Strana 4 z 9 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 134

Téma: NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Jak funguje zapnuti pomeru stran jako na klasickem monitoru?
    -Na jake rozliseni se prepne monitor ?

Zvládá ti PC(grafarna) hry v nativni rozliseni a jeste s nejakymi efekty a vyhlazováním ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mrozu
    Nejsem sam, kdo s tebou nebude souhlasit, nechapu, o co ti jde. Input lag existuje a je patrny (to neni muj nazor, to je fakt), jen jsem na to upozornil a napsal, aby s tim hlavne hraci online FPS her pocitali, monitor si vyzkouseli a sami posoudili, jestli jim bude lag vadit.
    Já teď upřímně moc nechápu, o co jde Tobě? Já netvrdím, že inputLAG není, já tvrdím, že většina lidí by si toho nikdy v životě při praktickém používání monitoru nevšimla, teď si na internetu přečtou jak je to strašné a monitor díky tomu nepoužívatelný a jak je to strašné a těžko se pak rozhodují. Opět tvrdím, svěřuji se zde se svými praktickými zkušenostmi a píšu sem pouze své názory. Ano, věřím, že profi FPS hráčí si pro jistotu tenhle monitor na stůl nedají, ale všem ostatním (včetně mě) nějakej inputlLag žíly netrhá... Ona je to podobná situace, jako když profi hráči tvrdí, že kvalitní TNko s 5ms odezvou je naprosto nevhodné na hry a že zůstanou dál věrni svého CRTčku... -jako kdyby to nemělo také určitou odezvu -pouze se o tom nemluví a nikdy se o tom nemluvilo...
    Citace Původně odesláno od TomikBlack
    Jak funguje zapnuti pomeru stran jako na klasickem monitoru?
    -Na jake rozliseni se prepne monitor ?

Zvládá ti PC(grafarna) hry v nativni rozliseni a jeste s nejakymi efekty a vyhlazováním ?
    V menu se monitor přepne z WIDE na 4:3 a obraz se překreslí s černými pruhy po stranách. jaké konkrétné rozlišení v té chvíli interpoluje nevím, ale možná by to šlo nějak spočítat
    Grafika zvládá, ale již s odřenýma ušima, přesto zatím vše hraju s 2x nebo 4x AA a 16xAF. Zatím jsem ale moc her neotestoval, pouze NFS MW, NFS Carbon, COD2, CMRR05... tj. pouze hry které nejsou moc náročné.
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 27-12-2006 v 10:45

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od mrozu
    Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.
    lag 50ms je opravdu dost znat, ale pokud ma nekdo na CS relativne stabilne ping 50ms tak poznas leda kulovy a muzes se akorat radovat jak mas peknou odezvu, ten monitor proste nelaguje o 50ms, to ani nikdo nikde nepsal, on ma spozdeni asi 50ms(klasickej 50ms lag by byl z 0 na 50, nebo 50 na 100, ale to se tady prece nedeje) a ted zalezi jak a jestli vubec kolisa, to uz bude muset pousoudit kazdej sam.
    Naposledy upraveno uživatelem schali: 27-12-2006 v 16:21

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Grafika zvládá, ale již s odřenýma ušima, přesto zatím vše hraju s 2x nebo 4x AA a 16xAF. Zatím jsem ale moc her neotestoval, pouze NFS MW, NFS Carbon, COD2, CMRR05... tj. pouze hry které nejsou moc náročné.
    hh, no pokud to honis na te 7600Gt v zahlavi tak se da s nadsazkou rict ze jsi dohral , zkus Gothica 3 - v tom rozliseni se to zadre i na lepsich kartach

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od schali
    hh, no pokud to honis na te 7600Gt v zahlavi tak se da s nadsazkou rict ze jsi dohral , zkus Gothica 3 - v tom rozliseni se to zadre i na lepsich kartach
    měl jsem 7900GTO(GTX), ale musel jsem ji z finančních důvodů prodat a tuhle 7600GT mám do jara, než budou nový mainstreamový kartičky od nVidie
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 27-12-2006 v 19:15

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

takze pokud mam X1900XT 512 MB tak bych mel byt relativne v poho i s tim rozlisenim ze?
    Jako ten samsung nema chybu ale mozna by to fakt chtelo videt...
    Kdyby byl nekdo ochhoten jej ukazat a je nekde pobliz pardubic, hradce kralove, chrudimi atd tak bych mu byl strasne vdecnej...

