reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hanusm_MSI01

hanusm (118)|31.10.2008 23:27
No takze jsem to nestih... Posledni den jsem dokonce odjel od sveho kompu, kde jsem to mel cele rozpracovane a pak uz mi to neslo ani poradne vyrendrovat, takze jsem pouzil jseden svuj obrazek z vyvoje :) Snad se alespon nekomu bude libit :)
hanusm_MSI01.jpg
hanusm (118)|31.10.2008 23:31
pouzil jsem obrazky z http://cgtextures.com/ a logo msi.. jinak jsem model vymodeloval v programu maya
MSI_new_logo_black-web.jpg Roads0009_2_L.jpg Wheels0043_S.jpg
chesterfield (163)|31.10.2008 23:33
skoda, ze sa ti to takto skomplikovalo ( mozno stastie pre superov ), dal si si na tom kopec roboty a vysledok mohol byt ovela lepsi....mozno si sa na to mal vykaslat a ukazat to v plnej parade v niektorom dalsom kole
hanusm (118)|31.10.2008 23:50
njn, taky to nedopadlo uplne podle mych predstav ...co se da delat.. diky za zastaveni :thumb snad nekdy priste
czhunter (775)|1.11.2008 02:13
Ač to říkám nerad, promrhal si obrovskej potenciál ... dobrej model ... ale špatná kamera (perspektiva), mizernej render, divný barvy (text), zřetelná posterizace ... a přitom to vypadalo tak dobře :(
Problémy bývají ... a komplikují život, bohužel se ale nedají omlouvat, myslím že kdybys nakonec použil ten starej WIP co byl zboku, dopadlo by to líp :)
zipp (166)|1.11.2008 02:27
Jak už bylo zmíněno, výsledek neni nejlepší, ale nápad, model a ta práce na tom, dávam ti aspoň RP+ chlape škoda...
Trinity4ever (11)|1.11.2008 10:25
Aj! Pro koho to teda budu hlasovat? :o Tak tohle je velká škoda, ale co se dalo dělat. Snad to vyjde jindy.
ILJUSIN (175)|1.11.2008 14:37
Měl bych nejapný dotaz :slug Nebyl při tom použit tutorial? :rolleyes:
hanusm (118)|1.11.2008 14:57
[QUOTE=ILJUSIN;177138]Měl bych nejapný dotaz :slug Nebyl při tom použit tutorial? :rolleyes:[/QUOTE]
byl pouzit tutorial.. je to proti pravidlum? s mayou teprve zacinam;)
zipp (166)|1.11.2008 15:18
[QUOTE=hanusm;177144]byl pouzit tutorial.. je to proti pravidlum? s mayou teprve zacinam;)[/QUOTE]

Já bych to taky neviděl jako něco špatnýho. Sám wim, že když sem začínal s After Effects, tak dělání lehkýho tutoriálu mi zabralo 4 hodiny, dneska asi 15 minut... Pokud někdo začíná s 3d, tak mi nevadí že jede podle tutu... Důležitý je do toho dycky vložit něco svího a tohle má aspoň nějakou myšlenku...
chesterfield (163)|1.11.2008 15:51
neviem do akej miery sa zhoduje vysledok v tutoriali s tvojim vyslednym produktom, ci je to len presna kopia alebo si do toho vlozil aj nieco vlastne, a ani po tom nemam zaujem patrat a dalej sa v tom vrtat, len som chcel napisat, ze ja by som vytvor spraveny podla tutorialu nikdy neprihlasil do sutaze...naucit sa podla tutorialu je jedna vec, ale prihlasovat tutorialovy produkt je vec druha...tymto netvrdim, ze je to tvoj pripad, ty sam vies aka je pravda
Impact (135)|1.11.2008 17:56
Tak od tohodle sem taky čekal něco jinyho, škoda to je. Ale porad to muzes pro zabavu nasledne dodelat jestli to jde ne? :)
CommanderZ (512)|1.11.2008 19:15
Nejak v tom porad nevidim co to je :)

K te tutorialovosti - rekl bych, ze to je o dost min primocary vysledek tutorialu nez ty krvinky co v tomhle kole taky jsou. Presne takove krvinky jsou vysledkem jednoducheho tutorialu na nejaky druh shaderu 3DS (a asi i jinde), tusim ze to byl Gradient Ramp.
ILJUSIN (175)|2.11.2008 19:36
[QUOTE=zipp;177154]tohle má aspoň nějakou myšlenku...[/QUOTE]
Jakou? :D

[QUOTE=chesterfield;177166]ja by som vytvor spraveny podla tutorialu nikdy neprihlasil do sutaze[/QUOTE]
Proto tě máme všichni rádi :thumb :D

[QUOTE=chesterfield;177166]naucit sa podla tutorialu je jedna vec, ale prihlasovat tutorialovy produkt je vec druha[/QUOTE]
Přesně tak :)

[QUOTE=CommanderZ;177266]...krvinky...[/QUOTE]
Krvinky jsou taky tutorial? :eek::thumbdown Další "pěkný" překvapení :mad:
czhunter (775)|2.11.2008 20:27
[QUOTE=ILJUSIN;177730]Krvinky jsou taky tutorial? :eek::thumbdown Další "pěkný" překvapení :mad:[/QUOTE]
Teoreticky by mohly být podle tohoto: http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/blood_cells/blood_cells_01.asp ale je to tak jednoduchej model, že se to nedá nijak prokázat, pravděpodobně by to všichni udělali stejně, navíc tam myslím je invence (nevypadá to stejně), tak co už.
lukas8178 (229)|2.11.2008 21:03
Tak abych se taky vyjádřil když se tu řeší moje dílo. Základ krvinek sem udělal už v červnu kdy sem nevěděl jak v cinemě udělat oblé tvary které by byly dle mého gusta. Takže sem narazil na nějaký tutorial kde se tento tvar naskytl konkretně v podobě bunky. Takže ano dílo je částečně(konkrétně tvar bunky) stvořeno z tutorialu. A když už to tady tak řešíte zajímalo by mě které dílo tady s tutorialem nemá nic společného... dokonce i člověk co kreslil Impactova robota se musel naučit kreslit. A jestli ještě někdo má něco proti tutorialům nemá cenu to řešit viz: http://abduzeedo.com/super-cool-frilly-bits-typography
https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5830
chesterfield (163)|2.11.2008 21:08
konkretne moje nemaju urcite nic spolocne s tutorialom ;)...je tazke odsledovat, co kto robil alebo nerobil podla tutorialu a nie je to v tejto sutazi ani postihovatelne, zalezi len na kazdom ake ma ciste svedomie, ked sa snazi presadit v grafickej sutazi takymto sposobom
EditorPO (2819)|2.11.2008 22:29
Priznam sa, ze je to tu celkom zaujimave citanie. Co sa vsetko clovek nedozvie :-).
Na jednej starne obdivujem niekoho, ze ma tolko casu, aby hladal na webe obrazky, ktore maju suvis so sutaznymi wallmi. Na druhej strane je hanba, ked niekto jemne upraveny tutorial vydava za svoje dielo (vid. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/21062-strajk-work02) a este s tym vyhra sutaz. To sa proste nerobi. Tutorialy su preto volne, aby sa clovek podla nich naucil pracovat v danom programe, pripadne aby si ho po zhliadnuti tutorialu kupil. Chcem tym povedat, ze robit sutazny projekt podla pozmeneneho tutorialu a potom machrovat je nechutne. Verim tomu, ze vitazne wally prejdu tvrdou kritikou a niektori budu znovu hladat suvisiace projekty na webe, aby sa odhalilo podobne podvadzanie. To si vazne viac cenim wally, ktore sa objavili v rozpracovanych, vsetky tie kolaze a ine malovanky. Aspon je vidno, ze to autor vymyslel. Doporucoval by som vsetkym "profikom" svoje projekty radsej v tichosti stiahnut a tak predist posmechu. Pripadne by KP mohol vyhlasit sutaz o najkrajsie vyrenderovany tutorial, nech sa maju kde realizovat.
