reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelz zapnout počítač po připojení nových komponentů

Arcane (1)|3.11.2008 23:09
Koupil jsem si novou základovku, grafiku, procesor a ramky, protože s tim starym uz to neslo. Tesil jsem se jak to zapojim a krasne to poslape, ale ono ne. Vsechno jsem zapojil, snad spravne kontroloval jsem to podle navodu, ale po stisknuti tlacitka Power se nic nestalo. Zkusil jsem otočit konektory Pwer Switch na základovce ale porad nic. Nemohlo se s tim neco stat, kdyz jsem to poprve zkousel? Nakonec jsem zavolal kamosovi, ktery rek, ze to je nejspis vadnou zakladovkou. je vubec mozny ze dostanu zakladovku, ktera nebude fungovat? Jeste premyslel o zdroji, ale ten se pred mesicem menil, tak by snad mel byt ok.
matheasek (141)|3.11.2008 23:20
napiš přesně co jsi si koupil, a přesné označení zdroje!!! jinak máš napájení na základku správně?
mstejska (2912)|3.11.2008 23:34
Zdroj ma vzadu taky vypinac. Je zapnuty?
kevin00 (10238)|4.11.2008 00:08
Pár možností:
1) Je zapojené přídavné napájení motherboardu ?
2) Je zapojené přídavné napájení grafické karty ?
3) Jsou správně "zacvaklé" moduly RAM
4) Jsou v case namontovány distanční sloupy pod motherboard ? (pokud tam přídou)
5) Je připojen konektor ventilátoru chladiče procesoru na motherboardu ?
6) Je správně docvaknut konektor napájení motherboardu i s tím přídavným 4 pinovým ?

Orientace připojení Power Switch je bezpředmětná, je to jen vypínač. To samé platí pro tlačítko Reset.
Salamander (6177)|4.11.2008 00:14
jeste vetsinou pomaha vsechno vyndat, a zkusit to rozjet mimo skrin
mstejska (2912)|4.11.2008 07:56
[QUOTE=Salamander;178369]jeste vetsinou pomaha vsechno vyndat, a zkusit to rozjet mimo skrin[/QUOTE]

Tohle bude asi nejlepsi. Rozjed to na stole, aspon na to lepe uvidis.
Pavel Boček (4169)|4.11.2008 10:19
Hodláš i napsat ty komponenty nebo máme zkusit hádat ?
pancoo (125)|4.11.2008 15:03
Ještě mě místo všeho co už tu bylo napsáno zkontrolovat kabel ke zdroji nebo samotný zdroj! Chyba muže být i v přetížení zásuvky, pokud na ni máš nějakej prodlužovák a moc zapojených spotřebiču ale to myslim, že je až uplně jako poslední co bych řešil. Ona ta zasuvka snese docela dost ... ale člověk nikdy neví !
speedsnail (4876)|4.11.2008 16:39
Pokud je slabý zdroj (ale funkční), většinou dojde při stlacení tlacitka power k drobnému pootočení větráků (než vypne ochrana zdroje nebo deska kvuli slabému napětí). Pokud se nestane nic, bude to spíše záležitost základní desky nebo jejího uchycení (viz rada zkusit to na stole). Víc se dozvíme z popisu komponent.

[QUOTE=pancoo;178490]Ještě mě místo všeho co už tu bylo napsáno zkontrolovat kabel ke zdroji nebo samotný zdroj! Chyba muže být i v přetížení zásuvky, pokud na ni máš nějakej prodlužovák a moc zapojených spotřebiču ale to myslim, že je až uplně jako poslední co bych řešil. Ona ta zasuvka snese docela dost ... ale člověk nikdy neví ![/QUOTE]

Proboha co to je za blbost "přetížení zásuvky" ?! To se vypne jistič a s tim jestli běží PC to nemá nic společného..
matheasek (141)|4.11.2008 16:41
dobrá by byla fakt ta sestava, co je to zač i se zdrojem, takhle hádat můžem do nekonečna
kevin00 (10238)|4.11.2008 17:13
[QUOTE=speedsnail]Proboha co to je za blbost "přetížení zásuvky" ?! To se vypne jistič a s tim jestli běží PC to nemá nic společného..[/QUOTE]

To je stejně hezký jako když někdo slyší téct proud :D Jako elektrikář opravdu občas nevycházím z údivu :D

[QUOTE=Pavel Boček]Hodláš i napsat ty komponenty nebo máme zkusit hádat ?[/QUOTE]

Prý když nás bude napínat, tak se budeme více těšit :D
Alf (305)|4.11.2008 19:22
Taky bych mrkl na pozici switche pro vymazání CMOS