Ty jo a ty vadny pixely to taky musi byt stesti jako svin.. necchtel bych mit nejakej treba uprostred monitoru

Balik

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Balik123
    takze pokud mam X1900XT 512 MB tak bych mel byt relativne v poho i s tim rozlisenim ze?
    Jako ten samsung nema chybu ale mozna by to fakt chtelo videt...
    Kdyby byl nekdo ochhoten jej ukazat a je nekde pobliz pardubic, hradce kralove, chrudimi atd tak bych mu byl strasne vdecnej...

Ty jo a ty vadny pixely to taky musi byt stesti jako svin.. necchtel bych mit nejakej treba uprostred monitoru

Balik
    Relativně jo, záleží jak seš náročnej Já si stěžovat nemohu, dle mého soudu za dané peníze opravdu nemá chybu

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Ja stale nie som rozhodnuty :-(
    boboco:
    Ake su na nom farby?vyrazne,pekne?Lebo podla obrazkov sa mi zdaju na NECu o nieco lepsie, a pozorovacie uhly???
    Vlastne,je velky rozdiel medzi panelom S-PVA a S-IPS????
    Diky

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Marositto
    Ja stale nie som rozhodnuty :-(
    boboco:
    Ake su na nom farby?vyrazne,pekne?Lebo podla obrazkov sa mi zdaju na NECu o nieco lepsie, a pozorovacie uhly???
    Vlastne,je velky rozdiel medzi panelom S-PVA a S-IPS????
    Diky
    Dříve jsem si myslel, že jen lesklá obrazovka umí vykouzlit opravdu syté, pěkné barvy, ale tenhle Samsung mě velmi překvapil -podání barev laickým okem naprosto bezproblémové Na tom NECu by měly být barvy ještě výraznější (přestože si tu už ani neumím představit), ale na zahraničních fórech někteří majitelé psali, že jsou už až moc "přepálené". Přesto oba ty monitory mají velmi pěkné hodnocení. Když se na to podívám celkově:

Samsung 215TW
    Klady:
    21" panel, pěkné přehledné menu, bezkonkurenční množství vstupů, včetně podpory PIP, báječné pozorovací úhly, barvy, interpolace na velmi slušné úrovni
    Zápory:
    InputLAG, podsvícení by mohlo být krapet lepší, jinak mě nic nenapadá

Nec 20WGX2
    Klady:
    S-IPS obrazovka, design, celkově velmi pěkný obraz, USB Hub, lesklá obrazovka - to jest výhoda i nevýhoda (názor dle recenzí atp, nejrůznejších srovnání i příspěvků majitelů tohoto monitoru)
    Zápory:
    Někteří uživatelé si stěžují na pisklavý zvuk, lesklá obrazovka (to je výhoda i nevýhoda), absence PIVOTu, menší úhlopříčka

...chybu rozhodně neudělá nikdo ať se rozhodne pro jakýkoliv z těchto dvou monitorů

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Najviac sa asi bojim toho Input lagu..no uz co bude,som sa rozhodol-SAMSUNG 215TW :-)

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Taky se rozhoduju o vyberu, ale nevim nevim porad se nemuzu rozhodnout. Pro me zasadnimi klady jsou: Samsung 215TW-pivot. Tata ma ted na nootebooku sirokouhly display a kdyz vidim pri prohlizeni stranek to nevyuzity misto po stranach. Kdyz by se to dalo na vysku, nemusel bych skoro tocit koleckem mysi jak by to bylo dlouhy . Pro NEC je pro me zase dulezita funkce zobrazeni pixel-na-pixel. Nic se nemusi interpolovat, takze pokud grafarna nebude nejakou hru stihat, nemusim se divat na rozmazany obraz nizsiho rozliseni, ale jen se udelaji po stranach cerny pruhy. Tim se chci i zeptat, jestli ma podobnou funkci Samsung 215TW, ten ma snad jen zobrazeni 4:3, to znamena ze rozliseni 1280*1024 se neinterpoluje? ale 1024*768 uz asi jo, a interpolace na kazdym lcd vypada mizerne.
    Dale je to obchod pixmanie, nevim proc ma tak nizke ceny(zahranici? vic prodejen je zahranicnich a maji ho kolem 15k), jestli mi tam treba overi vadny pixely, nebo jestli ma pobocku kde bych si ho mohl primo prohlidnout.
    LCD monitor zas tak nespecha, pc budu stavet na jare, mozna do ty doby vznikne lepsi monitor, nebo vylepsena verze toho stareho. No ja ted fakt nevim. A jeste jedna vec k input lagu- pochopil jsem to spravne ze to neni nic jineho nez zpozdeni asi o 50ms, proste ne odezva, ale to co se "deje" v pocitaci se na monitoru zobrazi s mensim zpozdenim nez na jinych monitorech? to by mi snad domacimu hraci rpg a zavodnich her, ci strategii vadit nemuselo