ILJUSIN (175)|3.11.2008 05:58
[QUOTE=lukas8178;177834]A jestli ještě někdo má něco proti tutorialům nemá cenu to řešit viz: http://abduzeedo.com/super-cool-frilly-bits-typography
https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5830[/QUOTE]
To je prévě to oč mi běží :D
Strajk právě UVEDL že byl použit tutorial (Podle tutoriálu od Fabio Sasso). Proto si myslim že to nevydával za své dílo... /dle mého názoru mohl napsat přímý link na tutorial ale budiž...
Vy jste o použitém tutoriálu nikde nic nezmínili! Já (možná jen já) to beru podobně jako by jste v použitých materiálech nezmínili dominantní obrázek. Takto to beru jako mlžení, uvádění v omyl, lež, podvod (nevim jaký je to správný slovo :D ) Pokud by jste tak učinili obdobně jako Strajk tak bych si myslel své ale určitě bych nic nenapsal...
lukas8178 (229)|3.11.2008 09:36
[QUOTE=ILJUSIN;177955]To je prévě to oč mi běží :D
Strajk právě UVEDL že byl použit tutorial (Podle tutoriálu od Fabio Sasso). Proto si myslim že to nevydával za své dílo... /dle mého názoru mohl napsat přímý link na tutorial ale budiž...
Vy jste o použitém tutoriálu nikde nic nezmínili! Já (možná jen já) to beru podobně jako by jste v použitých materiálech nezmínili dominantní obrázek. Takto to beru jako mlžení, uvádění v omyl, lež, podvod (nevim jaký je to správný slovo :D ) Pokud by jste tak učinili obdobně jako Strajk tak bych si myslel své ale určitě bych nic nenapsal...[/QUOTE]
Pokud dílo není přímým výsledkem tutorialu tak není třeba o tom ani zmínky. Rozhodně bych si nedovolil to co strajk i kdybych pak uvedl že jsem použil tutorial. Btw a tu planetu jak tam máš si vymyslel sám jo ?:D:D:D:D
Prostě myslim že je zbytečný tady tutorialy řešit jelikož výsledkem je vždycky vlastní tvorba at už méně či více a pravidla se o zminovaní tutoriálu nijak nezmiňují(:D).
CommanderZ (512)|3.11.2008 09:47
[QUOTE=lukas8178;177834]Tak abych se taky vyjádřil když se tu řeší moje dílo. Základ krvinek sem udělal už v červnu kdy sem nevěděl jak v cinemě udělat oblé tvary které by byly dle mého gusta. Takže sem narazil na nějaký tutorial kde se tento tvar naskytl konkretně v podobě bunky. Takže ano dílo je částečně(konkrétně tvar bunky) stvořeno z tutorialu. A když už to tady tak řešíte zajímalo by mě které dílo tady s tutorialem nemá nic společného... dokonce i člověk co kreslil Impactova robota se musel naučit kreslit. A jestli ještě někdo má něco proti tutorialům nemá cenu to řešit viz: http://abduzeedo.com/super-cool-frilly-bits-typography
https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5830[/QUOTE]

Vsak ja tim tvuj wall rozhodne neshazuju, ja jsem se spis snzil obhajit hanusmuv. Sice jsem cetl hned nekolik tutorialu na presne takove krvinky (vcetne toho shaderu), ale tvuj obrazek rozhodne neni jen o tech krvinkach - celkove je rozhodne pekne vyvazeny a vyborne graficky i kompozicne provedeny - pro me je to nepochybne jednen z favoritu (ne li uplny favorit).

