Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 134

Téma: NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Nováček
    Registrace
    May 2006

Prosím o radu, který z uvedených? Grafika, programování, hry, filmy... máte vlastní zkušenost? Četl jsem recenze, ale "moudrý" z toho nejsem.

www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=52&mo1=95&p1=969&ma2=36&mo2=104 &p2=1040&ph=8

Díky za Váš čas.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sonik
    Prosím o radu, který z uvedených? Grafika, programování, hry, filmy... máte vlastní zkušenost? Četl jsem recenze, ale "moudrý" z toho nejsem.

www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=52&mo1=95&p1=969&ma2=36&mo2=104 &p2=1040&ph=8

Díky za Váš čas.
    Rovněž jsem řešil toto dilema. Podání obrazu bude mít lepší Samsung 215TW, proto jsem se pro něj nakonec rozhodl i já sám. Pořídím si ho s největší pravděpodobností k Vánocům. Holt Samsung je Samsung, ten NEC má také velmi dobrou obrazovku S-IPS, hloubka obrazu je díky leštěné obrazovce výtečná, ale opečovávat leštěný displej je něco šíleného...
    Ani jeden ten monitor není špatnej, ale můj subjektivní názor, po shlédnutí všech recenzí a vyposlechnutí názorů uživatelů, je takový, že Samsung a nic jiného

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

a cotakhle jeté CRT 22" ? pokud je na něj místo tak je to podle mě lepší volba. Můj třeba váží "jen" 27kg, ale ten obraz stojí za to.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Fox_22
    a cotakhle jeté CRT 22" ? pokud je na něj místo tak je to podle mě lepší volba. Můj třeba váží "jen" 27kg, ale ten obraz stojí za to.
    Leda udělat díru k sousedům

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Fox_22
    Leda udělat díru k sousedům
    A koupit novej stul, ten muj ikeackej stolek ala stavebnice merkur by to asi nezvladnul

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Taky to resim co to jde a presne se rozhoduji mezi tema samyma co ty

Kdyby nekdo poradil budu moc rad..

Diky

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Díky za Váš čas.
    Samsung 215TW sa mi pozdáva vo viacerých prípadoch ako spomínaný NEC, a to jednak to že je to 21" - to je na druhej strane aj negatívum v tom, že veľkosť bodu je tam väčšia ako pri 20" NECu pri rovnakom rozlíšení. Vernejšie podanie bielej farby ma Samsung, navyše je aj lacnejší. Ja by som to videl na Samsunga, ale je to suboj ako sa patrí.

PS: výborná stránka na porovnanie

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Osobně bych také raději šel do Samsunga 215Tw, podání barev je lehce lepší, a nemá lesklou obrazovku. Naopak černá barva je daleko lepší na NECu 20WGX2...největším problémem u NECU je ona lesklá obrazovka a celkem výrazný OverDrive.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač
    Osobně bych také raději šel do Samsunga 215Tw, podání barev je lehce lepší, a nemá lesklou obrazovku. Naopak černá barva je daleko lepší na NECu 20WGX2...největším problémem u NECU je ona lesklá obrazovka a celkem výrazný OverDrive.
    To lepší podání černé je kvůli S-IPS technologii nebo jen díky lesklé obrazovce? - Je to výrazný rozdíl? Na PC dělám nejvíce v noci, takže podání černé je pro mě dosti důležité. Nec mám také regulování jasu pomocí podsvětlovacích trubic?

eraser

Uh, lesklá obrazovka by mi veľmi vadila, v práci mám chuť svoj notebook prelomiť, prípadne zatĺcť kliniec do stredu plochy.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Tak co lidi zadna nova zkusenost? Porad se rozhoduju a porad nevim? Normalne bych vzal ten samsung ale bojim se toho input lagu a u neca me zase laka ta funkce pixel na pixel... Fakt nevim?

Poradte pls...

Diky

Nováček
    Registrace
    May 2006

Kup NECa, já měl podobné dilema a teď už do něj druhý týden koukám. Porovnával jsem ho s mým druhým LCD FSC P19-2, který má sqělou reputaci, (používal jsem ho i na úpravu fotek) a NEC je ještě lepší - živější barvičky a ještě o něco věrnější barevné podání. V Samsungy memám moc důvěru, nemívají příliš rovnoměrné podsvícení.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Ladis -> to podsviceni je vec ktera by me trapila ze vseho nejmene... spis se bojim u samsungu toho input lagu....
    Mohl bys napsat jaky jsou hry na tom Necu? nemaze to? a zkousel jsi tu funkci pixel na pixel? Diky

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Balik123
    Ladis -> to podsviceni je vec ktera by me trapila ze vseho nejmene... spis se bojim u samsungu toho input lagu....
    Mohl bys napsat jaky jsou hry na tom Necu? nemaze to? a zkousel jsi tu funkci pixel na pixel? Diky
    Na hry je právě úplně úžasný, žádný stíny sem nikdy nespozoroval. Upravuju na tom i fotky, protože má sqělé podání barev a ten kontrast !!!
    Právě pro hry musím mít nastaveno zobrazení 1:1, jinak hry, které neumí 1680x1050 by se roztáhly na celou šířku a nejen hry to využijí. Je to super funkce.
    Hry mám nastaveny už od předešlého LCD na 1280x1024, tak že při tomto nastavení obraz na NECu je po stranách s černými pruhy široké 200 pixlů a dole i nahoře 13 pixlů proužeček ! Tak je obraz veliký jako na 17" LCD bez geometrického zkreslení a bez interpolací.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Prispeju svou troskou do mlyna. Mam Samsung 215TW a pokud se nekdo bojite toho input lagu, tak to se bojite spravne. Input lag je nejvetsi problem toho monitoru, podle mych mereni se pohybuje mezi 30 a 70 ms, podle profilu. Na druhou stranu, input lag je problem jen rychlych online her (CS apod.). Pokud nic takovyho nehrajete, muzu naopak monitor vrele doporucit. V opacnem pripade radsi dobre vyzkouset. Nevim, jak jsou na tom ostatni monitory, treba zrovna ten NEC, takze tezko hodnotit, do jiste miry je input lag dle meho nazoru subjektivni zalezitost.

Male shrnuti jsem udelal zde.

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung 215TW - Silver, S-PVA
    Od paco v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-08-2007, 17:00
  2. LCD: Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??
    Od Jerry454 v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-11-2006, 20:42