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

To vseobecne "strasenie" s interpolaciou a "nepouzitelnostou" LCD v nizsom ako nativnom rozliseni je fakt smiesne. Interpolaciu poznas na ploche v hre to nie je problem. Teda neviem ci u vsetkych LCD ale u mna (Samsung 225BW) keby som ti tipol obrazok z HRY v nativnom 1680x1050 a v interpolovanom 1280x800 tak mas co robit aby si zistil ci je to nativne alebo nie. Mam v Nvidia ovladacoch zaciarknute zachovavat pomer stran a ked v akejkolvek hre zvolim non-wide rozlisenie tak spravne zachova pomer stran (chvalabohu ze nemam ATI) a zobrazi po stranach cierne pruhy a obraz v hre je napr. vo Warcrafte 3 v 1280x1024 perfektne ostry bez akehokolvek rozmazania - no mozno mikroskop treba pouzit.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Hudri
    To vseobecne "strasenie" s interpolaciou a "nepouzitelnostou" LCD v nizsom ako nativnom rozliseni je fakt smiesne. Interpolaciu poznas na ploche v hre to nie je problem. Teda neviem ci u vsetkych LCD ale u mna (Samsung 225BW) keby som ti tipol obrazok z HRY v nativnom 1680x1050 a v interpolovanom 1280x800 tak mas co robit aby si zistil ci je to nativne alebo nie. Mam v Nvidia ovladacoch zaciarknute zachovavat pomer stran a ked v akejkolvek hre zvolim non-wide rozlisenie tak spravne zachova pomer stran (chvalabohu ze nemam ATI) a zobrazi po stranach cierne pruhy a obraz v hre je napr. vo Warcrafte 3 v 1280x1024 perfektne ostry bez akehokolvek rozmazania - no mozno mikroskop treba pouzit.
    Musím souhlasit, je šílenost mít interpolované rozlišení při práci ve windows, ale ve hrách atp. to naprosto nevadí, konkrétně Samsungy mají interpolaci výtečnou a nemám problém se hraním v interpolovaném rozlišení a zatím jsem jedinkrát nepoužil zachování poměru stran, roztažení přes celou plochu mi přijde bezpoblémové (nemluvím o filmech, o to se stará BSPlayer a PowerDVD)

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

citace z recenze na svethardware: U širokoúhlých monitorů se s funkcí pivot často nesetkáváme, je to i celkem logické. Pokud si totiž takovýto monitor otočíte, zjistíte že práce je celkem nepohodlná a obraz se zdá prohnutý.

To je pravda? Prave kvuli pivotu se mi misky vah zacaly pomalu priklanet k S 215TW, ale ted jsem z toho uz fakt jelen

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od nikl
    citace z recenze na svethardware: U širokoúhlých monitorů se s funkcí pivot často nesetkáváme, je to i celkem logické. Pokud si totiž takovýto monitor otočíte, zjistíte že práce je celkem nepohodlná a obraz se zdá prohnutý.

To je pravda? Prave kvuli pivotu se mi misky vah zacaly pomalu priklanet k S 215TW, ale ted jsem z toho uz fakt jelen
    je to dosti zvláštní pocit, při otočení, ale například pro práci s textem je to dobrá věc, když např. webovky SHW prohlížím s otočeným monitorem, posuvník pomalu není potřeba -Jen člověk má tendenci pohybovat mimo očí i hlavou

Strana 4 z 9 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední