reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

s-video

Marekdv (44)|3.11.2008 16:04
Ahoj.Mám doma lcd telku aq vím o možnosti propojení lcd s pc pomocí s-video.Co se s tím dá všechno dělat?Poradte k čemu je to dobré to využít?Dík za odpověd na moji pro někoho asi stupidní otázku.
pas!k (3765)|3.11.2008 16:06
Vyuzit se to da na to ze z pc (treba z hdd) pustis nejake dvd, divx, nebo neco podobneho a budes se na to divat na tv ..
Marekdv (44)|3.11.2008 16:15
No a možná se ptám blbě ale šlo by na tom lcd přit třeba i nějakou hru?Jinak lcd je samsung fullhd a grafika asus8800gts.
petnek (115)|3.11.2008 19:30
Když připojíš počítač přes s-video "rozšíří" se ti obrazovka. Ve vlastnostech zobrazení nastavíš druhé zobrazovací zařízení a zda chceš novou plochu používat jako rozšíření stávající plochy, nebo jako samostaný monitor, potvrdíš a pokud vše chodí jak má, máš nastaveno.
Pak stačí jen přetáhnout pomocí myši okno aplikace na druhé zobrazovací zařízení. Místo přetažení jde ještě aplikace "odeslat" na druhé zařízení.

Co jsem zkoušel já, povedlo se mi na druhou obrazovku poslat cokoli. Hry jsem ale nezkoušel.
kane.shw (1231)|3.11.2008 19:36
Pokud máš lcd telku, tak co takhle HDMI?
Marekdv (44)|4.11.2008 15:10
Asi ano.Propojím to přes hdmi.Jenom mě zajímá jaká to pak bude kvalita.Máte to někdo?Dalo by se to používat i jako monitor?
Logout (4018)|4.11.2008 15:20
No HDMI je (spolu s DVI a display portem) nejkvalitnější co dneska je. Používat jako monitor se to bez problémů dá, akorát LCD televize mývaj na svoji velikost poměrně malý rozlišení, takže běžnej monitor tim většinou úplně nenahradíš.
Marekdv (44)|4.11.2008 15:59
No využívat to jako monitor chci jenom sem tam.Zajímá mě to ze zvědavosti.Každopádně až to všechno testnu tak dám vědět jak to bude vypadat:-))))))))
kane.shw (1231)|4.11.2008 23:55
Imho se ptáš, tak trochu zbytečně a jen ztrácíš čas. Prostně to testni a uvidíš sám - ty sám totiž víš nejlépe na co a jak přesně to budeš využívat ;)
A v tomto je prostě každý jedinečný.

Každopádně dej tedy posléze vědět, jak ti to připadá. Třeba nás tady něčím překvapíš :)
Alf (305)|5.11.2008 07:13
V každém případě je použití S-videa v tomto případě hloupost ze dvou důvodů:
1. Je to převod digitál-analog-digitál a tím i značné zkreslení
2. S-video má rozlišení PAL - 720x576. Předpokládám, že LCD TV je na tom o dost líp
Jiří Nowak (17)|6.11.2008 13:47
S-video bych nepoužíval vůbec. Kvůli rozlišení a kvality obrazu je to naprosto nevyhovující. Na VGA S HDMI dokoupit redukci a HDMI kabel. Grafické karty radeon umí přenášet i zvuk, ale pozor na redukce! Můsí to být poslední verze HDMI jinak bude potřeba zvuk tahat jiným způsobem.