do vany a protáhli poředně horkou sprchou tak to ještě málem ucpalo odpad,...
Von ten kompl snad používal jako vysavač nebo co:)[/quote]

Jj, to my taky něco říká :-D Jednou když jsem dělal servis jednoho staršího PC, tak jsem ho rozdělal a málem se tím prachem při čištění udusil...

Chtělo by to tyhle případy přiřadit k pracím ve ztížených podmínkách :-D
aldafallout (194)|11.12.2006 14:57
Tenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase. Sam nejsem zrovna poradny clovek, ale on byl neco extra. Poridil si pocitac, ve kterem se s radosti hrabal. To, ze se valeli slupky od salamu po zemi bylo bezne, ale kdyz se zacaly dostavat slupky do vetraku, tusil jsem, ze to nemuze dopadnout dobre. Ke slupkam od salamu se jednoho dne pridala i slupka od bananu a dva plastove kalisky od vlaskeho saletu (i se zbytekem puvodni vyplne) Zhruba po 14 dnech zacal pocitac celkem pachnout a pocitac se zasekaval diky slupkam, ktre obcas zastavili chladic u CPU. Jednoho dne jsem se rozhodl, ze pocitac vycistim, tak jsem z neho vyndal odpad a naplnil jsem jim temer pulku odpadkoveho kose. Pocitac prezil i olej z rybicek a pivo. Jednoho dne si muj velmi casto opili a tenkrat i zhuleny spolubidlici usmyslel, ze by potreboval vymenit chladic CPU, ktery mel vylomenou polovinu lopatek. Rekl jsem si ze na "vrazdu pocitace" divat nebudu a sam odesel do hospody. Kdyz jsem se vratil, tak jsem spatril jenom na zemi klavesnici a monitor na stole. Kdyz jsem se zeptal co se stalo, tak mi bylo vysvetleno ze pocitac je v haji. Spolubidlici uznal, ze nemel sundavat vetrak za chodu a se sroubovakem extremniho rozmeru, hodici se spise k oprave bagru.Nutno pripomenout, ze pri prichodu mi bylo podezrele otevrene okno. S ulekem jsem se vyklonil a hledal defenestrovany pocitac..... s ulehcenim jsem nakonec zjistil, ze je ve vedlejsim pokoji a jiny kamarad opravuje pokazene. Z pocitace prezil akorat zdroj, pameti a CD-ROM

EDIT za shody podmetu s prisudkem a jine pravopisne chyby se omlouvam
BlackFrog (563)|11.12.2006 15:11
[QUOTE=aldafallout]Tenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase. Sam nejsem zrovna poradny clovek, ale on byl neco extra. Poridil si pocitac, ve kterem se s radosti hrabal. To, ze se valeli slupky od salamu po zemi bylo bezne, ale kdyz se zacaly dostavat slupky do vetraku, tusil jsem, ze to nemuze dopadnout dobre. Ke slupkam od salamu se jednoho dne pridala i slupka od bananu a dva plastove kalisky od vlaskeho saletu (i se zbytekem puvodni vyplne) Zhruba po 14 dnech zacal pocitac celkem pachnout a pocitac se zasekaval diky slupkam, ktre obcas zastavili chladic u CPU. Jednoho dne jsem se rozhodl, ze pocitac vycistim, tak jsem z neho vyndal odpad a naplnil jsem jim temer pulku odpadkoveho kose. Pocitac prezil i olej z rybicek a pivo. Jednoho dne si muj velmi casto opili a tenkrat i zhuleny spolubidlici usmyslel, ze by potreboval vymenit chladic CPU, ktery mel vylomenou polovinu lopatek. Rekl jsem si ze na "vrazdu pocitace" divat nebudu a sam odesel do hospody. Kdyz jsem se vratil, tak jsem spatril jenom na zemi klavesnici a monitor na stole. Kdyz jsem se zeptal co se stalo, tak mi bylo vysvetleno ze pocitac je v haji. Spolubidlici uznal, ze nemel sundavat vetrak za chodu a se sroubovakem extremniho rozmeru, hodici se spise k oprave bagru.Nutno pripomenout, ze pri prichodu mi bylo podezrele otevrene okno. S ulekem jsem se vyklonil a hledal defenestrovany pocitac..... s ulehcenim jsem nakonec zjistil, ze je ve vedlejsim pokoji a jiny kamarad opravuje pokazene. Z pocitace prezil akorat zdroj, pameti a CD-ROM

EDIT za shody podmetu s prisudkem a jine pravopisne chyby se omlouvam[/QUOTE]


je tohle vubec mozne???:)
Petr S. (1220)|11.12.2006 19:25
[QUOTE=aldafallout]Tenkrat na intru:
Bydlel jsem se spolubydlicim, ktery byl neskutecny prase...[/QUOTE]

Tak myslím, že pokud by tohle měla být soutěž o nejlepší příhodu s kompy a "zajimavými" lidmi, tak bys ji tutově vyhrál!

Tohle mě fakticky dostalo :D
boboco (1987)|11.12.2006 19:35
[quote=Petr S.]Tak myslím, že pokud by tohle měla být soutěž o nejlepší příhodu s kompy a "zajimavými" lidmi, tak bys ji tutově vyhrál!

Tohle mě fakticky dostalo :D[/quote]

Aha, proto se mi vylámaly lopatky u mýho Scythe, to udělala ta plechovka od olejovek, co se tam před týdnem připletla:idea. No něco mi tam v kompíku taky začíná smrdět, ale když zavřu skříň, není to cítit, tak mi to zatím neva...:turtle :turtle :D :D :D

Chudáci kompíky v rukou podobných "čistotných" lidí:hmm:cry
Konnor (278)|22.12.2006 16:17
hmmm dobéry to s tím salámem, já jsem viděl, jak větrák na cpu rozmasakroval celkem slušnýho pavouka, kterej prchal ze zdroje, docela prdel, ale vytahovat zbytky z chladiče už mě tolik nepobavilo,...:/
Konnor (278)|26.1.2007 15:17
Další dva pěkný extrémky:
1. PC v nejmenovaném pneuservisu, rutinní výměna fanu.
vytáhnu pc zpoza stolu, už to mi bylo trochu divný že jsem na casu zanechal bílé otisky ruk, ano nepletu se je to opradu 1mm silná vrstva černého gumového prachu. Celý zasr... jsem otevřel case. Na spodu casu něco černého, říkám si je to stín pokládám case na bok a sokara ten stín byl cca 10cm vysokej chuchvalec prachu, zasypal skoro půl MB a málem mě to udusilo, po vytahování podezřele těžkého zdroje se potvrdilo, že je i ten plný gumového prachu. Osobně tomuto pc dávám ještě tak půl roku a pak se sám zadusí!!!

Bezkonkurenčně nejšpinavější PC jaký jsem kdy viděl;) Když jsem se pak umýval tak jsem ještě zasvinil umyvadlo, brutus.

2. dnes ráno jsem se vrhnul na jeden pc který udajně z ničeho nic přestal fungovat. napíšu jen body bo bych se zas musel začít smát:

chybějící části: CPU, HDD
nefunkční části: VGA
haluze: obráceně narvaná RAMka do slotu, fdd kabel narvaný do IDE, ide kabel od CD rom otočen, v mechanice CD winXP (MB socket 7, vga PCI, zbytek isa sloty, tak proč sakra winXP?!)

těžce pochybuji, že tento PC přestal fungovat z ničeho nic.
pas!k (3765)|26.1.2007 16:43
Taky jeden prihodim. Uz je to hodne let dozadu kdy jsem resil jednu nefunckni mechaniku v jedne vyrobe kde byl rezaci stroj do ktereho se pomoci disket nahravali nejake rezne plany .. Disketovka 5.25 opravdu nefungovala ale bylo mi divne ze do ni nejde strcit ani disketa .. tak se to cele vymenilo ale stejne mi to nedalo a disketovku sem rozebral a svete div se byl v ni plech z 3.5 diskety kterou se tam zrejme nekomu nepodarilo narvat a uz ani neporusenou vytahnout :)
Petr S. (1220)|29.1.2007 08:47
[QUOTE=Konnor]Další dva pěkný extrémky:
1. PC v nejmenovaném pneuservisu, rutinní výměna fanu.
vytáhnu pc zpoza stolu, už to mi bylo trochu divný že jsem na casu zanechal bílé otisky ruk, ano nepletu se je to opradu 1mm silná vrstva černého gumového prachu. ...[/QUOTE]

[QUOTE=Konnor]No fujky:)
Já jsem jednou byl u kámoša když zrovna něco dělal v PC a to co jsem viděl to byl masakr. Oni doma asi nevysávají nebo co. ...[/QUOTE]

[QUOTE=Petr S.]Jj, to my taky něco říká :-D Jednou když jsem dělal servis jednoho staršího PC, tak jsem ho rozdělal a málem se tím prachem při čištění udusil...
[/QUOTE]

