reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba při načítání

Honza.4.ever (347)|1.11.2008 19:53
Potřeboval bych poradit.Měnil sem HW v PC,zformátoval sem HDD a dal na něj znovu XP.A ted mi to při spuštění píše tuhle chybovou hlášku: DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSSTEM DISK AND PRESS ENTER. Když resdtartuju PC,ta potom už naběhne OK....více info tady.... https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=24649&page=15

díky za rady
Honza.4.ever (347)|2.11.2008 20:51
to opravdu nikdo neví,co s tím?
Janyk1 (997)|2.11.2008 20:57
[QUOTE=Honza.4.ever;177818]to opravdu nikdo neví,co s tím?[/QUOTE]
Já ne:(

Imho mi dělalo taky, ale bylo to tím, že sem měl "nedostrčenej" kabel do disku - špatnej kontakt - a chtělo to akorát zatlačit. Ale tobě po restartu naběhne normálně?:notsure
Salamander (6177)|2.11.2008 21:00
a nemas jenom spatny poradi pri bootu ?
Logout (4018)|2.11.2008 21:16
Může to bejt vadnej kabel. Taky je dost možný, že by pomohlo v biosu nastavit nějakej delay při startu - buďto tam bejvá přímo delay pro iniciaci HDD popř sata, nebo místo quickboot nastavit full boot check nebo jak se to jmenuje..
Přesnějc Ti neporadim, když sem nedáš specifikace compu, v tom šílenym šestistránkovym threadu se mi to hledat nechce.
Honza.4.ever (347)|2.11.2008 22:05
můj comp mám popsanej v podpisu.Prostě po předělání HW a reinstal win mi to píše tohle...jinak se to nikde neprojevuje,v biosu sem zkoušel měnit pořadí bootování,nebo ho úplně vypnout,prostě nic...pořád to píše...ale pokaždé,když dám restart,tak naběhne normálně....dřív tohle vůbec nedělal.....
astec (1823)|2.11.2008 22:07
Když necháš v provozu jen disk a odpojíš všechny mechaniky? co to udělá.
Logout (4018)|2.11.2008 23:44
Hmmm, v biosu žádná možnost zdržet to není. Zkusil jsi nastavit jako první boot z CD popř. z floppy, by se boot zpomalil? Když probíhá ten první boot (neúspěšnej), zkus zmáčknout pause, když se objevujou nadetekovaný disky. Je tam bootovací disk zmíněnej, nebo není?

Jak máš nastaveno OnChipSata Type v Integrated pheripherals v biosu?
Honza.4.ever (347)|3.11.2008 20:42
myslel sem to tak,že když vybírám odkud se bude bootovat,tak sem tam vybral,že z ničeho...nevím,jak je tam pojmenována ta položka...ale to je jedno...už to chodí....měl sem HDD podle jumperu jako slave a dvd jako master....tak sem jen zkusil prohodit a dal sem HDD jako master a DVD jako slave a ono to fungovalo....tak všem moc díky za rady