reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s pameti

Keyz (73)|29.10.2008 19:18
Ahoj,
mam problem s pameti.

Takze v cem vezi, mam tuto zakladni desku http://www.tcmagazine.com/articles.php?action=show&showarticle=15

jenze pred casem se mi podarilo odpalit 1. slot, takze ted mam jen 2. a 3.slot funkci,
problem je v tom ze mi ty dva nechteji brat nic jineho nez jednu pamet "double-sided" DDR 400 512 MB.
Zadnou jinou pamet mi to nebere. Mam doma prave jeste 1GHz, ktera je parametry uplne stejna, akorat
je to 1 giga, jenze tu mi proste nebere, pritom by mi ji 2.slot podle manualu mel brat.

Tenkrat mi ji nejdriv vzal na chvili, pak uz ji ale bral jen jako 512 MB, a ted uz ji nechce vzit vubec, PC po spusteni jen pípá.

V cem by mohl byt problem ? Neco v biosu ? Nebo je neco zkratka spatne uz jen kvuli tomu ze 1. slot nefunguje?

Tyto pameti mam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43122
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43128
ale jak pisi, bere mi to pouze jen to 512ku.
matyyy (2527)|29.10.2008 19:41
rek bych že pes je zakopán v tomhle
[QUOTE](DIMM1 uses 2 Banks/ DIMM2 & DIMM3 share 2 Banks)[/QUOTE]
čili když do slotu 2 a 3 dáš jednostraný ramky tak by to mělo fungovat
nebo ta 1GB ramka nejde ani když je tam sama
Keyz (73)|29.10.2008 22:10
[QUOTE=matyyy;175609]rek bych že pes je zakopán v tomhle

čili když do slotu 2 a 3 dáš jednostraný ramky tak by to mělo fungovat
nebo ta 1GB ramka nejde ani když je tam sama[/QUOTE]

No hele, ale tak jakto ze jde ta "512ka" kdyz ta je TAKY oboustranna..? Gigovku jsem zkousel
pochopitelne i samotnou, ale ani samotnou nebere.

Jinak UPDATE - zkusil jsem vyresetovat BIOS, po tom mi to tu gigovku vzalo, PC s ni normalne pracoval, ale asi po hodine se mi to zacalo restartovat porad dokola, pokazdy kdyz se snazi nabehnout Windows tak se to samo restartuje, takze jsem tam musel dat zas jen samotnou 512ku. :(

Zkusil jsem i ruzne pozmenit frekvence RAM, ale bez vysledku. (nekdo tu psal mam dojem, ze mu to bralo mensi frekvenci nez mu puvodne melo brat)

Dale jsem k te 512ce zkusil pridat "jednostranou" 256MB DDR 266 (PC2100), PC to bere, problem je zase v tom ze system ji jakoby nevidi, ukazuje porad 512, ale program CPU-Z ukazuje normalne plnych 768 RAM. Takze ted nevim jesli teda PC vyuziva jen 512 nebo plnych 768...
Pavel Boček (4169)|30.10.2008 08:39
Vypadá to, že je celá deska chytlá...jak jsou na tom kondenzátory ?

Zkus ještě sehnat poslední BIOS, možná zlepší podporu pamětí. Jestli ne, kup v bazaru jinou...
Keyz (73)|30.10.2008 11:17
Kondiky se zdaji byt ok, jeste zkusim sehnat ten bios, jinak shanet jinou zakladovku mam jako posledni moznost porad v rukavu, ja si rikal furt jesli to neni nekde v haji tim jak vyhorel ten 1.slot, ze se to nekde podelalo v obvodech.

EDIT: Tak bios nepomoh. Uz tak mam asi nejnovejsi, je to starej smejd deska tak jako tak.
Keyz (73)|31.10.2008 23:35
Tak jsem nakonec poridil celou novou zakladovku, a nakonec nebyla v haji jen stara zakladovka ale aj ta gigovka. Zakon schvalnosti.:rolleyes:
SamecP (1751)|1.11.2008 01:11
[QUOTE=Keyz;176907]Tak jsem nakonec poridil celou novou zakladovku, a nakonec nebyla v haji jen stara zakladovka ale aj ta gigovka. Zakon schvalnosti.:rolleyes:[/QUOTE]

To naštve:mistake