reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sietova karta

fenriz (1)|12.6.2006 13:41
Mam zakl. dosku Gigabyte GA-K8NF9 Ultra rev. 2.0 a na nej integrovanu sietovu kartu a prave s nou mam problem. K internetu som pripojeny cez kablovy modem pomocou USB a sietovu kartu pouzivam na pepojenie PC a sat. prijimaca. Predtym, kym som mal zakl. dosku Asus A7V880, vsetko fungovalo bez problemov, ale teraz sa cez sietovu kartu nemozem vobec pripojit. Skusal som nainstalovat do PCI slotu sietovu kartu Micronet, ale ani s tou sa mi to nepodarilo, takze asi nebude chyba v siet. karte. Nastavenie IP sat. prijimaca aj IP PC je OK, kabel takisto, predtym to fungovalo s rovnakymi nastaveniami ako mam teraz. Sprava sa to tak, ze asi na 1 sekundu sa vytvori pripojenie, potom vypise "SIETOVY KABEL JE ODPOJENY" a po nejakych 2-3 sekundach sa to vsetko zase dokola opakuje. Zrejme bude hardware OK, mozno to treba len nejako inak nakonfigurovat, ale neviem ako. Prosim vas, vedel by mi niekto poradit. Vopred velmi pekne dakujem.
qaq (49)|19.7.2006 19:28
Mel by si zkontaktovat providera te sluzby, sem tam se u kabelovych pripojeni dela to (nastavuje to provider a je to jakasi znacne primitivni forma bezpecnosti a omezeni pripojeni), ze se sluzba svaze s privni mac adresou, kterou se modem/router nauci... pokud to nejede, vysvetlil bych to pro zacatek timhle (predpokladam, ze sitovka bude funkcni a stejne tak ten modem...) Akorat to chce bud (loadnout na tom modemu tovarni nastaveni... reset anebo zavolat poskytovateli, at uvolni tu vazbu mezi starou mac adresou)
Pak by to melo zacit fungovat normalne
66 (29)|25.7.2006 11:18
Skor to vzyera na nejaky HW problem - poskodeny konektor, kabel. Skusal si vymenit kable, ked si vymenil sietovku?
Niekedy, ked pouzivas viacero roznych OS (Win, Linux, ...) moze sietovka zblbnut. Vtedy je potrebne odpojit PC od elektriky a chvilu pockat.

Ale takisto to moze byt aj ovladacmi resp. samotnym OS (nejaky fw).

Skus nasledovny postup:
Vymen vsetky HW komponenty - sietovku, kable, ...
Potom, ak to bude stale robit, skus preinstalovat ovladace - odobrat zariadenie a znova ho pridat. Ak ani toto nepomoze, vyskusaj nejaku Live distribuciu Linuxu, ci to bude robit aj tam. Ak nie, chyba je v OS.
qaq (49)|27.7.2006 07:41
Neumim si predstavit, proc by se sitova karta mela "zblbnout" kvuli tomu ,ze pouzivas vice operacnich systemu?

Ale jinak mas pravdu... mel by zkontrolovat jestli je sitovka radne nainstalovana, ale jak jsem rikal, predpokladam ,ze je :) Predpokladam, ze pouziva tentyz kabel jako kdyz mu to jeste jelo se starou deskou...
eraser (0)|29.7.2006 00:23
Osobne si tiež myslím, že ide o kontrolu MAC adresy.