Ty jo! Koukám, že máme podobné zkušenosti :thumb Nepřemýšlel jsi v takových případech někdy nad použitím plynové masky? Já jo, a ne jednou :-D
dzandra (1368)|29.1.2007 12:08
Taky přihodím pár zážitků,
třeba tenhle se stal zrovna mě, jaksi kdysi jsem rozebíral s kamarádem at case, páč jsme chtěli udělat nějaké menší úpravy na designu, a když jsme je udělali, tak jsem se rozhodl zapnout pc. Protože se mi nechtělo montovat do casu zapínací spínač,tak jsem ho vzal do ruky jako už hodněkrát, při bouřlivé diskuzi (ANI NEVÍM NA JAKÉ TÉMA)a sepnul, morda jako prase, do teď mám na prstech vypálenou jizvu a vypálené všechny možné pojiskty co v RD máme :D. Jo jo neopatrnostr je svině.
Třeba takhle jednou u známého čistím pc a uvnitř se nacházela plně funkčí pavučina i s živým pavoukem, jaksi nechápu, jak se dovnitř ty mouchy dostaly.
Zážitků mám kupu, pracuju ve státní správě jako informatik :D.
pas!k (3765)|29.1.2007 15:21
[QUOTE=dzandra]
Zážitků mám kupu, pracuju ve státní správě jako informatik :D.[/QUOTE] heh tak to verim moje pritelkyne dela na skole a obcas mam moznost tam pricuchnout k nejakejm vecem a to se tda nestacim divit :) Kdysi sem tam promlouval se spravcem a htel sem po nem presmerovani na jednu stanici aby pritelkyne mohla delat z domu rikal ze to nejde tak sem si to obesel primo z te stanice a borec o tom myslim dodnes nevi :)
aldafallout (194)|1.2.2007 11:22
Mam další více méně humorný zážitek. Kamarád u mě viděl TT Sonica a rozhodl se, že si ho dá do skříně HTPC. Varoval jsem ho, že je chladič vysoký, ale on argumentoval svojí manuální zručností.Zhruba po 14 dnech mě kontaktoval, že nebylo uplně vhodné usřihnout ty "měděné cancoury". Skříň i po této opraci, kdy se tam násině snažil nandat horní plech nebylo možno zavřít. S podivem, že deska i procesor zůstal v pořádku, jsem mu doporučil nezasahovat (už nikdy) do komponent a koupit nový chladič. Příští týden k němu jedu na návštěvu, tak se alespoň podívám, jak vypadá otevřená heatpipe:)
tequilla (1015)|5.2.2007 13:08
[QUOTE=aldafallout]Mam další více méně humorný zážitek. Kamarád u mě viděl TT Sonica ...[/QUOTE]

To mel spis udelat diry rovnou v tom hornim plechu :D.
wolf007 (653)|21.2.2007 21:05
on jeden takový etrém se mě stal osobně před pár lety,když jsem onehda uspěšne instaloval do ga-7va novou pamět a pc zapnul tak mi deska blafnula a ohořely mi dva tištěné spoje, samozřejme deska mrtvá ale ostatní přežilo a od té doby funguji na intelu ....
boboco (1987)|2.3.2007 20:26
Jeden extrém za všechny... Když pročítám komentáře pod články na SHW, figuruje tu již nějaký čas fantom jménem "Ladik 459". Nevím pokud jste jeho příspěvky zaregistrovali, ale opravdu stojí za to, stačí si projít pár diskuzí:
https://www.svethardware.cz/amd-ati-r600-odlozen/16187/diskuze
https://www.svethardware.cz/nvidia-g81-patrne-nebude-prejde-rovnou-na-g90/16186/diskuze
-nevěděl jsem kam jinam to zařadit, ale podle mě je to opravdu extrém :D
Konnor (278)|7.3.2007 13:53
tak ten je teda hustej, prostě no! :)))))))
SmartMole (297)|7.3.2007 13:59
Velmi rád působí v diskuzích na ZIVE a v poradně. Tohle je ještě slabota. Přijde mi, že to tu chce zanechat dojem a snaží se působit seriózně! :)
boboco (1987)|7.3.2007 14:06
Asi nějaká recese, nevěřím, že by to někdo mohl myslet vážně - každopádně je to sranda :D

Edit:
[quote=SmartMole]... Přijde mi, že to tu chce zanechat dojem a snaží se působit seriózně! :)[/quote]
Tak jestli se tímhle snaží zanechat dojem...:notsure :shut :turtle :D :D :D
a8nr (176)|8.3.2007 01:56
[QUOTE=boboco]Edit:

Tak jestli se tímhle snaží zanechat dojem...:notsure :shut :turtle :D :D :D[/QUOTE]
Imho vytváří opravdu nezapomenutelný dojem. Je to asi první chovanec pomocné školy, který se zajímá o počítače. :D
SmartMole (297)|8.3.2007 09:15
Schválně si najdi jeho příspěvky na zive a pak uvidíš, co jsem tím myslel. Příspěvky tady jsou slabota! :-)
SmartMole (297)|8.3.2007 11:07
Jen tak zběžně jsem našel z ZIVE :

"No, jo fakt, operační systém Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, proti operačnímu systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP1 CZ, úplně úžasná, tak třeba ten úžasně rozmazaný obraz ve hře DOOM 3 CZ, v operačním systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, na Grafické Kartě NVIDIA GeForce FX5200, v rozlišení 640x480, s nízkými detaily, fakt Lahoda, no oni, ty nízké detaily, ve hře DOOM 3 CZ, pod operačním systémem Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP1 CZ, docela stačí, když tam ta hra DOOM 3 CZ, nemá rozmazaný, obraz, ale pod operačním systémem Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, a s Internetem Explorerem 6 CZ SP2 CZ, na hru DOOM 3 CZ, jinak se to skoro nedá, no!"

Je tam toho víc...
pas!k (3765)|8.3.2007 11:41
nevim me to teda pripada ze je to bot.. hlavne jakvyjmenovava ty nazvy :) to zadny normalni ani nenormalni clovek delat nemuze :)