Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 8 z 9 PrvníPrvní ... 6789 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 134

Téma: NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Jaky je rozdil mezi zachovanim pomeru stran a funkci pixel na pixel ??
    Protoze podle recenze na tomto webu ma Samsung i NEC podporu zachovanim pomeru stran.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od TomikBlack
    Jaky je rozdil mezi zachovanim pomeru stran a funkci pixel na pixel ??
    Protoze podle recenze na tomto webu ma Samsung i NEC podporu zachovanim pomeru stran.
    zachovani pomeru stran je, ze ti zustane stejny pomer: tj na jednu stranu se ti obraz natahne do maxima (napr do stan) a z druhe strany budes mit cerne pruhy (napr nahore a dole)... tzn ze se obraz nedeformuje ze by se zuzil nebo zcvrkl, ale pouzije se interpolace... kdezto pixel na pixel znamena, ze monitor pojede v nativnim rozliseni a obraz bude uprostred neroztazeny (cerne pruhy budou vsude okolo)... nekde sem to i psal s obrazkem, skusim to pohledat pripadne znovu nahodit ten obrazek

EDIT: tak sem nenasel, obrazek prikladam... rekl bych ze to z neho jde krasne pochopit
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aaa.PNG 
Zobrazení: 126 
Velikost: 24.6 KB 
ID: 849  
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 23-01-2007 v 10:42

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Ma to aji samsung? Sem myslel ze jen ten NEC..

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Ahoj, jsem docela laik a timto bych chtel nekoho poprosit o radu.. Mam ati radeon 9500 256-bit, DVI a zajima me, zda je ta karta dostatecna, aby NEC 20WGX2 Pro bezel optimalne. Kdyby nebyla, tak by to krapet zvysovalo vydaje. Diky!

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Tak jsem se taky rozhodl pro 215TW a jsem nadsenej a rad, ze sem dal na vas! Diky SWH

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Taky jsem si objednal v patek Samsung 215TW na cybex.cz, davaji tam zaruku na vadny pixel, jeste dnes rano tam byla expedice 4 dny, ted je tam "neni znama", to doufam ze ten muj uz je na ceste. Pak napisu dojmy, i kdyz tady uz o nem bylo tolik napsano, no uvidime.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

SAMSUNG 226BW vs. NEC 20WGX2 Pro vs. SAMSUNG 215TW

Zdravím všechny,

rád bych Vás požádal o pomoc při výběru správného monitoru. Nepatřím mezi ty, kteří se nejdřív ptají a až potom hledají. Pročetl jsem různé recenze, popisy technologií, příspěvky ve fórech, ale stále nevím, co by pro mne bylo nejvhodnější.

Na počítači převážně browsím a píšu nějaké texty, někdy upravuju fotky a webovou grafiku. Na filmy se nedívám a hry téměř nehraju.

Co myslíte, který z výše uvedených monitorů by se mi hodil nejlépe? Je lepší vzít větší úhlopříčku nebo si připlatit za lepší technologii? Případně kdybyste mi mohli doporučit nějaký jiný, vhodnější širokoúhlý monitor, byl bych moc rád.

S cenou bych se rád vlezl do částky kolem 15 tisíc. Ještě dodám, že nyní používám Acer AL1951, který má leštěný povrch, takže to u NECa nepovažuji za problém.

Děkuji moc

//edit by boboco: Thready sloučeny - stejné téma
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 23-04-2007 v 16:19

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Je to velmi diskutabilní. Rozhodně bych se ale rozhodoval mezi NEC 20WGX2 a Samsung 215TW. Ten SAMSUNG 226BW je přeci jen zcela jiná třída. Osobně bych se asi přiklonil k Samsungu 215TW, pro který jsem se nakonec rozhodl i já. Získáš o jeden palec větší úhlopříčku (byl jsem překvapen, ale je to znát), skvělou kvalitu obrazu, nadstandardní množství vstupů a velmi slušnou ergonomii. NEC toho také nenabízí málo, ale myslím, že Samsung je výhodnější (Ať se ale rozhodneš pro kterýkoliv, neprohloupíš - oba to jsou skvělé monitory)

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Děkuji moc za odpověď a omlouvám se za duplicitu. Asi bude ten Samsung nejlepší volbou, je to střední cesta mezi úhlopříčkou a technologií. Ještě bych měl takovou malou prosbu, nemohl bys mi prosím změřit rozměry zobrazovací plochy (myslím plochu bez rámečku)? Stáhnul jsem si manuál a tam je napsáno: "Zobrazovaná oblast 518,4 mm (vodorovně ) x 324,0 mm (svisle)", což se mi zdá divné, když dále je napsáno, že rozměr je "Bez stojanu : 490 x 72 x 342,5 mm". Přece nemůže být zobrazovací plocha větší než velikost monitoru

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Takže jako další v řadě řeším to samé Dost tu píšete o tom, že 20" je malý, ale mně osobně to připadá trochu nesmyslné, protože vzhledem k stejnému rozlišení, kterým oba monitory disponují, má prostě NEC jen menší pixel a na obrazovku se toho vejde stejně, nemám pravdu? Pak už je to jen otázka vzdálenosti pozorovatele od monitoru..

A teď hlavní dotaz - NEC 20WGX2 - mám zkušenosti s displayi u notebooků a musím přiznat, že odlesky mě někdy doháněly k šílenství (za denního světla prostě nešlo poblíž okna a už vůbec venku NIC dělat), takže z toho mám trochu obavy i tady (ne, že bych se s tímhle drobečkem hodlal vydávat ven ). Existuje NĚJAKÁ verze s matnou obrazovkou? Několikrát jsem to viděl zmíněné, ale na eshopech např http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507X0271N7C1O je nepříjemné slovíčko "glossy" ... pomozte, nebo nakonec budu muset koupit samsunga

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Proč se bráníš Samsungu? -21" při stejném rozlišení jako 20" má výhodu v tom, že bod je větší a tudíš písmenka nejsou tak malá atp... Ale je to na zvážení. Nec s matnou obrazovkou se teoreticky dělá, prakticky jsem ho ale nikdy neviděl ani nevím o nikom, kdo by ho vlastnil.

Občasný diskutér Avatar uživatele b337
    Registrace
    Dec 2006

co se tyce odlesku u NECu toho bych se opravdu nebal, priznam se ze nez jsem si ho poridil trosku jsem mel taky strach ovsem pokud se leskla plocha dostatecne podsviti tak neni vubec zadnej problem... pred timhle LCD sem mel klasicky CRT plochej trinitron co se tyce odlesku pokud jsou oba monitory vypnute tak NEC je opravdu zrcadlo takze sem mel obavy, jenze pri provozu za deniho svetla staci proste pridat podsviceni (brightness) a zadny odlesky zarucene neuvidite => ve vysledku se na NECu za deniho svetla pracuje mnohem lepe nez na tom zminovanem CRT kdy sem proste bez zatazenych zaluzii nevidel absolutne nic

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od b337
    co se tyce odlesku u NECu toho bych se opravdu nebal, priznam se ze nez jsem si ho poridil trosku jsem mel taky strach ovsem pokud se leskla plocha dostatecne podsviti tak neni vubec zadnej problem... pred timhle LCD sem mel klasicky CRT plochej trinitron co se tyce odlesku pokud jsou oba monitory vypnute tak NEC je opravdu zrcadlo takze sem mel obavy, jenze pri provozu za deniho svetla staci proste pridat podsviceni (brightness) a zadny odlesky zarucene neuvidite => ve vysledku se na NECu za deniho svetla pracuje mnohem lepe nez na tom zminovanem CRT kdy sem proste bez zatazenych zaluzii nevidel absolutne nic
    Naprosto souhlasim, do monitoru mi sviti dost velkou cast dne slunce a s NECem muzu v klidu pracovat i bez zatazeni. Coz s CRT nepripada vubec v uvahu.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Killermannvs
    Naprosto souhlasim, do monitoru mi sviti dost velkou cast dne slunce a s NECem muzu v klidu pracovat i bez zatazeni. Coz s CRT nepripada vubec v uvahu.
    Jde hlavně o to, že LCD mají daleko vyšší jas a tak zkrátka přetlučou slunce. CRT má cca 90cd/m2, kdežto LCD klidně 500cd/m2

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač
    Jde hlavně o to, že LCD mají daleko vyšší jas a tak zkrátka přetlučou slunce. CRT má cca 90cd/m2, kdežto LCD klidně 500cd/m2
    A je tak vysoky jas k necemu na skodu (nic me nenapada) ? Pokud ne, tak jedine dobre, ne ?

Strana 8 z 9 PrvníPrvní ... 6789 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung 215TW - Silver, S-PVA
    Od paco v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-08-2007, 17:00
  2. LCD: Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??
    Od Jerry454 v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-11-2006, 20:42