A jeste slovo do pranice - tohle je soutez amateru, a na snad kazde tema na teto urovni se da najit nejaky tutorial, takze tohle nema moc cenu resit. Ja se vzdycky budu rozhodovat na zaklade osobniho vkladu uzivatele (presny vysledek tutorialu se taky pozna) a vysledneho dojmu.
ILJUSIN (175)|3.11.2008 21:16
[QUOTE=lukas8178;177973]Pokud dílo není přímým výsledkem tutorialu tak není třeba o tom ani zmínky. Rozhodně bych si nedovolil to co strajk i kdybych pak uvedl že jsem použil tutorial..[/QUOTE]
Jasně :) Strajkův wall je víc tutoriál než tvůj ale zase to netajil. Každý má něco :D
[QUOTE=lukas8178;177973] Btw a tu planetu jak tam máš si vymyslel sám jo ?:D:D:D:D[/QUOTE]
viz:
[QUOTE=ILJUSIN;167903]
[QUOTE=hanusm;167838]A to je cele v cem delane? Ve photoshopu? :)[/QUOTE]
Jj PS. Ale to hlavní (planeta) je dělaná pomocí plug-inu jménem LunarCell...[/QUOTE]
hanusm (118)|3.11.2008 21:28
[QUOTE=EditorPO;177911]...Na druhej strane je hanba, ked niekto jemne upraveny tutorial vydava za svoje dielo (vid. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/21062-strajk-work02)[/QUOTE] ...no tak toto je celkem trapne vzhledem k tomu kolik nad tim clovek stravil casu... ja na tom nadelal hafo hodin no ale z finalniho wallpaperu to poznat nejni no :-/ :( a samozrejme ze jsem si nejaky casti upravil podle sebe.. no ale co uz :( doufam ze bude zase nejaka soutez s hodnotnou odmenou a jednou to trebas vyjde a nepokonim tak fialni verzi :hmm
Impact (135)|3.11.2008 21:28
tak to se strajkem me trochu zklamalo, myslel sem ze to byla vlastni povedena prace, opisovat je jednoduchy...jinak muj nazor k tutorialum: urcite je dobry se sem tam na nakej podivat nebo je dokonce i v zacatcich vyhledavat, otevrou moznosti,ale urcite s nima pak nakladat podle svyho a nesnazit se napodobovat konkretni vytvory no.(pro ty co nevi kde hledat napr http://www.tutorials.cz - forum).
chesterfield (163)|3.11.2008 22:28
inak pre tych, co si stale myslia, ze tutorialove dielo je ich vlastna tvorba (fyzicky sa jedna o puhy copyright ), doporucujem vyhladat na internete rozne free 3D modely, ktore si rovno stiahnete a nemusite ich ani trapne, pracne prekreslovat, a s tymi mozete potom sutazit - budete s tym mat este menej roboty a nemusite tlacit do uzkych svoju tazko skusanu fantaziu pri vymyslani vlastneho obrazku:thumb
hanusm (118)|4.11.2008 21:24
[QUOTE=chesterfield;178305]inak pre tych, co si stale myslia, ze tutorialove dielo je ich vlastna tvorba (fyzicky sa jedna o puhy copyright ), doporucujem vyhladat na internete rozne free 3D modely, ktore si rovno stiahnete a nemusite ich ani trapne, pracne prekreslovat, a s tymi mozete potom sutazit - budete s tym mat este menej roboty a nemusite tlacit do uzkych svoju tazko skusanu fantaziu pri vymyslani vlastneho obrazku:thumb[/QUOTE]jeste tady nekomu raď jak ocuravat tuhle soutez.. :runaway
chesterfield (163)|4.11.2008 22:16
dat do sutaze tutorialovy projekt nie je ocuravanie? na druhej strane v pravidlach nie je spomenute pouzivanie free 3d modelov a co v tejto sutazi nie je zakazane tak do toho sa treba pustit - etika, neetika...zopar ludi s tym nema problemy...ale to uz hram tu istu platnu stale dokola, takze OFF
EditorPO (2819)|4.11.2008 22:51
Chesterfield, Impact, podporujem váš názor. Konkrétne som sa dnes vyjadril v diskusii o pravidlách https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=178760#post178760
Podte debatit tam, ved tu nechtiac robite promo a umiestnenie na zaciatku stranky.

P.S.: po vyhlásení výsledkov to tu bude určite husté, už vidím niektoré protesty :-)